Pupkan není z cukru

Květen 2013

Zas to nevyšlo.

29. května 2013 v 23:22 | Gadži
Hluboce se omlouvám za svou dnešní neúčast a že jsem vás nalákal do Evropáku. Podle živých a nevraživých reakcí asi dloouho nedostanu šanci něco plánovat a Loket zřejmě zůstane dlouho nepokořen. Nicméně odmítám převzít odpovědnost za to, kudy a kam se dnes jelo, to nebyl můj plán Mrkající


čo bolo to bolo, v Evropáku i u Rožců bylo nakonec dobře ( a u Rožců nás nakonec bylo 8).

TUATARA

29. května 2013 v 15:16 | Michal/Gadži
Michal objevil nedaleko tuten sice "jen" 50 km závod, ale podle převýšení velmi dykoťácký:

Koná se 27.7.2013 kemp u koupaliště Prunéřov, převýšení 2140 m, slibují sjezdy, výjezdy, kořeny, občasné nešení kola na zádech a brody.


Jel by někdo?

Report ze singletreku

27. května 2013 v 20:57 | Dykot

Singltrek

17-19.5.2013 prožilo 5 Pupkanů (Jarda B., Dykot, Lubo, Filip a Šimák) a 2 Ostrováci víkend v Jizerkách na stezkách místního singltrekupodsmrkemcz.

Hned na začátku musim napsat, že mě hóóódně dlouho něco tak nenadchlo a lepší pojezdění na bajku jsem ještě nezažil. Jako fakt. Krásně se vlnící uzoučký stezky, který nutí pilota neustále dávat bacha ale zároveň ho nechaj "to pustit", absence prudkých stoupání i brutálních sjezdů ale přesto vytahaný nohy a plno adrenalinu pod čepicí, žádný nečekaný nebezpečný překážky, obtížnost i černejch stezek úplně akorát. Perfektní značení, krásná příroda, a máš to zadarmo... No a když mě zpocenýho uprostřed vyjížďky u kiosku nad buřtem a pivem pani zabalila do deky abych neprochladnul, nechal jsem se radši štípnout do ucha

Neni to rozlohou vůbec velký, najeli jsme za 2 dny něco přes 80 km a v podstatě jsme projeli skoro všechno- to nejhezčí 2x.

Ubytovní v Lázních Libverda nemělo taky chybu- jak co se týče polohy tak ten barák samotnej, a pan šéf řikal že nás tam kdykoliv rád uvidí.

Takže podtrženo a sečteno- nádherná akce a myslim že nebýt kolizního Dalešického utrpení, nadchla by určitě mnohem víc Pupkanů.

2. turnus pro velký úspěch se koná v termínu 20-22.9.2013. Odjezd v pátek 20.9. odpoledne po práci, návrat 22.9. navečer, poberu 3 lidi i s kolama...

Dykot

/Ještě připomínám 29.5.2013 sraz v 17.30 u Evropáku, i kdyby nakonec trasa byla jiná-třeba pro brutální déšt. A pak prosím Ty, kteří maj u mě dresy nebo ještě neplatili, ať se mi ozvou. Gadži/

A v galerii jsou fotky tentokrát od Seba a i s popiskama.
POZVÁNKA

26. května 2013 v 20:47 | KULDA
Vážení kolegové, kamarádi, Pupkani,

dovoluji si vás pozvat na oslavu čtyřicátých narozenin do přísálí KD Hájek dne 21. Června od 18 hodin. Občerstvení zajištěno, kamarádky, přítelkyně, manželky a milenky s sebou (ne dohromady J )

STŘEDA

25. května 2013 v 12:07 | Gadži

Tuto středu sraz 17:30 v EVROPÁKU

-pak občerstvení v Lokti
-cíl Evropák

1/2 MARATÓN

24. května 2013 v 18:57 | Gadži
Předpokládám zítra hojnou pupkaní účast na půlmaratónu. Tak se tam uvidíme. Nakonec také půjdu - 3 km rodinný běh-to je přesně tak akorát Mrkající

Pár fotek od Oldy a Kuldy zde
A tady jsou "naše" výsledky ( a mám pocit, že díky rodinnému běhu jsem jediný Pupkan, co získal medaili !? ):

Byl dnes někdo?

22. května 2013 v 22:40 | Gadži
Mluvil nebo jsem si dnes a včera psal s asi 7 Pupkanama a ani jednomu včetně mě se to dnes nehodilo....

Takže příští týden si to co do počtu vynahradíme!? Za úspěšně složenou atestaci a za tým B bych to viděl ne moc do kopce a vůbec už ne rychle (i chrti by se teď po těch všech maratóench mohli hodit do klidu) a pokud bude teplo na sezení venku cíl v Evropáku....

A tu ještě od Renaty pár fotek z Dalešic.

Video z Dalešic

19. května 2013 v 21:20 | já
A ještě taky videjko:A Michalova reportáž http://aces.hys.cz/?p=4810

Dalešice-koloběh

18. května 2013 v 20:32 | Víťa V.
Zatímco někteří pohybuchtivý spoluobčané šlapali Pochod Praha - Prčice, pupkaní gang se tentokráte rozdělil na dvě, resp. na tři skupiny. Jedna směřovala do Jizerských hor a zbývající dvě do dalešického pivovaru na dosud nic neříkající koloběh. Nechci posuzovat, zda jsem měl, či neměl štěstí, že jsem se koloběhu zůčastnil jen jako divák (a po třetím kole by mě od závodnické účasti zrazovala asi většina), ale pokusím se přinést první reportáž od pozorovatele neovlivněného cílovým endorfinem, ale jen několika skvělými zrzavci z produkce akciového pivovaru.

Bylo by fajn říct, že Pupkani to všem nandali. A s letošním časem by to vloni skutečně vyhráli, ale kde že loňské koloběhy jsou.. Výsledný čas těch "lepších" (slovo lepších dávám do uvozovek z důvodu, že to považuji pouze za slovo) Pupkanů 6h 17m a nějaké ty vteřiny přinesl této pětici páté místo. Osobně to považuji za veleúspěch zvlášť, když přepočtu čas na jednotky min/km - pod 4... Druhá pupkaní parta se potýkala s technickými i zdravotními problémy. Přesný čas nevím, ale ať je jakýkoliv, stojí za to, sundat klobouk, protože to prostě dali!

Ač řada z Pupkanů po projetí cílem nevěděla, jestli žije, sůl byla nad zlato a příští ročník koloběhu často zamítán, věřím, že dnešní večer přinese dostatek pozitivní pěnivé energie k tomu, že i já si za rok nechám masírovat nohy, záda, budu jíst ZADARMO škvarkovou pomazánku a nebudu u toho sám.

Jo a čas vítěze? 5h 45m. Matematičtí sportovci ať sami posoudí!


Fotky zde

Víkend

17. května 2013 v 20:32 | Gadži
Tento víkend se konají 2 zásadní pupkanské akce (Dalešice a Smrk), kterých se bohužel neúčastním, ale doufám, že se po vzoru Seba najdou další prozaici či ještě lépe básníci,kterí mi pošlou neméně květnatý popis.

První vlaštovka od Víti: Pupkani 1 na Dalešickém koloběhu 5.místo.
Fotky zde.

Pupkaní lážo

16. května 2013 v 17:54 | SEB


U Vlášků se sešlo 10 pupkanů a jeden spřátelený nepupkan. Gadži jako ježíšek rozdal nové krásné pupkanské dresy a ne uplně po ježíškovsku si je nechal proplatit od nově oblečených pupkanů. Stavil se i Dykot. Se slzou v oku nám popřál úspěšnou vyjížďku a časně se navrátil domů k hlídání dětí. Po rozehřátí svalů 1-1,5 plzní se rozhodl zaplatit za všechny opozdilec Martin. Po tom, co ho zkasíroval Gadži za kompletní pupkaní výbavičku, mu to zřejmě přišlo jako pár drobných. Vědomi toho, že trasér DD není přítomen a o víkendu čeká nespočet členů týmu několik závodních událostí, zvolili jsme klidné tempo, nevýznamné převýšení a občerstvovací stanici cestou. Ne, nebyl to výlet do Lokte, jak by se leckdo mohl domnívat (pozn.správce blogu-trasu do Lokte si šetříme, až budu trasér já,včera jsem navíc spěchal od Vlášků rovnou domů). Vyrazili jsme lační zážitku originální chuti doma vařeného piva přes Sadov a rozbahněnou kořenovku na Velas. Tam u kyselé vagíny jsme neopřeli kola o vrata stodoly, ale zato jsme si objednali rozličná piva. Protože se po nebi prohnal hrozivě vypadající cumulus, tak jsme si dali ještě jedno a tím jsme zahnali déšť. Potom celý pupkaní gang vyrazil na panoramatický rozhled nad lomem za Velasem. Osvěženi pivem a výhledem jsme vyrazili do Ostrova střídavě po silnici a cyklo stezce. Ostrov jsme jen lízli a odtud již svižným tempem po rozbahněných stezkách jsme doslova letěli k Rožcům. Zde již tradičně proběha finální tréninková příprava a regenerace zároveň. Odhaduji to na dvakrát sloní ucho ve strouhance s bramborovým salátem, několikatero dobřemaštěných šunkafleků, nějaká ta svíčková, 3x grilovaná krkna s kýblem hranolek a 1x kachní klasika. Koláček po jídle na účet podniku byl obzvlášt nadýchaný. Polévek a piv nepočítaně.

Shrnutí vyjíždky: nepříliš energeticky náročná, zato však panoramaticky a nápaditě zvolená trasa s edukační zastávkou v domácím pivovaru.
SEB
(fotky dole v galerii "květen 2013")

Inzerát

14. května 2013 v 9:47 | Gadži
Filip s pochroumaným kotníkem nabízí (nechce tu slevu zadarmo) své startovné na 1/2 maraton,kdyby měl někdo zájem.

Dresy

14. května 2013 v 0:32 | Gadži
Dresy dnes dorazily, ani nejsou moc igelitové ;-)
Jsou supr. A Kuldovi a Honzovi a Martinovi budete závidět bundovestu a mě rukavice a čepku pod helmu.
Od úterka je začnu distribuovat, hájeckým je asi zas pošlu po Kuldovi.

A už vím co co doopravdy stojí: volný Perun : 1099; přiléhavý carbon X: 1135 Kč (včetně poštovného atd.)

A ve středu něco vezmu k Vláškům (autem).

krásná sportovní akce

9. května 2013 v 20:44 | Vzkaz od Michala H.

Pátek 7.6.2013 v Hájku krásná sportovní akce, propozice zde
Zájemci hlaste se v komentáři

Déšť, bláto i slunce

8. května 2013 v 23:33 | Gadži
Přes aprílové počasí se k pravidelné projížďce sešlo 9 Pupkanů (co vím, omluven byl pouze Olaf a Kulda).
Tým B (3 lidi) se vydal oklikou k Rožcum, já jsem nepoučitelný a vyrazil jsem s týmem A, na http://www.sports-tracker.com/#/workout/gadzi/25hmgkub5irt2ch2 je sportstrackerový záznam ( pokud odkaz zrovna nefunguje, tak to zkuste za hodinu znova, občas nějak blbne), ale kus tam chybí- start u Vlášků, přes Drahovice kolem Thermálu, přes Vyhlídku, tááááááááhlej stoupák dykoťák pod Goethovku, pak na Hůrky a---- pak už to tam je ( přes Kolovou nás chytl déšť, tak tam v hospě proběhlo občerstvení, pak se jelou na Pilu, občas přes celkem pěkné bahýnko, kus o Andělky bylo další občestvení od místních, pak se jelo Andělky zpět do Drahovic kus po silnici, kus lesem, cestou dolů jsme přišli o jednoho Pupkana se sračkou, jeden měl defekt. K Rožcum už jsem pak nejel.....

Za týden 17,30 U Vlášků.

Příští týden budu mít napilno, tak asi vynechám, tak ne abyste jeli do Lokte, u toho chci být Mrkající

První máj

1. května 2013 v 22:09 | Gadži
10 Pupkanů z toho 1 kopcomilný trasér, který nás protáhl přes několik dykoťáků, několik altánů a rozhleden, ale celkově to bylo hezké. Přece jen když nejedu do kopce na svém spíše sjezdovém enduru, tak jsem sice i tak furt poslední, ale tolik se u toho nenadřu.

Trasu nebudu popisovat viz tady odkaz i s fotkama, potěšil mě cíl v Evropáku (pravda háječtí po občerstvení pokračovali k Rožcum na kachny), já měl dietu-výtečného grilovaného lososa.
Za týden start resp. sraz v 17.30 tam co dnes.

A budu doobjednávat nějaký cyklodresy, víte-li ve svém okolí o Pupkanovi bez dresu, poptejte se ho, jestli taky nechce, ať to neobjednávám na 10x. A dejte mi vědět tak nějak asi do neděle.