Pupkan není z cukru

Listopad 2014

SJEZD GOETHOVKA

30. listopadu 2014 v 12:31 | AUTOR: Dykot
Předkládám Pupkanstvu k posouzení návrh na možná zajímavý, ne zcela ortodoxní pidizávod.
Nápad vznikl (stejně jako ještě pitomější varianta, kterou doufám rozvede někdo jiný, a kde šlo o triatlon s házením kostkou a nutností absolvovat počet bazénů, okruhů na bajku a běhu podle hozených čísel...) na letošním listopadovém soustředění otců a Pupkáňat na Mariánské, někdy lehce po půlnoci ve stavu pokročilé ebriety, kdy je mysl otevřenější a pud sebezáchovy bajkera tolik nesvazuje. Prvotním impulzem byla nutnost vymyslet závod který by nevyhrál Vítek. Obávám se, že tahle akce tento problém sice vůbec neřeší, ale i tak mi přijde zajímavý. Výhodou je časová nenáročnost akce- dá se v podstatě zorganizovat jakoukoliv Pupkaní středu, eventuálně ho zařadit na nějaký víkendový den v září nebo říjnu, tj. mimo hlavní exponované termíny nás, Ironmanů. Nevýhodou typicky sjezdového závodu je náročnější pilotáž a nebezpečí demolice.

Propozice: viz obrázek

Start - Goethova rozhledna 640 m.n.m.
Cíl- Smíchovský pavilon 430 m.n.m.
trasa - LIBOVOLNÁ

Vzdálenost vzdušnou čarou 1.800 m
Převýšení 210 m

Start formou časovky- jednotlivě po 30-ti sekundách.

Následně restaurace v restauraci na Smícháči!

Tak co my na to...?


Dykot

Pardon: Hned reakce správce blogu: vás ostatní možná sere Vítek,že furt vyhrává,mě serou všichi,co se umístí řekněmě do první desítky...Jak spravedlivě eliminovat výkonostní rozdíly? Jednoduše: třeba podle výsledků pupkaní časovky: rozdělil bych startovní pole na podprůměrné a nadprůměrné Pupkany: první desítka-nadprůměrných- tzv. hovada, si to dá z Goethovky na rozcestí pod Goethovkou, pak výšlap zpět na Goethovku a pak až na Smícháč (tou cestou zpět si daj bacha na ty, co se budou zrovna řítit dolů). My podprůměrní si to dáme jen z Goethovky na Smícháč.
Gadži
Sjezd-lidi:
Sjezd- hovada:

FLO 9

26. listopadu 2014 v 23:35 | Gadži
Na dnešní holomajzně nás ideálních 7 na 7.
Vyhráli (ale měli chvíli na mále): jako dycky Dykot a Mlátička, konečně Víťa, taky Vítek, Jarda, Michal a Filip
Prohráli: nejvíce otloukaný hráč Olaf, Radek, Mára, zklamaný já, Lubo, Martin a Martin.
Pak Evropák.
BTW...Vánoce (středa 24.12.) místo kapra a Ježíška...v 18.hod. florbal...Šlápnul vedle

A ještě od Dykota- oficiální časy ČASOVKY 2014

ČASOVKA 2014 - VÝSLEDKY:


1. VÍT ZATLOUKAL 12:59
2. OLDA VASTL 13:36
3. PETR FREML 13:48
4. MICHAL HAVLÍČEK 14:06
5. FILIP BERGER 14:27
6. JARDA BROŽ 14:36
7. VÍŤA VOJTEK 14:40
8. MÁRA KALENDA 14:45
9. ĽUBO UHRIN 14:52
10. PAVEL BARTOŠ 14:55
11. MARTIN KULE 15:10
12. HONZA VOLEJNÍK 15:35
13. PETR STIBOR 15:41
14. HONZA PROKOP 16:03
15. VENCA LOKAJ 17:05
16. ZBYNĚK PAUCH 17:20
17. RÁĎA JOHANIS 17:33
18. ŠTĚPÁN NOVÁČEK 18:15
19. MARTIN SOBOTA 18:47 (defekt řetězu...)
20. TOMÁŠ GAJAR 20:15

Flo.8

20. listopadu 2014 v 11:34 | Gadži
Včéra nás 13.
Černí snaživci (Mára, Ráďa, já, Martin S., Štěpán, Vítek, Víťa)
Bílí šťastlivci (Lubo, Jarda, Honza V., Dykot, Olaf, Martin K.)

Pro černé začátek jak ze zlého snu-já šel ze střídačky do brány po 5 minutách za stavu 4:0, spoluhráči se mi všichi vrhli do útoku,leč záhy přišli o balónek a rozběhlé trojici bílých útočíků jsme šel radši z cesty- 5:0, po asi minutě ke mě zezadu z rohu přilétla nevim jestli přistřelená přihrávka od vlastního hráče či pseudostřela od protihráče, každopádně jsem se zrovna koukal jinam a krásně se mi od hokejky míček odrazil do vlastní brány....Pak jsme začli hrát, 6 gólové manko smazali a chvíli o 2 góly vyhrávali...ale bylo znát rozmrzení ze začátku a únava po dohánění...a oni měli nezadržitelného Dykota s 5 góly z toho jedením prdelí....tak jsme to nakonec o 2 góly projeli....

Zde ještě report od Martina K. z víkendu/BLOUDA:

V sobotu jsme se s Michalem H. zúčastnili 1. ročníku "Lázeňského bloudu", na který jsme obdrželi pozvánky přes náš blog.
Taškařice to byla opravdu povedená a na první ročník uděluji pořadatelům pochvalu.
Zázemí restaurace Jelení skok bylo výborné, dodané občerstvení taktéž (před akcí i po akci do večerních hodin).
Po startovním "panáku" Myslivce jsme až poté obdrželi mapu s kontrolama. Při prvním letmém pohledu do mapy, mě nejprve zarazila celková vzdálenost, ale co, chtěl jsem si o víkendu zaběhat, tak tady to mám.
Výběr nápojů na jednotlivých kontrolách byl k mé chuti, takže pěkná sobota! Ještě, že jsme piráti laciných alkoholů. Poznat Fernet, Rum, Griotku nebo snad Zelenou nemůže být pro nás takový problém.
I když jsem zaznamenal, že někteří nepoznali startovního "myslivce" a tady by tedy byla malá výtka pořadatelům, protože nedostatečně vyhodnotili na závěr (ne)poznané nápoje a vrácení kelímků ze všech proběhnutých kontrol, dle propozic závodu . Třikrát my ty kelímky vypadly z kapes, abych se pro ně třikrát vracel.
Nakonec naběhaných 11,5km a celkové třetí místo, Michal H. páté místo (vítěz nepožíval protože prý řídil a ten co byl druhej, byl jedním z organizátorů, tak to se mu to běhá, když ví kam).
Affterparty do večerních hodin a vynikající guláš.

Pupkani se ani tady neztratili.

Kulík

Videjko z časovky

17. listopadu 2014 v 22:52 | Gadži
Tak, nějak jsem ty záběry a fotky poslepoval dohromady a výsledek najdete zde na youtube

Bloud

16. listopadu 2014 v 19:54 | Gadži
Fotky se zatím pomalu přesouvají z foťáku a telefonu do PC ( no po pravdě, zatím se spíš telefon a foťák posouvá blíž a blíž k PC), tak aby vám to čekání rychlejc uteklo zde Michalův report z Blouda

Flo. č.7

12. listopadu 2014 v 23:40 | Gadži
Pár čísel: 14 Pupkanů
13:11 výsledné skóre
Do zápisu a statistik:
Dnes lépe hráli a vyhráli-v černém: Olaf, Mrzák-Mo-Dykot, Vítek, Venca, Mára, Lubo a já
Prohráli v bílém: Martin S., Radek, Michal M., Víťa, Jarda, Filip a Štěpán


Kdo ještě neslyšel a měl by zájem, nechť se neprodleně ozve Jardovi: Akce Apalucha ( víkend- taťkové s dětma na Mariánské)- od 21. do 23.11.2014. Kdo už se hlásil, ať se klidně hlásí znovu, aby se na něj nezapomnělo.

A ještě vlastně: všichni srdečně gratulujeme Ráďovi! Včera se stal otcem!

A příští středu to zapijeme!

Pupkaní časovka-3.ročník-výsledy,narozky.

9. listopadu 2014 v 11:29 | Autor: Gadži
Přátelé, kamarádi, hovada.

Účast na včerejší časovce parádní -20, trať jasná, počasí slunečné. U Rožčů veselo. Pro ty, co nebyli-jen stručně bedna (časem sem nahážu fotky):
1. Vítek
2. Olaf
3. Seb

Pak mi bylo přáno k čtyřicátinám. Ano, když jsem před asi půl rokem psal, že půlironman,co dostal Kulda, je přesně to, co bych nikdy nechtěl dostat k narozeninám, myslel jsem to opravdu,ale opravdu vážně. Ale protože vás znám, tak jako jistej jsem si nebyl a čekal jsem leccos, že. Takže když mi Olaf předal papír s potvrzením o zápisu na Ironamana v Zurichu i přes všechny přípravy a očekávání to byl šok na hlavu....no jak jsem říkal, radost asi taková, jako když dostanete do paneléku selátko ( a viděli jste před tím TV reportáž, jak takový drobeček naroste do 250 kg macka)...no těch následující asi pět hodin jsem se teda moc nebavil, pupkaní svědomí nedovolilo to úplně to zapéct, furt se vkrádaly myšlenky na trénování, plavání, běhání, jak to udělám s dovolenou, jak už si dlouho nedám kachnu, cigáro, jak to skloubim s rodinou, motorkou, prací, florbalem a už jsem se se vším tak nějak předsmrtně smířil ....pak jsem ještě dostal GOPRO, jako že se u toho trénování mám natáčet...to byla radost veliká, děkuji ještě jednou zuřivě...i když při představě, jak si při potencionálním ironmanském tréninku plaváním,běháním a intezivní cyklistikou zkazim figuru, to byla radosta mírně kaženáMrkající . Pivo mi pak už moc nechutnalo, hleny mi přisly energeticky náročně, cigára škodlivá...zlom nastal někdy kolem 21. hodiny....kdy mi Olaf oznámil radostnou novinku: že máte pro mě ještě 3. dar.....a tento ruší dar č.1!!!! To jsem se málem udělal a svět byl zase mnohem krásnější, veselejší...a stejně takové bylo dnešní probuzení...PARÁDA nemusím do žádnýho bazénu, žádný běhání, žádný pravidlený trénování... DÍÍÍÍÍK..Cítím se jak znovuzrozený.

Pak jsme si ještě zabékali, popřípíjeli a v 23.h mi jelo tágo....

Fotky asi dnes nestihnu probrat, ještě mám dnes rodinnou oslavu, ale běham pár dnů to snad zvládnu.

Pupkaní časovka-3.ročník

7. listopadu 2014 v 22:42 | Gadži
Mapka z 1. ročníku:

LÁZEŇSKÝ BLOUD

6. listopadu 2014 v 19:49 | AUTOR: Burák

LÁZEŇSKÝ BLOUDMilí běžci, běžkyně, běhny jakož i ostatní tvorové pohybující se silou vlastních nohou,

dovolujeme si Vás pozvat na 1. ročník závodu v orientačním běhu "LÁZEŇSKÝ BLOUD"


Kdy: 15. listopadu 2014, start v 13.00


Kde: Karlovarské lázeňské lesy


Systém:

* jednotliví závodníci budou na trasu vybíhat v tříminutových intervalech

* na startu obdrží závodník mapu s vyznačenými kontrolními body v terénu, které musí všechny oběhnout v libovolném pořadí a libovolně zvolenou trasou.

* na kontrolním stanovišti bude připraven zásobník s testovací tekutinou (na každém stanovišti jinou), z něhož je každý závodník povinen odčerpat nejméně 0,04 l testovací tekutiny do přiložené kontrolní nádobky a celý obsah kontrolní nádobky do dna vypít a následně zaznamenat identifikaci tekutiny.

* na důkaz úspěšného absolvování odnese závodník z každého kontrolního stanoviště kontrolní nádobku, jíž použil.

* zvítězí závodník s nejlepším časem, který absolvuje všechny kontroly a zároveň identifikuje správně všechny testovací tekutiny.

* po závodu následuje vyhlášení spolu s rozborem akce a likvidací nepoužité části testovacích tekutin.


Prezentace: Restaurace Jelení skok od 12.00 do 12.50


Předpokládané vyhlášení výsledků: 16.00 v Restauraci Jelení skok, zde je možné se najíst, napít převléct, usušit, zpívat, kritizovat, diskutovat i odpočinout si s hlavou na stole.

https://cs-cz.facebook.com/pages/V%C3%BDletn%C3%AD-restaurace-Jelen%C3%AD-skok/101532503235921

https://plus.google.com/113730724988819659636/about?gl=cz&hl=cs#113730724988819659636/about?gl=cz&hl=cs


Parkování: Parkování je možné na parkovišti pod restaurací vedle dětského hřiště Kaštánek.

Pro povolení k vjezdu do lázeňského území je třeba zakoupit lístek (30 Kč na den) v automatu v budově Městské policie Karlovy Vary, Moskevská 34


Howgh


Team Lázeňští šviháci a Známka punku

--Zašlete prosím Burákovi předběžně, kdo by měl zájem se zúčastnit, aby zajistil dostatek testovací tekutiny: bures@ak-bm.cz

Krušnohorskej žluťák 2014 a flo. č. 6

6. listopadu 2014 v 8:33 | Autor Martin S./ Gadži
Martinův žluťácký report:
V sobotu proběhl další ročník krásného závodu na zvaného Krušnohorskej žluťák. Sraz byl nejpozději v 11.00 v Radošově u Miloše, resp. v 1.00 se mělo vyrážet směr Damice. Pod Damičákem start a potom asi 20 km až na vrchol Klínovce(nejvyšší to kopec v okolí). Pro mou maličkost začal závod srazem s Hankou u Tuhnické lávky s následnou cestou na bílém retro kole směr Radošov. Nastolené tempo nevydržel blatník, uvolnil se, zapíchl do přední gumy a já letěl... Kolo nepojízdné, koleno rozbité (ještě nebolelo). Rychlý přesun s kolem na zádech dom. Odevzdání Hanky i s kolem Lence do auta a já již na "normálním" kole taktéž vyrazil směr Radošov. Příjezd asi 11.10. Neujeli. Uff. Přesun na start asi o tři čtvrtě hodiny později. V Damicích pod kopcem pak ostrý start. Vlčáci jako Honza Kubíček vyrážejí v čele celého pelotonu, ostatní (včetně dvou běžců) dle aktuální kondice a stavu postupně za ním. Cesta nahoru krásná (a možná ještě hezčí), sluníčko, teplo (ne, vedro). Na Klínovec jsem po mocném finiši (a úplně propocenej) dorazil jako 17. (spíš 16., ale objel jsem rozhlednu z druhé strany). Čekáme na zbytek startovního pole, který postupně dojíždí. Někteří se oproti loňsku zlepšili více, někteří méně. Jen jeden účastník se zhoršil. Z Klínovce se přesouváme na afterparty na Božák. Zapíjíme sportovní úspěchy a jsme spokojení, že už nikam nemusíme (na slet cyklogangů v Hájku si letmo vzpomeneme).
Kdyby byl jel i Kulda, určitě by řekl: Bylo to krásný...
...tak za rok zas!

Ještě pro pořádek uvedu výčet zůčastněných Pupkanů: Já, Vítek, Kulík, Fremlík, Pupkáně Kryštof, ženy od Pupkanů Lenka a Renata

M.

A včerejší flo.: v skromný počet 9 hráčů nevěstil nic dobrého a taky že jo.

Losovačka-já,Mára,Ráďa,Michal- černí bez střídání proti bílým s jedním střídajícím: Olaf, Filip, Honza (bývalá Mlátička), Jarda, Vítek.

Skoro bych řek, že florbal to byl až pohledný, jake se hrálo 4 na 4 a snažili jsme se moc neběhat, což stejně nešlo, tak obě strany si více nahrávali a kombinovali, no prostě radost. Mělo to jen kaňku, že jsme o 3 góly prohráli.

Někdo se pak vydal na pivo a klobásu do Evropáku, někdo na medovou šunku-kachní roládu-řízek-pstruha-krůtí rolku-knedlík-zelí-rozmarýnový brambor-paštičku-špenát-salátek-ovocný dortík- 5 druhý sýrů a šunky a kafe do Puppu.

Tak v sobotu na časovce!

Ev. ještě v pátek v Hájku v kulturáku : Michal H. pořádá oslavu 20 let ACESu a zve všechny Pupkany! Začátek v 20.hod.G.

Slet

2. listopadu 2014 v 18:39 | Michal H.
Krásný report ze sletu od Michala na http://aces.hys.cz/

(a jedno ukradené foto:
)