Pupkan není z cukru

Prosinec 2013

Poslední flóčko 2013

27. prosince 2013 v 20:25 | Autor: Dykot

22.12.2013 jsme v našem domovském kulturáku v Hájku zakončili letošní florbalovou sezónu. Pravda, bylo to s lehce slabší účastí tradičních středečních matadorů, ale zase s výraznou podporou domácích ztracených synů výčepu- Pupkanů z Pupkaní ulice...

Taneční sál se po drobných úpravách proměnil v důstojnou arénu, sklopené desky stolů po obvodu daly hře téměř rikočetový švih a linoleum za jednou z branek i řádný skluz...(viz níže). Hra na mrňavé branečky a rozestavení 3 na 3 mělo své kouzlo. Po prvním pivečku a seznámení se s terénem proběhla losovačka: bílí- Olaf, Dykot, Jarda B., Jarda S. a černí- Pavel B., Honza V., (prosím nezaměňovat Honzu Vol. s Honzou Val.- kterého bych napříště a navěky zval Mlátičkou... :)) Mára K., Martin S. a smutný hrdina Michal H. (viz níže).

Vhazování na tři prdy, akce střídá akci, gól střídá gól, všichni tři diváci jsou ve varu! Je to jako v životě, černý tým je florbalovější ale bílý dává víc gólů a nakonec zřejmě i slavně vítězí (?). Ale výsledek jde stranou pod dojmem masivní kaňky na celé akci v podobě útočícího Michala H., který se s drajvem sobě vlastním vrhá po levém křídle za útočící branku, na mokrém linu předvádí u k á z k o v é h o trojitého odpíchnutého mastodonta a dopadá roznožkou na levé koleno které tlak nezvládá a bortí se... No, zápas samozřejmě končí, ortoped si nechává dělat trofejní foto s obětí a jdem to zachlastat. Michal H. je smutnej, bolí ho to a je mu blbě, a zatímco mu Honza P. vykládá jaký je to po artroskopii kolene, Pavel B. mu donáší svoji vlastní kolenní ortézu- putyka se mění na burzu protetických pomůcek a Michal H. odpajdává za konejšivých komentářů domů. Zbytek florbalistů se prochlastává večerem za pomocí křupek a pizz Jalapeňo a je zklamán, že náš zástupce není ani hvězdou Příběhu dne ani Borcem na konec.Takže všem Pupkanům a jejich blízkým klidný zbytek vánoc a do nového roku zdraví, štěstí, hodně intenzivních bajkových zážitků a dobrého traséra :)


Dykot


Maraton Hájek

22. prosince 2013 v 14:02 | režisér,kameraman,střihač,běžec,herec Olaf
Video z maratonu 19.12.2013

Něco k tomu u Michala na webu: http://aces.hys.cz/(a jak to vidí správce blogu: http://youtu.be/NsjwOwbPbzg)

FLO 11

19. prosince 2013 v 0:05 | Gadži
Pozdním příchodem jsme přišel o losování, což taky není špatný, protože stejně bývám potupně draftován až mezi posledními, přestože si myslím, že jsem nejlepší, jen to nikdo nevidí.

Bílí: hlavně v útoku nebezpečná dvojice Olaf a Dykot, Seb, Honza V., Lubo, Martin K., Filip, Venca

Černí: Radek, Míra (registraci zaplatil) , Michal (než přišel od koleno), Mára, Martin S., Vítek a Víťa a JÁ.

Určitě jsem výrazně pomohl svému týmu, protože když jsem přišel, prohrával o 3 góly a nakonec jsme vyhráli asi o 5. Cesta k vítězství nebyla jednoduchá, boj to byl obrovský, kromě Dykota jsme se, myslim, všichni na hřišti pěkně zapotili. Víťa vypotil i trochu té krve, Michal obětoval koleno. V soupeřovic bráně Filip a někdy i Venca celkem zase čarovali, ale proti jiným středám nám to do jejich brány padalo častěji, dařil se nám někdy pressing, Vítek nám to zkušeně zezadu rozehrával a Márovi s Radkem se dařilo zakončit spoustu společných akcí...A mě dnes nebolí kolena, protože jsem měl nákolenky a mohl jsem se s klidem vrhat po míčcích,které jindy jen opodál uctivě sleduji.

Bramboračka s bramborákem u Aničky neměla chybu.

Snažil jsem se s Dykotem dát dohromady termíny akci na příští rok...........dali jsme dohromady jen 2 ;-)

28.6.2014 Pivní biketriatlon Kolovák
8.11.2014 Pupkaní časovka

Akce o kterých víme, ale nevím termín: sokolovský desetiboj, hájecký pivní maraton

Ve hře jsou některé akce jen pro otrlé jako Tuatara, Dalešice, pak masové jako X-terra, Kiváč, Kolo pro život a pak ( a to se mi sem ani nechce moc dávat, protože to nemá s MTB nic společnýho ani to neni zábavný jako třeba desetiboj) nějaký ty BĚŽECKÝ maratony a půlmaratony, který jsou snad každý víkend v květnu....kdo neběhá, mohl by jet v květnu na singltrek Smrk....

Středa

16. prosince 2013 v 20:12 | Gadži
Ve středu po florbale, čili i pro ty, co taky možná nebudou mít od 18.hod. čas nebo na florbal vůbec nechodí, tak bych dal po osmé hodině sraz - předvánoční pupkaní schůzi opět v Šenku u Aničky. A můžete donést Kuldovi nějeký dárek.

Připoměňte mi, že potřebuju doladit termíny pupkaních závodů a akcí na rok 2014.

FLO X

12. prosince 2013 v 12:33 | OLAF
Na florbal No. X. se sešlo X Pupkanů.

Kapitán bílých Radek si vybral své ovečky: Máru, Luba, Honzu V. a Martina S. Druhý kapitán černých Michal neponechal nic náhodě (jelikož ho už prý s..e furt prohrávat :)) a vybral opravdový Dream Team- Vítek Z, Vítek V, Venca a Olaf.

A florbalové peklo mohlo začít. Ze začátku se se do vedení dostali černí bojovníci, kteří se sice snažili, ale postupem času začala přeci jen vítězit technická genialita černého týmu, kteří odskočili až na 9 golu.

Jelikož jsme lidi a viděli jsme frustraci bílého týmu- házení hokejkama, sekání, hádání (myslím , že jsem zahlédl i několik slz) apod. Polevili jsem a nechali býlé (ano y jelikož hráli opravdu tvrdě) stáhnout na rozdíl 1 golu. Nicméně si černí vše pohlídali a nakonec zkušeně zvítězili o 4 goly.

Když se začal rozjížďět oslava vítězství u Aničky, tak jsem po chvilce juchání a skandování bohužel zjistil, že z černých jsem zde zcela sám a kouká na mě celé frustrované mužstvo bílích. Trochu jsem se bál o život a mrzí mě, že jsem nemohl své vítězné pocity s nikým sdílet. Nakonec dorazil i Venca, který mě zachránil před lynčem.

Flo IX

4. prosince 2013 v 23:11 | Olaf
Dnes se na florbal sešlo ideálních 12 pupkanů. Kapitán černých Vítek Z vybral lapačku Filipa, Radka, Máru, Vencu a Jardu. Na druhé straně bílí: kapitán Honza, Michal, Vítek V, SEB, Lubo, Olaf a po cca 1/2 hodině přišel Martin S. Bílí začali neuvěřitelným presinkem a zejména díky neuvěřitelné produktivitě Michala a heroickému výkonu Vítka v bráně vedli po první půli o 6 gólů- (PS: taky sem hrál dobře /1.půli/ -když už mě nikdo nepochválí :))
Pak se něco zlomilo, černí se semkli a začali dotahovat, ke konci dokonce otočili, ale vedení se ještě několikrát přelévalo. Jeětě 10 min před koncem jsme vedli o 3 goly. Bohužel nepovedlo se udržet a prohráli jsme o 2.

PS 1. : To že se Radek v hospodě přiznal, že při losování švindloval s hokejkami řešit nebudu. Morální kontumace je ovšem nezpochybnitelná :)))
PS 2. Tímto se omlouvám bílému týmu za hloupý vyrovnávací gol před koncem, kdy jsem opravdu nečekal, že golman Filip bude presovat v našem obraném pásmu a umožnil jsem mu svou chybou skorovat. To , že to mé ztrapnění potrestal Martin S. vyražením Filipova oka beru jen jako slabou náplast. :)

Jen něco ke pátečnímu konciku

2. prosince 2013 v 15:26 | Gadži
Kdyby tu páteční akci nekazilo dalších asi 3000 přítomných, pro naši hojnou účast by se dala nazvat pupkaní.

Začalo to slibně už v 18.hod rozpitím u Šimla, kde sice nejdřív vázl závoz,ale když je Dykot poučil,že nám to pivo maj nosit, jako kdybychom byli v opravdické hospodě, situace se zlepšila a pár piv proběhlo, tataráček dobrej, topinky divný. V půl osmé se půlka osazenstva lekla, že už to brzo začně, tak vyrazila, část zbylých,ale nebudu je jmenovat, trvala na tom, že dokud si nedaj sedum piv a jednu zelenou, na žádný koncert nepůjdou...zelenou ale u Šimla nevedou...tak proběhla hruškovice...pak už jsme šli i my, co jsme ještě měli do sedmi piv daleko a 3 zbylí výtečníci dorazli až někdy dýl. Už cestou do KV Arény se potvrdilo, že za každý vypitý půllitr piva vymočím půllitry tak 2-3 a tím byla značně ovlivěna má častá nepřítomnost v kotli ( kde se ještě navíc ani nesmělo kouřit a furt tam někdo na někoho lil pivo). A pak si nebylo kam dát věci- šatna zavřená, tak u vchodu proběhlo nějaký další pivo a rum a pak se to nějak táhlo stylem píseň-močit-píseň -cigáro venku-močit- píseň- močit až asi do půlnoci, pak následoval přesun do Slashe, kde už byl krásný klid, pohoda, pivo i cigárko v sedě u stolu, nikdo se nestrkal, nikdo nikoho nepoléval, i pizzu a nakládaný hermelín měli. Jen Olaf ještě žil svým středečním florbalovým vítězstvím a nedal pokoj a všem kolejdoucím připomínal, kdo je šampión a kdo lůzr.

A ještě jeden pozdrav od Kuldy:
" Je to o týden později, Pavlíka už sem neukecal tak sem vyrazil sám. Nahoře bylo krásně, ale nebyl tam nikdo, kdo by mě vyfotil"