Pupkan není z cukru

Březen 2016

Flo 26

31. března 2016 v 11:11 | Gadži
K poslednímu středečnímu flóčku sezóny se nás sešlo 12.

Sršáň nás obdaroval náhernými fuseklemi, ale nebylo mu to nic platné, za to si ale odnesl krvavé koleno.
Jako kapitán jsem si vybral do týmu útočníky Vítka a Sršáně, pak jsem dal přednost Márovi před Olafem (sem si říkal, že se určitě s přihrávkama polepší, když mu to furt vtloukám do hlavy, ale nedá si říc a nedá, zase ne úplně vhodným nasměrováním a načasováním přihrávky pěkne doprostřed hřiště dokázal připravit soupeřům několik tutovek, které bezezbytku využili Mrkající ) , pak Dykota a Mlátičku. Filip si vzal Michala, Luba, Víťu, Jardu a Olafa. Aby to nevypadalo,že za naší prohru může Mára, mě se taky v útoku moc nedařilo a v bráně jsem spíše střelám uhýbal než je vychytával, to se spíše jako brankář blýskl Dykot, ale zase moc nenahrával a nedařilo se mu v útoku ( tolikrát netrefit skoro odkrytou bránu, to jsem ještě neviděl), stejně tak Vítkovi, u kterého nám chyběly jeho pověstné trefy ze střední vzdálenosti pod víko, naopak v první půli Mlátička skoro kdykoli dostal přihrávku před bránu dokázal skórovat...mám pocit že jsme ze začátku trochu prohrávali, pak to do konce první půle otočili a těsně vyhráli, po půlce ale přišla krize (určitě za to může Olaf, který kdykoli se k hráči s míčem přiblížil jiný hráč, hlásil faul ) a taky už jsme moc nemohli běhat-- pokazili jsme si sami tak každou druhou přihrávku, když už jsme se dostali před bránu a útočníci tam vytvářeli tlak , Filip to vykryl a při následném protiútoku pak ty dva naši útočníci chyběli vzádu a byl z toho gól v naší bráně...taky jsme nějak divně bránili, vím, že byl skoro furt volný před bránou Víťa, který naštěstí trefil jen každou druhou skákavou přihrávku, jinak jsem prohrávali o deset. Lubo s Michalem nám taky hodně škodil, jak furt běhali....
Skončilo to myslím 18-16 (nebo 16-13 nebo úplně jinak-někdo moc brzo uklidil počítadlo)pro Filipovo bílý tým.
V Evropáku to bylo jako vždy hezké (a podle MMS od Jéni a SMS od Kuldy to po kulinářské stránce nebylo špatné i u Rožců)

Připomínám v sobotu 14.00 florbal a pak od 17hod promítání u Martina....

A ve středu KOLO! Fakt se chcete scházet u Vlášků dřív a vyrážet v 17.00?!

A kdyby chtěl někdo ještě pivní dres od Kalase, dejte hned vědět---změnili podmínky -- přivýrobu dělají až od 5 kusů-- tak aby mohl mít aktuální dres Mlátička a Zbyněk potřebuju ještě další tři zájemce.

BAHENNÍ BAJKOVÉ ORGIE S HEPYENDEM...

30. března 2016 v 11:15 | DYKOT

Termín zájezdu: neděle 27.3.2016
Účastníci zájezdu: Jarda, Zbyňda, Dykot
Natočeno: 40 km, 650 m nastoupáno (kucí z Ostrova a Žďáru měli samzřejmě víc...)
Zajímavosti: tuny bahna a sraček, poetická návštěva Sklípku u Petra v Dubině (viz foto)

Prvního letošního vyvenčení naších hliníkových ořů se zúčastnil Jarda, Zbyňda a já. Ometám pavučiny, dofukuju gumy, tlumič a vidli, prostřikuju řetěz a hurá. Na mostě v Nejdě nabírám zbytek týmu a valíme přes Královskou cestu na žlutou, tam objevujem krásnej trejlík po hřebeni nad Ohří, míjíme kříž, vychutnáváme panoramata a sjíždíme k zahrádkám do Velichova. Ve sjezdu nabíráme poctivá kila bahna a sraček, které se budou jako hnědá nit táhnout celým výletem. Chvíle po asfaltu směrem na Radošov a v spršce odletujících kusů vypadáme jak když se vysere do větráku... Naplněním hesla "je to dál ale zato horší cesta" bylo objevení objezdu podél řeky do Radošova. Z Radošova začínáme stoupat po šotolince lehce brutálním krpálem směrem do Doupova, cestou se kupodivu otepluje a tak sundaváme svršky a spodky a v euforii asi o dva kiláky míjíme plánovanou odbočku doprava a ocitáme se v přízračné zakázané krajině vojenského prostoru, zapadáváme do bahna téměř po kolena, čistíme to, zase zapadáváme, nadáváme, fotíme se a tak pořád dokola. Pak se vracíme k plánované odbočce, a po další dávce tlačení ve sračkách činím úchvatný objev- že neni úplně vhodný na první vyjížďce po zimě objevovat nový trasy...
Tak jsme sjeli do Dolní Lomnice, rezignovali na zbytek plánované trasy a po silničce přes Kyselku doputovali do Dubiny. Cestou jsme svým zjevem účastníků kaviárového bukake tak vyděsili běloskvoucího žiletkáře že na náš zařval AHÓÓÓJ !
Velikonoční neděle, takže knajpy zavřený, Jardu napadlo zkusit Sklípek U Petra v Dubině, a kupodivu neuvěřitelně ochotný pán v montérkách - přímo sám mýtický Petr - nás zve na dvorek. Údaj o točeném pivu "řezanej Rohozec" sice nebudil moc důvěry, ale realita předčila očekávání. S každým půlitrem lahodnější pivko zlepšuje komunikaci a bourá ostych, Petr nás zve dál, a zvenku skromné vesnické stavení nás ohromuje gargantuovskými útrobami! Další a další místnosti, neuvěřitelné množství krámů na stěnách, které však ladí dohromady a vytváří úžasně útulné místo. Krb, bar, óbří akvárko s cichlidama, další řezanej Rohozec, neděle se vybírá... Petr přidává pikantnější a neuvěřitelnější příhody, ulovení sumci jsou větší a větší, další řezanej Rohozec, pábitel Petr vykládá že můžem jakoukoliv středu dorazit a že nás pak Transitem hodí všechny domu, skutečnost se mísí se snem..... Asi mám dost.
Tak platíme, děkujeme, odcházíme. Přes lávku a pěšinou podél řeky přes Hubertus a Dalovice až do Hájku, zlatým hřebem u mně doma plzeň, hruška, vývar, čočka s vajíčkem, uzenym a okurkou...
Bylo to moc hezké.

Dykot

FOTKY ZDE

Dotaz

29. března 2016 v 10:18 | Gadži

Včera na mě smutně koukaly hokejky (nebo já na ně?), že už to teď ve středu končí .... tak si říkám a není to škoda, když mě to děsně ba?

Našlo by se pár lidí, kteří by pravidelně dál chodili si třeba i jen 1x za 14 dnů na hoďku dvě flóčknout někam ven, pokud by nebyla tělocvična? Nějaký pátek či sobotu večer?

FLO 25

24. března 2016 v 14:15 | Gadži
Rozlosování:

Bílí: Martin S.,Vítek, Lubo, Jarda, Štěpán, Víťa a já
Černí: Mára, Sršáň, Michal, Filip, Mlátička, Kulík, Dykot


Na pohled možná celkem vyrované týmy, i v prvních 15 minutách hry to byl vyrovnaný boj,ale po skore 3:3 se bílým hlavně díky Vítkovo střelám a Jardovi v bráně podařilo bodově odskočit a postupně své vedení upevňovat...myslím, že jsme si celkem hezky zaběhali a zapřihrávali a zastříleli,jen občas jsme tedy né moc hezky při dorážení otloukali Filipa...Soupeři se taky snažili, to se musí nechat, ale nebylo jim to moc platné...závěrečné skore 23:13 ( nebo 23:12).G.

Hurrican a jeden redmeaťáckej strípek

20. března 2016 v 23:46 | Gadži
V sobotní podvečer jsme s Dykotem, Olafem a prckama byli zafandit hurikánům a byli jsme připraveni naskočit na plochu, kdyby bylo potřeba, ale že se týmu domácích s naší podporou jen v hledišti zadařilo z 2:3 otočit na 10:7, nebylo našich flo dovedností potřeba. Jinak, ne že by se hráči sem tam nesekli, nestrkali a pak nehádali, jestli to bylo čisté nebo ne-ale krom strkání se rameno na rameno ev. prdelí na prdel, se všechno pískalo. Takže většinou nikdo neměl tendence někoho sekat. A furt tam někdo někam strašně běhal a asi á 30 sekund se střídá. Příští zápas 26.3.2016 od 19:15 doporučuji shlédnout povinně všem flóčkujícím Pupkanům ;-) A pivo tam maj. A velkou výhodou jsou ty mantinely- třeba odstavení soupeře od míčku v rohu znamená, pokud možno do něj čistě vrazit, aby přepadl co nejdál- tomu u nás v tělocvičně brání zeď, tak to asi nebudeme zkoušet.

A jeden kradenej fórek:

FLO 24

18. března 2016 v 1:14 | Gadži
Rozlosování:
Kapitán Mára bral Vítka, Luba, Filipa, mě, Dykota a Martina S. a bílé dresy.
Kapitán Sršáň pak Michala, Jardu, Štěpána, Víťu a Mlátičku a hráli v černém.

A hrálo se a to teda bylo něco. Klíčová byla první půle, kdy se v naší bráně usadil Filip, který svými zákroky a skoky jak z televize (vzpomínáte na Sandokana, jak se neohroženě vrhl s nožem proti tygrovi? ) jednak soupeře psychicky ničil a hlavně vyřešil možný následek spousty našich chyb v rozehrávce a zatímco my jsme drobné chybičky soupeřů nemilosrdně trestali góly a naše skóre dobrodružně narůstalo, soupeři se trápili, chvílemi až rozkládali a čím víc se snažili, tím snadněji jsme jim my dávali góly. A když to bylo o deset, tak už už odcházeli do sprchy a tvářili se navzájem dost nevraživě,ale hecli se, semkli se....a dostali dalších pět gólů, tak je ta trudomyslnost přešla a už to vesele dohráli....Černým skore zamrzlo na 11, bílí měli krásných 34 gólů!
Z našich bych vyzdvihl tradiční výborný výkon Vítka a Luba, o Filipovi v bráně ani nemluvě (tomu teda soupeři hrozí, že mu v bráně zakážou hokejku, nebo jsme říkali, aby se síly vyrovnaly a aby brankář hokejku mít mohl, tak by, podobně jako hráč v poli, nesměl zakleknout na obě kolena, akorát by volnou rukou na míček sahat mohl...ale asi to dořešíme až na podzim), pochvalu zaslouží i Dykot, který po dvou absencích příkladně běhal a celkem se i vracel a když se takhle jednou rozběhl přes celé hřiště, nezastavilo ho nic a dotlačil míček do brány i s bránícím hráčem, brankářem a i s mezi nohama zaseknutou hokejkou, kterou po něm někdo hodil. Martin též příkladně kazil soupeřům rozehrávky a vybojovaný míč neomylně směřoval do brány a i Mára, který se nám zdá, že podle stylu běhu pár kilo přibral, se snažil bodovat, nejdříve sice asi 15 x minul,p ak nastřelil pět tyček, 20x přihrál soupeři ale nefauloval(to Sršáň mu sám naskočil na hokejku a sám spadl ;- ) ) a nakonec i on svůj gólíček k naší velké radosti vstřelil.
Pak jsme vyrazili do Evropáku ,kde se k partě připojil oslavenec Jéňa, Kulda, Seb a Kulík.

A máme plán: Kdo by mohl/chtěl v sobotu 2.4.2016 (před Martinovo novozélandským promítáním) na poslední flóčko od 14 do 16 hodin, tak ať to dá vědět nejlépe do komentáře, jestli se vás aspoň 8 sejde (já nemůžu-nejdu).

Pupkaní hleny

16. března 2016 v 14:29 | Gadži

.

Jéňa má narozeniny!

15. března 2016 v 8:10 | Gadži
Hoj Pupkani,
jelikož jsem se taky někdy narodil a to brzo, stavěl bych se ve středu na občerstvení v Evropáku a něco nápojů Vás pohostil. Těším se.
HP

FLO 23

10. března 2016 v 10:32 | Gadži
Ty kjávo, sešlo se ná 7, Olaf strašně spěchal na hru, aby mohl o poločase zdrhnout na volejbal, takže žádná rozcvička, žádný zkoušení fintiček, losovačka hokejek div že né v šatně a málem mi ani nedovolil si zavázat tkaničku a hned se šlo na buly ;-)

Týmy: Černí méně běhaví: Sršáň, Víťa, já-skoro ještě trochu marod.
Bílí běhaví: Olaf, Štěpán, Mlátička, Martin S.

Hrálo se 3 na 3 na malé brány....což ve mě vyvolávalo pocit, že si stačí tam na jedno koleno kleknout a míček se tam nemá kudy dostat, ale bohužel to víc platilo na straně bílých, naopak menší brána neskutečně zpřesnila mušku Mlátičkovi a Martinovi,neuvěřitelný, co včera trefovali. Černí nezačali nejlépe, brzi prohrávali o 4-5 gólů, ale před koncem poločasu to stáhli na 9:9....ale když pak odešel Olaf, začlo se bílým neskutečně dařit, no trochu jsme jim pomohli, začal to Víťa vlastním gólem, já jsem přidal několik nahrávek soupeřům před naší nekrytou bránu, pak se nám nedařila střelba ani z blízka ani bombama z dálky-furt do těch střel někdo něco strkal (slabá útěcha, že to orazítkované soupeře dost bolelo) a jak jsme se snažili ve 3 útočit, měli jsme nekrytou bránu, narozdíl od soupeře, který ji měl takticky většinu času zabetonovanou a nemilosrdně trestal naše chybné rozehrávky..hlavně Štěpán, když má v ruce hokejku , tak má rozpětí křídel asi tak 8 metrů a je tak nějak všude i když stojí na půlce..chvílemi nemožný si kolem něj nahrát... Ale florbal to byl jinak hezký,že i závěrečné skóre pro bílé 31:20 černé nijak zvlášť nemrzelo.

A malý komixík:


PROMÍTÁNÍ- NEW ZEALAND

6. března 2016 v 21:12 | MARTIN S.
Kamarádi, přátelé,
jak mnozí z Vás vědí, strávili jsme několik týdnů na přelomu roku 2015/2016 u protinožců na Novém Zélandu. Země je to krásná, co Vám budem povídat...
No, a to bychom právě chtěli... Promítnout nějaké ty fotky a trochu Vám tu naší cestu přiblížit.
Ptáte se kdy a kde..?
Počítáme se sobotou 2.4. 2016, v areálu (v Tesco baráku) veterinární ordinace v Doubí (Jahodová 313/17). To je ta cestou na Svatošky. Začátek promítání bychom rádi směřovali na 17.00.
Pitný režim a základní občerstvení (asi guláš) zajistíme. Vás požádáme o nějakou tu drobnost na zakousnutí. Holky můžou například něco upéct...
Dobrou náladu samozřejmě vezměte sebou

Požádáme Vás zatím o předběžné potvrzení Vaší účasti na akci, ať víme, jestli se nám tam vejdete (a kolik zajistit proviantu)
Za organizační výbor
Martin a Lenka


Martin Sobota
martin.sobota@email.cz

FLO 22

3. března 2016 v 0:23 | Gadži
Černí: Sršáň, Lubo, Michal, Jarda, Mára, Viťa, Martin S.
Bílí: já, Vítek, Olaf, Filip, Štěpán, Mlátička

Bílí tu holomajznu projeli 19:28....pozitiva: no aspoň to nebylo o deset...a pak ještě, že Olaf byl do týmu konečně nominován hned na začátku- po Vítkovi (ale takovou chybu už příště už neudělám Mrkající ) .
Tím, že náš tým od začátku prohrával brzo asi o 3 góly, tak jsme byly dost skleslí a čím víc jsme chtěli útočit, tím míň se nám dařilo si vůbec nahrát a vyráběli jsme spoustu chyb a do obrany se nestíhali vracet. A pak jsme se jednu chvíli teda ztopořili, dali taky pár gólů za sebou a už se nám i skoro začlo dařit bránit prostor před naší bránou, odkud nám to tam furt někdo dorážel, ale Jágr teda Jarda nás ty vole uzemnil asi 5 střelama a gólama z dálky....

Příště jsou prázdniny a spousta lidí je pryč, ale že se nás 8 a možná i 6 sejde, tak flo bude!

Určitě jsem sem měl ještě něco důležitého napsat,ale co to bylo?
Příště asi ne, ale pak ty tři poslední florbaly by mohl být začátek už v 17.30, abychom se víc utahali...jak je nás hodně a hodně se střídá, tak jsou furt všuchni odpočatí a hrozně hrrr do akce a pak je z toho holomajzna.....