Pupkan není z cukru

Leden 2017

Aby bylo pondělí veselejší

30. ledna 2017 v 10:21 | Gadži
Tento obrázek by vysvětloval oblíbenost jinak celkem přiblblého pořadu....


FLO NUMBER 15 - Filipovo tribjůt

26. ledna 2017 v 22:30 | DYKOT
Bílí: Dykot, Michal, Mára, Víťa, Martin S.
Černí: Štěpán, Filip, Olaf, Jarda, Kulík

Skóre: poměrně drtivé vítězství Černých 30 : 18

Štěpán otupil kamenem mé nůžky a jako první zvolil oslavence Filipa, na jehož počest jsme potom slavně prohráli. Byl to Filipovo večer od převlíkání ve smradlavé šatně až po poslední řízeček v Evropáku. Chytal, nahrával, běhal, střílel, skóroval. Rozhození mi přišlo celkem spravedlivé, ale než jsme se rozkoukali prohrávali jsme 0:6. Jim tam padlo fšecko, nám hovno. Občas jsme si lehce zanadávali, i se blýsklo, občas diskuze o faulu/nefaulu. Koncept brankáře s florbalkou a klečením na jednom koleni nebo bez florbalky s možností válet se libovolně v celém brankovišti se naprosto osvědčila. Nakonec jsem navzdory hrozivému skóre nebyl ani výrazněji frustrován, páč postupem času i náš team vykouzlil vtipné akce lahodící oku florbalového fajnšmekra.

Děkujeme čerstvému pětačtyřicátníkovi Filipovi za velkorysý catering a přejeme mu do dalších let spousty divokých nálezů na děložních čípcích !!!


Jinak plánovaná akce "světluška" s čelovkama na běžkách na trase H. Blatná - sídlo prominentních ortopedů Boží Dar, proběhne večer v pátek 3.2.17. Bacha - Olaf dokonce vyhrožuje hromadnou pánskou saunou... No, detaily dořešíme via Whatsapp.

Dykot

14.flo

19. ledna 2017 v 10:27 | Gadži
Včera ti odvážnějí na začátku vyzkoušeli samohyby/kolonožky, které přitáhl Vítek ...takový ty minisegwaye, jak když vám to podjede, hodíte krutá záda jako třeba TADY . Naštěstí se nikomu z nás nic nestalo a mohla proběhnout losovačka a týmy byly:
černí: Sršáň, Lubo, Víťa, Jarda, já.
Bílí: Michal, Vítek, Dykot, Štěpán, Martin.S, Mlátička

Trochu jsme se lekli, že jsme se zavedením nových brankářkých pravidel odradili Filipa, ale jak nabonzoval Víťa, dopustil se hrubého kázeňského prohřešku- nepřišel, protože se účastnil oslavy narozenin svého potomka.

A že se nikomu nechtělo odložit hůl a naplno zakleknout, hráči v bráně svědomitě poklekávali jen na jedno koleno ( takový Dykot ani to ne Mrkající). Olaf by byl spokojen.

Černí hráli o chlup lépe a hlavně dávali více gólů a měli lépe zmáklou taktiku+ se nám dařilo si hezky přihrávat jak dopředu tak dozadu. A jestli bych mohl bílým poradit, tak proti naší lajně Jarda v bráně, Lubo v obraně, Sršáň a Víťa v útoku, bych rozhodně nestavěl do útoku vedle sebe přeci jen defenzivněji hrající hráče Mlátičku s Martinem a Vítka do obrany s Dykotem v bráně ....navíc Vítek neměl svůj den --tolikrát minout z jednoho až dvou metrů zcela odkrytou bránu jsem ho ještě neviděl...i když se tomu sám smál, věřím, že byl v pokušení rozšvihat hokejku na kusy.
Všechna čest, bílí bojovali urputně, ovšem nejvíc vždycky až když prohrávali o 10 gólů. Nejvíc se jim pak dařilo posledních 10 minut, kdy my už jsme sotva pletli nohama a 1/2 našich přihrávek nenabrala zamýšlený směr, tak si nakonec vybojovali celkem přijatelnou prohru 19:26.

Na Dykotovo sobotní oslavě doznaly některé termíny změn,že se pojede početná skupina mordovat do Otrokovic ( vy si s těma ironmanama a běhama a přehazováním termínů nedáte nikdy pokoj !? )

28.1. 2017 na běžkách přejezd Krušných hor

3.2.2017 taky něco na běžkách + zkouška Olafovo chajdy

11.2.2017 Rybičky 48 v Liďáku

5.4.2017 první bajková středa roku 2017

(běhuchtivý běží 20. 5. 2017 varský Mattoni 1/2Maraton)

SMRK : víkend 2-4.6.2017


PIVNÍ TRIATLON KOLOVÁK: neděle po X teřee tedy asi 18.6.2017

MORAVIAMAN: 24.6.2017 / BERNARDFEST (HUMPOLEC): 23-24.6.2017

Kiwi muž: : 05. 08. 2017 v 10:00; Karlovy Vary - Rolava

BRUTAL ASSAULT: 9-12.8.2017

ČASOVKA S UKONČENÍM BIKEOVÉ SEZÓNY: středa 27.9.2017 ( pozn. 28.9. je státní svátek)

PROHLÍDKA VELKOPOPOVICKÉHO PIVOVARU (PIVO KOZEL)--- termín zatím není stanoven

MTB závody:Pro náročné Mrkající: (nejen) ENDURO ZÁVODY--kalendář ZDE

13. flo

12. ledna 2017 v 10:23 | Gadži
nejdříve důležité INFO.....TERMÍNY:

SMRK : víkend 2-4.6.2017

PIVNÍ TRIATLON KOLOVÁK: sobota 24.6.2017

ČASOVKA S UKONČENÍM BIKEOVÉ SEZÓNY: středa 27.9.2017 ( pozn. 28.9. je státní svátek)

(běhuchtivý běží 20. 5. 2017 varský Mattoni 1/2Maraton)

Koncerty: 11.2.2017 Rybičky 48 v Liďáku

A 5.4.2017 zahájení bajkové sezóny


VČEREJŠÍ FLO :

Když mi Martin v 17.57 volal, na ploše bylo 10 hráčů .... tak jsem mu říkal ať nechodí, že je nás dost a sudý počet, to jsem ovšem netušil, že je v šatně ještě Michal a v 18.00 venku za dveřma ještě zvonil Mlátička a Lubo... pánové, pánové, kázeň, kázeň musí byt! Sraz je 17.45-17.50 a v 18.00 rozhoz hokejek, když to jde v létě na 17.30 a dřív, musí to jít i v zimě na 17.45. Máte to oba za kilo ;-)

Týmy: Bílí: Dykot, Filip, Sršáň, Mára, Lubo, já
Černí: Olaf, Víťa, Štěpán, Vítek, Mlátička, Michal, Jarda.

Úvodní gól dali černí v první minutě a to bylo asi naposledy, kdy vedli, neboť vzápětí jsme srovnali ( a to si dobře pamatuju, protože mě ještě teď bolí obě naražená kolena, na která jsem tvrdě dopadl, když jsem se ještě pln sil strašně rychle rozeběhl s míčkem z naší obranné poloviny, někde na půlce však klopýtl o vlastní nohy a jak jsem se snažil vybrat balanc, míček jsem tak nějak zoufale v pádu odpinkl a kupodivu ho nikdo nezachytl a skončil v bráně. Síly na obou stranách hodně vyrovnané, bílí však postupně navyšovali vedení nejvíce asi o 9 gólů, hodně bílým pomáhal Filip v bráně( takže pak v Evropáku jako vždycky každé mužstvo, které proti němu prohraje, vymýšlelo jak změnit či zamezit jeho ortodoxnímu stylu chytání). Po poločase si černí něco zašuškali nebo šňupli a výrazně přitvrdili a začli běhat jako čertíci, což mělo aspoň chvíli úspěch, než jsme se vzpamatovali, a dali nám asi 4 góly po sobě...Pak jsme si ale začali dávat větší pozor a méně kazili a udrželi jsem zápas do vítězného konce.
Mívám problém si zapamatovat, kolik bylo na tabuli závěrečné skore --tak mi Michal poradil mnemotechnickou pomůcku, která nevím, jestli mi úplně pomohla,ale asi jo, když to teď vím naprosoto přesně -čtvrt na dvanáct a tři minuty (23:18 kdo nepochopil).
V Evropáku nás pak řízky, alko i spoustou nealko piv a čajů pohostil oslavenec Dykot.
A než nám auta úplně zapadala sněhem, přijeli želvy,jaké svět neviděl, a jelo se domů.

Tak abychom náš florbal učinili ještě florbalovější (jak jsem psal- je to hlavně touha Filipových protihráčů, nám to vůbec nevadilo):
V bráně je buď hráč s hokejkou a tím pádem si v bráně může kleknout maximálně na jedno koleno a rukou může míček maximálně vyrazit nebo brankář, který může klečet, ležet, chytat míček jak je libo, ale hokejku nesmí používat....

G.

Tip

10. ledna 2017 v 14:25 | Gadži
Ať už za rok nebo dříve, je z čeho vybírat- viz odkaz PIVOVARY

A měl bych hned tip: To jejich pivo je pro nás také skoro kultovní a málo kdo z nás ho zná jinak než teplé a polknuté na ex či vystříkané do obličeje při pivním biketriatlonu, tak by nemuselo být špatné si ho jednou v klidu vychutnat. Pivovar je kousek za Prahou a mimo jiné tam mají živého maskota- kozla jménem Olda (aspoň to píšou na webu).


Šalanda 2017

8. ledna 2017 v 22:11 | Gadži
Malý report s fotkama ( pro ty asi 2 lidi, co s námi nebyli, a také abychom nezapomněli, jaké to bylo prima)

Na Tři krále vyrazilo z pupkaních vísek několik vozů se spoustou Pupkanů na Plzeň. V některých se i podávali alkoholické pidinápoje
(Dýdžej a Dýkot)

Přes Olafovo protesty-on totiž bez přestávky zvládne dojet i do Chorvatska-jsme měli check- či meeting point hnedle v Toužimi na Shellce. A jelikož Víťa krom tisíce jiných věcí zajistil perfektní catering, ani Olaf nelitoval a Dykot se roplýval.


(maso, chleba, okurky, hořčice, vidličky, servítky-nechybělo nic)
(Radost a startovní pivo)

Když už to vypadalo, že se nám z úzké sklenice už žádnou okurku vylovit nepodaří, Filip nás ještě naučil gynekologický chvat, kterým se to povedlo.
(chvat či hmat)

Po startovním pivu jsme zase vyrazili. Do hotelu na Roudné jsme dorazili se soumrakem, Olaf se zalekl , že má jen tři hvězdy a museli jsme mu přísahat, že to nikde nebudeme říkat, abychom mu nepokazili reputaci(a pro jistotu se ubytoval pod cizím jménem a vymyšleným číslem OP) Mrkající

Že již Štěpán volal z pivovaru, kde jsme, a že jsme měli žizeň, vzali jsme recepci hotelu útokem a pak hurá na recepci do pivovaru.
(okupace recepce)

(žíznivé čáry)

(Víťa to měl pod kontrolou)


V pivovaru se nás ujala milá paní průvodkyně ( dlouho jsem přemýšlel, koho mi připíná či odkud jí znám a z fotek už vím, podle té čepice- to je Mamka Šmoula! )

(mamka Šmoula)

Zasvětila nás do tajů výroby světově proslulého piva, jak s z ječmene vyrobí slad, nasypese do vystírací kádě a s vodou se 3x rmutuje aby byla sladina tak akorát a když se k ní přidá v mladinové pánvi chmel a přes vířivou káď a chladič se to konečně začíná blížit k alkoholickému nápoji, to když se k této mladině přidají kvasinky
( při přednášce o kvasnikách se udělalo šoufl Filipovi, že jich měl v práci za dopoledne před očima až až a doufal, že zde použivají jiné)

a pak to kvasí v CK tanku a nakonec dokvašuje v ležáckém tanku.. a když nám pak jeden takový obrovský s hektolitrama piva ukazovala,a že kdyby ho chtěl jeden člověk vypít, tak by si musel dávat 20 piv denně po dobu 80 let, hnedle vzduchem letěla sázka, kdo to dá dřív Mrkající . A ještě než nás zatáhla do podzemí, Dykot zasvětil mamku Šmoulu do tajů sexappealu pana Grolla, když říkala, že podle toho obrázku nechápe, co na něm tehdy ženské viděly.
(Josef Groll je považován za otce světově nejrozšířenějšího piva)

V podzemí pak byla ta správná teplota jak na 7. schodu, chodeb spousta, jen jsme valili oči a čím dál více jsme se blížili jednak ke zdroji a též k našemu cíli.


(sklípek)

(sudy)

(už brzy)

(tyhle trubky tak mít doma)

Ocenili jsme mrštnost bednářů, že museli tou malou dírou lézt do sudu a zpět a Mára si vyzkoušel, jaké to je znovu se narodit (já si to zkusil v létě na motorce a touhle dírkou by se to mě nikdy nepovedlo, tak jsem nabídku s díky odmítl)
(už leze ručička)

(prošel a můžem slavit narozeniny)

A blížíme se k nejzajímavější části exkurze- ochutnávka nefiltru přímo ze sudu

(ze sudu...)

(....přímo do Seba)

Všem nám to moc chutnalo, možná úplně nejvíc, co jsme kdo kdy k pili ( samozřejmě proběhl vtip.."Mno, výborný...ale Bráník je Bráník" Smějící se )

Pak se v tom podzemí před náma najednou objevily nějaké dveře..a za nimi Šalanda, kde už čekal Sebi &spol.
(Šalanda)

A byli jsme rádi, že Víťa, když předem objednával jídlo, nenechal se odradit mlčením většiny a krom domluveného guláše a prkének,co byli v ceně, objednal i nějaký ten řízek a škvarkovou placku a pomazánku navíc.
(tak na zdraví! )

(Kuldovo tradiční hláška: Krásný! )

(zase nějaké ty sázky)

(jsem jedno ucho)

(nedá se říct, že by si Olaf nebral servítky)

A tak jsme hodně jedli, pili, hodovali a při průzkumu kuřárny jsme zjistili, že tu byl i Zorro a že tahle Šalanda ve sklepení je trochu potěmkinská (ale vůbec nám to nevadilo):

(Zorro)


A pak bylo najednou jedenáct a zavíračka a tak jsme museli jít pryč a cestou podzemím asi 25 hlasým kánonem zadunělo oblíbené "Nad stádem koní ...." a pivovaru jsme zamávali


Kdo mával usilovně,mohl i kousek popoletět...naštěstí přistání do blízkého křoví bylo měkké.

Někdo pak šel rovnou spát, větší část to vzala ještě větší či menší oklikou přes různé šlaftruňky. Nikdo se neztratil, pár lidí ráno bolela hlava.

A řekli jsme, že s těmahle exkurzema by to mohla být hezká tradice, že bychom co rok mohli navštivit nějaký pivovar....

Ve středu na flo si řeknem zbytek.

G.

12. FLO - první v roce 2017

5. ledna 2017 v 21:04 | DYKOT


Bílí- Filip, Lubo, Mára, Martin S., Jarda
Černí- Sršáň, Mlátička, Dykot, Vítek, Štefan


Skore: vítězství bílých 20:14


Týmy na první pohled vyrovnané, ovšem dění na palubovce velmi jednoznačné- bílí vedli od začátku do konce a nepřipustili zvrat. Suprově zachytal Filip, Lubo si rozvzpomněl na hokejbalové časy a skore narůstalo. Chvíli jsme se v druhé půli nadechli a stáhli to na rozdíl 4 gólů, ale to bylo všechno. Ovšem naše hra nebyla úplně marná - důkazem byla absence nadávek a ničení sportovního náčiní mnou i Sršáněm, ale střelba a vůbec koncovka byla žalostná...
Do Evropáku dorazili plavci Zbyňda s Capoušem a ještě Kulda a SEB a nad posledním letošním sudem nefiltrované Plzně jsme zamudrovali a doladili logistiku pátečního výletu do Plzně. Začínám se příjemně bát...! Smějící se

Dykot

PF 2017

2. ledna 2017 v 21:47 | Gadži
Hodně štěstí v novém roce, žádné úrazy a čtvrteční bolehlavy!

A v pátek na Šalandě pupkaní Silvestr!