Pupkan není z cukru

Srpen 2017

MAMUTÍ KOLENA

31. srpna 2017 v 14:31 | AUTOR: Dykot
(pozn. správce blogu: Dykot napsal report z minulého týdne v době mé nepřítomnosti do komentářů, tak pro pořádek (a taky, že stojí za přečtení), ho dávám znovu i sem)


V takřka baboletním podvečeru jsme se v prořídlém počtu sedmi Pupkanů (včetně Zelího a Plynaře) sešli u Vlášků, kde nadraftovali novou servírku v důchodovém věku, která se každýho zeptala co si jako dá... Otěže výletu pevně svíral oslavenec Vítek, cíl jasný- mamutí kolena "Made by Pelant" ve Stružný. Některým z nás z té dálky a výšky vyschlo v krku, ale vyjížďka to byla nádherná- nejeli jsme jako čuráci, klábosili, Vítek si nás hlídal jako salašnickej pes, vyjeli jsme Drahovice na červenou, pak na Hůrky, hvězdárnu, Vítkovku, Kolovák, Kolovou, cestičky vyschlé, praskající borové šišky, zapadající sluníčko, no romanťika. Dokonce jsme dali úplně neznámou pěšinu od letiště na Telenec, a pak přes louky tradá do Žalmanova- Těsně před cílem si to trasér lehce posral a nechal část týmu přelejzat plot, část objíždět pole a část šlapat ve sračkách... ale pak to přišlo: Pan domácí narazil soudek Plzně, Paní domácí vytáhla pekáč jak ze závodní jídelny naplněný kolenama prehistorických příšer, klobásky, okurečky a krásně vlhkou buchtu, na bajku dorazil Itsbina, na Volkswagenu dorazil Kulda a večer plynul a plynul a byla sranda a pak i tma a kosa.
Tak a v tudle chvíli nám chyběl náš morální mentor Olaf, který nejenom že by určitě prokádroval osazenstvo u stolu a určil zasedací a žrací pořádek, ale hlavně by smetl ze stolu bizarní a naprosto nepupkanský návrh- totiž jet domu TAXÍKEM!!! Jedinými pravověrnými bajkery, kteří se neohroženě vrhli do tmy směrem na Dubinu byl Mára, Itsbina a já, a byl jsem za to po zásluze potrestán střetem se psem nebo liškou (Mára tvrdí že to byla opice) v obci Lučiny. Přežil jsem, a helmu na tři kusy jsme hned na místě vytřídili do plastového odpadu...
Bylo to fakt krásný !

Dykot

Středa

21. srpna 2017 v 18:52 | G.
Teď ve středu sraz U Vlášků a odjezd 17.30 a traséři Vítek a Mára a asi to bude trochu do kopce....

DRES (už se to blíží)

20. srpna 2017 v 12:22 | Gadži
Z Kalase mi poslali zde nepublikovatelný rámcový katalog/ceník s obrázkama čítající 27 stran ...tak jsem dopsal ceny alespoň k těm věcem, co jsem sem vybral .

Teď 2x na kole nebudu....požadavky /objednávky mi posílejte na gadzi@post.cz ( ať vám za nedokonalé objednávky nenadávám veřejně a můžeme dokomunikovat detaily a nezatěžujem tím ostatní)

Deadline závazných objednávek: 31.8.2017 ....pak až zas nejdřív za rok.

Jinak použitelnou objednávku s konkrétníma věcma a velikostma mám akorát od Capouše a Jéni a hodně blízko je i Štěpán. Ostatní při objednávce nebyli příliš konkrétní nebo jen na půl ( příklad za všechny-Vítek píše -Dres elite asi 5 a kraťasy.....tak velikost 5 asi nebo určitě a jaký ty kraťasy a jestli taky vel. 5? ) , ale já to z vás dostanu,co vlastně chcete,zde máte můj doporučený výběr (pokud chcete jinou variantu, musíte si ji sami dohledat na webu):

...ceny jsou bez DPH!+bude připočteno poštovné (za design a přípravu atp. by si už nic účtovat neměli)

CYKLISTICKÝ DRES ELITE 08 | SPINN | MEN Kód: N50078-MS08 ...990 Kč

( mezi obcuc-dresy nejčastější volba Pupkanů.."celopropínací zip, klasický střih a je vyroben z velmi příjemného materiálu, který splňuje vysoké nároky profesionálních i hobby cyklistů")

( ponz. nejméně igelitový či chcete-li nejprodyšnějí je asi cyklistický dres PRO 76 | VeranoUltra | MEN ale za 1 590 Kč bez dph )

CYKLO DRES CROSS 16 | ATHENA DH Kód: N50028-US16 990 kč
(hutnější materiál na enduro, volný stříh, ideální pro ty, kteří nemají rádi přiléhavé oblečení, krátký rukáv, véčko u krku bez zipu) ...je i ve variantě s dlouhým rukávem: CYKLO DRES CROSS 16 | ATHENA DH Kód: N50028-UL16


TRIATLONOVÁ KOMBINÉZA PERFORMANCE 05 | REVOLUTIONAL Kód: N80485-MN05 1300 kč
( Triatlonová kombinéza, z rychleschnoucího a lehkého materiálu, v přilnavém střihu se zipem)

BĚŽECKÉ TÍLKO MARATHON 01 | SPINN Kód: N80628-MN01 480 kč
(tílko nejen na maratónské závody, volnější střih a lehký vzdušný materiál)

CYC BUNDA ELITE 06 | W&W MISSION LIGHT | MEN Kód: N50247-ML06 1950 kč
(bunda z membránového materiálu určená pro chladné jarní a podzimní dny. Je vyrobena z velmi lehkého, třívrstvého materiálu s funkční membránou, která je prodyšná, dokonale chrání a poskytne tepelný komfort.

--odepínací rukávy má varianta: CYC BUNDA ELITE-Z 07 | W&W MISSION LIGHT | MEN
Kód: N50247-MZ07


Cyklošortky: SE SÍŤOVANÝMI ŠLEMI: ARCO-ELITE 59 | LYCRA POWER | MEN Kód: N60069-MA59 1390 kč
(vynikající pružnost a prodyšnost)

nebo levnější verze s asi méně prodyšnými šlemi: : CYC T-SPORT ARCO-ACTIVE 12 | LYCRA | MEN Kód: N60067-MA12
(Cyklistické kraťasy ACTIVE Lycra jsou vyrobené z kvalitního materiálu, který je velmi lehký a zajišťuje maximální volnost pohybu)

G.

Luxusní guláš atd.

17. srpna 2017 v 13:38 | gadži
Asi bychom to měli přejmenovat z MTB na gastro nebo gurmán/gurmet team nebo tak něco.

I včerejší pozdní odpoledne bylo ve znamení trochu bajku, dost piva a strášně moc jídla. A to mě baví.
Opožděný start, který přinesl do společné kasy díky mě a Kuldovi nemálo finací, taktovky se ujal Dykot a nabrali jsme směr na Velas, ale v půlce Sadova díky odbočce do kopce vpravo,kde bylo asi 15 obrovskejch hoven,se roztrhl kompaktní peloton na tým A, co si to chtěl hovna nehovna vyšlápnout a tým B, co chtěl hlavně pivo u Vagíny. Tým A si udělal takové tresné kolečko kolem Nového Sadova(nebo jak se to tam jmenuje) a vrátil se zpět kus za tu odbočku a Dykot , aby nás pobavil, tam i píchnul-v nějkým hovnu musel být hřebík. Tak jsme ho nechali svému osudu a vyrazili přes kořenovku držet místo U Páji na Velase. Tam to bylo jak z filmu Desperádo-kde barman udiveně hlásil: nepříjemná obsluha, teplý pivo a furt sem lezou nějaký lidi...na zahrádce posledních pár volných míst a uvnitř nefungující chlazení u pípy...Dykot si o teplou Plzeň málem spálil horní patro-- předvedl nám parodii na reklamu na pastu Senzodyne-skutečná bolest skutečných lidí... Žízeň jsme měli, ale druhý teplý pivo jsme radši nedali,abychom si nepokazili názor na Plzeň (jak připonemul Filip hlášku pána ze Šalandy: pivo jen co opustí pivovar už bude jen a jen horší....úkolem výčepáka je, ho co nejmíň zkurvit). Tak hurá za Lubem do Mezirolí,kde bylo chlazeného piva dost. A abychom neremcali, že toho bajku bylo fakt málo, naštěstí nás Dykot vzal přes nádherně rozbahněnou cestu, kde jsme si to fakt užili, nikdo nezůstal bez poskrvny. A pak už nás vítá Lubo se Zuzkou,kteří se na návštěvu dokonale připravili-- kotlíkový guláš jedna báseň(nejvíc ho chvalořečil Sršán ,že byl bez kmínu, který nesnáší), kdo chtěl mohl si ho kysaným zelím rovněž vlastní výroby doupravit na segedin, pak nás Lubo zásobil špízama z jatýrek a srdíček na K drátech,opečenýmna bramborama, taky grilovaným hermelínem a kdo ještě neměl dost (nebo jako já byl absolutně přežranej, že přestal na chvíli jíst a pít jen proto ,že už se nemohl vůbec hýbat ani dýchat a doufal, že s dalším soustem něčeho vynikajícího se to zažívání pohne) si mohl dát grilovanou tyčinku z mletého masa, feferonky či beraní rohy a borůvkový koláč...Po setmění se začlo ochlazovat, tak část z nás brzy vyrazila, zbytek vypadal, že by si ještě mohl zabékat!?

(A elektrokolo jsem včera přejmenoval na taxík-jak jsem byl přežranej na čemkoli jiném poháněném mou vlastní silou bych se domů nedopravil... tahle zmáčknu knoflík, rosvítím si tam co nejvíc diod a jen tak si pošlapávám,chrochtám blahem a ani se nepobleju a v klidu si dorazím domů)

G.

Na Horní hrad

11. srpna 2017 v 8:25 | Gadži

Skoro jsem se bál, jestli nepojedu s oslavenci na hrad sám...jen z toto co mi kdo den dva předem řekl, jsem věděl, že spousta lidí je někde v čudu-Kulda ,Barták a Honza jeli na Brutal Assault, Mára, že je někde v Alpách, Sršáně jsem osobně potkal jak s nudlí u nosu seká zahradu a hosty a pupkaní čekatele Olaf minule ve Whatsappu odradil.
Takže jsem byl překvapen, když si v 17.20 na zahrádce u Rožců pro figury v pivních dresech nebylo skoro kam sednout. Po krátkém předstarotvním rozjímání a rozpití jsme sedli do sedel a vyrazili terénem a kousky po asfaltu přes Velichov a Vojkovice na Horní hrad...tam nás Olaf a Víťou náramně pohostili ( připomínám, nechlastali jsme , jen ochutnávali). U jídla si povyprávěli pár vtipů a u klobásy s hořticí zavzpomínali na Vencu Lokaje, jak se asi v Německu má a jeslti to čtemtak tímo všichni zdravíme. Těsně před setměním jsme sedli do sedel a již po setmění dorazili na jeden dva šlaftruňky u Rába v Ostrově a pak domů. Ty méně štastné v Sadově dostihla průtrž mračen. Jinak to bylo krásné a děsná prdel.

G

IoronMan Maastricht 3. část

9. srpna 2017 v 11:02 | Kulda

závěrem musím říct, že ač to bolelo, tak to bylo zase krásný. Těším se na
příští rok do Klagenfurtu, kde je úžasný kolo a jak jsem posledních pár
kiláků běhu strávil s Angličanem Stem a dozvěděl se, že v Boltonu je
převýšení na kole asi 3000m, shledal, že je to výzva. tak snad někdy.

díky Olafovi za odvoz do Maastrichtu a domů a holkám za povzbuzování a
skvělej support.

Dneska jedu na 22. ročník BA do Josefova zregenerovat a příští týden se
těším na středu!

Kulda

IronMan Maastricht 2. část.

9. srpna 2017 v 11:01 | Kulda
..pokračování ..

Ráno vstanem v pět, nalepíme čísla na tělo, poslední přípravy a jdeme na
start. Připravíme se do plaveckýho a ve frontě na záchod potkáváme dva
čechy, se kterýma strávíme minuty do startu. Než přijdeme na řadu, chvíli to
trvá a ve tři čtvrtě na osm se vrhám do teplý řeky abych pokořil první
disciplínu. Plavu kanálem, kterej je dlouhej asi 300m a na za kanálem
začínám cítit proud, jenž jsme při sobotní rozplavbě neměli šanci poznat.
Proud je tak silnej, že první 1,5 km na otočku plavu hodinu. Rychlým počtem
zjistím, že to nemůžu dát v limitu, jedině že by to po proudu šlo o hodně
rychleji, síly dost ubyly. Ale cesta zpátky je fakt rychlá, což je vidět na
bójkách a mostech pod kterýma plavu. Takže se uklidním a těším se až vylezu
a sednu na kolo. přichází otočka a posledních 300m zase proti, kde je proud
jak prase, plavu 15 min a jsem skoro na místě! Sil už moc nemám, ale musím
zrychlit, abych se dostal do cíle. Poslední dva metry už stojím na místě a
pomocníci udělají provaz a vytáhnou mě z vody, protože jinak bych to asi
vzdal a nechal se odnést do moře! Nechápu jak si Olaf moh udělat v takovým
proudu osobák (WTF?!), asi mi zůstaly některý plavecký finty utajený :-D

V depu tahám z batohu chleba se šunkou a sýrem, ketrej přijde fakt vhod, v
klidu posvačím a v deset sedám na kolo abych pokořil cyklistickou část
vedoucí Holandskem a Belgií. Jak mě řeka rozbila, kolo mi dodalo zase
energii. Dva devadesátikilometrový okruhy vedoucí malebnou krajinou a
venkovem, po silnici tak 20 km celkem, zbytek asfaltový stezky. Prostě
nádhera, bylo čím se kochat. Trať lemovali povzbuzující venkovani,
usmívající se policajti a dobrovolníci, ketrý na rozdíl od Otrokovic všichni
řidiči poslouchali a místo aby vjížděli do trasy, poslušně stavěli. Dva
brdky, který asi v místní krajině pořadatelé dlouho hledali si vcelku
užívám, nijak mě nezbrzdí a po sedmi hodinách a 11 minutách jsem zase v depu
a vydávám se na maraton. Trasa vede centrem města až na okraj, kde probíhají
obří párty a postupným pozorováním během čtyř okruhů zjišťuju, že se
povzbuzující nalejou natolik, že mám skáčou do trati a plácaj po spálených
zádech až některý závodníky odkloní ze směru. Ve druhým kole potkávám Olafa,
kterej už jde do cíle, tak si plácnem a já vyrážím na druhý půlmaraton. Tři
kola vydržím běžet, čtvrtý už prokládám chůzí a po pěti hodiách a dvanácti
minutách se dostávám do cíle, kde vytváříme fota, dostanu medaili a
finišerský tričko, jdeme pro kola a na hotel na zasloužený pivko. ty
zvládneme dvě, sdělíme si dojmy, emoce a pocity a jdeme do postelí.
konec 2 části.

Ironman Maastricht 2017

9. srpna 2017 v 10:57 | AUTOR: KULDA
Výprava čítající čtyři členy, já, Olaf a holky vyrazila v pátek v pět ráno z
Pupkaní ulice v Hájku aby pokořila Ironmana v další zemi a to v Nizozemí.
Cesta proběhla v pohodě a před polednem jsme v hotelu. Vyložíme bágly a kola
a jdeme se zaregistrovat a na rozpravu. Dozvídámse spoustu zajímavých věcí
mimo jiné i že pravidla byla spřísněna a červená nám hrozí i za močení mimo
buňky na občerstvovačkách a odhazování papírků v přírodě, ale když moderátor
oznámí, že můžeme závod dokončit i s červenou kartou a dostaneme i medaili,
nechává nás to klidnými. Přiznám se, že jsem měl červenou dostat asi
čtyřikrát, ale rozhodčí mě nechytli, takže jsem dokončil i s uvedením ve
výsledkové listině :-D.

v sobotu ráno je rozplavání, vrháme se do řeky Maas, abychom vyzkoušeli
teplotu 20,4 °C a proud, který kupodivu necítíme. v klidu si dojdeme na
snídani a těšíme se na nedělní závod. Odpoledne umístíme věci do depa, kde
si jako při každém IM užívám obdivné pohledy na mojí žiletku, pořídíme fotky
v depu a jdeme se podívat do města, které shledáváme malebným a plným
krásných uliček, kavárniček a cukráren, kam nakonec zapadnem abychom se
zacukrovali :-D. večerní výklus 5 km, večeře ironmanů jako pikantní kuřecí
křídla se smaženýma bramborama, saláty, piva a šláftruňk před spaním.
(konec. 1. části)
Dres

7. srpna 2017 v 16:37 | Gadži

Kdo nechce dres či nemá nárok (dotazy zodpoví Olaf) Mrkající dále číst nemusí.


Já se z toho trochu rosím. Kdybyste nebyli rozmazlení Mrkající a dohodli byste se na JEDNOM provedení dresu a nic jiného k tomu nechtěli, byla by to brnkačka, takhle se to zatim celkem komplikuje.

Potvrzeno u Sweep: Minimální počet je 5ks od shodného artiklu, ve stejném provedení
(například stejný dres s krátkým a dlouhým zipem musí být vždy po minimálně 5+5ks).
A nic jiného než dresy zatím víc jak 5 lidí nechtělo ....
Pro zvědavé zde ceník Sweep (a opravuji se..dělaj i triatlon.kombinézy)

Našel jsem loňský ceník Kalas:

n50028-UL16 CYC Dres DL. rukáv CROSS 16 Athena DH: 1 282,60.-
n80485-MN05 TRI Kombinéza PERFORMANCE 05 Revolutional 1560,90.-
n80541-MS03 RUN Tričko kr. rukáv RACE 03 Alketis MEN: 713,90.-
  n80628-MN01 RUN Tílko MARATHON 01 SPINN: 580,80.-
N50016-MS04CYKLO DRES ACTIVE 04 | DEVAN:  1000.-
(letos se něco jmenuje jinak a může bát i jiná cena+ u Kalase jak jsem možná říkal,
nebyl problém 5 různých dresů a k tomu 1 bunda a tílko.... )
 
A ještě jednou to zopakuji: pokud teda se domluvíme na  Kalas ,  objednávky
typu dres elite 5 a kraťasy nebudu akceptovat, potřebuju to herdek přesně ,
ať neobjednám nějakou píčovinu, je to kurva jasný?!
Mrkající
 
Musíte se víc snažit..... tady máte odkaz http://www.kalas.cz/vlastni-design

Tam si najedete myší na záložku "PÁNSKÉ" a objeví se vám tuto menu:A když si  dál najedete na kraťasy: 
 

Zjístíte, že dělaj různý ( a taky v různé cenové relaci), jako klidně nějaký
stejný vyberu všem, ale bojím se, aby mi pak někdo nevyčítal,
že za ně dal 2 litry a má z nich vlka až na záda....

Takže, když si nějaké nedejbože vyhlídnete, klikněte na ně a pak si opiště
ten název a i ten kód pod tím, ať je to jednoznačný!!!


 Na Horním hradě to doladíme,  zatím, kdo tak ještě neučinil , jen prosím
napsat preferovanou firmu a jestli dres nebo i něco k tomu. Velikosti a
konkrétní výrobek má smysl řešit až bude jasný výrobce...

G.


Rožci -Popov-Horní Žďár

3. srpna 2017 v 10:15 | Gadži
Asi hodinu před startem se sice pár kusů vymluvilo,omluvilo, nebo ani to ne, na srazu nás pak ale U Rožců celých 11.
Trasér oslavenec Jarda nám u sebe na zahradě uspořádal luxusní hostinu, ale cesta k ní byla trnitá (krom trnů sem tam někdo schytal i žihadlo) ,nádherně stoupavě i sjezdově kopcovitá, po dlouhé době jsem viděl Dykota jednak udělat parakotoul při překonávání padlého kmene a nezranit se při tom a jednak tlačit do kopce kolo-ze sedla elektrokola náherný pohled ( btw zjistil jsem, že mě nebaví jezdit na hrotu či daleko vpředu, mnohem více si vychutnám, počkat si na chvostu a pak všechny v kopci předjet a pak znova a znova). Příjemně zpoceni a žíznivi jsme dorazili do cíle, kde hned Markéta začala nosit na stůl spoustu laskomin a Jarda narazil sud a roztopil gril a házel na něj množství šťavnatých flákot, což přilákalo pár flákačů/nestíhačů (Mára, Kulda, Olaf). A já jsem se teda neskutečně přežral. Kráááááásný to bylo.
 
Za týden opět sraz U Rožců-čas 17.10 a odjezd 17.30 směr Horní hrad (nečekáme, kdo přijde dýl, když tak jistě do cíle sám trefí..já to mám furt taknějak tipťop, včera teda za kilo ... se těším na flo, to je až od šesti ).
 
G.

P.s.


Pánové, doufal jsem, že se to promlčí, ale Vy to s těma dresama snad myslíte vážně a tuším, že mi zařizování spadne na hrb. Tak do příští středy máte čas na definitvní rozmyšlení /diskuzi, kterou firmu vlastně chtít/. Pak uděláme závazné resumé. A krom toho i pište sem či mě do mailu (gadzi@post.cz), kdo hlasuje jen tak pro pořádek a kdo opravdu bude i chtít vyrobit dres (ev. i něco k tomu).

Povím vám, proč jsem proti dresům od Sweep (a proč fandím Kalas---ale je mi to v závěru jedno, jak už jsem psal, já mám dresů doma dost, o ten s kravatu až tak moc nestojím---kdo by ho chtěl ať napíše Štěpánovi,nebo si může objednat sám: ZDE)
-nevíme jak dopadne grafické zpracování (u Kalas ověřeno)
-minimální počet je 5ks od typu oblečení, tak pokud bude 5 zájemců, musí všech 5 chtít stejný typ (na výběr byl basic Classsic a Elite Race) (u Kalas je minimální počet také 5,ale šlo udělat 1 bundu,3 dresy bez zipu s dlouhý rukávem, 1 na zip s krátkým...no ale zase těch možností měli až moc... několik různých střihů dresů, materiálů, na zip i bez,dlouhý i krátký rukáv...to skoro byla noční můra dozjistit co to kdo konkrétního a z čeho chtěl+ jsem potřeboval velikost v číslech 1-8 a furt mi někdo psal že chce L nebo XL).
- pokud nezvolíme nějakou levnější méně funkční turistickou variatu (jako náš 1. černá dres a lá igelit) tak Kalas ty materiály také nemá špatné...no, šijou to v Číně, takže občas povolí nějký šev, utrhne se zip, to by za ty prachy mohli dělat lépe....

V pátek jdeme do Slashe!!!

1. srpna 2017 v 22:59 | Gadzi
Zaručen lepší odvaz (a lepší přísun piva) než na Rammstein s GNR a ZZ Top dohromady! Mrkající
Ideální příprava na Maastricht!?