Pupkan není z cukru

Únor 2017

Florbal s pořadovým číslem 18

23. února 2017 v 13:16 | Martin S.
Před šestou se nás sešlo celých 8 (včetně florbalově ne úplně funkčního Rádi ). Ovšem nikdo s čipem... Kdo, že tedy má čip...? Ano! Víťa! A kde je Víťa...? Chvilka napětí... Doma v Ostrově No nic. Chvilku to vypadalo, že se budem muset do Občerstvovny E vydat hnedle po šesté, ale naštěstí Štěpán zašel za jistě sympatickou servírkou vedle do Bonjouru, která nás i bez čipu pustila dovnitř. Následuje rozcvičení a rozdělení týmů. Všichni přicházejí v černých dresech. V černých nakonec zůstávají: Filip, Jarda, Štěpán a já Sestava bílých: Mára, Vítek, Mlátička a prvních asi 15 minut Ráďa, kterého následně střídá Kulík. Dokud byl v bráně Ráďa, bylo skóre 5:5. Pak povětšinou vedl tým bílých, kdy především Vítek svými střelami nedával šanci brankářům černých vyniknout. Poločas skončil asi o gól či dva. Nicméně na začátku poločasu druhého to vypadalo s černými zle, nedobře a skóre se dostalo na hrozivých 15:10. Pak se ovšem dostala ke slovu Jardova neomylná střela, kdy ze stejného místa kousek za půlící čárou dokázal zleva prostřelit soupeřova brankáře 6x nebo 7x. V kombinaci s osobní obranou Vítka v podání Filipa se nám podařilo eliminovat tlak soupeře a otočit skóre ve svůj prospěch. Nabídnutou šanci jsme už nepustili a dovedli utkání do vítězného konce. Výsledek, který byl 22:20 (nebo 23:21...?), mluví za vše. Emoce postupně ustupují a následuje klasické občerstvení v Evropáku, kde ovšem nečekají řízečky ani od Oldřicha, ani od Petra a dokonce ani od Víti... (hoši, to bude drahé... . Nicméně něco málo pojíme, popijeme a je nám dobře. Tak zase příště. Martin S.

17. FLO

16. února 2017 v 12:45 | Gadži
Brankář bílých Filip a černých Itzbina, ve snaze mít v poli převahu či převáhu, si vybrali týmy následovně :

Bílí: Jarda, Olaf, Mára, Martin, já
Černí: Vítek,Víťa, Dykot, Mlátička a Štěpán

První pěti-desetiminutovka bílých stála za prd, černí víceméně co útok to gól, nejlépe sebrat bílým první či druhou přihrávku po rozehře a zavěsit. Obzvlášť výrazný byl v té době Dykot, který ze začátku hodně běhal, aby se postavil na svou oblíbenou pozici vlevo před bránou, odkud se mu zadařilo z takové půlotočky několikrát skórovat. Když už bílí prohrávali o pět gólů, konečně zabrali v obraně, nepustili Dykota na jeho parketu, zlepšili rozehrávku a přitlačili v útoku a po chvíli už bylo srovnáno...pak chvíli vyhrávali oni, pak za černí, poločas 11:10 pro černé. Na začátku druhé půlky opět bílí polevili, vyrobili několi hrubek po sobě (oblíbené přihrávky na slepo za sebe..přesně na hůl soupeři) a opět jim černí odskočili na rozdíl několika gólů (hlavně Vítkovo zásluhou)...ne ovšem tolika, aby to nezlomní bílí (teda Jardovi Dykot čepel nalomil) nestáhli a v posledních minutách nakonec strhli o gól vítezství na svou stranu-bílí:černí 22:21.
Výkony brankářů super-- Zbyněl házek efektní robinosnády jak delfín tam a zpět, obětoval nejden prst a nehet aby zabránil gólu, Filip s přehledem vykryl spoustu šancí (pokud jsme se mu zrovna všichni tři spoluhráči nezapomněli v útoku a nepustili na něj 2 osamocené protihráče) a ustál mnoho dělovek a jeho paže a hrudník v šatně vypadli jak po baňkování či jak časné dissemninované stádium borreliózy.
Řízečky a vítězné pivo v Evropáku chutnalo moc. A od května přestávám kouřit (v hospodě).

Ještě bychom mohli doladit "malé domů ", kterých pár na obou stranách bylo-t.j. situace, kdy brankář přijme úmyslnou přihrávku od spoluhráče -v opravdickém florbale zakázáno, ale nepovažuje se za brankovou situaci a nemůže mít za následek trestné střílení, pouze následuje "volný úder"....tak si na to asi akorát dáme větší pozor.
Nevím jestli povolit branakářům fotbalový dribling s míčkem mimo velké brankoviště--asi jo . V pravidlech jsem našel jen: Brankář smí přijmout přihrávku od spoluhráče, je-li v okamžiku přijetí přihrávky zcela mimo velké brankoviště a je tudíž považován za hráče v poli.

G.

Karlův běh 2017

12. února 2017 v 23:13 | Gadži
Vylovil jsem nějaké víkendové výsledky:

..Ještě jsem dodatečně našel: Barták na 155. místě--neměl vyplněn klub Pupkani KV a Štěpán 148., taky bez příslušnosti ke klubu ;-)

(a nemusí vás mrzet, že jste nebyli první:
)

Opáčko termínů plánovaných akcí:

5.4.2017 první bajková středa roku 2017
(20. 5. 2017 běhuchtivý běží varský Mattoni 1/2Maraton)
2-4.6.2017 SMRK
18.6.2017 PIVNÍ TRIATLON KOLOVÁK: (neděle po Xteřee tedy asi )
24.6.2017 MORAVIAMAN / BERNARDFEST (HUMPOLEC): 23-24.6.2017
??? TUATARA
05. 08. 2017 v 10:00 Kiwi muž:Karlovy Vary - Rolava
12.8.2017 Karlovarský AM bikemaraton České spořitelny
9-12.8.2017 BRUTAL ASSAULT

ČASOVKA S UKONČENÍM BIKEOVÉ SEZÓNY: středa 27.9.2017 ( pozn. 28.9. je státní svátek)

Termín zatím není stanoven:
PROHLÍDKA VELKOPOPOVICKÉHO PIVOVARU (PIVO KOZEL)

Co nějaký jiný víkendový výlet s bajkováním jindy (s účastí na Smrk to vypadá mizerně -asi 4 lidi) nebo už je těch akcí moc a lezeme si na nervy?

Flo Numero 16

3. února 2017 v 21:54 | Martin S.
Sešlo se nás akorát 8, což umožnilo si mač zahrát. Černí: Mára, Vítek, Honza V. a Martin S. Bílí: Filip, Jarda, Víťa a Olda Vzhledem k tomu, že se nestřídalo se nám na konci utkání všem docela pletly nohy. Ale popořádku. Po úvodním rozdělení týmů a několika úvodních brankách se na dlouhou dobu ujal vedení tým bílých. Do druhého poločasu se vstupovalo tuším za stavu 9:8. Pak Bílí odskočili na rozdíl asi tří branek, který se snažili udržovat. Jak ovšem docházely síly, tým černých ucítil šanci a využil jí k otočení skóre na svou stranu. Vítek a Mára čarovali vepředu, já s Honzou převážně vzadu. V nervózní koncovce byli nakonec šťastnější černí, kteří 10 sekund před koncem vstřelili gól na 24:23, který málem posuzoval videorozhodčí. Toho zastoupila trefená láhev, která gól potvrdila. Frustrovaní bílí se už na srovnání nezmohli. Jediný, kdo zůstal celou dobu na střídačce (tedy spíš mezi nimi) byl zraněný Ráďa. Aby si nepřipadal úplně zbytečný jal se dělat rozhodčího. Vzhledem k tomu, že chvíli pískal chvíli čudlíkoval a zápasu se úplně nevěnoval (a taky neměřil fšem stejně ), vysloužil si převážně od Oldy a Víti vlnu kritiky. Taky se řešilo, jak je to s tím brankářem. Na kterou nohu může nebo nemůže, jestli s holí či bez ní, a ruce by si u toho měl nejlépe strčit za záda, aby je náhodou nepoužil.