Pupkan není z cukru

PIVNÍ BIKETRIATLON KOLOVÁK 2016.

12. června 2016 v 23:40 | Autor: Gadži
Na startu 13.ročníku našeho nejoblíbenějšího závodu se po ranním deštíku na Kolováku sešlo 16 borců a 3 borky.
Teplota vzduchu 16 °C udržovala Kozla na výjmečně celkem pitelné teplotě,voda v rybníce s puškvorcem a lekníny moc nevoněla, ale byla asi o stupeň teplejší než vzduch, tak se do ní všichni hrozně těšili a někomu se z ní ani nechtělo. Krýša nám to z druhého břehu odstartoval, startovní pivo zmizelo jen to mlasklo, jen Dykota jsme museli extra upozornit a nasměřovat do vody, protože by tam bez brýlí taky mohl čekat do teď a hrozilo, že mine vodu. Já lezl do vody tak pátej a snažil jsem se teda moc nenamočit a plaval jsem opatrně, přece jen uprostřed bývá dost hloubka, takže mě nakonec přeplaval i Sršáň s plovacím kruhem a než jsem vylezl z vody, přes 10 lidí už bylo po druhém pivu dávno na kole. Osušit, převlíct, obout, Kozla a hleďme -máme tu celkem početný tým B, který vyráží na trať aby ho po 100 metrech osvěžila parádní průtrž mračen, která ale po chvíli ustala, tak jsme si mohli se Sršáňěm při sjezdu z Vítkovky vychutnávat rychlou jízdu a různé polohy našich teleskopických sedlovek. Cesta do Březové probíhala v mírně závodním tempu poklidně až na několik efektních pádů a dokonce jsme předjeli Luba s Vítkem, které oba postihl defekt. Lubo nás pak dojel a předjel , Vítek to někudy dotlačil, věřím, že s tím kolem i běžěl, to my si pak z Březové nahoru na závodníky vůbec ,ale vůbec nehráli a asi kilometr letmou chůzí tlačili. Pak jsme zas kus popojeli, jen kousek lesem potlačili, popopojeli a je tu 3. pivo a běh, no běh, takový ten indiánský běh a to ještě s velkou převahou chůze. Ale už se blížíme do finiše a na cílové pásce si to s Kuldou, Jéňou a Sršáněm rozdáváme v posledním pivu. Ukořistil jsem krásné poslední místo. A na to jsme se napili a zajedli to výborným gulášem. Pak zas začínalo krápat- znamení vyrazit k domovům. Jenže místo poklidného návratu, řekl naší sedmičlenné skupině Dykot to své " Pojedem pomalu!" a jelo se rychle a zas začal ten pravý bajking kupodivu bez ztrát na končetinách či životech opepřený průtrží mračen číslo dvě. Ač je to z Hůrek z kopce dolů, našlo se i pár brdků, ale jen na začátku a pak ten sešup z kopce až do Drahovic byl parádní, až na to, že já i Dykot, zřejmě kvůli tomu, že jsme přes brýle a proudy vody na nich toho moc neviděli, obzlášť ne ten odvodňovací rigol, jsme si vyzkoušeli polet vzduchem přes řídítka s přistáním do orné půdy. Ale až na pár šrámů na kůži či oblečení, naraženou patu a zraněné sebevědomí,jsme vyvázli bez vážnější úhony. A aby toho ještě nebylo málo, když pršelo tak, že už to víc ani nešlo, Bartáka vprostřed Drahovic postihl defekt....No aspoň se z nás při výměně duše smyla krev a bláto a očištění háječtí mohli za Honzíkem k Frišákovi. Btw....i v tom chcanci proběhlo "Nad stádem koníííí...tak co, tak co, tak cóóó"

A ZTRÁTY a NÁLEZY co zbyly na Kolováku---najdete u Seba:
- Sršáňův nafukovací kruh ( s dírou-- nemáš ho do Olafa? )
-černá helma MET
-krátké rukavice a tretry Scott

Prosím někoho z iniciátorů, aby mi ještě řekl , co že to Olaf ještě neví , o co že se v nepřítomnosti vsadil/rád vsadí? Něco s Ironamenm a Kuldovo železňákem zaznělo!?


( a zde pozdrav od závodníků a realizačního týmu po akci

A připomínám-ve středu sraz u Martina před ordinací v Doubí před půl šestou!

Gadži
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 jarda jarda | 13. června 2016 v 7:55 | Reagovat

Ahoj     boty  a  helma s  rukavicemi jsou  moje ,  to  bude asi  tou   hnědou  vodou na Kolováku .  J.

2 Kulda Kulda | 13. června 2016 v 11:17 | Reagovat

krásný to bylo od rána do večera! ani nevím v kolik jsme to zakončili, ale asi bylo ještě světlo :-D díky organizátorům závodu za skvělý zážitek :-)

3 Jéňa Jéňa | 13. června 2016 v 11:30 | Reagovat

Zase krásný jako každý rok, letos pěkně kořeněný vodou z nebes. Super díky. A čím hezčí neděle, tím horší pondělí :-)

4 SEB Pedro SEB Pedro | 13. června 2016 v 13:29 | Reagovat

Už jsem poslal Gadžimu fotky, máte se na co těšit. Muhehe.
Jinak díky organizátorům i spolujezdcům a fanouškům. Taky kozlovi. Neděle jak korálek.

5 SEB Pedro SEB Pedro | 13. června 2016 v 14:27 | Reagovat

Tak jsem včera o půlnoci poslal fotky Gadžimu jenom jako... a dneska jsem v práci až do zítra. Takže bude malé zpoždění při publikaci fotodokumentace. Zítra tj. v úterý by měly dorazit ke správci blogu. Tak se těšte.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama