Pupkan není z cukru

Únor 2015

FLO XXI

26. února 2015 v 11:24 | FOTKY OD SEBA
Report zatím nikdo nedodal ..tak aspoň ze včerejška fota od Seba zde

Ooops během několika vteřin se situace změnila:

FLO XXI.


Černí- Cpt. Mára, Ráďa, Mlátička, Martin S., Olaf, Michal M.
Bílí- Cpt. Dykot, Lubo, Vítek, Víťa, Jarda, Kulík
Fotodokumentace + roztleskávač SEB

Slavné vítězství bílých v poměru 19 : 15

Pro mě jedno z nejlepších flóček vůbec, 4 na 4 se dvěma střídáními na obou stranách- naprosto ideální, teamy vyrovnané, bílí vedli 4:1 ale taky prohrávali 12:14 takže napnelismus až do konce. Na bojišti už to občas zavánělo slušnou akcí, i faulů ubylo, prostě mám pocit že se na to dalo i chvílema koukat- co ty na to SEBe...? Zaujalo mě Olafovo zaujetí pro hru včetně hádek a peskování spoluhráčů i protihráčů , a taky neskromně můj fotbalový gól do šibenice který mi bohužel nebyl z neznámých důvodů uznán!
Florbalové štěstíčko se v závěru přilepilo na bílé hole, ale bylo to fakt o prsa vietnamské sprinterky.
V Evropáku to byla stará dobrá klasika, akorát polévku "Bača" jsem si musel ochutit párátkama, potěšil nás svou přítomností Kulda který dostal vyjímečně opušťák a za to jsme ho v Toyotím kufru odvezli domu...
Jo a předběžně jsme - díky Vítkovi - jako celodenní bajkovou akci nastřelili cyklovýlet do Kraslic s prohlídkou a ochutnávkou v lokálním pivovaru na sobotu 25.4.15, podrobnosti se doladí.

Takže asi tak !

Dykot

POLÁRNÍ VÝPRAVA 2015

23. února 2015 v 8:22 | AUTOR: DYKOT
POLÁRNÍ VÝPRAVA 2015

Ráno jsme se sešli na zastávce v Hájku ve čtyřech- Olaf, Honza V., Pavlík B. a já. Ukroutili jsme víčka tuzemáku a pastisu a čekali na bus. Ten přijel na čas a vzadu u roztaženého Pupkaního banneru čekali Martin S., SEB a Míra V. Než jsme vystoupali na Božák, vyprázdnili jsme placatice, Martin vytáhnul škvarky a bylo nám krásně. Na Božáku nás vyzvednul Kulík s Márou, absolvovali jsem několik selfíček a mohlo se začít sportovat. Takže první hospoda- název nevim ale měli tam točenýho Bernarda. Tam se připojil Jarda a byli jsme komplet. Následovala kulajda a druhý pivo, a pak jsem zaveleli k odjezdu. Došlo ke kurióznímu přesunu v délce asi 20-ti metrů od hospody do Kulíkovo Unimo buňky, která ač zvenku mrňavá a dost unavená, nabídla uvnitř útulnou hospůdku se zapálenýma kamínkama a spoustou alkoholu. Pak jsem si nechali od odborníků namazat sliznice našich ski (mimochodem převládající značkou byly fišerky- byla to taková Fischer-reise...) a tempem Pétera Northuga jsme vyrazili směr Blatná. Kromě několika rozplácnutí na startu vypadala naše jízda docela konzistentně, dokonce jsme předstihli několik seniorů a spořádaně, jenom za Márovo nadávání, jsme přes Gambáč na Maringotce dorazili na Červenou Jámu. Plznička a gulášovka a tradá dál. Na závěr jsme nádherně popadali při sjezdu do Blatný a konečně zakotvili U Fausta.
No, na super vyhlášenou stejkovou restauraci to nebylo úplně to pravý ořechový- nenechali nás sedět pohromadě, maso flaksovatý, zmrzlina mrňavá, ani neměli pivo ale kyselou Stellu... Nejlepší byl naprosto lahodnej dánskej zum z Panenských ostrovů.
Část Pupkanů si to nenechala líbit a odebrala se k Medvědovi na pořádný pivo a na sraz se sjezdařem Kuldou, a zbytek se nechal odvézt vlakem do Varů.
Bylo to krásné, za několik let se určitě zase na běžky podívám.

Dykot

(pozn.ten webovej prohlížeč je děšně inteligentní, i kdybych se rozkrájel, vždy dá poslední fotku vlevo nahoru a první vpravo dolu...)

JUBILEJNÍ FLO XX

18. února 2015 v 23:39 | AUTOR OLAF
Kapitán černých Kulík naverboval Vitky Z a V, Ráďu, Kulíka, Honzu V a Filipa
Já (Olaf) kapitán bílých zvolil: Michala M, Máru Dykota a Martina S
Ačkoliv jsem se snažil vybrat do teamu bojovníky vikingského typu, kteří raději obětují vesnici, než by nechali ve štychu kamaráda, zjistil jsem , že je něco špatně, když Dykot ihned po draftu před nástupem na bitevní pole prohlásil "je to v pr...., dostaneme nášup"
Bohužel má reklamace tohoto pseudobojovníka a snaha za výměnu (např. za žíněnku) byla neakceptována.
Nicméně flo 4 na 4 bylo celkem dobrý, hra vyrovnána , stav se přeléval, občas někdo odskočil maximálně na 2 body. Po půli se bílí dostali do laufu, především díky Matinovi S , ve kterém se probudil injstinkt zabijáka a nekompromisně trestal chyby černých.
Konečné skore 15:13 pro bílé.

Polární výprava - běžky 22.02.2015

17. února 2015 v 10:31 | AUTOR: Kulík
(nejprve pár fotek z Blatenské destihodnovky zde )


Zdar, lyžníci a polárníci.

Na minulé středeční schůzi jsme si odhlasovali termín naší polární výpravy na 22.02.2015 (neděle), proto zasílám bližší info k výletu.

Autobus směr Boží Dar odjíždí v:
09:00hod z KV terminál,
09.20hod z Hájku,
09:25hod Ostrov (Zámek),
Horní Žďár Pila v 09:39hod (na znamení).

Na Božím Daru budeme 10:02hod u Kostela

Do autobusu je nutné si lyže zabalit do vaku, kdo nemá, alespoň do nějakých fólií nebo igelitů (jsou v tomto dost nekompromisní).

Kdo se nevejde do autobusu, tak záložní plán není!!

Budu Vás čekat na BD v infocentru. Kdo bude chtít namazat lyže, může až nahoře, vosky mám. Mějte lyže alespoň umyté (od starých vosků).

Z Božího Daru "půjdeme" na běžkách přes Ježížkovu cestu, dále po lyž. magistrále směr Hřebečná, bufet Červená jáma a dále Horní Blatná, kde končíme v nějaké hospodě.

Z Horní Blatné nám to jede:
a) 18:07hod bus
když to nestihneme
b) 21:01hod vlak


Do čtvrtka potřebuju vědět předběžný zájem, kvůli případné rezervaci stolu v Horní Blatné.

Kulík

BLATENSKÁ DESETIHODINOVKA

16. února 2015 v 11:25 | Martin S.
Jelikož nejsme z cukru, rozhodli se někteří z nás pokořit na běžkách klasickou technikou závod o délce trasy ne jako v Kašperkách (30 km), ne jako v Jizerkách (50 km), ne jako na Marcialonze (70 km), ne jako na Vasaloppetu (90 km), ale o něco málo víc na BLATENSKÉ DESETIHODINOVCE, kde se jeden okruh rovná (oficiálně) 10-i kilometrům. Ráno mrzlo (teploměr ukazoval asi 8 pod nulou), nikomu se ven nechtělo, ale na konec to stálo za to!
Start v 7:00, do stopy, mimo jiných nadšenců, vyrážejí za velikého aplausu kolemstojících i zástupci slavného sportovního (MTB) klubu z Karlových Varů (a okolí). Jmenovitě: Vítek, Martin, Martin, Michal H., a skoropupkan Štěpán. Počásí krásné, jasno, idylka. Tak proč nepotrápit své tělo v okolí Blatenského vrchu. Statečně kroužíme po celý slunečný den (pořadatelé asi zaplatili dost, aby bylo takhle pěkně) ve stopě. Někteří musí ještě do školy, tak odcházejí dříve.
K občerstvení, mimo jiné, zajistli orgánizátoři i pivo, za což jim patří velký dík.
Summary: Vítek 14 - okruhů, Martin (já) - 11 okruhů, Michal - 10 okruhů, Štěpán - 9 okruhů, Martin - 7 okruhů.
U Vítka je z toho bedna. Gratulujeme!

Po deseti hodinách odjíždíme zpět do tepla svých domovů.
Tak zase za rok...!
Skol.

Flo XIX

11. února 2015 v 23:42 | Gadži
I když jsme se chvílemi hodně snažili, černým se dařilo více a přehráli nás 22-14. Celkem pochopitelně tudíž nemám náladu moc se tu rozepisovat, dal bych radši prostor někomu z vítězů....

Ale přece jen mi to nedá....hru jsem intenzivně sledoval a své spoluhráče okřikoval a prudil asi tak do stavu 7:1...a pak už mi to bylo jedno...ofenzivní snahy zpočátku tristní, co útok, to ztráta míčku a gól z brejku do naší brány...z mého pohledu děravého brankáře velké nedostatky v obraně- buď se někdo nestíhal vracet nebo se 2-3 obránci vrhají na stejného hráče, takže 1-2 protihráči zůstávají voln,í a že zrovna včera měli černí hodně dobrou mušku, tak tu odkrytou bránu bez problému trefovali....časem jsme se teda alespoň částečně střelecky zmátořili, ale prohra byla neodvratná, o deset to naštěstí nebylo a náladu mi zlepšila krkovička-bramboráčky-tataráček-topinka v Evropáku...

Blatenská desetihodinovka 14.2.2015

6. února 2015 v 14:00 | Martin S.
Přátelé, kamarádi, Pupkani,
pro ty, kteří se budou účastnit letošní Blatenské desetihodinovky v sobotu 14.2.2015 nabízím možnost přespání před i po závodě (before-party, afterparty). Ubytování je k dispozici v Abertamech cca 6,8 km od startu. V případě zájmu je možno zajistit i odvoz od a zpět (až nás budou bolet nohy) na chalupu. Zájemci pište sem. Podrobnosti doladíme později.
Skol.

Martin

Florbal

6. února 2015 v 13:57 | 2 autoři: Martin S. / Dykot
O středečním florbalu mi přišly dva reporty:

První byl od Martina S.:

Tak nás bylo ještě o jedoho méně než minule. Hrálo se 4 na 4 bez střídání. Tým černých ve složení Vítek, Martin, Martin a Michal M., tým bílých s Lubem, Ráďou, Dykotem a Honzou V. Strategie našeho týmu byla jasná: v první půli je unavíme a ve druhé dorazíme. Tak se taky stalo. Nejdřív jsme vedli asi 7:2, načež tým bílých otočil na 7:9. Po změně stran se skóre výrazněji zvyšovalo už jen na jednu stranu a tak jsme nakonec v exhibičním tempu vyšperkovaným několika krásnými góly (a těch ran mimo...) zvítězili celkem jednoznačně asi 25:16 (možná 24:15). Nikdo hůl nezlomil a mimo jedné téměř vyhozené čelisti jsme se spokojeni (my víc, soupeři asi o něco míň) odebrali na zasloužené pivko do Evropáku (a vynikající buřty na pivě).
Druhý od Dykota:
Černí: Vítek, Martin S., Kulík, Michal
Bílí: Lubo, Ráďa, Dykot, Mlátička

Poločas 10 : 9 pro bílé, nakonec asi 25 : 16 pro černé, takže na poločasy spravedlivá plichta

Na 18-té flóčko v sezóně se nás nakonec přicouralo osm, takže to byla dřina 4 na 4 bez střídání, na velký brány. Rozhození se zdálo vyrovnané, jako rozhodující faktor se nakonec ukázala fyzička, Martinové nás prostě uběhali...
Než jsme se rozkoukali, bylo to 2:7, pak jsme seřídili mířidla našich bazuk a půlku jsme ovládli 10:9. Bylo to supr- spousta místa, šancí, střela střídá střelu, bohužel se nám postupně začaly motat nohy, potili jsme Madráskou omáčku, na vracení zpátky nám s Ráďou už nezbývaly baterky, zato Martinové tam jezdili jak motorový myši a naše ojedinělý střelecký pokusy s přehledem lapal Michal.
Mimochodem (Olafe) jsem si natáhnul pod triko podprdu s Garmin tepákem a zjistil jsem že to je výrazně větší záhul než hodina runningu...
No prostě druhou půlku jsme prosrali, kolik přesně nevíme protože Gadži zabavil počítadlo, tak jsme se v hospodě dohodli že to nakonec bylo asi 25:16. Pořádný chlapi si v Evropáku dali buřta na pivu a 4 plzničky, já si dal 3 Birrely a domu!

P.S. Na Smrk 29.5. - 31.5.2015 je uzavřená nominace: Gadži, Filip, Dykot, Olaf, Venca, Jarda, Vítek, Martin S., Víťa, SEB, Štěpán, Šimák + 4 Ostrováci (Milan, Michal P. s bráchou, Ušák). Prosim každýho Pupkana kterýmu do toho něco vleze ať mi to neprodleně oznámí a povoláme zálohy.

Moje auto řídí Gadži a jedem ve složení: Gadži řidič, Dykot navigátor, Olaf, Martin S., SEB účastníci zájezdu a animátoři