Pupkan není z cukru

Listopad 2015

Fotky z víkendu a repot z 8.flóčka

26. listopadu 2015 v 23:35 | Fotky Dykot, repot Gadži


Včera jsem pro změnu neměl brýle já, tak akorát vím, že nás na flo bylo tak akorát, a že s brýlemi je to mnohem lepší.
Octl jsem se v týmu kapitána Dykota (v modrém) a s dalšíma černýma šmouhama (Vítek, Lubo, Mlátička, Michal a na chvíli Sršáň) a proti nám nastoupily bílé šmouhy (Kulík, Filip, Jarda, Mára, Víťa, Zbyněk), ale ještě před buly podali protest, tak se Sršáň obětoval a šel se trápit k nim.
Černí v prvních deseti minutách rozehráli úplný koncert přihrávek, akcí a úspěšných zakončení, že bílí jen nechápavě zírali. Pak se teda zvetili a taky si párkrát zkusili zaútočit a vystřelit na naší bránu, ale v bráně mě i přes mé hrubky v rozehrávce ještě nepřekonali a asi 4x jen orazitkovali tyč. Za stavu 6:0 mě v bráně vystřídal Dykot, který i přes své předsevzetí :"Pusť mě do brány, jdu pustit nějakej gól", první asi tři jedovaté střely přeci jen vykryl, ale nakonec stejně kapituloval. Pak jsme celkově zvolnili, ale tak nějak se furt snažili vpředu kombinovat (protože Vítek jim sázel jeden gól za druhým až bílí hrozili, že ty jeho góly se nebudou počítat), tak ubylo střel i gólů, a bílým se podařilo hlavně z brejků a našich (hlavně teda mých bezbrýlových) chybných rozehrávek nějaké další góly přidat, ale i tak jsme si celou dobu drželi 1-3 gólový náskok až do konce---ten byl 21:19. Chvílemi to bylo velmi emotivní, i hokejky a hrubá slova vzduchem létala....no, každý máme jinou představu o tom, co je a co ještě není faul, někdy to je legrační nefér oťukávání, někdy to zavání úrazem....Ale myslím, že pak v Evropáku vše odpuštěno a příště budeme zas trochu opatrnější. A nelámejte už Filipovi hokejku.


A zítra v 19.hod. sraz v Hájku.

APALUCHA - PODZIM 2015

25. listopadu 2015 v 14:40 | Dykot

Předem si dovolím poznamenat, že nejhodnějšími výletníky bylo dítě Táďa a pes Báďa. Naproti tomu největší překvapení si pro zbytek Pupkanstva připravil Sršáň Ráďa a Mára.
Množství otců ani ratolestí nejsem s to validně určit. Jednak se počty účastníků zájezdu měnily s časem (pozdní příjezdy střídaly brzké odjezdy), jednak se detaily ztrácí v mlžném nefiltrovaném plzeňském oparu. Tuším že taťků bylo okolo deseti ale hemžící se drobotinu bych nespočítal ani zastřízliva. Penzion "U Mušketýrů" v obci Nové Zvolání u Vejprt (zní to dost nepředstavitelně co?) byl na naše potřeby neuvěřitelně komfortní a za skutečně symbolickou cenu nám nabídl útulné ložničky, velkorysou kuchyň a luxusní obývák.
V pátek se slavnostně narazil sud a plodný večer se protáhnul asi do půl druhý v noci, než nás děti uložily ke spánku. V sobotu ráno byl bohužel přehlasován Olaf, který prosazoval pyžámkový den, a animační trust skupiny - Jarda s Vítkem - prosadil "poklidnou procházku po zelený do Kovářský do muzea letecké bitvy..." . Výlet začal slibně. Krásně sněhem poprášená vesnička v podkrušnohoří, prostředníček gotického kostelíka ztopořený k nebesům, výhledy na německý Bärenstein a skupina potácejících se otců s orangutánem na rameni. První co trochu narušilo harmonii bylo stádečko lam a nandů za plotem. Předzvěst příštího utrpení. Byl z toho pochod smrti. Chmurný, pomalý a nekonečný pochod do kopce, po kotníky v bahně a potocích vody rozesmutnil hlavně Olafa v kožených lakýrkách. Vítek situaci okořenil originální hrou: vždycky začal počítat do deseti a děti které při desítce neviděl, obdržely bod. Výsledkem bylo hejno cikáňat špinavých od hlavy k patě, vítězem byl Bob který zahučel po pás do tůňky plné sraček a zbytek prochajdy mu čvachtaly nohy v botách. V Kovářský nechcípnul pes, ale nosorožec. Na čtvrtý pokus jsme zasedli v hospůdce páté cenové skupiny, kde každého s žádostí o jídelní lístek čekala hláška vepřo-knedlo-zelo nebo mražená pizza. To trochu znejistilo vegana Štěpána který se vydal s Mírou hledat Góvindu. Hospůdka byla svérázná- jídlo nosila pani co měla metr pade, pití nosilo dítě okolo 10-ti let, podezírám je že pívo točil pes. Nakonec to bylo docela dobrý, a dorazil autem i Sršáň s Táďou. Hrůzu z návratu domů pěšky neustál Olaf a Míra se Štěpánem, kteří ovšem stihli muzeum, a dali to autem. Po návratu většina otců upadla na několik hodin do postelí, pár sledovalo americkou vánoční komedii v TV a Vítek si to celé proběhnul znova. Večer jsme dopili suda a Ráďa nám dělal dýdžeje na YouTube- vskutku nám rozšířil obzory, dodnes mi v hlavě rezonuje jeho výraz "takový tvrdší kántry...". Největší překvapení si pro nás připravil Mára, který poodkryl svoji romantickou povahu a nechal na sebe prásknout od Sršáně, že doma poslouchaj jakéhosi Filipa Šubra, a hned nás donutil několik kousků shlédnout. Fakt síla. Kdo by to do toho Máry řek.. )). Dále je třeba vyzdvihnout Ráďovo příkladnou otcovskou péči. Zatímco většina otců s krhavým pohledem vratkou chůzí mířila s pulitrem k pípě, Ráďa šejkroval sunar a k naší nelibosti Táďu neustále přebaloval v obýváku na zemi. Zajímavé je, že o dětech jsme večer vůbec nevěděli. Kdosi hlásil, že se nahoře hraje flaška, což znervóznilo majitele dvou nastávajících žen Jardu, takže to šel prozkoumat a s hrůzou zjistil, že Kačka si sundala.....brejle!!!
V neděli ráno opět neprošel Olafovo pyžámkový den a po úklidu jsme vyrazili v omezeném počtu do akvaparku v Marienbergu. Zatímco jsme s Jardou a Márou poctivě střídali vířivku s párou, Olaf s Barčou za ruku klepal kosu v bazénku a neustále se ptal kdy už půjdem.
Bylo to krásné, nikdo se nezranil, nikdo se neuchlastal a Badík nikoho nekousnul.
Nějaký foto snad dodám časem...

Dykot

A tenhle znáte?

25. listopadu 2015 v 14:10 | Autor: Dykot

SLET BUDE!!!

23. listopadu 2015 v 17:38 | Gadži

UPOZORNĚNÍ: protagonista sletu cyklogangů Roman K. sice smskou bohužel ruší páteční slet....ale říkali jsme s Dykotem a Kuldou, že sál zarezervovaný máme, čas taky, manželky se těší(a taky by mohli něco upéct) a já nebudu muset tvořit cyklovideo, tak náš pupkaní slet dáme ....pípu máme, sud,chipsy a oříšky koupíme, pizzu objednáme a holt nebudou soutěže ani tombola a jen tak popijeme(a určitě najdeme někoho kdo měl, má nebo bude mít narozky nebo alespoň svátek) a děti to přežijou...v sále jsou do 19.hod. fotbalisti, tak posunujeme začátek na 19.hodin!


(ev. se ještě domluvíme ve středu na flóčku)

G.

7.flo

19. listopadu 2015 v 13:16 | Gadži
Vylosovány hokejky kapitánů: Dykot-černí, já bílí.

Kámen-papír-nůžky o to, kdo vybírá první-Dykot dal papír, já nechal kámen (čekal jsem, že jako chirug použije nůžky nebo skalpel)...tak začíná,ale dává si načas, takticky vyčkává, kdo to bouchá na dveře....a dočkal se Vítka,kterého bez váhání nominuje do svého do týmu. Já bych bral jako lídra Sršáně, ale že v šatně při oblíkání děšně hekal a funěl a hlásil, že nebude běhat, vybírám,koho si myslím, že to za mě uběhá--Michala, pak Máru, Zbyňka, Kulíka a Štěpána. Dykot teda Ráďu vzal, pak ještě Jardu,Filipa, Víťu a Mlátičku.

Jako životní optimista jsem měl ze svého týmu výborný pocit a radost, ale ne tak Štěpán, který se za to, že jsem ho vybral k sobě, děsně mračil v předtuše, že to projedeme. Tak jsme pro jistotu nastavili na počítadle skore na 6:0 ...ale za stavu 6:2 si toho černí všimli. Škoda (i když stejně by to nestačilo).

Florbal s prvky fotbalu, házené, rugby i hokeje byl přes všechna původní předsevzetí běhavý a ač jsme se snažili, prohráli jsme 19:9....chtěl jsem se vymlouvat na hráče se slabým zrakem bez korekce brýlemi, který navíc párkrát chyběl a tím pádem se mu nedařilo zasáhnout správně míček a trefit se z vyložené šance do brány a když neviděl míček ani nebyl moc platný v bráně, ale jak se ukázalo, jejich počet byl na obou stranách vyrovaný, tak namítka byla irelevantní ;-)
Hodně nás potrápil po zemi neprůstřelný brankář Filip a hlavně běhavěmrštné duo Vítek a Ráďa, sem tam Dykot, Jarda s Víťou se určitě taky trefili a když se i Mlátička blýskl gólem měsíce ne-li roku(nápřah jak Tiger Woods, pink-vzduchem letí bílý svištící projetil a pink jedna tyč-pink druhá tyč a už se za mnou vlní síť branky,prostě angličen jak fík), neštěstí bylo dokonáno. Pak ještě společná sprrcha v horké vodě a hurá do Evropáku.

Tam pak myslím zasloužená odměna pro všechny-pohoštění-řízečky od novoPupkanů, taky pivka a Birelly a návštěvou nás poctili i neflorbalisti Kulda, Seb a Sebi, volejbalista Olaf a rekonvalescent Martin S., tak bylo veselo.

APALUCHA 20-22.11.2015

19. listopadu 2015 v 11:22 | Štěpán
Apalucha - 20.- 22. listopad

Nominováni jsou: Olaf 1 + 2, Mára 1 + 2, Dykot 1 + 3 + pes, Vítek 1 + 2, Ráďa 1 + 1, Jarda 1 + 2, Víťa 1 + 2, Štěpán 1 + 2, Míra ​V. ​1 + ​2​, Burák 1 + 2 možná, Gadži 1 + 2 možná, a nově nahlášení - Michal 1 + 2, Martin K. 1 + 2, Martin S. - jen v sobotu

Celkem - ​v nejhorším případě - 1​4​ dospělých, ​ 26​ dět​í. Kapacita chaty je 26 postelí, na které bude povlečení. Vemte si prosím pro dospělé spacáky a karimatku, at se tam nějak poskládáme. Kapacita už je mírně překročena.....

Jídlo - snídaně vlastní. K dispozici je kuchyňka ( varná konvice, mikrovlnka, lednice, nádobí...) Na oběd a večeři si zajdeme.

S sebou: cestovní pas pro děti, plavky + ručníky, půllitr na pivo, koruny a eura

Příjezd na chatu v 18 hod., měl bych tam už být.

http://www.e-chalupy.cz/krusne_hory/ubytovani-nove-zvolani-vejprty-pronajem-chalupa-aba-2905.php

Přesná adresa chaty: Vejprty, Kollárova 224/ 5

Štěpán

LÁZEŇSKÝ BLOUD 2015

17. listopadu 2015 v 20:00 | AUTOR: DYKOT
Skvělá organizace, rodinná atmosféra, krásně nevlídné počasí, bizarní mix sportu a chlastu, to byl dezorientační běh LÁZEŇSKÝ BLOUD 2015. Nechápu jak to, že takhle lákavá kombinace přilákala pouze tři Pupkany na start (Michal H., Štěpán, Dykot), jednoho do zázemí závodu (Martin S.) a jednoho do zázemí hospody (SEB). Já jsem závod pojal jako procházku lázeňskými lesy s podporou kompletní rodiny včetně psa. Po jeho absolvování jsem bezvýhradně nadšen a důrazně doporučuji tuto akci zařadit do Pupkaního kalendáře 2016, respektive vmezeřit ji mezi všechny ty Ironmany, Moraviamany, Czechmany a ostatní many.
Parametry i organizace vskutku profesionální, registrace, START, fasuju mapku, hážu do sebe prvního panáka lepkavé tekutiny- kurňa co to je? Znám to ale nevim nevim- asi medovina, a vyrážím za podpory rodiny na trať- Kompletní závod představuje 8 kontrol, polotučná varianta kterou preferuju i já 4 kontroly, všude ukrytá slepá flaška s ftipnou nápovědou, s povinností poznat značku + startovní a cílový panák. Takže i krátká varianta rovná se 6 panáků. Beru nejdřív kontrolu 8 u kapličky Ave Maria- jasná Griotka, a už se drápu do kopce k Rusalce. Rodina se potí a nadává, prepubertální děti ignorujou můj nadšený komentář výhledu na chatě Rusalka, zvedají oči v sloup a už se vidí na gauči u tabletu... Dál k chatě Kazatelna kde je kontrola číslo 7, v hnusnym svahu u osamělého stromu, cestou kloužu, padám a natrhávám si prdel o klacek, paráda. Tekutina je v termosce, teplej slanej nealkoholickej hnus- poklad Karlových Varů, pramen Vřídlo. A šup dál, chata U Obrazu, chvilka bloudění a Zelená už klokotá hrdlem na stanovišti č. 6. Tělem se rozlévá teplo a začíná mě to bavit. Tak a škyt uuž jenom ta jedňčka u toho Srubu přiblble sděluju rodině. Ložená Becherovka, dávám si radši dvě ať mám jistotu. A pak finiš do cíle, finální medovina- o které jsem se mimochodem já, znalec Portského dozvěděl, že to bylo Portské Smějící se)), a stopky cvakají. Pak pivo, klobása, vlastivědná odbočka ke kamzíkovi, a transport domů. Bylo to super super, a to jsem dal poloviční trasu a vynechal vyhlášení i hudební punkový večírek!!! Dík, Buráku...

Dykot


Pupkaní zboží

12. listopadu 2015 v 20:11 | Gadži
Včera říkal Ráďa teda Sršáň, že by mohl sehnat mikiny s potiskem za rozumnou cenu...tak jen pro orientaci, jak by taková klokanka se samolepkovým motivem vypadala (tam kde jsem loni objednával trika by stála 720 bez dopravy):
Jelikož máme pár nových Pupkanů a budou potřebovat na jaro dresy, nejméně komplikované pro mě je, to objednat u KALASE....takže, kdo by měl o něco zájem, ať se koukne SEM a napíše mi název a kód výrobku, co by chtěl a velikost a BACHA ---číslování je 1-8(doporučuji si vyzkoušet u současných majitelů) ...(jo a na objednávky typu chci ten druhej zpravaa, volnej s krátkym rukávem bez zipu velikost tak L nebo XL nebudu brát zřetelMrkající...potřebuju to ve formátu: "Cyklo dres CROSS 16 | Athena DH Kód: n50028-US16 vel. 6." ). Upozorňuji, že ceny dresů na zakázku se u Kalase pohybují od 700 do asi 1400 bez DPH plus doprava).
A jelikož jsem z různých stran zachytil signály, že Kalas je drahej a není kvalitní a je to jak igelit a táák a jestli to nezkusit jinde....no klidně se zkuste přeptat, něco si osahat...Já, krom toho, že jsem línej, se mi současný design líbí a materiál vyhovuje a nevím nevím jestli pivní budou schopní jinde vytvořit a co se týče prodyšnosti/odolnosti/ceny výrobků na zakázku, koukal jsem na Sýkoru, Lawi, Eleven, Dexter, mám pocit, že to všechno vyjde na stejno....


6.flo

12. listopadu 2015 v 14:22 | Gadži
Vemu to od konce florbalu: Krásně jsme černí prohráli 24:17.
A teď od začátku- poměrně početná skupina se na to včera vyprdla pod záminkou degustace svatomartinských hus a vín, někdo pracoval, někdo marodí,tak 9 přítomných rozdělěno následovně : kapitán bílých: Štěpán team: Jarda, Sršáň, Dykot a Zbyněk
černí :Olaf --team Lubo, Mlátička a já.

Tak jak se vždy při malém a lichém počtu hráčů bojím, samozřejmě jsem se octl v týmu bez střídajícího hráče, tak jsem radši hned zaklekl do brány, kde jsem pak alternoval s Mlátičkou, když si jednak hnul zádama a když už přestával dýchat a fialověl. Byl to do asi 30 minut před koncem napínavý mač: Bílí od začátku až do půlky vyhrávali o 1-2 góly, a černí se furt dotahovali, ale pak se Olaf a Lubo několikrát obětavě blýskli ve forčekingu a podařilo se nám srovnat na 14:14 a pak i chvíli vyhrávat a radovat se ze skóre 15:14 a 16:15, ale pak se to ke konci zlomilo, byla znát absence střídajícího hráče, přestala nám jít rozehrávka i koncovka a do konce zápasu se nám povedlo dáti už jen jeden gól (a Olaf jeden ukázkový bodyček Zbyňkovy) a naopak jich 9 dostat...ale že to mohlo být i horší, tak asi nikdo z nás nebyl, myslim ani kapitán, nějak výrazně prohrou zarmoucen.
A mě to dokonce moc líbilo, i když jsem teda dost chcípal při relativně četných sprintech z brány na půlku a zpět, ale konečně se mi letos taky povedlo dát gól resp. dva (ty vlastní, který byly včera asi 4, nepočítám).

Martin S. nás pak v rámci svého svátku obšťastnil alko i nealko tekutinami, já si dal tatarák (který báječně posloužil s česnekem a cibulí i jako ochucovadlo Dykotova mdlého dietního salátu) a bylo mi fajn.
Příště by nebylo špatné, aby třeba ti , co včera nebyli, nešli po flo do Evropáku ( zbyde na mě pak víc řízečků ;-) I když Teda myslim Olaf navrhoval, že bychom je měli rovnou vyloučit, že jsme se kvůli nim takhle museli ve čtyřech trápit, ale usmíval se u Toho )

Výsledky časovky nečasovky

10. listopadu 2015 v 13:32


Předstartovní soustředění

časovka 2015

8. listopadu 2015 v 21:56 | Autor: Michal H.
(pozn. správce blogu: smekám před Michalem, v sobotu dopoledne si střihnul běžecký závod "Přes Vítkův vrch"- seběh z Kolové až směrem ke Kome a opět zpět vystoupání do Kolové, pak časovku a ještě o obojím napsal report, takže jsem mu ho za odměnu ukradl a dávám sem:)

Ihned po ukončení běžeckého závodu následoval rychlý přesun na start Pupkaní časovky - tradiční závod na uzavření cyklistické sezony.
Letos měl závod trošku jiný průběh a nádech….start tradiční U Vlášků v Dalovicích, nicméně cíl letos nikoliv U Rožců, ale nově U Páji na Velkém Rybníku, tedy nová trať 6 km dlouhá přes "kořenovku".
Na startu se schází 17 Pupkanů, rozlosování, startovní pivka a po 30 sec. vyrážíme postupně na trať….jako první Ráďa, který bydlí asi 300 m od startu….a to byla záludnost…zde se scházíme prakticky všichni v pitstopu a na zahradě mu vypíjíme komplet barUsmívající se Ale jelikož jsme stále na trati a běží nám čas,"rychle" pokračujeme dál…"kořenovka" mokrá, náročná, ale přesto se přez ní všichni postupně nějak překlenem do cíle a můžeme slavit…
Pár "závoďáků" remcá, že byla pošlapána Pupkaní tradice a nebyl to regulerní závod, padají návrhy na založení nové odnože apod., nicméně většina je spokojená, výsledky také nakonec máme Usmívající se
Kachny, "ionťáky", panáky a vše kolem bylo luxusní. Do řad Pupkanů prošly přijímačem 2 čekatelé ( přijímač = půllitr pupkaního hlenu na ex = 2 dcl zelená +2 dcl vaječňák + 1 dcl smetánka ).
Cesta domu na kolech proběhla bez pádů…tak snad zase za rokUsmívající se

SLET CYKLOGANGŮ

5. listopadu 2015 v 22:11 | Gadži

Pozvánka na tradiční slet cyklogangů: PÁTEK 27.11.2015

Kde: Kulturák v Hájku
V kolik.....(zjistím)
Vstupné (zahrnuje občerstvení + zábavu + tombolu..do které každý musí něco přinést): 300 Kč- v prodeji u Dykota
Dress code: nejlépe cyklodres+helma ;-)
------------------------------------------------------------------------------------------

A do té doby se každý Pupkan musí naučit text pupkaní hymny, abychom si ji mohli společně zapět
Hudba: Sloky jsou "Paralet" od Jasný Páky, a refrén je z "Jede traktor" od Visáčů- hudba Páky zde a Visáčů zde )

Slova: ⓒ Dykot

1
Viděl jsem kulicha na hlavě sedět
V kulichu Pupkana z půlitru sát
Kdo zná to zviřátko už by moh vědět
Ten bude bajkovat chlastat a žrát

Ref: 2x
Já bych chtěl taky
Já bych chtěl taky
Já bych chtěl taky
KU..LI..CHA..!!!

2
Viděl jsem kulicha nesmírné ceny
Seděl si na hlavě jak kopec pěny
Bambule ze zlata no kurva drát
To bude Pupkan jde chlastat a žrát

Ref: 2x

3
Viděl jsem hada chcát a koně blejt
V kulichu Pupkana z půlitru sát
Kolo pivo flórbalka co to má bejt
Pupkan jde bajkovat chlastat a žrát

Ref: 2x
--------------------------------------------------------

A ještě tu mám jeden tip na dárek: batoh pro muže, kteří mají koule!

Gadži

5. FLO

5. listopadu 2015 v 8:33 | Gadži
Při pátém florbalovém klání se mi líbil kapián mlátička, který na rozdíl od kapitrána Máry, hráče do týmu vybíral zejména srdcem ( kamarády), hráčské kvalilty až tak nezohledňoval ;-)
Takže zatímco Mára (bílí) si nadraftoval několik běhavých a mrštných hráčů jako Vítka, Michala, Jardu, Filipa a Kulíka, Mlátička(černí) Dykota, Ráďu, Víťu, mě a Štěpána- škoda, že se ve florbale nedělá mlýn, to by náš tým měl výraznou převahu.
Tahle první rozehrávka, přihrávka a během prvních 15 vteřin první Vítkův gól do naší brány a tak to šlo dál asi do 9:0, pak jsme se trochu rozehráli a taky jeden dali a víceméně pak si drželi bezpečné 9-10 gólové manko, které pak v poslední části narostlo až do výsledného skore 35:14....no bylo tak smutné,až to bylo veselé. Řekl bych,že se nám černým nedařilo vůbec nic, zejmémna si navzájem přihrát a trefit branku, naopak velmi dobře (zejména mě) nám šlo nešikovnou přihrávkou "namazat" protihráčům do ideální střelceké pozice. Poděkovali nám vůbec?
Navrhuji- tým černých příště sraz o 30 min. dříve a budeme si trénovat přihrávky.

G.

Cyklistická solidarita ;-)

3. listopadu 2015 v 8:21 | Gadži
Konečně inteligentní jemný humor, ani trochu drsný či proti lidskosti :


Sumarizace kachen

2. listopadu 2015 v 17:58 | ViV
Zdar Pupkani!

Z blogu jsem vyčetl následující:
SEB: 2 + 1
Jarda: 2 + 2
Michal H: 2
Dykot: 2 + 3
Olaf: 2 + 2
Martin's: 1
Mája: 1
Venca: 1
Vítek: 2 + 2
Martin K.: 2
Gadži: 1 + smažák
Filip: 1
Honza P: 1
Štěpán: 2 + 2
Capouš: 1
Lubo: 2
Kulda: 1
Barták: 2
Mlátička: 1
----------------
Suma: 30 + 13 vč. mně


Kdo není v seznamu, nechť mi dá DO FLÓČKA vědět, jinak objednávám tak, jak je psáno.ViV.