Pupkan není z cukru

Květen 2017

PIVNÍ MARATON HÁJEK

29. května 2017 v 13:29 | MICHAL H.
Přiblížil se termín pivního maratonu v Hájku - již počtvrté se tedy sejdeme, tentokrát v pátek 9.6.2017.
Závod, u kterého nevím zda chci alkoholiky dostat k běhání nebo běžce naučit pít, bude mít letos premiéru na nové in-line dráze v Hájku ( přeci jen je lépe poblít si obec mimo centrum, ne jako předešlé ročníky :-) )
A jelikož je závod poměrně organizačně náročný, je potřeba v co největší míře se hlásit dopředu - více jak 2 sudy ( 200 piv ) tahat fakt nebudu :-) K tomu pro smrady nealko, občerstvení pro všechny, ceny apod.
Startovní listina se plní, tudíž další zájemci si prosím pospěšte a hlaste mi jakoukoliv cestou svojí účast.
A na závěr jako motivace….účastnické medaile jsou hotové ( 50 ks ) a největší pecka a novinka letošního ročníku - pro první tři muže v maratonu, ženy a děti na půlmaratonu jsou vyhotoveny originální medaile, které nezískáte nikde jinde….


Michal H.

Tradiční středa

25. května 2017 v 7:50 | gadži
REPORT: jelo se hezky a bylo to krásný, i když jsme lehce zmokli.


UPOZORNĚNÍ: ZMĚNA TERMÍNU BIKETRIATLONU KOLOVÁK: že není XTERRA, tak místo neděle 18.6.2017 přesunut na SOBOTU 17.6.2017--sraz v 11.hod start ve 12.hod.


(pozn. správce blogu: tak vám tedy pěkně děkuju ;-) původně mi sobota vyhovovala více, s nedělí jsem se smířil, ale už mám na tu sobotu jiný plán a nemůžu ho zrušit....)

G.

Pár fotek z 1/2 M

22. května 2017 v 9:53 | Seb/G.
Zatím co jsem já o víkendu tu lenošil tu nabíral rodinohodiny, Seb mi poslal pár fotek a sdělení o sobotě: Já jsem prošel kolem upoceného davu lidí, kteří běhali s cedulkama na břiše a vypadali, jako že sportujou. NO VÁŽNĚ NECHUTNÉ. A tak jsem Ti poslal alespoň pár známých tváří, kteří v tom anonymním, smradlavém a upoceném davu trochu svítíli. A prej, že všichni běžci jsou krásní. Marketingová blbost....


Pupkanská špica


Pupkeňská špicaDalovická Keňanka hned za KenemPupkanská hájecká špicaPivní gravitace vytáhla Víťu z tratěŠpica mix

Cíl Hubertus

19. května 2017 v 12:42 | Gadži
Už mě to napadlo minule, kdy jsem měl trochu problém popsat trasu při motání se v lázeňských lesích, že by měl report psát trasér, který by mohl více než kdokoli jiný tušit, kde zhruba jsme byli a kudy jsme jeli a jak se to tam vlastně jmenovalo. A mohl by si to rovnou pochválit a my se pak v komentáři můžeme s ním rozplývat nebo mu dovynadat, páč se výrazně se liší naše výkony, preference atd. Tak jako teď ve středu..zatím co jedni skoro od Vlášků ani nevyrazili, další se pod druhým kopcem trhli a někteří z těch, co vytrvali, občas trasérovi spílali a skoro nadávali...Mě se to teda náramně líbilo, včetně sjezdu přes větve a šutry, občasnému průjezdu blátem a při výšlapou do kopce po makadamu jsem rozhodně nelitoval investice do elektromotůrku. Tuším, že Mlátička, který se na konci pelotonu dosti často potýkal s asfyxií a hypoxií, mě bude brzy následovat.Smějící se
Na startu nás plus mínus 14 (tým K se hned odpojil,resp. start o chvíli odložil, někdo přijel až rovnou do cíle). Kupodivu se zas nikdo moc aktivně o trasértví nehlásil, tak se toho chopil Burák, který , narozdíl od pečlivě si trasu připravujících Pupkanů Mrkající , do toho pravidelně vnáší trochu anarchie a dobrodružstí-jako "tady bychom mohli jet vlevo, tam jsem ještě nikdy nejel".... nebo když jedem hustým lesem přes kameny a větve-- "ještě včera tady byla cesta".... jeli jsem kus po asfaltu nahoru Drahovicema pak lesem k silnici na Prahu, prokličkovali mezi auty a na místo skoro tradičního traversu po červené jeli jsme po zelené nahoru směrem ke golfu ….pak někde zabočili na makadamový výšlap, pak jsme se někde vynořili z lesa na dohled Andělce a pak zase zanořili do lesa a vyjeli nad Šemnicí....tam jsme za cenu několika pokut do pupkaního fondu vytelefonovali,že zbytek je na Hubertusu ( tým K asi přes Eskobar jel do Hájecké hospody)...Na Hubertusu to bylo opět báječné, catering neměl chybu- po dosednutí bez zbytečného vyptávání již zas děvčata nosí na stůl různé laskominy--- uleželý nakládaný hermelín,buřty na pivu, chleba obložený romadůrem s cibulí a paprikou a různé druhy klobás a hořčic...Kráásný.A měli jsme vzkaz na našem FB:


Lázeňskými lesy do Evropáku

11. května 2017 v 14:26 | Gadži
Sluníčko na start vytáhlo 14 bajkerů. Záhy po startu se odělil dvoučelenný tým Bé, který nevím jestli náhodou neskončil rovnou v Drahovicích v pivnici Dráha, ale každopádně přes Tuhnickou lávku a pak nahoru dolu nahoru dolu nahoru dolu nahoru dolu a nahoru dolu přes různé vyhlídky a altánky v lázeňských lesích Dykotovi v patách už s námi nejel... Opět jsem si užíval elektrifikaci této naší sportovní disciplíny, zejména když si lehce vyšlapuji a vedle mě sotva popadá dech a trápí se Mlátička, který by v tu chvíli radši klečel v bráně a přijímal rány míčkem a hokejkama, neboť na florbale to sice taky někdy bolí, ale ještě nikdy se při něm nepoblil. Ale včera to také ustál. Slunce nám vydrželo až do Evropáku, takže jsme letos byli první hosté obslužení venku na čerstvě vytažených lavičkách a stolech. Se sluncem klesajícím k obzoru klesala i teplota a když i došly zásoby prádla, které by šly na sebe navrstvit, ještě za světla jsme vyrazili k domovům, i když při opouštění prostoru zahrádky přišel čerstvý Burák, který vypadal, že má slinu a možná by nás i dokázal zahřát... Tak příště včas.


G.


KUS POCTIVÝ BAJKEŘINY A VIVAT HUBERTUS

4. května 2017 v 17:36 | Autor: Dykot
Konečně udeřilo počasí které posadilo na bajka i nás co jsme z cukru, takže na startu U Vlášků velice hojná účast 14-ti více či méně nadržených Pupkanů a přátel Pupkanů... takže chumel kol a dvou (!) elektrobajků skoro vyvrátil plot.

Začali jsme líbeznou Márovo pěšinkou kolem Dalovickýho kostela nahoru k panelákům, kde jsem prorazil zadní gumu a nikdo na mě nepočkal, takže jsem pak zahájil sólo stíhačku po loukách nad Všeborovicema, přes Pulovickou silnici, do hnusnýho brdku a bahništěm do Stráně a pak sjezdem po zelený do Kyselky, na rozbitý silničce do Nový Kyselky jsem docvak Kuldu kterej se opozdil protože - jak prohlásil - byl chcát z čůráka. V Nový Kyselce jsme se zhoufovali a sjeli k řece na louky kde jsem pro změnu urval řetěz. Můj frustrovanej pohled neunesl Burák, který pohotově vykasal talár a paruku a řetěz mi opravil.

Pak jsme to už bez pozoruhodností narvali podél vody až na Hubertus, kam jsem všechny lákal na točenýho Krušnohora, a začaly se dít věci... Krušnohora sice neměli, ale lahvová Plzeň taky není špatná marka, ale hlavně- říct že se tam o nás starali jako o vlastní by situaci hrubě nevystihlo! Ještě jsme ani všichni neseděli, a už to tam bez jakýkoliv objednávky začaly pohledný treperendy hrnout. Řízky, naložený hermelíny a syrečky (mimochodem konzistence a smrad jak zhnisanej atherom - lahoda), krkna z grilu, klobásy za který by se nestyděl ani Rocco Siffredi, zelená, rum, vodka Ruskij Standart, několik estétů horkou griotku z hrníčku a rokokovým malíčkem... Pak se nepochopitelně brzo část populace zvedla a zmizela k domovům, ale zdravé jádro pokračovalo v krasojízdě. Holky donesly svíčku, kytičku na stůl a misku s oříškama a pišingrama, padalo strašně mouder, ale utkvěl mi jenom Zbyňda se svým půlhodinovym ftipem o Čurilovi Plenkovičovi. No nakonec byla taková tma že jsme se začali bát, nasedli jsme na oře, rozzářili les dvěma blikačkama a vyrazili. Celou cestu Zbyňda zpíval, spíš řval, podezírám ho že si to všechno v tu chvíli vymejšlel. Dojeli jsme až k první silnici, poslušně sesedli, a dotlačili kola až do Dalovický hospody pod mostem, kam nás pozval Burák na pívo. Obsluha byla výrazně jinej levl, mám pocit že jsem to tý slečně i jemně vytknul- SORY JAKO!

Středa jak zamlada, ranec zážitků a na Garminu 38 km...

Dykot