Pupkan není z cukru

Leden 2015

FLO XVII

29. ledna 2015 v 8:24 | Gadži
28.1.2015 nás bylo zas málo, což hře celkem prospělo, ale aspoň my bílí jsme z toho v prvních asi deseti minutách vůbec radost neměli-sestava Martin S., já, Dykot a Kulík proti Vítek, Víťa, Ráďa, Jarda + Štěpán, nás z počátku nemile drtila, za stavu 1:5 se nás zželelo Štěpánovi, zběhl, co nám nalilo čestvou krev do žil, že se nám podařilo stáhnout na 7:7, což začal oslavovat Dykot, jakože svojí včerejší metu a než se stačil vrátit od černých brány na naší půlku, ikasovali jsme další dva góly. Do konce jsme ještě jeden gól přidali ( jeslti to skončilo 8:13) a čtyři inasovali. Ale i s tímto jsme byli spokojeni, čekali jsme to horší.

No, je možné, ten pocit poflorbalové spokojenosti přišel až v Evropáku s pivem a megahamburgrem s hranolkama, které mi hrozně záviděl Olaf a já jsem mu nedal.

Běžky

27. ledna 2015 v 22:35 | AUTOR: KULÍK
Plánujeme jednodenní výlet (sobota nebo neděle) na běžkách o některém víkendu v únoru nebo ještě do půlky března. Téma na zítřejší diskuzi....., kdy?
Vypadalo by to následovně:
Ráno odjezd busem z KV (jede přes Hájek a Ostrov) na Boží Dar. Tam jedno startovní a vyrazíme po lyžařské magistrále směr Horní Blatná. Cestou se zastavíme v bufetu "Červená jáma".
V Blatné si dáme u v rest. u Fausta stejky (jsou tím vyhlášený) a pak pokračujeme večerním vlakem směr K.Vary.
Z Varů buď vlakem do Nejdy a Ostrova nebo taxíky, případně nějaký domácí odvoz.

Nepůjde o žádné závody, ale o "pěší" výlet, odhaduji tak cca 20-25km.
Kdo bude chtít běžet, pojede napřed a vždy se za kamarády bude vracet.

Akce (výlet) je pro všechny i začínající běžkaře.
Kdo bude chtít poradit s bežkama a mazáním, jsem k dispozici, cca dva sety (boty, lyže, hůlky) bych mohl i půjčit.

Kulík.

Flo slow mo z GoPro

25. ledna 2015 v 22:16 | Gadži

Že se mě občas ptáte, kdy už něco natočim a zveřejnim ze svého narozeninového daru, tak musím podotknout, že už jsem to zkoušel, ale ta videa jsou taková nemastná neslaná, jak je v té tělocvičně tma, míček je malej a k tomu se na ten náš flo občas ani nedá moc koukat...tady jedna taková ukázková zpomalená sekvence, tak si tu hrůzu užijte ;-) Z biku budou lepší.SMRK 2015

25. ledna 2015 v 19:35 | AUTOR DYKOT
SMRK 2015

Tak ubytování v bungalovech v Novém Městě pod Smrkem jako vloni zajištěno 29 - 31.5.15, těšej se na nás skoro tak jako my na něSmějící se Už jenom doladim grilovací párty v Trekcentru na sobotu večer a basta.
Odjezd v pátek 29.5.15 odpoledne, poberu ještě 3 (a když si někdo rozebere bajka do kufru jako SEB, tak 4) Pupkany i s kolem. Jo a bacha, k dnešku - 25.1.15 - mám závazně nahlášenejch 14 lidí, a to nepčítám toho Gadžíkovo Boba... Takže kdo eště chce z Pupkanů tak dělejte do konce ledna, pak bych řek nějakýmu Ostrovákovi...

Dykot

FLO XVI

22. ledna 2015 v 0:15 | Gadži
Dnes nás bylo plno: rovných 15.

Bílý: Olaf, Dykot, Vítek, Víťa, já, Mlátička, Ráďa, Venca
Černí: Štěpán, Lubo, Martin S. a Martin K., Jarda, Mára a Filip.

Hrálo se 5 na 5, po dlouhé době zase trochu maso a sekaná, spousta emocí, bílí jsme měli zezačátku navrch, mám pocit že jsme i vyhrávali 7:2 (i když teď se mi to zdá nepravděpodobný tak možná jen 5:2), pak přišel střelecký útlum, z mého pohledu často osiřelého brankáře trochu nesmyslené forčekování a útočení ve 3 lidech, nestíhání vracení se do obrany a chvíli před koncem prohráváme 7:8, ale nevzdáváme to, srovnáváme a v posledních vteřinách Dykot z nemožného úhlu skóruje a VYHRÁVÁME 9:8.


Dobrá zpráva, na Smrk se nás už hlásí 10.

MTB akce

19. ledna 2015 v 14:04 | Gadži
Zdarte. Mám pocit, že jste se Pupkani včetně mě zalekli množstí plánovaných víkendových akcí (triatleti/ironmani/maratónci toho maj už teď plný červen), takže víkendové MTB akce typu Smrk, Rychlebky, Pivovar, Alpy, Rybník zůstaly bez většího ohlasu....

Já mám jasno : jediný víkend, který můžu je 29.- 30.-31.5.2015, pak až v srpnu. A z celého portfolia akcí bych upřednostňoval Smrk, protože se tam grilovalo a loni jsem ho proprůjmoval a předloni proškytal. Je pravda, že grilovat by šlo i u Sebiho na zahradě, na Rybníce gril byl, v Alpách určitě taky něke bude.

Otrokovice

16. ledna 2015 v 22:47 | AUTOR: OLAF
Nazdar Pupkani,

zarezervoval jsem si hotel v Otrokovicích na IM od 19.-21-6. Spal jsem tam loni a bylo to super, cca 1 km od startu a cíle. V komplexu jsou i levnější varianty- ubytovna.

http://komplexmorava.cz/

Tak si taky udělejte rezervaci.
Já se definitivně rozhodl pro štafetu (zatím Já, Kulda , Kulík, Vítek váhá). Budu aspoň mít více sil užívat si váš úspěch a povzbuzovat vás.

Štafetu tímto přihlašuji. Jinak se každý člen (Kuldo a Kulíku) musí také oficiálně přihlásit sám

Olaf

REDHOTI na DRÁZE

16. ledna 2015 v 9:24 | gadži
A ještě jedna akce příští pátek:
ponz. pro neznalé - nejedá se o bývalé kino Drahomíra, ale o kus dál má oblíbená Pivnice Drahomíra,tam, co je ta slavná ubytovna...

Fusekle

15. ledna 2015 v 13:27 | Gadži
Co byste říkali tomuhle:
Má to ovšem háček: Výroba ponožek začíná na 50ks od velikosti- cena : 50ks = 80kč/ks. Výrobní příprava a naprogramování loga činí 2.300,- Kč (tato částka je jednorázová(při další výrobě se tato částka neúčtuje).
A možno nechat vyrobit podobný kulich jako máme, jen by barvy byly: černá, žlutá a nahoře bílá a bambule trojbarevná: 399,-/ks.

A jelikož jsem se na podzim na doobjednávku od Kalase vyprdnul, může mi znovu hlásit, jestli někdo něco chcete doobjednat -ev. jestli nechceme časem nové pivní dresy ale se "samolepkovým" logem...ev. Kalas dělá i běhací třička a tílka -zjistim, jestli by mohla být v pivním designu.

FLO XV a rozpis akcí

14. ledna 2015 v 23:40 | Gadži
K dnešnímu klání se nás sešlo pouhých 9, hrálo se 4 na 4 a bílým jeden střídal.

Kapitán černých Vítek neměl úplně štastnou ruku (do dokonalosti mrzáckého týmu mu unikl jen Olaf,který s pochroumaným kotníkem musel ležet v bráně)- vybral ploužícího se Ráďu s přeraženou páteří, Mlátičku, který se před zápasem augmentuje několika ortézama, aby vůbec došel na hřiště, a mě, který nesnáším běhání a prudké pohyby, špatně vidím, ještě hůře dýchám, na kole se kopu do břicha a ještě jsem si zapomněl nákolenky, takže jsem si vždy 3xrozmyslel, jestli si v bráně opravdu musím kleknout a rohodně jsem se v kleče nepřemištoval od tyči k tyči. Tak jsme dostali nádherně nařezáno od týmu bílých ( Olaf, Víťa, Martin S., Mára a Dykot), že ani počítadlo nestíhalo: 32:22 (nebo 21), což zas není tak hrozné na to, že Vítek vlastně hrál sám a bez střídání. Nám hlavně v útoku chyběl nějaký takový další Dykot, který by z první skoro na slepo trefoval bránu a asi jsme až moc kombinovali a v přečíslení netrefovali bránu (nebo to vyležel/vychytal i na třikrát Olaf) a pak se nestíhali vracet a ještě jako brankáři jsme dnes byli nejvíc děraví. Samozřejmě oslavy bílých pak přesto, že by se měli spíše stydět (je to, jako by si to v basketu rozdal Dream-team z NBA s paralympijským výběrem,co hraje bocciu (co to je,vysvětlení zde), a pak to bujaře oslavoval), nebrali koncí, kdyby měli po ruce rachejtle, došlo by i na ohňostroj a šampus a ták Mrkající


Tak a protože se blíží jaro-léto-podzim a kolo a máme v plánu spoustu akcí, bylo by vhodné vyhlásit termíny, kdy se co uskuteční (pupkaní závody, ironmani, výlety, oslavy, rodinné akce)

Co si vzpomínám, jedná se zejména o:

Tak jednodenní akce už skoro máme po hromadě-

CZECHMAN: 6.6.2015 (někde u Pardubic-triatlon-půlIM)
Pivní maraton Hájek 12.6.2015
X-TERRA: 13.6.2015
Pivní biketriatlon: 14.6.2015
IronMan Otrokovice: 20.6.2015 (Moraviaman)
IM Klagenfurt 28.6. 2015
Pupkaní časovka: 7.11.2015
Desetiboj Sokolov: 30.8.2015

Sjezd z Goethovky:
TUATARA:
KPŽ-Artamon:

Víkendové akce-

Singletrack Smrk:
Flo a kolo v Rybníku:
Nevim jestli "Rychlebky":
Exkurze do pivovaru:
Víkend v Alpách:

JIZERSKÁ 50

12. ledna 2015 v 22:21 | AUTOR: Martin S.
Oba Martinové hájili pupkaní čest na Jizerské 50, zde krátký report od Martina S.,druhý Martin dodá fotky.

V neděli jsme se společně s Martinem K. zůčastnili 48. ročníku Jizerské padesátky. Ubytování výborné u kamaráda Dana (mimo jiné také triatlonista) v Josefově dole. Na místo ubytování jsme dorazili v podvečer před závodem. Povinné soustředění v místní občerstvovně (měli výbornou Plzeň) a po desáte do hajan (to ještě solidně lilo a teploměr ukazoval asi 5°C plus). Prostě ideální počasí na zítřejší závod.
Ráno se, světe div se, ochladilo a vše co večer bylo mokré, zmrzlo. Autem jsme se přiblížili na sběrné parkoviště do Hrabětic. Následovala cesta s běžkama na ramenou (asi 4 km) až do Bedřichova na stadion. Start prvních asi za 40 minut. Dáváme lehký výklus na zahřátí před závodem. Následně se přemisťujem na start, kde další cca půlhodinu mrznem .
Po startu se drápem do kopce abychom následně mohli jet zase z kopce... To se několikrát opakuje, načež po asi 45 nebo 46 km přijíždíme tam, odkud jsme na začátku vyjeli. Znaveni, leč spokojeni, že jsme to zvládli. Zavalen endorfiny s sebou dvakrát fláknu na zmrzlou zem (led zakrytý sněhem je prostě sviňa). Dáváme gulášek, teplý čaj. Pak jedno rychlé, pozávodní. Balíme věci, sedáme do auta a vyrážíme směr domov. Ještě než se rozloučíme si slíbíme, že za rok zas...!!!
Martin S.

Pozn. správce blogu: zrada byla, že z Jizerské 50 udělali pořadatelé Jizerskou 45, tím pádem to oba naši borci nemohli na 45.-50.kilometru rozbalit a vyhrát, jak měli původně v plánu.

VLAJKA/BANNER

9. ledna 2015 v 8:40 | Gadži
Nevím ještě přesně na co, ale rozhodně jsme potřebovali vlajku...sice je trochu jiná než jsem očekával, ale je krásná a máme hned dvě a ani nebyly drahéMrkající


FLO XIV- 1. letošní

7. ledna 2015 v 23:59 | Gadži
Sešlo se nás 10 + rozhodčí v reflexní vestě Ráďa, svlíkačku/panoptikum v šatně shlédl Filip, jemuž se dohojuje loni rozdrcený hrudník, a zase šel.

Bílý tým: Dykot, Vítek, Jarda, Mlátička a já.
Černý tým: Mára, Venca, Víťa, Michal a Štěpán .

Byla to zas jednou hrozná fuška-hra 5 na 5 bez střídání. První čtyři otočení čísel na novém počítadle měli to potěšní si vychutnat bílí,resp. myslim, že všechny úvodní góly měl tu čest vsítit úderník Dykot, jehož hokejka se dnes moc nemýlila (a asi můžu prozradit, že z našich 18 gólů jich nejmíň deset dal), pak se černí na chvíli vzpamatovali a taky dali góla.Dál se snažili a snažili, ale i přes cenné rady rozhodčího,který mimo jiné pískal samozřejmě nesmírně kvalitně a nestranně, vyrovnat se jim nedařilo, nejvíc prohrávali asi o 6 gólů, ke konci zabojovali, na chvíli to o něco stáhli (nevim teda, proč to muselo být zrovna ve chvíli, kdy jsem byl v bráně já a asi 3x po sobě mě hladce prostřelili), ale pak ještě další góly i dostali, tak bylo konečné skóre pro bílé 18:14....
V Evropáku nás pak čekaly posily Kulda s Jéňou a dorazili i plavci Krči a Seb, aby též zapili Dykotovo narozky.
Krááááááááásný Mrkající

FLO XIII:Poslední fločko, poslední zlomenina 2014

5. ledna 2015 v 16:02 | Autor: Marek

Poslední fločko, poslední zlomenina 2014


Poslední flóčko 2014 jsme si dovolili omladit našimi budoucími nadějemi, sešlo se nás celkem 9 -já s oběma klukama a Ráďou, Jarda s Terkou, Vítek s Kríšou a potencionální otec Martin S. Zprvu hráči v bílém ( V+K, J+T, MS) válcovali naší černou čtyřku ( M+F+O, R), kde výrazně chyběla Ráďova odhodlanost a bojovnost, všechno ho bolelo a byl horší než děcka ( pozn. na omluvu s 2denním zpožděním jsem diagnostikoval drobnou zlomeninu Th12 obratle po předchozím pádu na snowboardu v Itálii, takže teď nosí švára krásnej korset). V půlce jsme si přizvali na oporu Terku, která se ukázala velmi technicky zdatnou hráčkou a moc nám pomohla, i když jsme stejně dostali nášup. Bylo to ale fajn a musím za sebe říci, že naše ratolesti hráli občas mnohem lépe než mnozí z Pupkanů.

Myslím že rok 2014 jsme krásně uzavřeli 3.zlomeninou, a tak by ta smůla mohla již skončit.

PS: Rozhodčí píšťalku převezme prý na několik zápasů zase Ráďa.


Přeji všem mnoho zdraví do nového roku 2015