Pupkan není z cukru

Květen 2014

WRESTLING v BAHNĚ

29. května 2014 v 20:34 | AUTOR: Dykot
Summary: 8 Pupkanů, 20 mokrejch kilometříčků...

Přes brutální nepřízeň počasí se 28.5.14 v 17:30 sjelo na startu U Rožců celých osm Pupkanů. No vlastně sedm, přijeli totiž umělci z Plzně- Seby, což je vlastně externí Pupkan, takže vlastně osm. Někdo přijel kolmo slalomem mezi kapkami deště, někdo automobilem v civilu a někdo se nechal rovnou přivézt. Nejdřív šla půlhodinová debata jestli vůbec..., pak půlhodinová dost zmatená diskuze kudy a kam- zaznívala slova jako Klínovec, židovskej hřbitov, Stáň, Rafanda, Konkordie... jediný na čem se ti všichni samozvaní "traséři" )) shodli bylo, že hlavně nesmíme sjet k Ohři, protože tam jednak bude strašně nachcáno a jednak to bude zpátky do kopce. No tak jsme dali pivo až dvě, na cestu od Vašíka panáka a pod mým vedením sjeli k Ohři. Bylo tam strašně nachcáno, kořeny klouzaly a bahno a sračky postupně pokrývaly pupkaní těla. Když bylo nejhůř, skoro jsme propadali trudomyslnosti a nafukovací míč nikde (!), zjevily se v rozmoklé houštině křiklavě žluté slunečníky Svijany a u Hubertusu se vyloupla apartní hospůdka stlučená z asi 17-ti prken, ve který se u kamen choulilo hejno zoufalých promočených dětí opírajících se o pádla a žadonících o palačinku. Dali jsme pivko a pokračovali v bajkovém bahenním wrestlingu až k chaloupce u vody, kde jak prohlásil Víťa žije jeho maminka se strejdou (?). Maminka nosila uzený, sejra a chleba, strejda nosil slivovici, pokuřoval, a chlubil se že má 5 bypassů . Pak jsme už lehce nejistou stopou dojeli do civilizace- no spíš do Dalovic, příjemně jsme překvapili Ráďu, rozjezdili mu trávník a připravili ho o flašku Ice and Fire. Pak už se jenom Mára rozmáznul do největší louže na polňačce před Sadovem a finišovali jsme k Dášence. Té jsme umazali všechny podsedáky a křesílka, nacpali do sebe všechno co nám donesli a žvanili o tom, jak je dobře, že jsme jeli.
Bylo to asi krásný- řikal Kulda- hlavně jsme udželi tradici, a Seby byl doufám taky spokojen...

Dykot

Fotoreporty

26. května 2014 v 14:18 | Pupkani
(pozn. správce blogu- sice běžecké věci na MTB blog nepatří,ale , že jste to vy, tak budiž Mrkající)

Od Seba z půlmaratonu fotky ZDE

Dodatečně od Martina foto z Dalešic ZDE

Po půlmaratonový report od Michala H. na http://aces.hys.cz/

Nezmarný trasér týmu A Olaf zase něco vymýšlí: prý ve středu straz 17.30 u Rožců a jede se na Hauenštejn

(za tým B: hurá....dám si třeba i sám sraz U Vlášků a konečně bude afaltové blaho a pohodová cesta kolem řeky do Lokte..hrad jako hrad)

(ještě já - dnes mě postihla nějaká střevní chřipka, sotva se držim na nohou, tak zítra kolo určitě vynechám, pošetřim síly na víkend na Smrk.....)

Bahňák 17.5.2014 aneb dva pupkani s Nikolou.

24. května 2014 v 20:48 | SEB
V krátkém fotoreportu je třeba říci, že za pupkany, kteří opravdu nejsou z cukru se zůčastnili pouze dva nerozpustní pupkani. A to Já (SEB) a Ľubo. Parťákem nám byla výjezdy ze záchranky a nočními službami na ARU zocelená Nikola. Počasí bylo super, protože trochu vody a bahna se dostalo na každého i na diváky. Překážková trať byla necelé dva kilometry dlouhá, avšak nabytá překážkami typu amerického bootcampu pro mariňáky. Byla to fakt výzva a ne jen prasečí se válení v bahně. Popisovat překážky a nějaká příkoří nemá cenu, to jistě popíšou plakánci z maratonů a půlmaratonů. ) Je třeba říci, že jsme sami sebe překvapili vysokou výk onností a slušným výsledkem.

Ze 110 týmů, kdy 11 týmů vůbec nedokončilo trať, jsme doběhli 31.

S Ľubem navrhujeme tento závod včlenit do pupkaní závodní listiny.

Motivačně přidávám několik obrázků na navnadění ZDE
.

A jedno foto ze středečního obžerstvení u Zatloukalů ZDE.

SEB

Nad dopisy (obrázky) diváků ( Pupkanů)

23. května 2014 v 11:50 | Pupkani
V poště se mi sešlo pár povedených obrázků....
1) Léčba Filipa přiložením pijavice
2) Vodičské tričko na 1/2 maraton


Struženský Food Fest

22. května 2014 v 17:39 | OLAF
Za krásného letního počasí se u Vlášků sešlo 14 pupkanů. 13 z nich si dalo startovní pivo a Kulda Svijany.

Vyrazili jsme směr vyhlídka a jelikož jsem jako trasér nestihl brzdit vražedné tempo chrtí špice, tak se u hřbitova (jak symbolické) oddělil team B. Pokračovala trasa přes vyhlídku, poté po modré pod Vítkovku. Tady si trio Vitek Z, Dykot a Lubo rozhodlo zkrátit cestu přes Vítkovku místo delší cesty. Zřejmě již byli utaháni a potřebovali si odfrknout. Za to jim jako trasér dávám 3 trestné body za porušení jednoty a ztrácejí jednoho bludišťáka. Odlehčený tým A frčel podél letiště a po modré do Kolové. Zde na nás mávali nějací zoufalí bajkeři v hospodě a snažili se navázat kontakt, nicméně bylo třeba držet se plánu a proto jsem je ignorovali :)). Následoval výlet po červené přes pilu k hlavnímu bodu dne- Lomnické hospodě. Pohostinství nezklamalo - krásné prostředí, lahodný mok. Po chvíli s hanbou dorazilo i zbloudilé trio, které cestou posbíralo Seba, Michala a nějakého špinavého zakrváceného pána, ve kterém jsem po omytí ve Stružné verifikovali Filipa, který plnil pokyn traséra a jel po červené. Dávám mu za to 1 plusový bod.

Ve Stružné nás čekalo obrovské překvapení ve formě obložených stolů a nekonečného množství různých pochutin a tekutin made by Renata. Laťka je tímto neskutečně vysoko . Renčo bylo to výborné- děkujeme.

Po žranici se většina odkutálela po cyklostezce do Dubiny a zde Varská parta do KV, Ostrováci do O a Háječtí k Rožcům na jedno před spaním. Za krásný výlet, trasu, počasí, itinerář a občerstvení musím pochválit traséra. Jo to to sem byl já, takže díky bylo to super:))))

OLAF

Pár fotek od Víti ZDE


pozvánka na zábavu v Boru - oslava narozenin

20. května 2014 v 10:52 | AUTOR: Kulík

Nevím, jestli to všichni úplně zaznamenali, i když jsem to již několikrát avizoval, ale včera a o víkendu se mi potvrdilo, že si někteří už tolik nepamatují, jako za mlada. Tak tedy:

Všichni Pupkani včetně jejich manželek, přítelkyň, milenek jsou zváni tuto sobotu 24.05.2014 po půlmarathonu do Borské hospody "U nás" !, kde bude v sále probíhat oslava narozenin.
Živá hudba, pivo a víno na účet oslavence.
pozn. bohužel nebo bohu dík se tam nevaří.

Kulík

Plán na 21.5.2014

19. května 2014 v 22:06 | AUTOR: OLAF
Ve středu výjezd 17:30 od Vlášků.
Trasér : Já
Délka : +- 42,7 km (Od Vlášků k Rožcům)
Převýšení: 821m
Hlavní cíl: Dobová hospůdka s krbem a střechou porostlou mechem v Dlouhé Lomnici- točí tu pivo.
Trasa: Vyhlídka, po modrý Kolová, Pila, po červený Dlouhá Lomnice- Hospoda. Zpět přes Stružnou do Dubiny, pulovičák k Rožcům.
Harmonogram: - 17:35 výjezd
- 18:30 Kolová (11km)
- 19:05 Hodpoda v Lomnici (19km)
- 19:30 Odjezd z hospody
- 20:50 Příjezd k Rožcům
- 20:55 volná zábava s občerstvením

Olaf

Koloběh Dalešice 2014

19. května 2014 v 20:06 | AUTOR: Martin S.
Účastníci: Pupkani - Marek a Martin, spřátelení skoroPupkani - Vladimír, Karel a Chláchol. Ještě před startem (8:00) pršelo. Pak přestalo. Bahna bylo v prvním kole hodně, rychlost hlavně na kole nic extra... Ve druhém kole úspěšně zvládnuté stoupání od přehrady bylo "oceněno" asi 500 metrovým úsekem bez cesty (zato s bahnem). Běžec běžel, cyklisti tlačili nebo nesli. Na konci druhého kola jsem si říkal, co tu vlastně děláme a že bychom se na to mohli vy... No, neudělali jsme to. Odměnou nám byly další 2 krásný okruhy kola a běhu. Nebýt drobného zakufrování ve třetím kole, mohl být překonán loňský čas. Přes křeče, pot a bahno jsme se nakonec dostali úspěšně do cíle.
Odměnou bylo Dalešické pivo a večerní koncertík Poutníků v hospůdce naproti ubytku.
Ačkoli na celém území Česka prakticky celý den pršelo, kolem Dalešic se udělalo oko, kde před startem pršet přestalo a začalo až 5 minut před naším doběhem (dojezdem) do cíle.
Podtrženo sečteno: krásný závod, slušné umístění, bolavé nohy, spokojenost s účastí = příště jedem zas

Jsem ještě tak přežranej,že mě žádný nadpis nenapadá

14. května 2014 v 23:34 | Gadži
16 nás bylo na startu.
První občerstvení proběhlo po 200 metrech u Rádi na zahradě,který se tím z dnešní projížďky vykoupil.
Pak se jelo přes Sadov na kořenovku, kde se v cca v půli zabočilo do prava do kopce, pak to bylo chvíli nahoru dolu nahoru dolu,což natáhlo a roztrhalo peloton, takže 3 členný tým B mírně zabloudil a rád se vydal na delší cestu přes "Kraví stezku"-Hroznětín-Ostrov k Rožcum, zatím co tým A se cpal párkama a klobásama na Velase. U Rožců nás pak čekalo několik chodů (v mém případě-pivo-čočkovka-vepřový ptáček (menší krocan asi tak) s rýží-kofola-chleba s tatarkou-kafe-banánová bublanina. Pak jsem se spokojeně odvalil domů.

Prague Marathon 2014

12. května 2014 v 8:26 | AUTOR:DYKOT
Sranda, boj, utrpení, pot, hrůza...

Ráno budík před pátou, venku mokro, 8 stupňů- ideální počasí na první maraton. Posnídal jsem zrní s rozinkama a mlíkem a v půl šestý už mastíme s Olafem do Stružný, nabíráme Renatu a po sedmý jsme na Kulaťáku. Dáváme kafčo a defekaci a Od Michala přebíráme čísla.

Pak metrem na Můstek, docela kosa, fronta na hajzl a hurá na start- máme lukrativní koridor K, další písmena už nejsou... Takže 12 minut po startovním výstřelu probíháme startovní bránou borců na Staromáku - a stávám se martóncem! No, prvních 18 kilometrů supr- dělám šaška naší skupince- Kuldovi, Jéňovi a běhnám, vykládám vtipy, troubim na vuvuzelu (s tou babčou a s tim totálně vyplašeným slepcem jsem to trochu přehnal...), pak malinko sprchlo, ale tak nějak příjemně. U Motolskýho bazénu zjišťuju že krvácim z pravé kozy, následuje pětiminutová přestávka, během které se s Kuldou snažíme zastavit kvácení, ale kůže je mokrá, náplast se kroutí- tak na to kašlem a necháváme mě krvácet. No a po 21. kiláku se to začíná srát: dochází mi humor a následně i síly a do pověstné maratonské zdi kterou čekám po 30. kilometru narážim držkou o deset kilometrů dřív. Čumim tupě před sebe a řikám si, už jenom 21......

Dál neni co psát, vůle, pot a dřina )), Kuldu bere koleno a ztrácíme ho, běhny jsou nadšený z atmosféry a zdrhaj nám, běžíme docela dlouho s Jéňou ale na 38. kilometru mu řikám "nech mě tady a sám se prostřílej k našim..." Nasazuju Walkmana a stylem 10 metrů chůze a 500 metrů parodie běhu se sunu do cíle.

Všude popisovaná euforie se nedostavuje, je mi normálně blbě, motám se jak nudle v bandasce. Cesta ze Staromáku na Můstek mi zabere asi 3/4 hodiny, a málem jsem musel poprosit kolemjdoucí o rozvázání tkaniček. Jako nejhezčí zážitek dne beru nádhernou žranici v šáreckým Mekáči a krásná oslava U Frišáka v Hájku.


Pozn.: Jde o subjektivní pocity, pro naprostou většinu spoluúčastníků to bylo určitě krásný a nádherný- viz komentáře.
(+ Michalovo komentář http://aces.hys.cz/ )

Dykot

Pivo-bahno-kachna

8. května 2014 v 13:06 | Gadži
Část gangu se místo vyjížďky už druhý týden dovolenkuje, část si dělá výlety na kolo jinam, část usilovně do večera pracuje, někdo se taky možná bál chladu a že bude chcát, ale 7 ukázněných, co nejsou z cukru, se u Vlášků sešlo na kolech i odrážedlech, nikdo nechtěl být trasér ( a já chci jet do Lokte až někdy na truc, místo Klínovce atp.),ale cíl byl jasný, u Rožců se už pekli kachny a cizí lidé nám tam pili pivo....tak šlo jen o to, kudy si žízeň a hlad udělat a abych moc nenadával...tak jako další se řeklo přes aloevera-vagina-pivo a aby to nebylo moc jako Kiwáč....tak jsme sik vzpoměli na příjemnou hospodu v Čankově a jelo se (viz mapu od Kuldy) přes Dalovice-Bohatice-Růžák-Čankov--ááá hospoda zavřená....pokračujeme na Mezirolí -tady Vítek vymyslel bezva "zkratku"přes brdek, na kterou by byl i Dykot pyšný...rozmlácená/blácená cesta s mokrýma kluzkýma kořenama sklon nejmíň 60 st., délka asi 10 minut pěšky, odměnou na vrchu mi bylo štípnutí od hladovýho komára. Pak už se trasa víceméně příjemně vlnila, sem tam přes bláto, brod, louky a pastviny přes Děpoltovice,Nivy,Ruprechtov až na Velas...po občerstvení jsme zkusili kořenovku- bláta tam až tak moc nebylo, jen ty kořeny klouzaly jak prase, nejmíň dvakrát jsem se vyválel v trávě. Pak jsme tečovali Sadov, projeli se Pupkaní ulicí v Hájku a honem k Rožcům...tam bylo jako vždy blaze, nebyl Olaf ani Ráďa , tak se moc neřešily benefity devětadvác a nikdo si nedělal legraci z odrážedel, ale furt někdo povídal něco o ténování, běhání, maratónu, závodech, až jsem to musel aspoň u jídla zakázat, abych si mohl vychutnat svojí luxusní kachnu s osma bramborovýma a houskovýma knedlíkama, báječným zelíčkem a sosíkem...pak jahodová bublaninka se šlehačkou a jahůdkou jako dezert...moc se mi to celé líbilo.

BAHŇÁK

6. května 2014 v 21:01 | SEB
Zdar Pupkani, vypadl nám z týmu na extrémního sokolovského Bahňáka spoluběžec. Akce se koná v sobotu 17.5. dopoledne. viz. link http://www.bahnak.eu Potřeboval bych jednoho silného pupkana, který je hravý a dobře běhá v bahně. Běžím já ( SEB), moje kolegyně, blonďatá Nikola, ( která chce někoho, kdo jí trochu pomůže hodit pr*el přes překážky). Startovný je již vyřešeno takže v tuto chvíli 0 kč. Dejte mi vědět co nejdřív na 737 736 418. Čau SEB.

LIVIGNO

6. května 2014 v 10:42 | Olafův nápad
Popřemýšlejte a piště do komentářů komu a kdy by se chtělo/hodilo jet na výlet sem www.trail-busters.cz/trail.php?x=452


A že to je celkem daleko, asi by se jelo ve čtvrtek po práci, odjezd zpět v neděli po odbědě.fotky z občerstvení na Jelením skoku

3. května 2014 v 20:49 | SEB


Ve středu opět U Vlášků v 17.30

(pozn. marketingového guru: přišli vám doobjednané pupkaní hadříky, v pondělí oskenuju fakturu, ať víte, na čem jste + mezi vás rozdělim poštovné.....BTW, až na Jelením skoku, když už mi skoro přišla původní objednávka, stoupl zájem o návleky na ruce a nohy, takže asi budu něco doobjednávat, kdyby ještě někdo nááhodou něco chtěl, tak do pátku má další šanci....)

Jelení skok

1. května 2014 v 23:01 | Gadži
Včera na srazu 12 Pupkanů, start přibrzdil Pavlovo defekt a přehlédnutí kousku hřebíčku, který probodl i novou duši. I když bych to od týmu A nečekal, odsouhlasila se jízda do Lokte (Dykot měl jistě za lubem nějakou odbočku s pokořením brdku) ....no ale stejně, když jsme dojeli někam k Tuhnický lávce, už bylo čtvrt na sedum, chvíli jsme čekali na Pavla s Kuldou, Ti ale už byli na Smícháči, tak se řeklo, že na Loket je už stejně pozdě a že se pojede přes lázeňské lesy na Jelení skok, jak navrhoval Seb. Takže z pohodově vyhlížející projížďky slibující pokoření spousty kilometrů bez větší námahy se pro mě zase vykloubalo funění a dřina a spousta občerstvení a málo muziky na neobvykle krátké trase. Na Jelením skoku hrál Kozatay, ale jen chvíli a bez bicích, za to se tam pekly buřty a grilovaly klobásy a steaky, což bylo na celém výletu to nejpříjemnější. Cyklistikou nevybitý tým A cestou zpět zavelel přes Dianu, pak se sjelo na občerstvovnu Malé Versailles, kde ještě proběhlo vepřové koleno, co vypadalo jako LOKET...a to mnohé uspokojilo. Pak už jen hezké rozloučení s ruskými lázeňskými hosty a jelo se domů či na čarodějnice.