Pupkan není z cukru

Opožděný report z 23. ročníku Artíku.

18. června 2017 v 21:03 | Autor: Zbyněk/Itsbina
Předpokládalo se, že účast pupkanů bude hojná, ale nakonec Jarda obratnými vemlouvavými triky a sliby zmanipuloval jen několik borců. O to více jsme se všichni těšili. Někteří se zúčastnili už páteční etapy. Ale hlavní boj začal v sobotu. Itsbina s Jardou a s Vítkem dorazili v sobotu dopoledne právě v okamžiku, kdy na zahradě mezi stany hulákal právě probudivší se Burák své do-re-mi-fa-so-la-si -do.
Každá dvojice dostala mapy a bodová ohodnocení jednotlivých stanovišť. Vítek nervózně přešlapoval a hledal, která dvojice stojí za to, aby ji dotáhl k vítězství. Nakonec se mu to skutečně povedlo s dvěma tukany, které uštval k smrti. Ještě před etapou proběhla časovka v pěkném hrbolatém terénu, kde se ale pupkanům dařilo se střídavými úspěchy. Stejně jako v krasojízdě druhý den. Vlastní etapa jak v sobotu, tak v neděli proběhla za krásného počasí v krásném prostředí v okolí Manětína v přírodním parku Horní Střela. Někteří pupkani přijeli pouze závodit. Jiní jako Itsbina, Jarda a Martin Sobota si užívali přírodní scenérie včetně řady osvěžujících brodů po trase. Ochutnali i řadu stejně osvěžujících moků v hospůdkách po cestě. Páteční i sobotní večer byl prodchnutý vůní a chutí grilovaného masa a řízného piva. Hudební produkce byla spanilá, s občasnými erupcemi Burákových specialit. Někteří borci šli spát až za svítání, ale na jejich výkonu se to téměř neprojevilo….
Dík patří organizátorům, hlavně Kubovi za vynikající organizaci sportovně i společensky jedinečné akce.
Zbyněk/Itsbina.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Martin's Martin's | 19. června 2017 v 8:38 | Reagovat

Pochvalné ódy na celou akci bychom mohli pět dlouho a dlouho...
V pátek v poledne start první etapy, která spočívala ve sbírání kontrol v předem určeném pořadí. Vždy na kontrole dostali závodníci indice, kde hledat kontrolu další. Všech asi 10 bodů našly z celkového počtu 10 dvojic jen 3, ale i tak se jednalo o pěkný začátek celé akce. Najeto cca 60 km.
V sobotu a neděli byla situace jiná. Dostali jsme mapu a body, které mají bodové ohodnocení (samozřejmě různé), časový limit 6 (so) resp. 4 (ne) hodiny.
Vše stíháme a v cíli si vyprávíme kdo a kudy jel a kde snad i zabloudil. Vše ostatní a důležité již bylo napsáno v článku výše.
Krásná akce, které chybělo snad jen to, že by se jí napřesrok mohlo Pupkanů účastnit více...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama