Pupkan není z cukru

Duben 2017

24.flo aneb smutná radost

27. dubna 2017 v 11:13 | Gadži
Okluzní fronta spolu s nízkým rosným bodem a vysokým tlakem, nebo naopak, každopádně vlhkem a chladem hrozily následnou rýmou, kašlem a vlkem až na záda a vedly ke svolání ještě jednoho letošího flóčka.
Palubní počítač cestou do tělocvičny v mém voze ukazoval v 17.43 teplotu +5,5 , stěrače jely na střední výkon a vyhříváné sedačky na plno a byl jsem rád, že jednostopý samohyb pro tento den zůstal doma.

Sešla se nás super osma:

Bílí: Mára, Sršáň, Martin,já.
Černí: Mlátička,Dykot, Jarda,Štěpán

Hrálo se 4 na 4 bez střídání, pocitově suprové flóčko, kdy se jeden tým 1hod 26 min raduje, jak mu to hezky jde a nakonec prohraje, takže ani ten druhý tým co celou dobu trpěl a dotahoval, nepřišel zkrátka Smějící se
První gól přeze mě v bráně nějak protlačili černí, tuším že Dykot, který se stal ústředním střelcem černých a takzvaným ofsajdmenem--- bránil a vyčkával na půlce, odkud to pro něj ten kousek k bráně není problém s míčkem na hokejce přeběhnou, kličkou si položit brankáře a trefit odkrytou bránu nad ním či vedle něj...a dokonce, když minul či to branakář vyrazil, výjmečně neflákal a neházel hokejou ani nikam neodcházel, naopak akce dohrával, zůstal ve střehu a úspěšně dorážel .. Tak nakonec dal gólů z nás všech nejvíc..Ale pozor, průběh utkání nebylo tak jednoznačný. Po prvním gólu se černí zarazili, my se trošku rozběhali, rozpřihrávali a první poločas s předhledem vyhráli 10:5... bohužel přestávka dodala černým energii, Štěpán jim naordinoval fungující taktiku lepšího bránění a vysouvání Dykota, takže my jsme sice měli míček více a častěji na hokejkách a kroužili a taktizovali kolem jejich brány, ale postupné útoky se nám jen výjmečně zadařily, naopak černí z protiúttoků navyšovali své skore až to srovnali na 12:12....pak to byl srdeční vyrovnaý boj, kdy jsme pokaždé gól dali a černí museli pracně dotahovat až do stavu 15:15 pár minut před koncem, kdy už většina z nás vyčerpáním doufala, že do závěrečného hvizdu zbývá maximálně posledních pár vteřin a že to skončí plichtou. Ale Jarda byl proti, drze a nečekně nám vypíchl jednu přihrávku před naší bránou a neomylně skóroval...to nás srazilo na kolena, že pak pro hráče dne Dykota nebyl problém ještě během chvilky další dva góly přidat.

V Evropáku tuto naší komornější sestavu doplnil Burák a Seb, Mára k naším pizzám, krkovicím, chilli nudličkám a cigárám přibjednal řízečky a měli jsme se nádherně....

Tak příště snad v hojném počtu na kole....doufám, že se bude dát sědět venku, jinak fakt přestanu kouřit.

G.

Krásná středa

27. dubna 2017 v 8:19 | KULDA
Krásná středa

protože se flóčkaři už v neděli rozhodli jít ve středu na flo místo kola a
leckoho odradila ranní sněhová nadílka, usoudil jsem, že nás tolik nebude,
je zbytečný scházet se v Dalovicích, zvolil jsem se trasérem a vyhlásil
začátek u mě doma. Sešli jsme se já, Jéňa, Zbynďa, Víťa a Capouš, kterej
přiběhl, dal si s náma startovní jonťák a zase odběhl. Konec deště jsem
objednal až na pátou (dřív to nešlo) takže trasa byla lehkým terénem přes
Rejdu a les směrem k Velasu, kde si Víťa a Zbynďa střihli kořenovku a my s
Jéňou to vzali po cestě na silnici. Sešli jsme se na hrázi, potlačili
nutkání vlézt do Velasu a vyfotit se a pokračovali přes Ruprechtov a Odeř na
Hroznětín. U Rafandy se oddělili Víťa se Zbynďou a dali si to kolem
židovskýho hřbitova a my pokračovali po cyklostezce přes Ostrov až do Hájku
do hospody, kde na nás čekali Barták s Honzou V a kam za náma přijel i
Zbyněk. Víťa odjel někam jinam oslavit to, že vydržel v manželství 10 let a
my jsme oslavili tak krásnou vyjížďku luxusním kuřetem na paprice se šesti
knedlema, pivákama a hlenama. Na tacháči krásných 23, prostě středa jak má
být.

Kulda

Bikereport

25. dubna 2017 v 15:01 | ViV.
Vůbec se mi do toho nechce, ale jelikož jsem se k napsání reportu zavázal, přijde mi nejvyšší čas ho takhle při úterku dodat adminovi našeho blogu. J

Vzpomínám si, že se nás na startovním sešlo víc, než bylo při našem návratu stupňů celsiových.. (to snad i mrzlo). Když u U Vlášků (vždycky s tím bojuji) zašlo slunko za sněžný mrak, vydali jsme se skrze Dalovice za trasérem Májou až na statek, tam odtud přes pole a pak takovým tím místním singeltreckem dolů k řece a podél vody až na Hubertus. A tam to přišlo. První letošní hubertusové ionťák z rukou (zajímavé) slečny z Kyjova.. Byť z lahve, ale chutnal, zvláště v kombinaci s domácím medovníkem, který jsme dostali od místního kdysibajkera, otce té kyjovanky.. (Říkám si, co přiměje lidi odsunout se z teplé jižní Moravy k řece v podhůří Krušných hor.. J). Na sezonu je přislíbeno, že zde budou čepovat kraslický Krušnohor, speciálně objednaný a rovněž speciálně pojmenovaný - Hubert, pokud mě paměť nešálí, myslím že jedenáctka.. Na Hubertusu chvilku padaly dokonce i návrhy, jestli se nezdržet o jedno déle, to když sluníčko začalo tvořit dlouhé stíny (zejména při močení chtěli zůstat všichni J). Když ale slečna začala chystat k večeři uzeninky na "grilu" pro ty pracanty okolo a my s rychlostí Dustina Hoffmana, když počítal sirky ve filmu Rain Man, spočítali že na nás nezbyde ani šňůrka od špekáčka, nechali jsme působit magickou přitažlivost hájecké knajpy, která nás posadila zpět do sedel. Při odjezdu proběhla ještě zdravice jako zdar! a čau!, jak kdybychom se znali léta a jeli jsme dál. Cestou podél vody jsme minuli Vítkův aqualand a vydali se nahoru přes Bor, koleje, ČEPRO do Hájku. Tam už klasika. Dokonce dorazila i běžkařská sekce pro pivo, ale že neměli petky, zůstal tam jen Kulík a pak se přidal i Barták. Proběhly hleny a ačkoliv se nám nikomu moc nechtělo, vyrazili jsme každý do té své tmy. Měl jsem docela solidní obrnu huby z tý kosy, ale teď už to s tou středeční teplotou a vl(h)kem bude zajisté jen a jen lepší.. J

ViV.

Kultura a závody

21. dubna 2017 v 14:46 | Gadži
Dnes večer ve Slashi pupkaní schůze (doufám,že nebudu sám Mrkající):
(JERUJI to je jedna z předních hardcoreových kapel asiiského kontinentu! Letos je tomu už 20 let, co se kapela pohybuje na scéně a ničí pódia klubů a festivalů v Asii.. Po celých 20 let však nebylo možné ani jednou vidět tento Indonéský uragán v Evropě! To se ovšem změní už letos v dubnu. JERUJI totiž vyrazí na své první Evropské turné, na kterém zároveň předvedou své nové album Stay True!
ve Slash Baru je doprovodí kapely TOO FAR FROM HOME z Prahy a SOMETHING LIKE z Tachova.)
videjko ZDE

A hledám parťáka, který by si se mnou dal nějakký hobby závod z endurosérie v poklidném tempu
(...v propozicích píšou: Pokud s endurem začínáš a máš obavy, jestli to vůbec zvládneš, neměj strach! Právě pro tebe tu je kategorie Hobby, která má vždy závod trochu ulehčený. Hobby závodníci mají vypsaný delší časový limit na závod, většinou vynechávají nejtěžší závodní erzetu a závod pro ně není tak fyzicky ani technicky náročný. Není důvod se bát a můžeš se do toho vrhnout bez jakýchkoliv obav a vyzkoušet tuto mladou, ale atraktivní disciplínu...):

(nejradši bych Ještěd, Zadov nebo Spičák....)

Běžky No. I

20. dubna 2017 v 17:59 | Štěpán
Vzhledem k měnícímu se rázu podnebí, kdy vlivem globálního oteplování po krásné zimě přišlo na chvilku jaro, uhodila opět zima. Pohled na bílé neklidské pláně v nás vyvolal touhu projet se koncem dubna na běžkách na přírodním sněhu. Nabírám proto Buráka, Martina S a Martina K a v době, kdy renomovaná alpská střediska, pyšnící se třítisícovkami, mají již dávno pro nedostatek sněhu zavřeno, vyrážíme směr Boží Dar.

Na Božáku vjíždím do závěje před Burákovo haciendou a vyrážíme na Ježíškovku. Odměnou nás čeká krásný prašan, který je po celé cestě a prostě kam se podíváš. Dáváme okruh asi 12 km přes Tellerhauser - Myslivny - krmelec. Cestou zpět nás zastihla černá mračna, s dost hrozivým hřměním. Čekali jsme i Májový deštík, ale nakonec z toho byla jen další sněhová vánice.

Tímto bychom mohli prohlásit běžkařskou sezonu 2017/18 za zahájenou a příští středu sraz v 17 hod. v Radničním sklípku.

Běžkařská vsuvka bajkové sezóny.

17. dubna 2017 v 18:57 | Štěpán
Při pohledu na zasněžené Neklidské pláně nás s Burákem dnes napadlo, že bychom mohli proložit bajkovou sezonu výjezdem na běžkách. Předpověď planuje další sněhovou nadílku a teploty pod bodem mrazu. Navrhujeme proto dobytí malého okruhu Ježíškovy cesty na běžkách typu B. Odjezd z Varu by byl v 17:00, odvoz zajistíme. Případní zájemci, prosím hlaste se.
Štěpán

Zítra

11. dubna 2017 v 22:03 | G.
Pro ty, co nejsou z cukru: U Vlášků sraz 17.00 odjezd 17.30. Prý:
(tahle grafika byla na jednom skoro důvěryhodném webu, hned vedle informace, že "Agáta kvůli stresu přibrala v těhotenství jen tři kila: Ale břicho má pořádné"...ale třeba maj dobré meteorology...s rýmičkou nevím, nevím, jestli dojedu alespoň na start nebo vůbec)

A Bartáku -sobota večer --není to pozdě na flaksu a pivko? Co takhle čtvrtek večer? Mrkající

ARTÍK 2017

7. dubna 2017 v 8:13 | Kuba

POZVÁNKA

na XXIII.ročník sportovně kulturní akce zvané


pro zasvěcené
ARTÍK 2017


akce se koná ve dnech 9.6-11.6. 2017
Milý kamaráde,je nám nesmírnou radostí Tě pozvat na tento svátek sportu, veselí , potměšilosti,zesměšňování a dalších jinde zatracovaných kratochvílí..Ano , čas se navršil a opět se nám přiblížilo těch pár dnů, pro které stojí zato žít.Předpokládáme , že ses při čtění této pozvánky radostí (a strachem) nekontrolovaně pomočil a tím se již částečně dostal do atmosféry radosti,hrůzy a teroru, kterou se již po několik desetiletí tato akce pyšní.
Správně!!!


Jedná se o několika denní závod družstev na horských kolech.Družstvo je po celou dobu pod absolutní kontrolou nekompromisních ale spravedlivých sudí.Tito ,svým způsobem těžko zkorumpovatelní dobrodinci hodnotí sportovní výkony, ale i kultivovanost projevu , jemnost chování, dravost ,férový přístup.Právě na férovost je kladen nejvyšší důraz(rozuměj jedná se o účastníky, férovost sudích je přinejmenším diskutabilní)

Prezentace účastníků je 3.6. do 10 hod ve Stvolnech.
Kdo má zájem , může dorazit již ve čtvrtek večer .Ubytování je opět ve stanech.
Kdo potřebuje speciální potraviny, chemické látky apod.. si poradí sám.Večer bude jakovždy grilovačka, potřebuji vědět zda se účastníš požírání masa, a zda si budeš prolévat chřtán pivem.Na maso a pivo se složíme, my ho zajistíme.
Snídaně si každý zajistí sám, jídlo na etapách také, stejně každý jede na krev a má čas tak na sestavu gelíků a jiných urychlovačů.Po návratu z etapy bude co polknout.
Jako minule prosím o vyjádření:

maso:ANO, NE
pivo: ANO,NE

velikost trička:


Startovné 490,- prosím pošli do 15.5.2017 na níže uvedený účet.
V zájmu hladkého průběhu prosím o co nejrychlejší odpovědČASOVÝ HARMONOGRAM :

pátek
10:00 presentace

12:00 start 1. etapy

Po dojezdu : ubytování, mírný aktivní odpočinek
Večer: Soutěžní festival zajímavých plných skleněných obalů na nápoje.(plných!!!!)
Nejexotičtější klenot bude po zásluze odměněn.

Sobota:


zabaví vás nějaké kratochvíle


Start 2. etapy
Večer: program s masově kulturní vložkou,

neděle :


reinkarnace
10:00 doplňkové disciplíny
start 3. etapy

po dojezdu vyhodnocení ,Pokud možno život, úklid,likvidace toxických látek a nukleárních odpadů možná i odjezd
CO SEBOU:


Horské kolo v perfektním stavu a cyklocomputerem
Přilbu
spacák ,stan,karimatku ….
Jídelní nářadí, hrnek , půllitr
Náhradní díly, lepení atd…
Psací náčiní několika barev, pravítko, maníkůru
zápisník
GPS navigace
každé družstvo mob. telefon(fungující a spolehlivý)
slovník Přebuzštiny(seženete u každého dobrého knihkupce)
Je vyhlášena soutěž o nejzajímavější spodní prádlo, bude možnost předvést na molu.
DOPORUČUJEME :

Hudební nástroj
Izolepa
Tyčinky, a ostatní podpůrné drogy na které jsi zvyklý
Cisterny Praděda
Orientační smysl
V případě, že si nejsi jistý svými výkony a chceš přeci jen na bednu ještě jednu cisternu Praděda určenou pořadatelům


ZAKAZUJEME:Blbou náladu
Blbý kecy
Blbý kamarády


UPOZORNĚNÍ:!!!!!!!!!!!!V případě , že někomu vybouchne parťák, nahlašte včas pořadatelům.(v případě že vybouchne po požití nepřiměřeného množství červené řepy(Dane) nebo jiné lahůdky , oznamte to jen pro pobavení všech zúčastněných)


Jméno:

Startovné 490,- Kč zašlete na účet 43-6907910237/0100

Jakékoliv informace na tel: 602253982 Jakub PETR
.

1.bikeová středa 5.4.2017

6. dubna 2017 v 8:25 | Gadži
Že slunce během dne zahnalo mraky a vysušilo polní a lesní cesty,tak i když se v podvečer nebe zatáhlo, do asi 9 hodin z něj ani nekáplo, vyrazil od Vlášků brázdit terén nejdříve 7 členný tým A, který si myslím vedl po Vítek, tým B (já a Sršáň) jsme si dali sraz o hodinu déle a po startovním pivku jsme v poklidu vyrazili, hlavně to na začátek nepřepálit, nahoru Dalovicema mezi pole, pak dolu přes Bor, po rovině do Nejdy kolem Rožců zamávat Vašíkovi a za Kuldou do Hájku, který se někde odpojil od týmu A, aby se zas v hospodě připojil. Tým B-příjemných 15 km Mrkající Při nočním návratu a citelném ochlazení se jako výborný nápad ukázalo přibalit si do batohu (krom množství světel a blikaček) volejbalové chrániče na kolena. Jimi obrněn cestou domů jsem si liboval. Dávám si palec nahoru.

Za týden U vlášků je sraz
a tak prosím vás
budeme tam včas
budeme tam včas

G.

Středa 5.4.2017

4. dubna 2017 v 8:21 | Gadži
Jsme už dva, kdo si myslí, že zítra to moc na kolo nebude ( vím, není hnusné počasí, jen nevhodně zvolené oblečení, ale nemám zítra co na sebe Mrkající) .... kdo by ještě šel na flo?

Opáčko termínů

2. dubna 2017 v 11:02 | Gadži
5.4.2017 SRAZ 17.00 U VLÁŠKŮ --odjezd 17.30.
7.4.2017 SLASH BAR: Animal Resources, Censorshot, Shalalee O.D.
(APALUCHA 5.-8.5.2017)
20. 5. 2017 běhuchtivý běží varský Mattoni 1/2Maraton
2-4.6.2017 SMRK
9.6.2017 Pivní maraton Hájek / 9-11.6. 2017 Artík
18.6.2017 PIVNÍ TRIATLON KOLOVÁK: (neděle po Xteřee tedy asi )
24.6.2017 MORAVIAMAN / BERNARDFEST (HUMPOLEC): 23-24.6.2017
??? TUATARA
05. 08. 2017 v 10:00 Kiwi muž:Karlovy Vary - Rolava
12.8.2017 Karlovarský AM bikemaraton České spořitelny
9-12.8.2017 BRUTAL ASSAULT
ČASOVKA S UKONČENÍM BIKEOVÉ SEZÓNY: středa 27.9.2017 ( pozn. 28.9. je státní svátek)
Termín zatím není stanoven:
PROHLÍDKA VELKOPOPOVICKÉHO(KOZEL) či jiného PIVOVARU
...pokud jsem něco zapomněl, pište do komentářů