Pupkan není z cukru

Listopad 2016

Opilecký fotbal

28. listopadu 2016 v 18:11 | Gadži/Michal H.

že by insiprace, to zkusit i na flóčku... gól pod 1 promile neplatí Mrkající

ZDE ODKAZ NA VIDEJKO


G.

7.FLO

23. listopadu 2016 v 23:49 | Gadži
Překvapivě se sobotní deštivý závod nepodepsal na našich tělesných schránkách (to asi ty vitamíny v pivu a hlenech, kterých je tam sice málo, ale když se jich vypije hodně.....), takže se nás dnes sešlo poměrně dost.
Vylosovaní kapitáni já a Filip-- svým kamenem proti mým nůžkám vyhrál možnost první volby, tak nabral do týmu bílých: Sršáně, Máru, Mlátičku, Martina S., Víťu Gudase, zatím co do týmu v černých dresech jsem získal Luba, Dykota, Jardu a Kulíka, překvapivě se neomylně až nekopromisně trefujícího do brány víceméně z každé rány.
Úvodní buly jsme sice prohráli, ale než si bílí stačili 3x přihrát, sebral jim balónek Dykot a trochu se štěstím propasoval za Filipova záda po asi 7 vteřinách ušudlaný gól. Za chvíli jsme dali další a pak už bílí jen dotahovali, drželi se statečně až do skóre 8:7, pak si do naší brány stoupnul Dykot a asi deset minut nepustil gól. Pravda, taky na něj celou dobu nešla skoro žádná střela Mrkající Nám se naopak dařilo skóre navyšovat, poločas myslím 12:7.....Bílí pak již byli tak nalomení, ne-li zlomení, jak Sršáňova hokejka, že se jim nedařilo ani v obraně ani předchod do protiútoku,ani střely na bránu/zakončení a dost si sami kazili přihrávky. Mlátička teda převedl několik parádních robinsonád, po kterých si myslím, že se zítra nebude hýbatMrkající S rozložeností bílích se naopak nám více dařilo tvořit elegantí akce, které hlavně Filip v bráně kazil Dykotovi, který ho za to počastoval nejedním nepěkným slovem. Nebudu to déle napínat, ráno potřebuji brzo vstát, vyhráli jsme 25:11.

G.

Časovka 2016

20. listopadu 2016 v 15:18 | Gadži
Sakra, že se nejelo dnes -venku skoro azuro. To včera teda nebylo. Abych vám popsal včerejší "závod" a následný víceméně hudební dýchánek, pojďmě se vrátit o nějaký ten grog zpátky.
U Vlášků se náš sešlo 12.

Proběhlo něco na zahrátí, pak na zchlazení, na žízeň a ústupové...Žádný rituál déšť nezahlnal, start posunut
na Sršáňův bar...

..zde již proběho jen přestarovní doplnění paliva, předstatovní foto...A hurá na trať....teda jelikož během asi 2 hodinové předstartovní rozpravy traťoví komisaři postupně měnili pravidla i trať, nikdo přesně neví kudy měla vlastně včera vést, hlavně bylo rozhodnuto o společném startu a poklidném tempu ...nicméně jen já, vybaven zelenou elektroraketou, Dykot a Lubo jsme si dali tu správnou původní celou trasu -tedy přes močál mezi Dalovicema a Sadovem, pak kus po asfaltu a celou kořenovku ( většina se tomu močálu vyhnula a dali si aspoň z plezíru kořenovku, tedy krome Sršáňě a Bartáka, kteří to vzali po asfaltu celé a s přehlemdem nad námi všemi vyhráli).

U Páji na Velase to bylo báječné. Kachna s třemi druhy knedlíku a dvojím zelíčkem luxusní.
Pak se muzikanti a flašinetář/perkusionista Olaf chopili svých nástrojů a nemělo to chybu.

Ke konci večírku se Sršáň rozhodl, že bude starostou Dalovic a vybuduje metro z Dalovic do Hájku a v Dalovicích zbuduje z evropských dotací pupkaní florbalovou halu... na oslavu této výjmečné myšlenky jsme si zapěli variaci známé písně Leonarda Cohena : Halalůja-hálalůja..a aby se nedávno zesnulý hudebník neobracel v hrobě, připili jsme si na čest jeho památce a dali píseň ze Šakalích let..Na Kohena, na Kohena, na Kohena jéjéje...
Ty šťastnější z nás odvezli domů manželky či kamarádi, my ostatní jsme čekali několik hodin, než se Sršáň oblékne-to bylo fakt drama, a než nám klesne hladina alkoholu, abych mohli jet na kolech domů.

Krásné to bylo.

A ta hudební produkce..to bylo skoro jak od Metallica...viz videjko na youtube

6.FLO

17. listopadu 2016 v 18:27 | Gadži
Takové komornější to včera bylo:
Kapitáni Olaf a Lubo
Černí: Olaf, Sršáň, Jarda, Dykot, Martin S.
Bílí: Lubo, Mára, já, Víťa

Že se hrálo tradičně 4 na 4, tak jsme to my bílí měli bez střídání a bylo to znát. První půle byla zase hodně vyrovnaná, bílí se šetřili a snažili se získávat převahu hlavně kombinační hrou,což se celkem dařilo, až měli černí,kteří si nejdříve mysleli, že nás v pohodě uběhají, chvílemi celkem nahnáno. První půle skončila 8:9 vítězstvím černých...Nám bílým ale v druhé půli výrazně ztěžkly nohy a trochu i ruce, výchýlila se muška a přestala se dařit koncovka jinak povedených akcí. Mě asi 5x jak přes kopírák sebral Dykot míček,když jsem se nadějně řítil podél postranní čáry k bráně (příště se poučím dříve a radši nahraju). Taky Martin v bráně dost někdy až otravně kouzlil. Černí pak začali více těžit z brejků, tady se zase ke konci našel Dykot a sekundoval mu Sršáň (Olaf se taky snažil, ale naštěstí asi 5x netrefil prázdnou bránu). A když už jsme někdy ubránili Dykota a Sršáně dotírající před bránou, zabil to Jarda gólem z dálky... Chvíli to vypadalo, že nás černí úplně převálcují, tak za vybojovanou prohru 17:21 jsme nakonec byli velice rádi.

V Evropáku občerstvení, pizzy , mísa řízků ...a taky sms ze Slashe (Barták, Honza a Nyčák), že báječný kocert začíná... tak jsem opustil jednu pupkaní akci pro jinou, taky vlastně pupkaní....Slash praskal ve švech, Shalalee O.D.zrovna dohráli, ale zrovna se chystala ostrovská legenda Censorshit (ano,ano - to jsou Ti s písní "Chlupatá píča ") a pak slušnou vřavu rozpoutalo hácéčko z Kostariky: Billy The Kid -pár fotek ze včerejška , co jsem ulovil na facebooku ZDE

A klip zde


Blíží se sobotní časovka/kachny

14. listopadu 2016 v 18:13 | G.

Bál jsem se, aby v sobotu taky nebylo -7 a víc jako dnes, to by mi ta kachna moc nechutnala a nevím hlavně, jak daleko bych v tom mrazu na e-bajku vlastně dojel .... ale dle http://www.meteopress.cz/ to tak chladné nebude, ale i tak to bude závod hlavně pro ty, co nejsou z cukru ( mě škrábe v krku už teď, uvidíme co s tím udělá flóčko a poflóčko a čtvreční volno). Píšou, že v sobotu bude oblačno až zataženo, občas déšť, na horách sněžení. Ráno mlhy. Noční teploty 4 až 0 °C. Denní teploty 4 až 8 °C. Mírný severozápadní vítr.... zdá se, že příjemmné počasí vyžral Žluťák i Bloud, pročež bych na ně a na potencionální účastníky příští rok při plánování časovky vůbec nebral ohled, navíc, ti letošní,narozdíl od Dykota loni, ani nedodali report...tak k čemu to bylo?! Mrkající
Nebo možná letošní ročník časovky bude poslední.....a navrhuji místo toho vymyslet nějakou jinou sportovně kalící akci v létě k výročí založení Pupkani KV!

Propozice: 5.ročníku časovky
19.11.2015 sraz ve 14.hod. U Vlášků
-Trasa /cíl - za kachnama kořenovkou na Velas do hospůdky "U Páji".

Kdo by se necítil na kolo, může aspoň dorazit na Velas( nejlépe na nealkopivo velkým autem /dodávkou s nosičema na kola,aby nás pak rozvezl domů)

Gadži

5.FLO

10. listopadu 2016 v 16:38 | Gadži
Včera nás bylo 11, tým černých : Lubo,Filip, Víťa, Mlátička, Michala a Olaf; bílí: Mára, Sršáň, Štěpán,Jarda a já (teda ale dlooouho mě žádný kapitán nechtěl).

První půlka vypadala celkem vyrovnaně, všichni běhali, bílí měli možná mírnou převahu, jak hra postupně na obou stranách přitvrzovala, po jedné malé skoro hádce se pročistil vzduch (trochu jsem vypěnil, když jsem se takhle jednou rozeběh a že běhám nerad a dostal jsem při tom v rychlém sledu dvě plácnutí do čepele a třetí přes kotník, což sice nebylo ani nebezpečné ani bolavé, ale přišel jsem o míček Usmívající se a nechtěl jsem to tak nechat být) a celkově pak myslím na obou stranách faulíků ubylo a nebyla to taková divočina a holomajzna, i když občas někdo s bolestivou grimasou na střídačku přeci jen mířil. FIlip si také včera zas užil své, jak v bráně nemá konkurenci, tak když to nešlo jemně po zemi, rány přitvrzovaly a mířily výše a jeho hruď schytala pěkných pár šlupek. Až me to bolelo za něj. Jak jsme říkal, bylo to vyrovnané, ale my jsme si přece jen více a přesněji přihrávali a také se nám dařilo se držet hesla :"ať lítá po hřišti míček a ne my ", takže slibné těsné vedení z první půle se nám po přestávce dařilo navyšovat i na rozdíl 10 gólů...V závěru se ještě bílí bičli, ale že skóre už jen lehce zkorigovali na 22:13(nebo tak nějak), tak jsem mohl své první letošní vítězství jít vesele slavit až do 4 hod ráno v Ambassadoru....A blbě je mi ještě teď.
Většina se ale přesunula do Evropáku, kde to již rojížděl Martin za nebo na novorozeného Alberta...

Bloud

8. listopadu 2016 v 22:49 | -Burák
Hola blouďáci,

posílám několik předstartovních doplňovacích údajů.

Trať, kterou jsme letos připravili bude sice orientačně poměrně jednoduchá (příští rok když tak přitvrdíme), za to bude mimořádně krásná a romantická.

Start platí v 13.00 s tím, že na trať budete vypouštěny s dvouminutovým intervalem.

Letošní ročník jsme tematicky pojmuli jako navštívení skalních útvarů (Vary rocks) . Na 11 kontrolních bodech (polotučná 5), které jsou VŠECHNY NA SKALÁCH, budou připraveny pet lahve označené blouďáckým žlutým emblémem. Na každé láhvi bude obsažen verš z textu písně známého interpreta či skupiny, který v sobě skrývá název obsahu lahve. Je to nápověda pro ty snobíky, co loni ohrnovali nos nad testováním a naznačovali tak svou kulturní převahu povznesenou nad požitky ochutnávek.

Polotučnou verzi je možné jít i s kočárkem.

Prosím ty z Vás, kteří už vědí najisto, že se chtějí podniku zúčastnit, aby se nahlásili mailem dopředu, čímž se nám zjednoduší příprava startovky a odhad počtu pozávodních gulášů. Díky

Modlíme se za počasí a těšíme se na Vás

Howgh

Lázeňští šviháci a Známka punku

STŘEDA SE SOBOTOU

8. listopadu 2016 v 8:51 | Martin
Kamarádi, přátelé, Pupkani...
Jak již patrně fšichni víte i já jsem během uplynulého víkendu rozšířil již tak početnou skupinu pupkaních Otců. Rád bych se s Vámi o tento krásný pocit podělil. Ptáte se kdy a kde...? Tak tedy: ve středu 9.11. 2016 po florbale v Evropáku (cca od 20:00). Přijďte všicí. Zapijeme Alberta.

HOWGH

Otec Martin

4.FLO

3. listopadu 2016 v 14:37 | Gadži
No teda, to bylo něco včera...škoda jen,že jsem byl v týmu co prohrál. Ale popořadě.
Tělocvična stále vyvoněná, po zradě z minulého i předminulého týdne,kdy se podél zadních skoro mantinelů objevily ochranné sítě, které i když se srolují, v rozích překáží, včera přibyly i 2 házenkářské branky,které pro svou velikost nelze odklidit úplně mimo hřiště a staly se obávaným protivníkem při hře v rohu.

Týmy:
Černí: Dykot, Olaf, Sršáň, Štěpán, Martin S., Jarda.
Bílí: Filip, Mára, Michal, Kulík, já, Mlátička, Víťa umírněný Gudas.

První půle byla celkem vyrovanavá, poznamenaná jen malými excesy proti pravidlům na obou stranách, skončila 9:8 pro bílé. Druhá půle pak byla mnohem emotivnější-(škoda,že nemáme rozhodčího,který by některé momenty objektivně posoudil), jednak v důsledku vzájemného se obviňování ze sekání i jiného faulování, několika sporných gólových situací, kdy nebylo jasné, zda míček byl v bráně či ne a jestli to byla vysoká hůl či ne, zákrokům brankáře trochu dále od brány atp....zejména Dykota vytáčel Filip, když ho desetkrát vychytal, až ho nazval pařezem a aby se zklidnil, musel zahodit hokejku( za to se ale určitě taky dávaj nejmíň 2 minuty, když už jsme u těch nedovolených zákrokůMrkající ). Jednu chvíli bílí vyhrávali asi od 4 góly, pak si šel Filip upravit betony a v bráně se ocitl Mlátička, který nezopakoval kouzla z minulého týdne a než se stačil rozkoukat a rozchytat, schytal od Dykota hattrick,kterému se tím výrazně zvedla nálada a byl i ochoten běhat. Samozřejmě, Mlátička za to sám to nemohl, velký podíl na tom měly naše fatálně chybné rozehrávky pokud ne přímo přihrávky soupeři. Naši forčekující hráči nás také nespasili, častěji než uspěli, spíš pak chyběli v zádu, ale počkejte,to bude jiná, až zlepší/zpřesní zakončení a svou střelbu na bránu, neproměněných šancí měli hodně...ostatně jako my všichni. Pak jeden sporný moment zvedl Olafa a celou lavičku černých ze židlí a krom toho, že začali více běhat, rozhodli se nás rozložit psychicky svým pokřikem a bouřlivými ovacemi(to Olaf okoukal na volejbale), což se jim víceméně podařilo a dávali nám jeden gól za druhým, zatímco my si nervozitou skoro nebyli schopni vyměnit dvě příhrávky. I když jsme se ke konci hodně snažili, závěrečné skore zůstalo nevábné: 17:21.

A mám tu jedno instruktážní videjko (kdo si myslíte, že nesekáte a furt vám někdo říká, že jo,tak věřte tomu, že jo, stáčí málo a prostě to JE sekání- viz asi tak 8.vteřina).
Jo a taky bacha na nápřah/došvih -Michal včera málem přišel o zuby.