Pupkan není z cukru

Září 2016

POSLEDNÍ PUPKANÍ VYJÍŽĎKA A NEUVĚŘITELNÝ TEPLO

29. září 2016 v 23:14 | KULDA
Na poslední Pupkaní vyjížďku jsme odhlasovali sraz ve dvě u Vlášků, výlet na Klínovec, sjezd po nově vybudovaných stezkách a konec neznámo kde. Na startu se nás sešlo 8 včetně hostujícího Jirky na elektrokole a Vaška, kterej nám udělal radost. Vzal si v Německu dovolenou a přijel nám na svůj svátek zaplatit pivo! S vidinou brzkého stmívání jsme se vzácně shodli na jednom startovním, zaplatili, ustanovili Zbyňka trasérem a vyrazili. Vítek se sice snažil kazit trasérovi jeho pokyny, ale zbytek se nedal. Tak nás aspoň potěšil přednáškou o škodlivosti palmovýho oleje a celou cestu nám zpříjemňoval pokyny o zdravým stravování s cílem zhubnout. Což se ukázalo mezi Pupkany jako když hází hrách na stěnu, tak toho těsně pod Klínovcem nechal a jako pomstu vymyslel, že nahoře zavírají občerstvovačku už v pět a chtěl nás vyhecovat ke sprintu. Většina se ale nedala, nechala ho jet objednat jonťáky a v klidu dojela nahoru, aby zjistila, že maj do půl sedmý. Občerstvením byla kromě nápojů česnečka, která byla povedená. Jirka to za nás zaplatil, a protože bylo nahoře 11 st., navlíkli jsme na sebe co jsme měli a odměnou za výšlap byl krásnej sjezd po nový červený dolů. Spousta zatáček a skokánků nám udělala radost, bylo to fakt hravý! Nedodělaná trať nás nevyvedla z míry a dolů jsme dorazili částečně po turistický zelený, žlutý a cyklostezce. Konec jsme naplánovali u Dykota, marodícího s jakousi angínou. Nikdy jsem název takový nemoci neslyšel a myslel jsem, že nás rád uvidí a občerství, ale poslal nás někam. Ani v Paparazzi baru ani U Čermáků v Ostrově to nevyšlo, tak jsem skončili v bejvalým Košíku, dnes Vidličky a nože. Závěr byl luxusní, pivo Krušnohor dobrý nebylo, já si dal dvanáctku a pak radši kolu, ale byli odvážlivci, co dali desítku i řezaný. Zato kachna, stejky, hambáče i bůček, kterej si dal Vítek to vyvážily! Abych Vítkovi nekřivdil, ten bůček co měl byl fakt lajt! Na závěr tak krásný vyjížďky jsme chtěli dát nějaký koncentrovaný vitamíny, a to musím vytknout Víťovi, v ostrovský hospodě neznali hlen !!!!!!!! Takže byl jinej vitamín .

V děvět, kdy bylo ještě neuvěřitelný teplo, jsme se částečně rozjeli domů a pro část si přijely pupkaní manželky. Bylo to fakt krásný!

Na příští středu je vyhlášenej den Bernarda a protože flóčkaři nemají halu, dáme sraz ve čtyři u Vlášků a vyzývám traséra ať zjistí, kde se všude v blízkosti točí Bernard, samozrejmě nealko, a vymyslí trasu cca 30 km s
občerstvovačkama. Já se těším a na čtvrtek beru dovolenou.

Kulda

Pozn. správce blogu: ve čtyří nestíhám. Přijede někdo ve středu na osmou do Evropáku dát si po Bernardech nebo jen tak pivo?

Čerstvé flo info a další

27. září 2016 v 14:40 | Gadži
Bohužel na 99,9 % ve středu 5.10. do tělocvičňy ještě nebudeme moct...takže 1. flo až 12.10.2016
Ale rezervaci v Evropáku nerušíme a 5.10. v 20.hod bychom se tam mohli sejít, pochválit si cyklostředy, probrat pravidla flóčka, poklábosit, něco odhlasovat, říct si pár vtipů, v rámci přípravy vypít pár piv....A ev.tam můžu na tělocvičnu a flo začít vybírat 1800 nebo 2000.- (radši bych to hotově než na účet, protože to pak platím též hotově a co byly zrušeny regulační poplatky, hotovosti se mi nedostává a jsem líný kontrolovat účet a chodit vybírat z bankomatu...)

Z WhatsAppu: Zítra 28.9.2016 sraz u Vlášků ve 14.00 a pomalu Klínovec
(já bohužel nebudu moct i když jsem se tolik těšil a mám nabitého Spešla Plačící )

Možná napiště, kde bude cílová putyka a odhadem kdy.... (a když bude opozdilců víc a každý dá kilo, bude to hezké)

G.

ŠALANDA + EXKURZE

23. září 2016 v 13:19 | G.

NA PÁTEK 6.1.2017 V PIVOVARU PLZEŇSKÝ PRAZDROJ MÁME ZAMLUVENOU ŠALANDU!


Nicméně není to jen tak: minimální počet je 15 osob, "pronájem" Šalandy je na 3 hod. a stojí to 550 Kč / osobu ( po 3 hodinách pak za každou další hodinu 150 Kč /osobu).
-v ceně pronájmu Šalandy je zahrnuta konzumace nefiltrovaného ležáku Pilsner Urquell a základní občerstvení k pivu (110 g: sýrové prkénko, uzenářské prkénko, smažené kuřecí řízečky, domácí chléb)
-je možno předem doobjednat další obložená prknka či teplé občerstvení bufetovou formou (guláš,Vepřové koleno,špekáčky na pivu s cibulí a chilli papričkou atp.)
-může k tomu být prohlídka pivovaru Plzeňský Prazdroj za zvýhodněnou cenu.

Čas asi od 18.hodin

Tákže krom Máry, který jet musí, prosím další Pupkany, ať hlásí svou účast na této akci do komentářů.
A nemá někdo tip na rozumné ubytování pro 15-20 osob někde tam poblíž?

+ dál hlašte husy do komentářů u předchozího článku.


Předposlední bajková středa

22. září 2016 v 10:31 | Gadži
Po minulé cyklostředě byla atmosféra na startu značně uvolněnější, nikdo nechtěl být trasér a nebyl, kdo by nám půllitry od huby odtrhl. Až blížící se hlad, soumrak a ručičky hodin směřující k šesté nás donutily se zamyslet, kam se přesunout.Volba byla jasná- k Dykotovi na zahradu, slíbil už dávno, že nám ugriluje. Bohužel na startu nebyl a nedalo se mu dovolat a měli jsme obavu,že zas bude mít jen zmrzlé maso,tak padl návrh na Velas/U Páji…Tým A na kolech a tým G (já) na elektrokole vyrazil trochu dříve a tým B o chvilku později, oba týmy po stezkách a kořenech oklikou, aby ta véče nebyla úplně zadarmo. Setkali jsme se v lese a ujistili se, že je vše o.k. Tým A mě škádlil, už už jsme byli na dohled od hospody, ale že bylo ještě trochu vidět, vložili do toho ještě 2 brdky.

Obžerstvení u Páji famózní, hned jsem tam zamluvili místo na husy po časovce a odhlasovali nový termín: SOBOTA 19.11.2016 -START U VLÁŠKŮ kolem 14 hod.

A že se po loňsku několika lidem moc nechce závodit, mám výzvu: Když bude mít někdo lepší čas než já na elektrokole, platím pak U Páji suda a dotyčnému(dotyčným) hlena! A startuju první, abyste se mi nepletli pod traktorová kola ;-)

Krom jiného, piště do komentářů, kolik kdo bude chtít porcí husy.

Vtip

22. září 2016 v 8:25 | G.

HALA

19. září 2016 v 18:12 | Gadži
....podle dnešních informací opravená hala 5.10. asi ještě nebude, 12.10 už asi ano....

Místo v Evropáku si myslím, že od 5.10. rezervoval Sršáň....Tak jestli to posunout, nebo si dát ještě kolo ...nebo třeba jen oslavu Sebovo 40 ? Smějící se

G.

Report z pupkaní vyjížďky kolem Ohře 14.9.2016

17. září 2016 v 1:35 | Autor: Zbyněk
Odjezd byl avizován na 17.15 od nosoRožců. Vyrazili jsme 17.30, což jsem považoval za jednoznačný úspěch. Musel jsem ale většině pupkanů odtrhnout půllitr od huby, čímž jsem je značně nasral. Ale stoicky se ovládali a poslušně mně následovali směrem k Ohři. Ve Vojkovicích byla přestupní stanice pro B-tým a to v hospodě "Pizza". Přestupu ale využili jen Jéňa s Kuldou. Ostatní se nechali uchlácholit, že modrá značka, po které se mělo jet pod Horním hradem, vede jen z kopce. Ale jak se zpívá ve známé písni: "Říkal to Vít Zatloukal, já zlý měl v noci sen, pod pupkaní kavalerií jak krví rudne zem". Objevil se ukrutný brdek jako u Little-Big Hornu. Pupkani se však nezalekli a odměnou jim byl dlouhý a zpočátku i technicky zajímavý sjezd. Osobně jsem byl přesvědčen, že 2 ohradníky napříč cesty, nabité elektřinou, nikomu vadit nebudou. Daly se totiž snadno rozpojit. Ale Martinovi se jeden z nich krásně zamotal do zadního kola. Dlužno dodat, že jsem mu s tím zamotáním značně pomohl já. Rozmotávali jsme jej pak společně a užívali si elektroléčby. Pak jsme dostihli ostatní a vydali se společně po pravém břehu Ohře zpět do Vojkovic. V každém kopci nám ukazoval záda nějakej frajer na zeleným kole. Někdo tvrdil, že je to Gadži. Já tomu ale nevěřím. Kde by sebral tu kondičku. Pak jsme v hospodě vyzvedli B-tým. Všichni z A-týmu mně přesvědčovali, že mají smrt na jazyku a že si tady musí dát pivo. Bylo mně jich moc líto, ale hnal jsem je dál před sebou do kopce směrem na Květnovou. Už se pomalu smrákalo, když jsme na odbočce k nemocnici vystavěli z kamenů směrovku pro opozdilce. Těsně před cílem nás ještě čekala technická vložka v podobě stoupání po křivolaké kamenité cestě potmě. Tam jsem se vřítil jako první….parakotoul se pravda moc nepovedl. Tak jsme se zvedl ze země jako by nic a pokračoval po louce domů. Tam už na nás čekalo obžerstvení.

Zbyněk

Flóčko 2016/2017

15. září 2016 v 11:41 | G.
Report z včera dá dohromady doufám někdo jiný, já jsem včera posílen startovním pivem, cigárem a hlavně několika stovkama wattů z fungl nového Spešla přepsal své cyklistické dějiny, když jsme našim šampinónum mohl v kopci ukázat záda Smějící se Škoda jen, že nebyly vypsány vrchařské prémie....ale zase, než nějaký puntíkatý dres, mnhonásobně lepší odměnou byla hromoda luxusně upečených vepřových kolen u Zbyňka na zahradě. Klobouk dolů.

A teď technická poznámka k flóčku: předrezervaci máme,probíhají finální úpravy po rekonstrukci haly, do konce září by měly být hotové,ale není vyloučeno, že se to protáhne do října. Nebyl jsem tam, ale hala má být výrazně lepší...a taky bude dražší ;-) Cena bude 900.- za 1,5 hod. (navrhl jsem, že za to by alespoň mohly být i nové branky-uvidí se)
Orientační kalkulace: říjen- duben= 30 střed x 900 Kč = 27000 a loni nás chodilo/platilo a snad zas bude +- 16 = 1687,5 za osobu ...Chceme to ? Já jo a vybíral bych 1800.- ...STŘEDA 14.9.2016

10. září 2016 v 21:03 | G.

Start 14.9. bude u nosoRožců v 17,15.

Trasér: Zbyněk "Itsbina"
Konec u něj na zahradě u ohně s buřty, klobásami a s pivem

A na 28.9.2016 (pro mnohé poslední letošní bajková středa a je to státní svátek) navrhuje Dykot jako uzavření sezóny sraz už třeba v 14 hod. a dát delší výlet v poklidném tempu- jako třeba hromadné dobytí Klínovce!?


.

Pupkan v telce

9. září 2016 v 12:27 | Gadži
ZDE - ( 2.minuta cca 15. vteřina)

Luxusní Popov-trail

8. září 2016 v 14:39 | Gadži
Trasér Jarda , sraz u Rožců, kolem 14 účastníků (Pupkanů + čekatelů)

(pozn. někdo by měl říct Burákovi, že to opožděnecké startovní kilo,které mimo jiné nezaplatil, není kvůli našemu obohacování, ale abychom odbourali čekání na opozdilce již na startu a ze stejného důvodu je během vyjížďky zakázáno telefonovat Mrkající )
Trasa vedla zhruba podél trati na Ostrov, pak odbočka za mostem přes louku, za kterou se oddělil tým B (bez mně, což jsem ale postřehl až pozdě, ale naštěstí tempo bylo rozumné, tak jsem to přežil, ani jsem nebrečel ).


A pak hodně-hodně-hodně dlouho do mírného kopce na Žďár a pak furt do kopce, někdy i velmi, velmi příkrého kopce, že jsem ani nebyl sám, kdo se nestyděl sesednout a tlačit, až na Popov ( nevím jestli jsme dosáhlli vrcholu, ale mě k vyvrcholení chyběl jen kousek)
a pak už to svištělo z parádního sjezdíku, Sršáň s teleskopkou by si lebedil, ze mě adrenalin jen crčel, být tam skokánek, tuším, že bych si v tu chvíli troufl přeskočit i vlak. Olaf teda v dolní části šel ukázkově přes řídítka a vyválel se v trávě, když za jízdy oslavoval, že předjel Vítka, ale že měli stejné šortky, nebyl to Vítek, ale Mlátička, jak vzápětí zjistil a to mu rozhodilo řídítka ;-)
Cesta by vedla ještě kus dolů, ale Jarda nás stopnul, rozhrnul nějaké houští, kde by nikdo z nás nic nečekal a navedl nás na parádní stezku jak z nějakého profi-singltreku.

Pak jsme se vynořili bez úhony někde, kde loni Mlátička přišel o kšilt a trochu krve a jeli jsme zpět k Rožcům, kde nás čekala opulentní večeře....

Příští týden trasér Itsbina- asi opět sraz u Rožců,ale nejsem si jist.

..

Barokomaraton 2016 aneb nejen bajkem živ je člověk

5. září 2016 v 22:05 | Martin S.
V sobotu jsme se na rozdíl od většiny vydali s Burákem vstříc běžecké výzvě v okolí Plas, na terénní Barokomaraton. Ještě cestou Mr. Peanut, jenž nebyl přihlášen, zvažoval, zda dát půlku nebo celý maraton. Chvilku jsme do něj s Lenkou "hučeli", že je to výzva, a tak ji přijal (samozřejmě, že dal celý M). Před startem rychlá prezence, setkání se Štěpánem a Davidem M., startovní pivko (to jsem si dal sám) a hurá do kopců. Chvíli se běželo hůř, chvíli líp. Nicméně do cíle jsme po kratší či delší době dorazili všichni. Plni dojmů a s bolavýma nohama jsme v cíli dali několik chmelových moků na doplnění ztracené energie a pak už se všichni rozjíždíme dle svých itinerářů zpět dom.
HOWGH


Fotky z Kanónu

4. září 2016 v 10:38 | G.

A už vím - občerstvovačka byla na cca 19. km.


Při prohlížení fotek doporučuji začít dole kliknutím na obrázek profilu tratě a prohlížet směrem vlevo ( i když jsem se snažil to nějak ochcat, stále je v náhledu poslední fotka vlevo nahoře a jsou tam uložené od konce)

FOTKY


Kličkování mezi tangy, tanky a pandury aneb Doupovský kanón-MTB maraton

4. září 2016 v 0:49 | bažant Gadži
V sobotu ráno jsme se sešli na náměstí v Kadani, abychom si zazávodili (Vítek), nebo se alespoň pokochali a poklábosili při závodě krz jinak civilistům nepřístupný Doupov (já, Mára, Sršáň, Dykot, Kulda, Jéňa, Jarda, Renata a Gábina). Proti stressu a taky na žízeň proběhla 1-2 startovní pivka Chalupník (http://www.pivochalupnik.cz z Perštejna - námět na výlet, vzali jsme si kontakt,dá se tam i přenocovat), úprava helmy à la US ARMY-viz časem fotky, prohlídka a foto s Pandurem, samopalem, seřazení ve V.I.P. pupkaní zóně (no prostě úplně na konci pelotonu), za víření bubeníků se zacvakáváme do pedálů a s výstřelem z kanónu vyrážíme pro nějaké to dobrodružství. Chvíli se jelo po dlažbě než začalo asi 7.km táhlého stoupání po asfaltu, který rozdrobil startovní pole a že ještě neumírám, dokonce předjíždíme pár závodníků i několik sličných cyklistek (proto ten nadpis). Z asfaltu odbočujeme na lesní cesty, tu travnaté tu udusané hliněné, které poznamenaly hrátky s tanky a které až do 20.km až na výjimky míří vzhůru. Jeden úsek tak na 12.km byl prudší, tam jsem tedy asi jako jediný z Pupkanů asi 200 metrů tlačil, ale, že jsem trénovaný ze střed, tlačil jsem nejrychlejš ze všech ze sedla sesednuvších a spoustu jsem jich předběhl ( běh to teda nebyl, přesněji řečeno předešel/předtlačil). Zbytek pupkanstva na mě čekal u posedu a pak dle potřeby, takže jsme jeli více méně furt pohromadě. Sršáň mohl mít hezkou přihodu, když mu bajk driftnul v bahnité louži a hrozilo, že se tam vykoupe, ale zachránil se bez poskrvnky ukázkovou robinzonádou na břeh, bohužel foto mám až po akci. Občerstvovačka na 20. km krom nealko tekutin a banánu či jablka žádný rozruch nepřinesla, tak jsme se moc nezdrželi a jeli dál. Měl jsem pocit, že od toho 20.km ( z celkových 38) se to má zlomit směrem dolů, ale asi jsem se ráno špatně koukal do itineráře, poněvadž na mě za zatáčkou vybafl brdek a při pokusu o jeho zdolání, jsem málem vyhodil ten banán i jablkem a byl jsme nucen po druhé na pár minut sesednout...Za vrcholem už to pak frčelo, až se za kolama prášilo, nebo lítal makadam. Tady jsme trochu poodjeli Kuldovi s Gábinou a nemohli jsme déle čekat, že jsme potřebovali předjet takového sice sympatického,ale asi 150 kg vážícího tlouštíka, který sice úplně každý kopec tlačil a každý druhý sjezd kolo snášel, ale na rodíl od nás vůbec nedělal pauzy a na asfaltu z kopce mu to děsně frčelo, takže nás na 30. km na druhé občerstvovačce,místo aby si s náma dal cígo, předjel a cíl se blížil.......Naštěstí byl pak hned kopec, tak jsme tlačícího sympaťáka neměli problém pokořit a pak už jsme to došlapali bez přestávky a užili si na dojezd převážně po asfaltu a jen kousek po lesní pěšině,kde se trápili půlmaratonci a kousek takovými skoro feraty nad řekou před nábřežím Maxipsa Fíka a pak už cíl.... A mě se to líbilo.

Z 276 finisherů na kratší trase pořadí:

142 Brož Jaroslav M40h Pupkani KV 203 2:28:12
143 Zatloukalová Renata Z20h Aces Team Karlovy Vary 415 2:28:13
.
.
199 Dyrc David M40h Pupkani KV 222 3:07:17
200 Kalenda Marek M40h Pupkani KV 257 3:07:17
201 Gajar Tomáš M40h Pupkani KV 232 3:07:18
202 Prokop Jan M40h Pupkani KV 330 3:07:18
203 Johanis Radek M40h Pupkani KV 450 3:07:19
.
.
209 Švejdarová Gábina Z20h Triatlet Karlovy Vary 375 3:12:19
210 Stibor Petr M40h Pupkani KV 358 3:12:21

A dlouhá trasa:
34. Zatloukal Vít M40u Pupkani KV 162 3:47:15 (z 210 finisherů...no a ta 210.- chudák-to měla za 8:41:29)

Teď ve středu sraz U ROŽČŮ ! (jméno traséra nemohu vyřknout, přivolává to déšť) Mrkající

Poslední prázdninová středa

1. září 2016 v 14:12 | Gadži
(tento příběh a množství alkoholu v něm uvedené je samozřejmě smyšlené, výčitky zveličené, aby čtení bylo zábavnější a podobna uvedených osob se skutečnými je čiste náhodná)

Start u Máry... úkol zněl jasně: dopít sud, v kterém od začátku zbývalo "maximálně 10-20 piv". Ale když si 14 lidí dalo každý tak 3-4 a z pípy stále pivo teklo proudem, podezřívali jsme oslavence, že sud dolejvá lahváčema a skoro jsme se báli, že start nikdy neskončí. Natož když nás popoháněl flaškou hrušky do jedné a Jägra do druhé nohy.

Nicméně po hodině a půl pivo fakt došlo a vyrazilo se na část naplánovéného okruhu. Teda aspoň většina i s jedním Tukanem. Mě se zejména líbilo, že díky vydatnému žbluňkání v útrobách a ztěžklým nohám se smazaly výkonostní rozdíly mezi týmy A i B a jelo se v celkem kompaktním balíku. A když jsme byli nad Borem a efektně pár metrů nad námi prolétl a zakroužil motorový paraglidista a slunce se již blížilo k horizontu, bylo třeba zavelet k osvěžení se u Kulíka a pak honem do Hájecké hospody. Tam bylo třeba otestovat novou servírku-ano, hleny nalévat neumí, ale jinak jsme žízní netrpěli a potěšující je, že tam začali krom grilování klobás i vařit- třeba já měl luxusní hambáč. A taky se mi líbí, že zpět je to pak až do Dalovic víceméně z kopce.

A čekatel Burák se svým přístupem stále riskuje, byť svým vtipem si stále naši přízeň zachovává...i když se to nezdá bereme to vážně Mrkající Ale ještě má nevyžehlený průšvih z minule,kdy své trasování propásl, dále se včera snažil do toho trasérovi kecat a našeptával mu nevhodné brdkoidní úpravy trasy a nakonec to včera již po 10 metrech po startu zabalil -a skončil v jiné zahradě v Dalovicích.

Dále jsme se shodli, že nás trochu (trochu dost) mrzí Olaf s těma svýma volejbalistama (i když mu to přejeme a je to pro nás velká čest mít Pupkana v nároďáku), možná na ně i trochu žárlíme, že nás takový pupkaní srdcař díky nim zanedbává a jen doufáme, že ho to taky mrzí.... Včera zas dal startovní a jel na jejich trénink či co.

Konec smyšleného příběhu Mrkající

Teď vážně: Za 14 dnů t.j. 14.9. 2016 bude trasér Zbyněk"Itsbina" !

A blíží se podzim a s ním flóčko- v stejné časy jako loni t.j. středa 18.00-19.30, možná i za stejnou cenu.
Předpokládám, že aspoň 10 nás zas chodit pravidelně bude!? Kdo z loňských účastníků ví, že ne?


..