Pupkan není z cukru

Květen 2012

Dnes to bylo dost dobrý

30. května 2012 v 23:25 | gadzi@post.cz
Na startu 10 Pupkanů.
Trasér: David
Trasa: U Vlášků,Goethovka, Vítkovka, Kolová, Pila, Andělka, poblíž Šemnické skály se 3 Pupkani oddělili směr přímo k Rožcum, zbytek to bral po trase Ema směr Drahovice/Dalovice,kde pak na křižovatce blízko U Vlášků další 4 vzdali a zbytek uháněl rovněž k Rožcum.

Vlastní komentář: David se ještě před startem popásoval s cyklistkou asi z jiného gangu a osma na jeho zadním kole napovídá, že z toho nevyšel úplně vítězně. Dále Olda- sice přijel na kole mistra světa v XC, ale je to nějakej šmejd ;-) Už o víkendu píchnul a teď na startu nedbal varování,že má zadní kolo nějaký měkký, tak musel po 400 metrech slejzat, lepit a dohánět nás na Goethovce. Další defekt měl Pavel v lese mezi Kolovu a Pilou, pak Mára nad Šemnicí vohnul přesmykač a z jeho kola se pak při šlapání ozývaly srandovní zvuky. Pak nás David zase protáhl přes nějaký křoví poblíž Pražské silnice, při čemž Vítek na chvíli zmizel na dně potoka a aby toho nebylo málo, při závěrečném sjezdíku jsem si dal pěkně na držku, resp. na držku, sedřel jsem si chlupy z předloktí a poškrábal si vanu. Což jsme považoval za dostatečné varování,že by nebylo úplně dobré ještě pokračovat k Rožcum.
Tak za týden.....asi opět U Vlášků ?

trééénuj

28. května 2012 v 14:48 | gadzi@post.cz
30.5.2012 sraz U Vlášků v 17.30; šéftrasér maniak navrhuje trať Goethovka, Vítkovka, Kolová, Pila, Andělka, Šemnická skála a pak se uvidí....

B TEAM

23. května 2012 v 14:54 | gadzi@post.cz
Právě zakládám Pupkaní B team.
Pupkaní B team si dá dnes pauzu. V takovémto horku a navíc, když ještě nebyla dočerpána síla a ztracená energie z výšlapu na Kolovák minulý týden, není dost sil dojet na start k Rožcum ani nikam jinam, bude jen klid doma na lůžku. Navíc to dnes nestíhám a nemám ani rodinohodiny.

Sportu zdar volové.

Mapka

17. května 2012 v 23:37 | Kulda/Gadži
Tudy jsme to brali včera...a tam kde se na mapě písmeno "y" slova "Karlovy" dotýká trasy, tam se Kulda pořádně nadechl aby vzápětí nasadil ke sprintu až do cíle,čili asi tak v polovině celé trasy. To velký červený na konci, to by mohl být Sebiho vlk ;-)

Od Evropáku k Rožcum

17. května 2012 v 0:28 | gadzi@post.cz
Dnes (resp. teď už včera) se u Evropáku včetně hostů sešlo a do kopců pod přísným nekompromisním Davidovým velením vyrazilo 11 Pupkanů. Teplota nízká, tempo vražedné, v lese tu i tam sníh, na Aberg naštěstí nejedeme, jen přes jiné krpály projíždíme lázeňskými lesy, abychom si vychutnali sjezdík od chatky Rusalka směrem k Letňáku, odkud přes park hotelu Richmond do kopce až k místu,kudy povede Pivní bike triatlon, jehož cykločást jsme si následně prožili( krize v Březové za králíkárnou nahoru po červené, kde nejeden Pupkan kolo aspoň chvíli tlačil, málem jsem se poblil a měl srdeční zástavu a pak ještě několikrát, ale jinak dobrý). Moc nezastavujeme, projíždíme trasu triatlonu, vynořujeme se na Vyhlídce, místo pohodlné po rovině a asfaltu následuje malý výšlap kolem bývalého Calofornia baru a do lesa, pro pot,krev a slzy panoramata nevnímám,ale prý to bylo úžasné ;-) Pak už jen víceméně dojezd k Rožcum, kde se již vařila dršťková, vývar a zelňačka, pekly kachny, výpečky a točilo pivo a pak se hodovalo a pilo. A pak se jelo domů( docela kláda asi 5 st.C) Najeto 30 km, hele to je nějak málo-ajaj zapomněl jsem někde zmáčkout nějakej čudl. Tak 42 km.

A POZOR:

Za týden je sraz v 17.30 U Rožců a pojede se trasa X-Terry.

(trochu se toho bojim, vyvzpomněl si to Olda a David to nadšeně odsouhlasil)

9. ročník pivního triatlonu KOLOVÁK

15. května 2012 v 22:09 | Dykot

9. ročník pivního triatlonu KOLOVÁK 2012 - propozice

Místo: rybník Kolovák (mezi Hůrkami a Kolovou, naproti letišti přes silnici v lese)
datum: 23.6.12 v 11 hodin prezence, výklad trati a pravidel, start cca 12 hodin
Triatlon: 1. pivo
plavání cca 300m (přeplavat rybník Kolovák)
2. pivo
MTB cca 15 km (okruh značen žlutými fáborky)
3. pivo
běh cca 1,5 km (okruh značen červenými fáborky)
4. pivo
kategorie: samečci, samičky
startovné: 200,- Kč
v ceně: jakž takž označení závodu, pivo co kdo vypije, gulášek, buřty, diplomy, věcné ceny,


Jde o kulturně sportovní akci pro zvané účastníky, sportovní část tvoří MTB triatlon, kulturně-společenský rozměr dodává akci nutnost vypít lahev nádherně teplého 10 st. piva Kozel na začátku a poté mezi všemi disciplínami. Dámská kategorie má stejné trasy- jen pivo je dětské.

Plavání- na protilehlém břehu Kolováku po odmávnutí startu pivečko, pak libovolným stylem na pláž.

MTB- po dopití druhého Kozla naskočíme do sedel a doleva lesní silničkou několik set metrů na modrou značku, po ní kolmo doprava, pozor na úzkou odbočku doprava, vyšplháme se za zvuků krkanců svých i soupeřů na Vítkovku, pak sjezd stále po modré jako směrem do města, vrstevnicovou cestou až k altánu který stojí nalevo od cesty, uhneme k němu a podél něj technickým sjezdem až nad Richmond na lesní cestu- doleva nad řekou Teplou až do Březové, tu projedem hlavní silnicí, před kostelem doleva nahoru, napojíme se na červenou značku a hustým stoupákem vyjedem na lesní asfaltku, tam doleva apo pád km, ostře doprava stoupákem na další lesní cest, na ní doprava až se napojíme na původní modrou kde jsme začali a dojedeme až na Kolovák.

Běh- po třetím pivku parodie na běh v podobě kraťounkého okruhu po červených fáborkách (který jsem ovšem nikdy nedal bez přestávky na odpočinek nebo blití...) a cíl v podobě čtvrtého piva- cílový čas při položení prázdné flašky na stůl!


Nemusím samozřejmě připomínat že pro Pupkany je účas v dresu nutností !!!
Trasu projíždíme ve středu 16.5.12, sraz U Evropáku v půl šestý. Mapku snad časem dodám- poprosim Gadžiho o umístění v Galerii...

Dykot

POZOR!

13. května 2012 v 21:48 | gadzi@post.cz

Ve středu 16.5.2012 sraz v 17:30 v Evropáku!!!


(to je bod A.....cílový bod B je U Rožců. Ať už bude trasér kdokoli, David rád vymyslí, kudy si to prodloužit přes nějaký vypečený kopec)

13 Pupkanů

10. května 2012 v 0:15 | gadzi@post.cz
Ták na dnešní vyjížďce opět 13 Pupkanů...tím, že jsem se zpozdil a nastoupil až u Slavie, úvod mám jen zprostředkovaně....trasér David, protože se nikdo včas či dost důrazně nepřihlásil ;-)

Jelo se opět nechutně svižně nejdříve na Goethovu vyhlídku, pak někudy, kde jsem nikdy nebyl, sjezdík dolů, aby jsme pak zase mohli šlapat do kopce, pak prodíračka přes nejhustší lesík široko daleko, slalomek v malinových keřích a pak myšky mezi kamiony přes Pražskou silnici a jelo se chvíli po červené s odbočkou do Sedlečka, pak dolů k dřevěnému mostu kus před Dubinou, nahoru dolů přes kořeny podél Ohře na Hubertus, kde proběhlo pivko u stanu,pak kus cesty po rovině než zas začal nějakej tááááhlej kopec, pak to bylo jen chvilku z kopce do Boru odkud to byl už jen kousek k Rožcum....ano chyběl Olda...dali jsme jen asi 2 piva, 1 kořalku a i David měl max. 2 chody.

Nakonec na mém nepřesném zabláceném tachometru bylo 34 km.
No i přes bolesti na hrudi, které jsem měl pod Goethovkou, si dnešní výlet 4-5 hvězd zaslouží.

POZOR! Za týden ve středu sraz 17:30 v Evropáku!!!


SRAZ

6. května 2012 v 21:20 | gadzi@post.cz
STŘEDA v 17.30 U Vlášků

Kdo přijde pozdě a poslední, platí!

Nachystejte si někdo trasu, nebo se toho s radostí ujme kopcomil David a bude nás to zas bolet ;-)

Rekord

2. května 2012 v 23:04 | Gadži
Dnešní pupkaní vyjížďky se zúčastnilo, jestli se nepletu, rekordních 13 účastníků!

Trasér já, za velké asistence Davida, milovníka gothaje, strmých kopců, různých zkratek,delších,ale za to horších cest, který z mého plánovaného polotučného výjezdu max. 10 km ( přes kořenovku na Velas a pak k Rožcum), myslím si, vyrobil důstojnou jízdu.

Na mém tacháči( který jsme teda zapnul až někde na Rolavě) nakonec 34 km.

Trasa(plus mínus): U Vlášků-čestné půlkolečko po koupališti Rolava-Rosnice-kopec a sjezdík do Mezirolí-Nivy(?)-kopec-"kořenovka"(která málem neproběhla)-od Velasu někem nahoru-dolu zpět na začátek kořenovky-Sadov-kdo nepřetrh řetěz, kolem obory nad Hájek-a šupem k Rožcum. Tam trocha jídla a pití...blíže asi viz kometáře. Lehlý jarní deštík při návratu domů vůbec nevadil.

Fotky z mobilu v Galerii-složka květen

Dávám si 3 hvězdičky, Davidovi taky 3....á ou jé..máme tu další rekord: 6 hvězdiček z pěti.

Komáří rybníky

2. května 2012 v 12:13 | Dykot
Komáří rybníky

29.4.12, odjezd z Hájku v 10:00

na startu 5 Pupkanů + Petr Allianz

Počasí luxusní, trasa Hájek, lesem do Sadova, přes Vary lesem do Doubí, po modrý na Svatošky- první pivo, sqelej nefiltrovanej Gambáč, potom legendární výjezd na Kouli a po žlutý až k H. Slavkovu, pak přes důl Barbora a Stannum do Krásna, v hospodě několik piveček a žrádlo, potom za doprovodu Techno párty podél Dlouhé stoky na Kr. rozhlednu a po žlutý přes Komáří rybníky sjezdem do Lokte a podél vody do Svatošek. Tam pro změnu pivo a rozvážně nejkratší cestou domu.
Natočili jsem bezmála 80 poctivejch terénních km, Honza pokřtil svýho novýho mazlivýho Ghostíka u Oldy na terásce jsme bylu u piva a hruškovice moc chytrý.
Jediný co jsme postrádali byl Kuldovo tradiční sprint v cíli...

/tolik Davidovo popis proběhlé nedělní akce, fotky dávám do galerie. 80 km..v neděli....slovy Ondry Matějíčka a hrdinů z filmu Predátor se ptám: "Proč, kurva, proč?" To jste ani neměli moc času krvácet ;-) G./