Pupkan není z cukru

Září 2013

Krušnohorský žluťák

29. září 2013 v 20:54

Krušnohorský žluťák

02.11.2013Pořadatel: 3M+Z

Ředitel závodu : Z

Místo startu:
Slavnostní start: Radošov u konzumu
Ostrý start: Damice pod kopcem
Start: 11.00 Radošov
Cíl: Klínovec, vrchol, 1244 m.n.m.
Trať: Damice, Krásný les, Meluzína, Hotel Nástup, Klínovec
Délka: no asi 20, nebo 25? Asi jo…
Převýšení: docela dost
Povrch: asfalt dobrý i špatný
Kolo: raději mtb nebo treking
Sběrný vůz: Ano


Prezentace : Od 9.00 hod. do 10.30 Radošov u 1M+Z
Kategorie: Kluci
Holky
…a možná i ňáká další, dle přihlášených anomálií

Ceny : Tombola

Startovné : Cokoli do tomboly
Vyhlášení výsledků : Boží dar
Občestvení: Ti co budou vypadat na umření, po cestě asi něco dostanou
Možnost ožrat se a přespat: ANO
…před i po Usmívající se

Poslední letošní bikeová středa

25. září 2013 v 21:56 | Gadži
V celkem příjemný podzimní podvečer se sešlo 12 Pupkanů U Vlášků na poslední letošní středeční projížďku a v poklidném tempu se projela rozbahněná kořenovka, proběhlo pivo na Velase-Na hrázi, pokecali jsme se spřáteleným gangem a jelo se beze mě k Rožcům, podle fotek jídel,co mi poslal Kulda, to bylo ultrakrásný.

Příští týden v 17.45 sraz u vchodu školy na Růžáku s hokejkama(15 lidí co plánujou chodit je jistejch, 10 má už i zaplaceno, hosty zatím nebrat,nic neslibovat! ).

Z pupkaních akcí připomínám povinnou Pupkaní časovku 2.ročník: 9.11.2013 (začátek někdy po poledni-upřesníme)

Akce tátové s dětma na chalupě v plánu o prodlouženém víkendu 25.-28.10.2013.

A nějaký pátek nebo sobotu půjdem s Kuldou do Slashe.

Singltrek po Smrkem 20.-22.9.2013

22. září 2013 v 21:14 | Gadži
Vše podstatné je na videu,něco doufám přihodí další účastníci zájezdu. Já to zkrátim a vynechám nezajímavé detaily, jako že naše posádka (krom přísného řidiče Dykot) cestou vypila několik lahví destilátu, že jsem měl škytavku a nebyl mi dopřán párek v rohlíku, zdřímnul jsem si v hospodě, dva dny jsem hledal záhadně ztracné brýle(nakonec se našly rozpláclé ve dveřích auta), jak se nám v sobotu ráno nechtělo do deště,ale nakonec jsme vyrazili,jak to bylo super, jak se Olda a Mára vymázli na klouzavém můstku, já udělal placáka do bláta a na mě přistálo kolo, jak Dykot nedobrovolně zkoušel salto přes řídítka do pařezů a zjistil, že Ibuprofenem vyléčíš vše od zlomeného prstu, přes naražený pupek po utrženou slezinu a ranní bolehlav, jak jsme byli všichni zmazaný od bláta až po uši, jen Štěpán byl sice z kopce pomalej, ale furt jak ze škatulky, jak Olafovi v jeho vzdušných letních Specialized tretrách jeden den umrzly prsty, druhý den chytl hlaďák a ještě promrzl celý a jak se tak v lese klepal a blouznil, povídal jak se těší,že si po návratu na chalupu dá úžasnou LEDOVOU sprchu (což se mu více méně splnilo-chvíli to trvalo, než studená voda odtekla). Návrat domů probíhal v poklidu.
Bylo to krásný, jen místy mi teda chyběl někdo z týmu B, aby se mnou (ne)spokojeně funěl na konci pelotonu,resp. kilometr za ním. A když se někde na mapce kus cesty jmenuje "Asfaltová agonie", přiště už tomu budu věřit.Videjko od Olafa zde. Toho začátku v autě si nevšímejte, důležité jsou ty cestičky v lese.

Nic moc

18. září 2013 v 19:23 | Gadži
Dnes počasí na cyklistiku jen pro ty nejotrlejší chlíváky a prasata, musim pokárat Dykota, který někoho mylně informoval, že se dnes nejede!? Na startu U Vlášků 4 Pupkani! 3 vyrazili zkusit pohnout Martinovi v Boru schodem,nebo mu tam aspoň něco sežrat, já, jakožto zodpovědný pokladník, jsem se s pokladnou po 200 metrech odpojil, přepočítat si domů vybrané korunky, ujel jsem celkem 6 km.
Předpokládám, že hojnější účast bude až u Rožců.

FLORBAL: Pravidelnou účast příslibilo zatim 14-15 lidí-čili než si vyzkoušíme rozměry tělocvičny, hosty bych nebral.
Zatím vybráno 6000.-, jak to bude s mou účastí příští středu nevím-takže ev. můžete posílat peníze na můj účet ve Spořce: 1156022083/0800Ááá hnedle tu máme pár obrázků od Kuldy-jak jsem předpokládal, účast u Rožců více než hojná. A i u Rožců pro Davida připravili krabičku, panečku.

Brigáda

17. září 2013 v 20:56 | Autor: Martin K.
Prosím velectěné Pupkany, abychom tuto středeční vyjížďku trasovali opět přes Bor, kde bych potřeboval přesunout jeden 2metrový žulový schod přes naši zahrádku a usadit na místo.
Lehké občerstvení zajištěno.

Martin

předSMRK

16. září 2013 v 11:56 | Gadži

S obavami z blížícího se víkendového výletu do Jizerek koukám na oblohu a teploměr-mám tušení, že z cukru nebudu v sobotu tak maximálně do 11.00 hod. Zamračený

Mrknětě na tuto ubytování v Zilleratulu - ceny lidové, poloha příznivá, na jaře/v létě bychom tam mohli zajet na víkend (kapacita chaloupky 12 osob).
A v zimě by tam šlo udělat pupkaní snowboardový výlet ( dejte pokoj s běžkama)


A zde jedno romantické mms-foto z kulturního rodinovýletu Filipa a Víti před dětskými závody z minulého týdne...Podzimní počasí

12. září 2013 v 8:45 | Gadži

V pošmourný podvečer za mírného mrholení,které po 2 pivech přestalo, se u Vlášků sešlo 12 Pupkanů a vyrazilo po mokrých silnicích a bahnitých cestách na povinnou středeční projížďku oklikou přes Stráň k Rožcum. Ve Stráni se oddělil tým B, který dojel do cíle po silnici, tým A se nezalekl vody a pokračoval terénem a pak přes Královsklu (nebo ne? to mi nějak uniklo, kudy vlastě) do toho samého cíle. V cíli jsme si konečně jednou sedli do tepla dovnitř, počet doplnili další 3 Pupkani a proběhla piva, kofoly, hleny (Kulda becherovky), kulajdy,dršťkové, vývary, řízky, kachny, zelí, knedlíky, plíčky, houbovky s rýží, chleby s tlačenkovou pomazánkou, štrůdly... snad jsme na nic nezapomněl. Dykot náš jídelní výkon hrubě kazil, dal si jen kulajdu, kterou si možná ještě dnes vyčítá a snažil se nám naše pokrmy z orgánů odejmutých kadaverům živočichů marně zošklivit (a přitom sám žere chleba rozblemclej okurkou a brukev z krabičky Mrkající )
Návrat domů s omrzlými prsty proběhl v klidu. Ujel jsem včera asi 22 km.

Příští týden asi nepojedu (nebo jenom na start, vybrat florbalné), ten další říkal Dykot něco o ukončení sezóny, teplém oblečení, světlech a Klínovci, tak bacha.

Tělocvična

11. září 2013 v 8:24 | Gadži
Připomínám blížící se florbalovou sezónu v tělocvičně (pro ty co z toho maj bolavá záda a kolena- možno občas zařadit i jiný sport) a s tím spojené odevzdání regulačního popatku 1000 Kč mě, abychom ji měli z čeho zaplatit, nebo se aspoň nahlásit, kdo ještě bude chodit, ať víme na čem jsme. Zatím totiž vím tak o max. 10- lidech, co chtěj chodit pravidelně-pokud by nás bylo málo, bylo by možné přizvat hosty s tím, že ti, co zaplatí na celý rok, budou mít přednost před jednorázovými hosty v případě, že se nás sejde dvacet a budem někoho muset poslat domů Mrkající
Navrhovanou hodinu tělocvičny v Evropáku na hodinu bych nebral, je to málo za hodně. Než skončí parta před náma prodleva, ke konci se na nás bude tlačit parta po nás zůstane z toho 40 minut hry. A 2x jsem tam nedostal najíst nebo to děsně trvalo.

Fotky ze Stružné

9. září 2013 v 11:24 | Gadži

Zde v galerii fotky ze Struženského triatlonu od Renaty.

Nike félmaraton Budapest

9. září 2013 v 11:16 | AUTOR:KULDA
Nominován Pupkany jsem vyrazil na půlmaraton do Budapešti. Cesta byla docela dobrá, první relaxační den taky a v neděli jsem se vzbudil do slunečnýho dne. Nadopoval jsem se sladkým, zavodnil asi pěti litry vody a vyrazil na start. Startovalo se v 9, tak jsem se uklidňoval, že snad takový horko nestihne do těch 11 bejt. Stihlo. Startovalo se v parku, pak několikakilometrovej běh po jedný z hlavních ulic, zatím dobrý. Výběh na nábřeží Dunaje a tam to začlo. Neúprosný slunce se do nás opřelo a většinu běhu nás nešetřilo. Horko bylo pekelný ale musím pochválit pořadatele, že to měli vychytaný, 9 zastávek, z toho 7 s pitím a další 2 jen s káděma s vodou, ve kterých jsme si mohli namočit houbičky a polejvat se. Takže osvěženej vodou jsem pokračoval v běhu o život. Na šestým mi spadly pečlivě nalepený náplasti z bradavek, tak zase bude ten dres krvavejSmějící se Naštěstí byla o kilák dál sanita, kde mi kozy zalepili nějakou kvalitní náplastí a ta spadla až na 18. km, kozy se nestačily obrousit a dres zůstal bílejSmějící se Můj plán byl dát to pod dvě hodiny, tak jsem si říkal budu se držet zelenýho balónku a na 19. mu uteču. Čas jsem si současně hlídal na Garminovi, na 19. přidal a výslednej čas 1.59.22 mě uspokojil. Na to, že bylo horko jako v pekle, kolem kolabovali závodníci a sanity jezdily jako o závod jsem snad neudělal Pupkanům ostudu a dal to docela dobře. Vítězný maďarský pivo chutnalo a večerní prasárny jako gyros přiklopenej langošem takySmějící se Zase to bylo krásný, děkuju všem Pupkanům i nepupkanům, že mě na tak krásnej závod poslali J

3.ročník Struženského triatlonu

8. září 2013 v 16:33 | Gadži
7.9.2013 se u Zatloukalů na zahradě konala velkolepá sportovní akce.....v krásné sobotní odpoledne se sešlo několik převážně pupkaních familií s mláďaty, která si to za rozdala v du- až triatlonu. Výsledky viz níže, medailí spousta, ceny báječné, i o rodiče bylo výborně postaráno-pívo, buřty, oříšky, koláče a mufíny, přežral jsem se jak u Rožců, ne-li více. A ještě jsem od Víti dostal kšiltovku.


Výsledky 3.ročníku Struženského triatlonu


Kategorie 2003 a starší
Kluci:
1.Kryštof Zatloukal 13:15
2. Honza Prokop 13:25
3. Pepa Dyrc 17:37
4. Tomáš Barda 22:00
5. Ondra Kalenda 22:40
Holky:
1. Eliška Dyrcová 14:48
Kategorie 2004 - 2007
Kluci:
1. Honza Dvořák 6:55
2. Filip Kalenda 8:25
3. Matyáš Prokop 11:07
Holky:
1. Linda Zatloukalová 7:45
2. Kája Dvořáková 7:47
Kategorie 2008 a mladší
Kluci:
1. Bob Dyrc 0:35
2. Viky Vastl 0:45
3. Bonifác Berger 0:54
4. Kryštof Gajar 1:15
Péťa Nuc a Tomák Nuc DNS
Holky:
1. Terezka Gajarová 0:41
2. Barunka Vastlová 1:27
3. Anežka Vojtková DNF

Letní počasí

5. září 2013 v 8:11 | Gadži

Za včerejšího letního počasí se nás sešlo devět ( a u Rožců 11). Popis trasy bude nepřesný- s ohledem na častá stoupání jsem měl z 90% jen úzce tunelové vidění, kdy moc nevnímám, kudy se jede,nebu kudy jsem tlačil. Nechal jsem se na chvostu týmu A Dykotem vláčet a smýkat kolem Slavie do lesa a pak po červené až na "novou" pražskou silnici, tu jsme přejeli a místo po traverzu jeli jsme do strašidelného krpálu cestou necestou a pak po zelené až ke golfu, pak už to šlo, sleli jsme k řece,přes dřevěný most a pak zase do kopce, pak z kopce přes Bor až k Rožcum. Dal jsem si kachnu a třiu zákusky a jelo se domů.
Ujeto plus mínus 35 km.

A peníze (předplatné) 1000 kč na florbal se dávaj mě.

Gadži

Andělka

4. září 2013 v 11:06 | Michal/Gadži
Michal zas někdě vyšťoural cykloakci:

"Jedna akcička na sv.Václava, tak předpokládám, že bychom si udělali žízeň
http://bikeri.cz/wp-content/uploads/2008/09/Propozice-Andelska_hora_2013.pdf "

-můj názor: je to 7 km po silnici do kurva kopce přímo Dykoťáku jen bez makadamu. Asi ten den radši nebudu mít na závody čas.

Rabenberg

2. září 2013 v 11:26 | Autor: Dykot
1.9.13 se 5 Pupkanů (Jarda B., SEB, Filip, Vítek a Dykot) a jeden Tukan (Pavel K.) rozhodlo zjistit, jak to dopadne když se soudruzi z NDR pokusí vyrobit síť singltreků na kopci Rabenberg. S relativně čerstvou vzpomínkou na dokonalé pojezděníčko ve Smrku jsme si dali sraz na dolňáku ve Varech v 7:30. Nezačli jsme úplně nejlíp, píchnul jsem hned na peróně a naskakoval jsem téměř do jedoucího vlaku. Těšil jsem se na starej dobrej smradlavej motorák ale pokrok dorazil i na dráhu, vozidlo bylo krásně žluté, čisté, všude displej, a záchod se dokonce dal použít! Pani průvodčí, obstarožní blonďatá domina se uvedla hláškou "přijdu až budete svlečený...".

Cesta krásně ubíhala, tunely střídaly panoramata a v devět jsme se vykutáleli v Johangeorgenbundeswehrreichvolkswagenstadtu z vagónu, venku pod mrakem, všude mokro a 9 stupňů. Vystoupali jsme na start, koupili jsme od Jürgena za 5 éček vstupenku, počkali na 4 Ostrováky a vyrazili. No, značení trošku nepřehledné. Dáváme nejdřív zkušební 5 km okruh- pocity rozpačité, ale nevadí, rozhodujem se dát černý okruh. Za bahno a louže kromě Frau Hole nikdo nemůže, za chvíli máme mokrý prdele, kořeny brutálně kloužou. Vadí nám dlouhý táhlý pasáže po asfaltu a šotolině, nemá to vůbec flow (to je asi to příjemný houpání kdy jízda pěkně vodsejpá...), každej sjezdík je potrestán dlouhým hnusným výjezdem po široký lesácký cestě. Jsme lehce znechuceni a asi v polovině, kdy jsme potřetí vystoupali na úplně stejný místo se rozhodujem to zabalit a dojet přes hospodu domů. Vítek píchá, opravuje a všichni pobaveně sledujeme jak rozbíjí i minipumpičku... Jedem přes Míle, Háje, nechutně vlaju na konci pelotonu a kopu se kolenama do panděra, sjíždíme do H. Blatný a v Modrý Hvězdě dáváme polívky, svíčkovou, vepřo-knedlo-zelo, vafle se zmrzlinou, piva, kofoly a grogy. Pak po žlutý do Perninku, většina grupy jede ještě na Vlčinec a já s Filipem zbaběle prcháme a sjíždíme do Merklína a přes Hroznětín a Ostrov domů k mámě...

Za sucha by to určitě bylo lepší pojezdění, a je určitě dobře že máme poblíž další alternativu. Spoustě bajkerů bude vyhovovat drsnější pojetí treků se spoustou kořenu a kamenů- na druhou stranu se obávám že časem se půda vymele a kořeny ještě víc "vylezou". Mě určitě mnohem víc zaujal Smrk- hlavně pro mnohem větší cit stavitelů pro terén, to jak to pořád jede, stoupání nebolí ale baví, a máš to zadarmo...!

Nakonec to bylo pěkných 63 km, nastoupáno 1100 m.

P.S. Obrovská gratulace Pupkaní triatlonové štafetě ve složení Michal Havlíček- plavání, Míra Stibor (Kuldovo brácha)- MTB, Honza Volejník- běh, která s přehledem ovládla Velichovský triatlon!!! Za rok je vyhlášen útok na kompletní stupně vítězů. Popis na www.aces.hys.cz


Dykot