Pupkan není z cukru

Červenec 2013

Borůvkové pivo

31. července 2013 v 23:24 | Gadži
Dnes 15 Pupkanů, jelo se od Vlášků směr Všeborovice,pak plus mínus podél řeky přes kořeny do Velichova, kde mi teda borůvkové pivo vůbec nechutnalo, pak pod rouškou defektu na Pavlově kole jsem se s týmem B oddělil od pelotonu a jeli jsme do kopce přes Moříčov k Rožcum,kde už se pekla kacha, smažila brokolice a vypékaly výpečky, tým A se jel ještě občerstvit do Vojkovic. S půlhodinovým zpožděním pak dorazil i tým A k Rožcům, aby se taktéž nažral k prasknutí.
A dostal jsem za úkol zaprotokolovat hlášku: "Energetická tyčinka s příchutí kundy"

A také sem mám napsat že příště je sraz v 17.30 U ROŽCŮ a v plánu je výlet na Horní hrad.
(jestli pojedu, tak se teda moc těšim na slibovaný úsek ze Stráže po modré do kopce, to mě dost neba)

TUATARA - BRUTUS MAXIMUS

28. července 2013 v 19:25 | Dykot

Závod Tuatara (mimochodem je to nějaká novozélandská ještěrka...), který probéhl v sobotu 27.7.13 u Prunéřova sliboval "opravdový biking, návrat ke kořenům MTB" a lákal hlavně ty, kteří už "mají dost závodů s průměrem okolo 30 km/h" a kteří "mají dost šotolinky a asfaltu".

No, závodů s průměrem okolo 30 km/h i šotolinky jsme se sice ještě pořád úplně nenabažili , ale přesto jsme se nechali nalákat na ty kořeny MTB... Usazení v Kuldovo dodávce odpovídalo i složení pupkaních týmů- v krásné, téměř klimatizované přední kabině Kulda, Michal a Dykot jako tým B s celkovou jateční živou váhou přes 300 kg a s heslem: klidná síla a hlavně vůle, a v nákladovém prostoru na zemi jsme jako nebezpečné šelmy lačnící po tuataří krvi drželi naše rafany Jardu B. a Filipa jako tým A.

Předem si dovolím shrnout, že závod v podstatě splnil co sliboval- průměrná rychlost týmu B atakovala dle mého budíku krásných 11 km/h, šotolinky i asfaltu bylo jako šafránu, zato kořenů a kamenů MTB tři prdele...

Nejpřímočařejší charakteristiku tohodle podniku asi podá strohá informace vyčtená z výsledků- závod nedokončilo 20 bajkerů, to je celá třetina závodníků a trochu to připomíná Velkou Pardubickou za časů starého dobrého Taxisu kdy si to na cílové rovince na férovku rozdala celá dvojice koní.

Takže to byl ftipný úvod i se shrnutím, teď jsem chtěl podat chronologický popis závodu z pohledu B týmu, ale zjišťuju že pocity se promíchaly do jedné koule ze které trčí jednotlivé obrazy- strašný vedro, prach, perfektní značení, furt nahoru a furt dolu, nahoru tlačíme a dolu neseme, občas to neni trasa na kolo ale spíš ferata, borec sedící v ostružinách kterej říká "...se na to mužu vysrat vole", vynikající ledová malinovka a pivo v tý hospodě kde jsme asi půl hodiny poseděli a vysvětlovali vrchnímu a spolustolovníkům že jsme závodníci a jsme na trati, smradlavej hajzl v tý samý hospodě kde jsem si nalejval kejmla, ten pořadatel pod kopcem co řikal "ale ty vostatní to tady normálně jeli", sympaťáci na občerstvovačce, ten týpek na čtyřkolce co nám jel poslední třetinu za prdelí a na dotaz jestli jsme poslední pronesl "teď už jo..."- Michala tak znervóznil že sebou začal třískat o zem, číslo 47,0 který svítí na mým Garminu v položce Temperature, důsledně praktikovaná metoda- proč kratší a lepší cesta když to jde udělat delší a horší, večerní dojezd do cíle u prázdného parkoviště, ta scénka kdy se rezsmátej pořadatel v hospodě zeptal "tak jaký to bylo chlapi...?", a Kulda se pomalu otočil od guláše a pravil "Měli jste to docela slušně voznačený, ale jinak..." s mávnutím rukou a zakroucím hlavy..........

Samozřejmě trasa byla nádherná, značení supr, za počasí nikdo nemůže, organizace včetně internetové prezentace bezchybná- akorát Pupkaní tým B na to prostě letos neměl, ani fyzicky nahoru, ani technicky dolu, ale to je naše chyba. Možná až se zavodnim a trochu zregeneruju, řeknu si že to napřesrok s tou jejich ještěrkou ještě zkusim, ale nevim nevim...


Jardu a Filipa je třeba maximálně vyzdvihnout za regulérní závod a skvělou reprezentraci, my - obyčejní kluci z týmu B si, myslím, zasloužíme pochvalu za vůli a naplnění hesla PUPKAN NENÍ Z CUKRU.

Pár fotek snad dodá Kulda, krásnej popis od Michala na bratrském webu aces.hys.czHowgh

DykotLijavec

25. července 2013 v 10:53 | Gadži

Včera opět hojná pupkaní účast, nepletu-li se -14 lidí, z toho většina v stanovami předepsaném oblečení, t.j. v pupkaním dresu.
Start U Vlášků, přes kořenovku na Velas v mínré, dusnu a pohodovém tempu,které asi 5 ldií skoro zničilo, bez zastaváky na Aloevera pivo se jelo přes Ruprechtov, za kterým se pak na jedné křivovatce pro blížící se mračna a nechuť jet až někam do Lužice oddělil tým B. který se záhy skryl před deštěm pod stříškou v Odeři, zatímco tým A se nechal skrápět deštěm a skončil v Děpoltovicích. Já s Béčkem zamířil přes Hroznětík a Ostrov k Rožcům a konečně na posledních 500 metrech jsme taky pořádně zmokli.... u Rožců nás už vítal oslavenec Víťa, trochu smutný, že je nás tak málo, ale nakonec to bylo krásné.

SOKOLOVSKÝ DESETIBOJ

23. července 2013 v 9:38 | Michal. H./Gadži
Přátelé,
desetiboj! Urgentně se přihlašujte (přes odkaz na stránkách ACES), než se omezená kapacita naplní!
Medaile budou.

Termín: 11.8.2013

http://aces.hys.cz/?p=5123

( seznam přihlášenách pak lze najít na http://www.atletika-sokolov.com/


TUATARA a STŘEDA

22. července 2013 v 10:02 | Michal H.
Kamarádi Pupkani,
nezapomeňte, již v sobotu vyrážíme!
Stejně jako pravidelná středa - Tým A delší trať, tým B kratší...
( pozn. správce blogu: sraz 17.30 U Vlášků, poslední opozdilec platí za všechny neopozdilce)

Kurva, to bude asi bolet, dle popisu http://tuatara-bike.webnode.cz/propozice/Mediální hvězda

21. července 2013 v 22:20 | Gadži
Stejně jako loni i letos si objektiv fotografa Deníku na X-Terře našel Pupkana Kuldu. Krasný ;-)


HUNDSTEIN

21. července 2013 v 21:51 | Dykot
18.7.13 jsme se s Jardou B. rozhodli dobýt rakouský Psí Kámen, jednak se to údajně dá vyjet, a jednak jsme to měli během dovolený u Zell am See za barákem... 2140m nad mořem sice budilo respekt, ale představa že dopravim svoje metrákový tělo tak vysoko a pak o tom budu moct referovat mi dávala křídla. Počasí nám přálo- bylo asi 30 ve stínu, takže jsme okolo půl devátý vyrazili z vesnice Bruck ve výšce necelých 700 m a začali stoupat, a stoupat, a stoupat. Trochu mě znervóznilo že asi po kilometru jsem tam měl nějlehčí převod co mi můj stroj nabízel, ale kromě asi dvou drobnejch odpočinků a finálního výtlaku se to dalo. Na 14 km jsme nastoupali 1400m, většinou po šotolině, v závěru po krásný vyšlapaný šutrovaný cestičce a za dvě a půl hodiny jsme si vychutnávali vrcholový pivko. Potkali jsme za celou dobu dva bajkery a asi 4 turisty, takže bomba. Opravdovej kýč ale byla následná sjezdová hřebenovka s panoramatama jaký svět neviděl... Pak jsme si trochu zakličkovali mezi krávama a jejich hovnama, několik km jsme to snesli po stráni dolů, přelezli několik ostnatejch drátů a po šotolinový cestě sjeli k jezeru.
Závěrem- krásný až nádherný, vzhledem k tomu že se to dalo dát celý za 3 a půl hodiny bysme to někdy mohli dát v rámci Pupkaní středy, hahaha

Summary- 41 km, 1518 m nastoupanejch, jedno natržený koleno od ostnatýho drátu, žádný technický problémy...

Dykot


To se mi ulevilo

19. července 2013 v 8:19 | Gadži
Pro ohlášenou Olafovu a Dykotovu nepřítomnost jsem se těšil, že s týmem B konečně vyrazíme do Lokte, ale poslední dny dovolené mě sklátila angína, tak jsem zůstal doma. Co vím, jelo se někam na Ostrov a někdo na Velas a někdo rovnou k Rožcum ( těší mě, že se i beze mě profiluje tým B-praví Pupkani a tým A-blázni (chrti v dresech Pupkanů) ;-) ).

A ještě bonus: vtipná zprávička z tukaního webu:


STANOVY

12. července 2013 v 11:33 | Gadži
Tak aby se to pohnulo a bylo o čem diskutovat:

1) kdo přijde na sraz o více jak 5 minut pozdě a je zároveň poslední, platí ostatním zúšastněným Pupkanům pivo. Pokud je opozdilců více, mohou se o placení podělit.

Tělocvična na zimu

12. července 2013 v 11:23 | Vítek

Zdar Pupkani!

Zjišťoval jsem možnosti pronájmu tělocvičny na Čankovské škole. Středu v našem čase mají vytíženou. Volné je úterý od 17,30 do 19h za cca 400,- na hodinu. Rozměrově a s brankama by to mělo být v pohodě, bo tam trénují Hurikáni. Pokud budem trvat na středě, můžu využít kontaktů v Tuhnicích, na Komeňáku nebo na Růžáku.

Vítek

Další pupkaní středa

12. července 2013 v 11:20 | Dykot
Na startu Pupkaního bajku 10.7.13 U Vlášků cca 12(?) Pupkanů, startovní 2 Plzničky si platíme každej sám- protože poslední údajně nevěděl že se něco platí a předposlední nechtěl platit protože nebyl poslední... Už aby byly ty stanovy!
(pozn. správce blogu a věčného opozdilce: Kdo to byl? Výmluvy typu na nevěděl, nečetl blog apod. jsou irelevantní a nepřípustné, že poslední platí, je zatím jediná byť jen ústně definovaná stanova,né že stanovy nejsou!!!)
Vyrážíme klasicky kořenovkou na Velas, Na hrázi rovnou přicházíme o 3 členy kteří "si to chtěj užít a né se trmácet po kopcích" (další pozn. správce blogu,člena B týmu a zarytého odpůrce jízdy do jakéhokoli kopce: to je naopak v pořádku, natož při větším počtu Pupkanů,kdy se peloton s jezdci diametrálně rozdílné výkonnosti roztáhne na 3 km a ty,co jednou na konci občas jedou někam jinam, protože chrti na hrotu na křižovatce nepočkali). Zbytek valí na Ruprechtov, ve sjezdu do Děpoltek si Martin S. našel široko daleko jedinej kámen na cestě a pochlubil se nám boulí na čele, dírou na koleně, osmou na předním kole a probořenou kanondejláckou vidlicí (stejně vypadala od začátku nějak fórově :). Tímto smekám helmu, protože v tomhle stavu s náma dojel celou trasu. Pak okolo koní v Děpoltkách na hlavní, muničák, trejlík podél potoka s brodem... a pozor, to sem eště v životě neviděl- Vítek vyjel ten brdek nad brodkem!!!!!, pak lesem houpákama pod Smolnýma Pecema, s lepením defektu, k Rolavě a podél trati do Nové Role. Odporně asfaltovej stoupák po "unijní" cyklostezce do Mezirolí, kde se nám Lubo pochlubil dvěma ženama v baráčku. Sice jsme chtěli pivo, ale chutnal i ten Budvar, klobásky a sýry neměly chybu.

Potom Nivy, Velas, Rejda, Liščí díra, Hájek a Rožcové. Zajímavost na závěr- Filip mě přežral...Summary- 12 Pupkanů, 42 km, 700 m nastoupanejch, konečně pokořenej brdek na brodkem, 1 defekt, 1 rozbitá drška, 1 polorozbitý koloDykot

Pupkan Vítek dal Ironmana

7. července 2013 v 0:50 | Michal H.
(pozn. článek zkopírován z http://aces.hys.cz/ )

Vít Zatloukal z Pupkani K.V. se zúčastnil 22.6. Moraviamana v Otrokovicích. Na tratích klasického Ironmana skončil na krásném 40. místě a hlavně na 9. místě v nejnabitější kategorii M 40-44 ( první 3 byly i v absolutním pořadí ), což také znamenalo 8.místo na M-ČR !!!
Vítkovi patří velká gratulace a je vidět, že je na závod roku - Kolovák ( pivní triatlon ) dobře připraven - letos mu birelly nepovolíme, ať máme šance aspoň v těch pivech:-)
Nějaké informace a pocity ze závodu nám Vítek určitě brzy sdělí.

Vít Zatloukal - 11:12:29 ( 1:24:26-5:49:32-3:54:04 )


Stružná- aneb nekonečné putování za pívem a jahodovou buchtou...

7. července 2013 v 0:30 | DYKOT
Předem se omlouvám za nevyžádanou inormaci, ale na tomhle místě MUSIM napsat, že hlavním bodem Pupkaního bajku 3.7.13 byl pro mě křest mého nového stroje- GIANT Anthem X 29er 1. Na požádání jsem schopen o jízdních vlastnostech tohodle oře plácat půl hodiny...

Takže, na startu U Vlášků 11 Pupkanů a sympatizantů. Počasí se tvářilo nevyzpytatelně, ale jako správný trasér jsem měl v záloze suchou i mokrou variantu výletu. Nicméně Vítek potřeboval pomoct s naraženým sudem ve Stružný a když utrousil něco o Renatě v zástěře a o jahodový buchtě, rozhodli jsme se pomoci. Vyrazili jsem do Drahovic nahoru ke hřbitovu, najeli na zelenou, riskantně přebrodili pražskou silnici a pořád po zelený táhlým stoupákem až na golf, porochat trochu snobákům grýny :), potom přes louky na Andělku, na náměstí okolo hospody doprava polňačkou, a nahoru dolu (hlavně nahoru) směrem Stružná. Tam jsme se doplahočili asi tak po osmý, piva bylo tak akorát- dva kousky na Pupkana. Buchet byly dokonce dva druhy- vynikající jahodová a úžasná jahodová, tímto děkujeme Renatě za gastronomický zážitek!!!

Pak do sedel a cyklostezkou panoramatický sjezd do Dubiny, nemusim dodávat, že kolo sedělo v šotolinových šikanách jako prdel na hrnci...

Pak nechutná, Kuldovo únikem vyprovokovaná časovka do Pulovičáku a všichni už jsme se těšili na pusinku od Dášenky.

Přes všeobecné odhodlání dát si ze slušnosti jenom polívku a pivo se to zase nějak zvrhlo... Drškovku střídaly guláše, kachny, kuřata, řízky a největší prasárna asi byla panenka v těstíčku s gratinovanou zeleninkou a hranolkama a kýblem tatarky (!) se speciálním bonusem- na vrcholku hranolek trůnil malinkatej prasečí řízeček. Pak už jenom piva a štrůdlík. Z úplného závěru, kdy jsme békali s TV Óčko největší hity 80-tých let, vyčnívá Víťovo provolání "Pojďte se všichni rozvést!"

Suma sumárum- krásná vyjížďka, 42 km, nastoupanejch skoro 900 metrů, viděli jsme metrovou užofku, asi 5 divokejch a v závěru U Rožců asi 8 přežranejch prasat. Howgh


Dykot

"PŘÁTELÉ, KAMARÁDI, MY VÁM TY MEDAILE PŘIVEZEME..."

7. července 2013 v 0:24 | DYKOT
Jubilejní 10. ročník Pivního Triatlonu Kolovák proběhl v sobotu 29.6.2013 a samozřejmě zcela zastínil doprovodné akce typu start Tour de France či Travolta ve Varech. Závod nabídl celkem 20-ti pivním triatletům teplé pivo, ledový sinicový bujón žabince rybníku Kolováku, tradiční déšť, bahno i guláš a vzal si od nich na oplátku pot, krev i spousty žaludečních obsahů. Na tvářích početných fanoušků, rodinných příslušníků i vyděšených náhodných pejskařů byl vidět údiv, nadšení i znechucení... No prostě si to všichni moc užili!

Ale popořadě- podám subjektivní obraz účastníka: Po odmávnutí startu tlačím první lahváč, moc to nejede, pivo teplejší vzduchu, do vody se vrhám asi tak na 8-10. místě, ten pocit se myslím odborně jmenuje vagová smrt, voda je ledová, vůbec se nemůžu nadechnout, protrápim se stylovýma prsíčkama až na pláž- nikoho nepřeplavu... Druhý pivko jde trochu líp, nasedám na bajka a jedu, postupně dávám pár krkajících borců, ve sjezdu předjíždim holky- začíná mě to trochu bavit. Na rovince do Březový taky pár lidí trhám a mám na dohled Jardu Brože- mého fatálního vyzyvatele... Bohužel je ve výjezdu pořád stejně daleko, v nejprudším kopci se mě Mára snaží nedovoleně zastavit ale přejedu ho a dál stoupám jako dým až do depa. Tam už jsou mezitím borci co kopou vyšší ligu na trati běhu, pivo mi jde zase o trošičku líp a jedem na běh. Jarda maže jako kolouch a mě je jasný že mám poslední šanci v mojí parádní disciplíně- pivu na cílové pásce. A skutečně, parádní záklon, maximální podtlak a úspěšně se propíjím k bramborové medaili!!!

Nikomu nevadí zima a déšť- jsme plni dojmů, ale něco malého by se do nás vešlo, takže tradičně delikátní gulášek zapíjíme točeným pivíčkem a Olafovou slivkou. Návrat domů si sice nepamatuju, ale tím si ten krásný den rozhodně nenechám pokazit.

Na závěr chci poděkovat všem Pupkanům, Pupkankám, Pupkáňatům, rodičům a přátelům triatlonu, akademii a bohu!Dykot

Fotky ZDEVýsledky:


MUŽI
1. Vít Zatloukal 0:59:46
2. Petr Freml 0:59:56
3. Olda Vastl 1:04:40
4. David Dyrc 1:08:36
5. Jarda Brož 1:08:46
6. Lubo Uhrin 1:09:44
7. Filip Berger 1:11:08
8. Mára Kalenda 1:11:11
9. Jirka Puš 1:11:26
10. Pavel Krčmařík 1:12:08
11. Pavel Bartoš 1:13:48
12. Michal Havlíček 1:15:14
13. Míra Vdoviak 1:26:23
14. Jirka Hamous 1:27:21
15. Víťa Vojtek 1:53:10
16. Honza Prokop 1:53:29
17. Peťa Stibor 1:56:05ŽENY
1. Renata Zatloukalová 1:18:26
2. Gábina Kalendová 1:21:22
3. Markéta Brožová 1:29:59