Pupkan není z cukru

Květen 2015

SINGLTREK SMRK 2015

31. května 2015 v 23:10 | Autor: Gadži
Hned na začátek, kdybych třeba nakonci zapomněl, musím především říct, že to bylo KRÁSNÝ....

Protože jsem utahanej jako kotě a loni jsem na singltreku nebyl, půjčím si úryvky z Dykotova loňskýho reportu, které doplním ze svého pohledu/ zaktualizuji...protože lépe než on to stejně nedám Mrkající

Bylo to naprosto supr,supr, jedna z nejnejpodařenějších akciček, pokud ne ta vůbec nejnejpodařenější.

Počasí- superperfektní, ubytování- superúžasný, sobotní večerní obžerstvení- naprosto naprosto super bez chyby, bajkování- supr (bez mokrých prdelí, sem tam nějaký kotrmelec do maliní a ostružiní, jeden prdlý rám, ale to k tomu tak nějak patří), účastníci zájezdu- neměli chybu a v neposlední řadě- nikdo se nezranil tak, že by se to na místě nedalo spravit. A nikomu nic neukradli. Proti loňsku u mě pokrok- loni jsem doma propůjmoval, letos jsem přes doznívající chrchel a nudel vyrazil a tento hendikep mi až tak nebránil sice na poslední pozitici pelotonu,ale absolvovat celou trasu prvního dne a cca 1/2 dne druhého (ale to jsem se už šetřil, že mě ještě čekal návrat domů na motorce a bolely mě ruce a chtěl jsem si pošetřit prdel)

Popopořadě. Skvělá účast 17-ti lidí( +paralelně Michal M., Ráďa a Mára s dětma v karavanech"), ty 2 bungalovy byly furt skoro jako fungl nový, akorát po příjezdu teda nebylo zatopeno v krbových kamnech, ale jinak všechno fungovalo, neuvěřitelný detaily jako že v kůlně na kola byly grily s nasekanejma třískama, dřevěný brikety, hadice a venku kačírek na umytí kol. Část nadšenců, co přijela v pátek dřív, ještě než vyvrhla bágly, nechala se zlákat Vítkem na asi 30 km okruh (pozor na něj! zná ty finty jako Dykot- pojedem pomalu-neni to daleko- to je jen krátký kopec ) a než se vrátili, už začala uvítací párty, pár panáčků, vynikající Víťovo guláš a sud Bernadra, Sebovo sekaná a od dalších účastníků taky nějaký klobásy, uzený, škvarky, feferonky, utopenci, no prostě úplný-gastroporno-gangbang možná i bukake. Pak si tak vzpomínám,že se asi 30xhrál z loňska úspěšný "Náhradní kámen", aby se Víťovi lépe spalo a mnoho dalších písní. Ráno se probouzíme do nevím jaké oblohy, většina znás se šla nejdřív podívat, jestli zbyl k snídani guláš jako předkrm, než FIlip pro všechny umíchal vajíčka na cibulce. No a pak už teda jedem i na to superkolo- cestičky samozřejmě parádní, všichni krásně jedou, já chrchlám a snad ani výjmnečně moc nadávám, ale určitě se mi to taky líbí. Oběd dáváme v polské části Singltreku -a tady se stalo něco neuvěřitelného. Dykot si s velkou nadějí objednal nějaké polské pirohy- mix tvarohových a masových - jednou kousl , pardon, nekouše, po té co si jeden celý nacpal do pusy, měli jsme hnedle scénku jak z Fantozziho...pečená rajská jablíčka- napovrchu chladná, uvnitř teplota 1000 °Celsia...- tak nějak to bylo uvnitř toho pirohu... zařval, zakouřilo se mu z uší, vyhrkly mu slzy a na chvíli od jídla odešel! Dykot!!! No ale pak se vrátil a již zchladlé pirohy ztrestal. A něco jsem se z polštiny naučil--smažený sýr s hranolkama se řekne (foneticky): "peděšót jeden" Mrkající (měli tam jídelák s číslama). A Dykotovo pokus objednat si "vodek limonadovi" nás taky pobavil. Když to tam Olaf všechno zaplatil, mohli jsem zas vyrazit na kolo. Pak přišla skoro již tradiční supertečka dne - večer v Trekcentru Kyselka, kde se o nás zas starali jako o vlastní- vynikající krkovice na grilu s čerstvým bramborovým salátem, piva, panáky a palačinky na ex , piva, klobásky, nahládaný hermelín piva, piva, Víťa přináší sladké dřevo a svým výkonem opět strká do kapsy různé umělce, chybějící texty osazenstvu servíruje bleskově googlující Olaf,že to máme jak karaoke. Velmi, ale velmi poetický supervečer.

V neděli ráno měl mít tradiční žrací pohotovost SEB,ale že zanevřel na párky a všechnu sekanou jsem mu sežrali první večer, snídá se pivo, chleba a guláš. A vyrážíme funět (a já chrchlat) do terénu. U trekcentra se formujeme do širokého jednostupu, abych měl hezký záběr na gopro a pak se noříme do lesa....a vynořujeme se pod mým oblíbeným úsekem "asfaltovou agónií" ... tady zjišťuji, že se mi půjčené celopéro sedumadváca tlačí mnohem lépe, než den předtím půjčená devětadváca a v tu chvíli se mi i stýská po mém hardtailovém lehoučkém šestadvacítkovém odrážedýlku. Takže v agónii agoníe jsem tak nějak přirozeně vytvořil svůj one-man-team B. Nahoře jsem se vydýchal a pak si užíval to správné nikým nerušené flow po pěšinách singltreku... až kde se vzal tu se vzal Seb s foťákem, tak jsme se navzájem točili a fotili až jsme zas narazili na tým A....A že se blížilo poledne a mě už se dál nechtělo a byl jsem rád, že narozdíl od předchozí ho dne, kdy jsem se co chvíli někde válel v prachu nebo trnech, se mi v neděli pády vyhýbaly, rozloučil jsem se a vydal se zpět... V Trekcentru ještě jeden grilovaný hermelín na rozloučenou, v bungalovu pak utopenec, trocha láku a cibule taky na rozloučenou, nasedám na moto a hurá do Varů...záhy si vzpomínám ma motorkářský slogan: "Žereš cibuli-nelez do helmy", tak i když jsem se snažil moc nedýchat, trochu mě svědí oči ještě teď.


Obrázky doufám dodá oficiální fotograf výpravy SEB, já časem (tak za měsícMrkající) videjka, těším se na superkomentáře a doplnění toho, co jsem zapomněl důležitého nasat, třeba jak jste viděli ten dlouhej vlak, nebo Kaisera na pumpě, nebo jak někdo spadl z palandy a ták) ...


Gadži


Trasér na telefonu

28. května 2015 v 14:10 | ViV.
Byla to krásná, listopadově-prosincová vyjížďka. Teplota vzduchu statečně atakovala 10° C, a tak se celkem hodil kryotrénink z minulého posezení v Evropáku. Na startovním pivu se i přes to sešlo 14 Pupkanů. V Děpoltovicích se k nám ještě připojil Martin a na oplátku se odpojil Míša.


Už U Vlášků jsem se pasoval do funkce prodloužené ruky trasérského guru, který mi po telefonu poradil, kudy se vydat. Hned od začátku jsem nastolil tzv. DZD (Dykotův způsob demokracie) a okolo 18.00 zavelel k odjezdu. Trasa tedy po žluté do Sadova, pak kořenovka, Velas… zde padlo spousta návrhů - "pivo", "aspoň malý pivo".. atd., kterým jsem za podpory Jardy B. statečně odolal … při průjezdu kolem domácího pivovaru mé zvolání "vlevo hleď" údajně zachytila i paní domácí, takže mám pocit, že už tam vážně nemusíme jezdit … dále pak Ruprechtov, kolem vysílačky sjezdíkem dolů k děpoltovickému rybníku, okolo ohrady na silnici č. 220, dále odbočka k muničáku a pak přes lesejk na pěšinu vedoucí k "brdku pravdy". V jednom okamžiku to vypadalo, že Mája u zmiňovaného muničáku objevil nevybuchlou munici, to když mu prdla duše a dle slyšitelnosti exploze asi i achilovka … Brdek pravdy zřetelně ukázal, jaký rozměr kol je na něj vhodný, avšak jeho vyjetí, či vytlačení mělo účel jen se tak trochu pobavit, neboť času začalo být málo a tak jsme po oné pěšině pokračovali hezkým sjezdíkem až do Nové Role… Zde se pár chlapců odpojilo a jelo k Rožcům přes Mezirolí, zbytek pokračoval po stezce do Varů, tam se trhla další část k Rožcům a zbytek zakotvil premiérově v Novissimu, kde to bylo fajn. Dokonce se nám tam se zprvu pesimistickým Ráďou líbilo natolik, že jsem nestihl ani poslední vlak...Nemám přehled o kilometrech, ale díky "trasérovi na telefonu" to zas byla (po dlouhé době J) fajn vyjížďka..ViV

Smrrk

27. května 2015 v 12:48 | ViV
Zdar Pupkani - Smrkáči!

Protože se může stát, že někteří nedorazí dnes na půl šestou k Vláškům, hlásím informace tímto způsobem:

- Uvařím na pátek guláš. Bude ho pro každého dost. Pak se finančně podělíme. Kdo vyloženě nechce, tak ať to hodí do komentáře.

- Guláš bez piva je dost neúplná strava, tudíž beru sud a k němu vše potřebné, jakožto trest za ironmanské zběhnutí.


Tak zdar v pátek nejdéle!ViV

1/2 MARATON KV 2015

24. května 2015 v 21:10 | Fotograf: S.E.B.
Fotoreport od Seba ZDE

A strip od mě:

A REPORT OD DYKOTA:

1/2 MARATON KARLOVY VARY 2015 - KOŘIST PUPKANŮ !!!

Letošní domácí půlmaraton v podání týmů Pupkanů v krásných nových dresech = reklama na sport. To je prostě fakt. Můžete s tim polemizovat, můžete s tim i nesouhlasit, ale to je tak všechno co proti tomu můžete dělat.

Fungl nové svítivé dresy svou nádhernou pivní žlutí s přehledem zastínily Adidasovou zeleň, Witteovskou modř i Keňskou čerň a určitě jsem nebyl sám kdo zachytil závistivá bělma Tiropa Elijaha Serema při pohledu na naše zářící borce nastupující do zadních koridorů.

Pak začal z repráků Vangelis dobývat ráj, takže jsem radši nasadil sluchadla- pořádně vohulil Ace of Spades, a start! Zezačátku pěkná holomajzna v podání všech těch funících MAMILů (pozn. Middle-Aged Man In Lycra, viz FOTO), kteří si šlapou po svítících Asicsech a pošťuchujou se loktama, davy v ochozech šílí, japončíci všechno fotí mobilem na tyčce, Kazachstáncům se blýskají zuby. Pak už je to jenom nuda nuda, šeď šeď- levá noha, pravá noha, levá noha a furt dokola. Na 1. kiláku mě předbíhá Burák, něco mi vypráví a mizí vpředu, na 2. mě bere Kulík, na 3. Vlašák a na 4. vodiči na 1:40 s přiblblejma blonďatejma parukama. U tržnice mi první náznak krize s přepálenýho tempa pomáhá překonat Jailbreak od australských elektrikářů- jak řiká Kachna na Beatu... Občerstvovačky nechávaj nás mazáky maratónce v klidu- 21 kiláků, to je přece anaerobní sprintík na jeden nádech! Zaznamenávám krásně fandící Tukany na Moskevský U Kubrychtů a následně zuřivého reportéra Egona Ervína Fremla, který mi narval objektiv téměř do xychtu. Trochu mě znervózní vyhlašování vítězů U Hlavní pošty- kurňa vžyť já to mám ještě 4 kiláky! a pak to valim do cíle kde mi jako obvykle blahopřeje sám pan Galbani.

V cíli se všichni scházíme, oči se nám lesknou dojetím a hrdostí, plácáme se jak v NBA po úspěšný trojce a na krcích máme medajle.

Byli jsme skvělí- 12 Pupkanů, všichni pod 2 hodiny, Vítek s astronomickým časem 1:25, spoustu Personal Bestů, podle mě největší obdiv patří Ráďovi a Víťovi coby vytrvalcům - prvorodičkám...

Pak jsme se rozjeli oslavit to do různých hospod, k různým sudům, a já na gauč.

Bylo to krásný, zase za rok.

Dykot

"Mamil":

Trasér nezvykle přísný Mára

20. května 2015 v 22:47 | autor: Gadži
13 účastníků
Trasa skoro dle včerejšího itineráře...podle toho obrázku profilu se dalo vyčíst, že to bude co chvíli do kopce...a taky že jo, chvíle mi až moc, z těch 7 km do Březové(než jsme se od plánu odklonili), jsem to tak 3 km osamoceně tlačil...takže nedokážu objektivně posoudit, jestli to bylo krásný ;-) Jo sjezdíky byly. Za Březovou místo rozumné B trasy přes kolonádu jsem se nechal ukecat na "zkratku" přes kopec, asi aby toho tlačení nebylo málo ;-) Cíl dle plánu v Evropáku....tam se mi už líbilo, i když byla venku děsná kláda.

Zítra trasér Mára!

19. května 2015 v 18:28 | Gadži
Výjíždka lázeňskými lesy s drobnými brdky a sjezdy, začátek klasicky v 17,30hod U Vlášků, konec v Evropáku. Cestou možnost jednoho pivka v lese v Chatě Na výšině - Svijany

http://mapy.cz/s/i6tn


Hurá do Pinerola! No a? Co je to pro nás 1200 km

18. května 2015 v 8:56 | Fantozzi
Na pondělní uvolnění a přípravu na středu jedno vtipné videjko:


Odpočatý trasér

14. května 2015 v 0:02 | autor: Gadži
Odpočatý trasér nám dopřál úžasná panoramata, včetně úchvatného západu slunce na Vítkovce (jak někdo poznamenal: " tohle s manželkou nezažiješ" ) a hlavně nám dal na asi 10 kilometrech pěkne do těla--přes Dolní Drahovice k Thermálu a pak nahoru na Tři kříže, kousek dolu a zase nahoru na Ottovu výšinu,kousek dolu a zas nahoru na Goethovku, kousíček dolu a zas přes kopec k hvězdárně, kousek po rovině a nahoru až na Vítkovku...tam konečně občerstvení. Kolem osmé se část vydala k Rožcum, část si dala ještě jedno a jela na Smícháč, ti nejlepší zamířili do v EvropákuMrkajícíOmlouvám se za sníženou kvalitu mobilního fota-telefon používám i jako lžíci, tak mám lehce zapatlaný objektiv


Zas jedna krásná středa

7. května 2015 v 8:30 | Gadži
Předem avizovaná absence krutotraséra maratónce Dykota a slunečné počasí přilákaly na start k Vláškům rekordních 28 sportovců. No možná nás bylo o polovinu méně, ale chtěl jsem ho tady na začátek poškádlit. Samozřejmě se mnohým(zejména týmu B) ulevilo a rozpoutalo to mírnou anarchii, každý chtěl někam jinam, někdo spíše po rovině někdo do kopce,do Evropáku, do Slashe, k Vagíně, Rožcum...nejucelenější představu měl Jarda, tak nás vedl a opět s pochvalou bez ztráty jediného muže až do cíle. Vítek teda měl s prasklou sedlovkou na mále. A mě přešla trudomyslnost.
Jelo se přes Dalovice horem kolem Všeborovic, sjelo se k Hubertusu pak podél řeky až do Nové Kyselky, tam to bylo chvílema celkem dost nahoru, vynořili jsme se někde na louce poblíž stáda hovězího dobytka, bejci po nás fakt divně čuměli i tak jako nám popoběhli naproti,ale správně se rozhodli nechat ty divný žlutý pampelišky na kolech projet a né zadupat do země. Taky si řada z nás vyzkoušela, jak šlehá elektrický ohradník. A najednou to bylo 0,5 km k Rožcům a bylo to krásné. Tam pak proběhly tradiční gastroorgie s řízkama, kachnou, medailonkama, gulášem, zákuskem, hlenama.

BTW- tato pomaratonová fotka je sama o sobě dost vtipná....ještě vtipnější ale je, pokud to nevíte, že Dykot nejde DO SCHODŮ,ale tuto překážku musel překonat couváním ZE SCHODŮ- jo, tomu říkám švihlá chůze ;-)

MARATÓN- PRAHA 2015

5. května 2015 v 11:41 | AUTOR DYKOT
MARATÓN- PRAHA 2015

Správně nás Gadži zprcal že jsme se neuráčili podat report o akci světového významu kde se hrdě prezentovalo 5 Pupkanů. A to ještě Martina S. sklátil moribundus! Takže slávu Pupkanství šířili: Olaf, Mára, Jéňa P., Kulík, já pod pseudonymem Petr Stibor, a taky musim zmínit i občasného Pupkana Michala H. na jehož nádhernej popis na www.aceskv.cz tímto odkazuju, a kde všechny podstatné údaje včetně vtipných příhod i fotek najdete... Ale já to dám celý znova
Takže budík ve 4:45, do Olafovo sporťáku Mercedes, kam se normálně vejde jenom řidič, blondýnka a zlatá kreditní karta se narval řidič, manželé Prokopovi, já a Michal H., všichni jsme zaujali embryonální polohu a dotrpěli to do Prahy. Naštěstí Olaf si zapomněl papíry, takže se nebál ani čerta a valil to 180 km/h a v Praze jsme byli v půl sedmý. V pohodě parkujem na kulaťáku, v bagetárně dáváme kafčo s kroasántem a hromadně defekujeme (teda jeden po druhym...). Na Václaváku se převlíkáme, Michal se nechává celej oblepit náplastma, vypadá jak Ramses a říká tomu tejping a Olaf si dopřává thajskou masáž. Já ladim bradavky a MP3 a hurá na start.
START, nasazuju sluchátka a běžim a běžim a běžim, docela to jde, krize se nedostavuje, jenom nohy po tom třicátym postupně tuhnou, a najednou jsem v cíli a koukám jako blázen- zlepšení o hodinu! Pak se s Olafem potácíme na Václavák, navzájem se oblíkáme a chůzí naprcaných čápů se dopravujem k autu. Směr Mekáč u Divoký Šárky, ta pani co chce po nás zaplatit parkovný se při pohledu na náš paralympijský tým zastydí a skoro nám pomáhá z vozu... V Mekáči mě dostihuje maratónská zeď, a v půlce hranolek a Big Tasty Baconu vzdávám- naštěstí Olaf je vybíravej asi jako náš Badík... Ostatní maj pivíčko, kafíčka, Michal i zmrzlinku, skládáme se do vozítka, já se nechávám unášet chválou ostatních běžců a dotazama jak se to dá s tou nadváhou a s tim minimem tréninku dát za 3:45, vybírám předobjednávky na mou knihu "Z gauče maratóncem", a v Hájku U Kobry celou tu rošťárnu zalejváme třema plzničkama.

No a na závěr si po absolvování druhého maratonu, čili jako mazák, vzhledem k pronikavému zlepšení dovolim pár rad začínajícím maratóncům:
1- Nepodcenit výživu. Pravidelně zařazovat dietní chyby, zmrzlinu, noční ledničkové výlety...
2- Nepřetrénovat se. Svaly musí bejt odpočatý a musí se na tu hrůzu těšit.
3- Nepodpálit tempo. Chce to napálit hned od začátku a pak zrychlit, ...nebo zpomalit. To je jedno, furt budete v cíli dřív než když začnete pomalu. Na rovinu- keňan neni blbej, ví že když to napálí, bude to utrpení trvat jenom dvě hodiny, našinec zblblej Škorpilem trpí dobrovolně 5 hodin

Chtěl jsem se na tu šaškárnu už vykašlat, ale příští rok jdu do toho- chci vidět černochy rudnout vztekem a blednout závistí, a cestou zpátky se nemačkat v Mercedesu ale rozvalit se ve funkglnágl novým VW.

Dykot

Ááá pár fotek ZDE

Maraton...

4. května 2015 v 21:52 | Gadži
Kdyby nebylo Michala a stránek Acesu, ani bych o tom nevěděl....Přestaňte tajnůstkařit. Byť jsme jakože bikeři, žádám o reporty z běžeckých akcí, přípravy na IM a ták, natož když na nějakou akci jede víc jak 5 Pupkanů....DÉŽA VÍ- BAJK OKOLO JARDOVO DOMEČKU, A PAK OKOLO JARDOVO DOMEČKU...

1. května 2015 v 21:01 | AUTOR: DYKOT
Summary: asi 12 Pupkanů
asi 30 kiláků


Přísný trasér Jarda si pro nás připravil krásný okruh, nebo vlastně několik okruhů okolo vlastního domu, zařadil občerstvení, manželku, krásný výjezdy i sjezdy a dokonce vlastní držku uprostřed pole... Ale popořadě.
Předstartovní rozvaha U Rožců, kde se objevili i takoví brontosauři jako Štěpán. 1-2 Plzničky na zahřátí a vyrážíme přes rybníky do Ostrova, přes Kfely na silnici pod Hornim Žďárem kde proběhlo první Jardovo demokratické hlasování- pojedem kousek po silnici nebo brdkem v bahně? ...Dobře, brdkem v bahně. Pak se Jarda nádherně rozplácnul na louce v bahně a následovalo pivně-Jägermeisterové občerstvení u traséra na terásce s oslavou svátku Jaroslava. Potom bylo další hlasování - doleva do strašnýho kopce po louce na Popov nebo doprava z kopce, dobře, na Popov. O vtipnosti první části trasy svědčí údaj o nastoupanejch 500 metrech na 14 km. Pak dendrologické vložky, až tampóny (Lípa, jiná Lípa, Jasan, Strom z divnejma kořenama...), a potom nádhernej sjezd na hranici jetelnosti. No a potom déža ví, znova pakticky celej okruh se závěrečnym sjezdem do hospody U Václava. Všichni měli piva, zelenou s citrónem a guláš s chlebem nebo rejží, a já jsem si dal dietně žampiony s brambůrkama. Teda nevim co to bylo za houbičky, ale jestli se dobře pamatuju tak jsme se pak trochu rozdováděli, měl jsem několik zmrzlinovejch pohárů a kupovali jsme nějaký rybníky a chovali v nich delfíny...Smějící se
Krásná středa, Jarda plný počet hvězdiček- a hlavně oproti loňsku přivezl do cíle úplně všechny!!!

Dykot

(tématický komix bude zítra)