Pupkan není z cukru

Prosinec 2016

11.flo

22. prosince 2016 v 12:00 | Gadži
Po příchodu do tělocvičny jsme si všimli, že naše výtky na překážející futsalové či házenkářské branky byly vyslyšeny a přečnívající část byla vyřešena kloubem,takže se dají složit ke zdi, kde nám překáží asi o 60 % méně. Vzápětí ale nadšení dvanácti natěšených Pupkanů zmrazila absence florbalových branek....Vpáčit se do nářaďovny se nám zrovna nechtělo,tak jsme z odpadkových košů a těch velkých branek vytvořili vlastní monstrum, které bylo zdrojem mnoha hádek, kudy že se tam míček dostal, jestli to byl regulérní gól, či šel bokem....nejspornější byla ta škvíra mezi košem a tyčkou....(kvůli ní jsem přišel o několik kamarádů, když se náš tým radoval z gólu,ale já viděl míček prolétnout přesně tudy a soupeř si nebyl jist,tak jsem to poctivě hlásil v domění, že jim dáme spoustu jiných gólů).

Týmy:Černí: Martin S., Olaf, já, Vítek, Lubo a Jarda.
Bílí: Filip, Sršáň, Mára, Michal, Mlátička a Dykot.

Hra celkem vyrovaná, mám pocit, že my jsme byli útočnější a měli míček více pod kontrolou, ale neměli jsme tak úspešnou koncovku (jo Filip a Mlátička v bráně), z čeho soupež těžil a když jsme náhodou vedli o dva góly, dvě naše gólem nezakončené akce, dvě přihrávky daleko dopředu na nekrytého Dykota a bylo srovnáno. Celkově to byla včera hodně běhavé, nebyla nouze o hezké akce na obou stranách ( florbalový dojem trochu kazil Olaf, který rád přihrává a střílí na bránu jednoruč stylem hráče koňského póla). K žádnému vážnému zranění nedošlo a časomíra ukončila zápas za spravedlivého stavu 21:21.

Pak jsme se vrhli na oslavu Martinovo narozenin do Evropáku. Vypili a seřali jsme vše,co nám naservíroval a bylo to krásné a nebylo toho málo. Paráda. Ještě jednou děkujeme!

Příští týden je spousta z nás pryč, ale minimálně 3:3 už jste, takže kdo ještě váhá ať přijde! Snad nějak dořešim i ty branky.
Čip má Dykot. Hlídejte ho. Máme podezření, že si z nich doma dělá sbírku ;-)

10.FLO a certifikát

15. prosince 2016 v 14:04 | Gadži
Opticky silnější a a celkově běhavější byli bílí:Kulík, Lubo, Sršáň, Mlátička, Víťa a Štěpán.
Nicméně postavili se jim černí s Filipem v bráně, sice pomalu klusajícím za to s přehledem přihrávajícím Márou, brejkovým exekutorem Martinem S., mentálním koučem Olafem a mrštným Michalem. A na ozdobu či jako třešínku na dortu a aby to taky někdo trochu kazil měli mě.

Bylo vidět, že oba týmy víceméně dodržují taktické pokyny svých kapitánů, jen občas šla přihrávka přesně opačnému týmu než měla. Bílí nás občas v naší obranné polovině zamkli a hezky si dokola přihrávali až naší obranu rozložili,ale když pak udeřili, zachránil nás Filip a možná taky, že se Sršáň chvílemi trápil se svou zkrácenou hokejkou. Občas jsme se neúmyslně někde zapomněli, no, občas jsem se nevracel schválně, že už jsem nemohl a taky abych mohl osamocen ostřelovat Mlátičku a pak Štěpána v bráně. Poločas asi 11:8 pro černé, kteří si mírný náskok udržovali celou dobu, tak mohli hrát ve větší pohodě. I když o drobné hádky na obou stranách nebyla nouze, hlavně jestli to bylo sekání nebo ne a jestli to byl zákrok brankáře proti pravidlům či ještě ne a byl-li to regulérní gól či ne. Každopádně počítadlo na konci ukazovalo výsledné skore 15:12 pro černé, tak jsem měl velkou radost.

Nevím, jestli to s tím souvisí nebo je to náhoda, že zrovna když se makrofág Dykot někdě fláká asi na horách, my se rozhodli certifikát na útratu za 2000.- včera použít:8 x různých pizz a 2 mísy řízků a Mára doplácel jen 23 Kč (které ani nebyli jeho). Prostě nakonec nádherný večer i pro bílé.à propos...blíží se Šalanda...jak to vymyslíme s ubytováním?
Nebo každý individuálně a pak si budem porovnávat kdo má blíž, levnější, dražší, hezčí, větší?

štamgasti

10. prosince 2016 v 11:05 | G.

9.flo

8. prosince 2016 v 14:00 | Gadži
Včera to bylo fakt dramatické aspoň chvílemi.
Soupisky:
Bílí: Filip, Mára, Dykot, Michal, Mlátička, já
Černí: Martin S., Kulík, Sršáň, Jarda, Víťa, Štěpán

V šatně se několik hráčů předhánělo, kdo je víc nemocný a utahný a kdo bude méně běhat a některým to i vyšlo... Nicméně skóre otevřel velice brzy z brejku Dykot svou zánovní holí a pěl na ní ódy. Pak jsme několik gólů dostali. Dykot netrefil ze dvou metrů prázdnou bránu a bylo vidět, že by tu opěvovanou hokejku neradši rozštípal, ale aby mu vydržela ještě několik dalších let, mrskl s ní asi s takovu s razancí, jako když chcete hodit kuličku obloučkem do důlku,který je tak 20 cm daleko, takže na ní není ani škrábaneček. Síly se zdály celkem vyrovanané, neustále (teda až do zranění v posledních 15 minutách) běhajícího Kulíka už jsme prokoukli, tak nám toho tentokrát tolik nepokazil, ale i tak nám občas vlastní vinou vázla rozehrávka a přechod do útočného pásma (neřkuli vracení se do vlastního obranného pásma, když už jsme se k soupeřům natlačili). A když už to jednou vypadalo, že i Dykot mi nahraje do vyložené šance, jednak jsem měl rovázanou botu( reklamoval jsem to jako faul, ale neprošlo to), a jednak jsem to vůbec nečekal a nevšiml jsem si, že se ke mě kutálí míček, takže jsem si místo slibného útoku zavazoval botu a tak nic z toho nebylo. Pak se ještě chvíli dařilo spoupeřům, že nám uskočili na rozdíl snad 5 gólů, což se nám ještě povedlo s vypětím všech sil stáhnout ba i chvíli o gól vyhrávat (a tolik gólů jak včera natož z brejku už jsem dlouho nedal), ale když odešel Mára do divadla, už jsme byli úplně v koncích, navíc černí mazaně vytáhli do boje i s brankářem vytaženým a rozehrávajícím na půli a proti tomu a střelám z dálky byla naše obrana marná či jalová.
Tak to skončilo vítězstvím černých 20:17.

V Evropáku jsme dostali poukaz na předvánoční konzumaci za 2000.- Kč, tak to můžeme příště nebo přespříště prohýřit ( + přespříště (poslední předvánoční flo ) bude mít Martin narozky a také hrozí řízečkaka a pítím ). Včera se řízečkama pochlapil Štěpán.A buď jsem nemocnej nebo jsem jich sežral fakt hodně, protože pak jsem snad poprvé v životě ani nezvládl dojíst klobásu, kterou jsem si objednal.

8.flo

1. prosince 2016 v 14:20 | Gadži
12 lidí
Bílí: Sršáň, já, Martin S., Víťa, Dykot
Černí: Jarda,Kulík, Mlátička, Olaf a opozdilec Filip.

Hned na začátku bych chtěl vypíchnout, že celkové skóre(alespoň pro bílé ) není zas až tak důležité a první půlku vyhráli černí 12:4 a druhou bílí 13:8...takže na poločasy remíza 1:1

Černí to měli ze začátku velice,velice snadné. Nám bílým se úvodní desetiminutovka nesla ve znamení nepřesných rozehrávek( sám vím o svých asi 10 minelách), takže to bylo -lovím míček z brány, rozehra, nepřesná přihrávka nebo střela, Kulík (vrchní kazič našich rozehrávek)nám bere míček, nahrává nebo sám střílí a gól. Lovím míček z brány, rozehra, nepřesnost, Kulík a dostáváme gól a zas to celé znova.... Než jsme se rozkoukali a poprvé vystřelili na bránu a začali trochu lépe bránit, už jsme prohrávali 6:0. Pak konečně Sršáň protrhl pomyslný hymen soupeřovic brány na 6:1, ta si ale bohužel na další gólovu smršť z naší strany musela dlouho počkat. Skóre dál narůstalo rychleji soupeřům. Dykot se po několika netrefách od 15 minuty bohužel soustředil hlavně na to, jak zlomit hokejku(a bohužel držela až do posledních minut utkání), tak ani žádného góla nedal. Poločas s přehledem vyhráli černí, pak jednu chvíli vyhrávali i o deset gólů, naštěstí se nám se rozestřílel Sršáň, pak se mě z Víťou zadařila šňůra několika gólů z kazení rozhrávek soupeři a lá Kulík spolu s důsledným forčekingem u brány a Martin nás v bráně taky podržel, že jsme se dotáhli na rozdíl jediného gólu...ale pak když Dykot 2 střely po sobě promáchl a 3 narval do Filipa, propadl hysterii a po již několikáté během tohoto včera zase přestal hrát a konečně rozmlátil hokejku na kusy...a než ty kusy posbíral a uráčil se na střídačku, dostali jsme dva góly. Takže víme, kdo kromě mě za prohru může (a kdo by měl servírovat mísu řízků ). Mrkající

pak v Evropáku se nám,co jsme nemuseli řídit, obzvlášť líbilo.

Gadži