Pupkan není z cukru

Říjen 2017

Časovka 2017 a kachny

29. října 2017 v 12:21 | Gadži
Předpověď počasí na sobotu byla nemilá a nemýlila se. Bylo fakt dost hnusně, ale i tak jsme se sešli U Vlášků na terásce Olaf, Dykot, Mára, Sršáň, Jarda, Kulda, Jéňa, Seb, Lubo, Martin, Filip, já a v doprovodném vozidle Capouš. Závodníci dali povinná dvě startovní a v cca 14.40 hromadný start. Ten se teda musel třikrát opakovat- někdo řek třidvajedna-teď a vyrazil, ale Dykot ho vrátil, že ještě nemá natočený kolo do směru. Tři- dva-jedna start. Pět lidí vyrazilo...ale Dykot zase--né ještě ne- ještě neseděl na kole. Tak se museli vrátit. A než se natočili do směru, řekl sám: Teď je start. A vyrazil. Na první kontrole v budoucím bistru U Sršáně byl první. Že byla zima jak v morně, bylo třeba se chtě nechtě ohřát ohnivou vodou. Než flaška dokolovala, i když si toho moc lidí nevšimlo, Dykot už zase nasedal na kolo, že prý závod furt pokračuje. Když mizel v dáli, akorát Olaf se rozhodl ho stíhat. Zbytek na sebe čekal, hlavně na Sršáně, který,když už měl branku zamčenou a sedal na kolo, ještě se rozhodl vrátit pro zapomenuté světlo (které mu pak stejně v noci nesvítilo). Pelon znovu vyrazil, drtivá převaha přes oblíbenou bažinatou cestičku mezi Dalovicema a Sadovem, kde první kusy, co jsou zvyklé na pomoc motůrku, začali odpadat. Ale Mára, Kulda a Jéňa mě neopustili a vyčkali. A pobavil mě Mára, zatím co se na kořenovce kochal a já v tu chvílí už dostával křeče a sotva popadal dech, když prohlásil, jaká to je paráda, jet si závod takovým volným tempem....Společný dojezd na plánované 9-12.místo, když jsme se navzájem drželi za ramena, nám pokazilo protijedoucí auto, které se bohužel zastavilo těsně za cílovou páskou a neuhnulo ani centimetr. Dykot se v cíli ze svého "taktického" vítězství tak hezky radoval, že ani nikdo proti jeho podezřelému startu nevznesl protest, přestože sám pro jistotu hnedle asi 4 lidi diskvalifikoval za nedodržení trasy.
U Páji v hospodě bylo náramně útulno a již z dálky voněly pečené kachny. Pivo bylo chlazené, kachny se v ústech rozpadaly jak malomocné , dvoubarevné zelí a tři druhy knedlíku vynikající a bylo toho hodně(a Sršán měl káču speciálně bez kmínu! ). Do toho pár hlenů a už bych si ten štrůdl se šlehačkou a zmrzkou ani nedal, ale když si ho Jarda objednal a pak odjel a nikdo ho nechtěl a Dykot měl svůj, co jsem měl dělat? A asi jsme furt vypadali hladově, protože v devět nám z kuchyně poslali plnej talíř nakrájené tlačenky s cibulí a chlebem ...to bylo žrádlo. Na slehnutí ideální, protože před tím se mi při říhání dost vracela šlehačka do krku i nosu, pak už ne. Problém nastal až při odjezdu resp. při oblékání - s Dykotem jsme se dost trápili, jak si s tím narvaným panděrem nandat návleky na boty a nepoblejt se...ale šlo to--- raz- dva -tři hluboké nádechy, pak ještě hlubší výdech, zadržet dech, hluboký předklon a je to tam.
Návrat domů za mrholení ale v poklidu.... hezké to bylo.

Gadži

FLO IV

27. října 2017 v 0:55 | Gadži

Kapitáni Olaf a Jarda...bílí: Olaf bral nejdřív Sršáně, Štěpána, Dykota, pak dlooouho váhal a vzal si do týmu mě, abychom se Sršáněm mohli tvořit slavné duo GS, které už nikdy neprohraje!? A do brány Mlátičku.
černí: Jarda bral jako prvního Máru, pak Víťu, Martina a do brány Filipa.
A bylo nás bílých na lavičce o jednoho muže víc a měli jsme běhavého Olafa a dlouhorukého Štěpána, na brejky Dykota, na kličky Sršáně, na ozdobu a sem tam nahrávku a gól mě a Mlátička to celé obětavě jistil v bráně, tak nám i síly ubývaly pomaleji než černým a když jsme dali první gól, už se naše vedení černým po dobu utkání nepodařilo srovnat. Tedy zatápěli nám slušně, z černých hlavně Víťa, co dorážka, to gól a že jich bylo. A Mára běhal a kazil minimálně, či skoro nic. No ale náš několikagólový náskok se i tak neomylně zvyšoval a tak ještě než stačil Olaf zapět vítězné chorály, zahnalo to předčasně i nejlepšího hráče loňské sezóny v černém dresu do sprch. Škoda jen, že v nich netekla voda.
Jednozačné vítězství bílých 21:14. Osprchnul jsem se zbytkem minerálky z flašky a hurá do Evropáku.
Tam jsme podali standardní výkon. Jen bych chtěl podotknout, že se zatím pokaždé nikomu moc nevyplatilo platit jako poslednímu, včera to odskákal Víťa,minule já, předtím myslím Olaf a předtím Sršáň-zdá se, že většina z nás ať už vyhraje nebo prohraje, platí v závěru spíš o jedno pivo míň než by měla( nebo nám tam píšou čárky navíc), což by až tak nevadilo, ale když si dáte klobásu, 3 piva a platíte jich 7 plus 2 Birelly, kofolu a pochutinu, která kolem vás jen prošla, tak u té kasy moc nejásáte (doufám, že když tady prudim, tak tam po mě nezbyla nezaplacená cigára, což se někdy stává, ale myslím,že jsem je teď platil ;-) )
Takže chlapci, omezíme fofoli a Birelli. A kdo prohrál, nezapomene si ke svým pivům přičíst jedno,klidně dvě navíc. Mohl bych to zatáhnout i z flo-fondu, ale to mám obavu, abychom na to nespoléhali a během pár večerů si ho nevypanákovali....

A teď to hlavní: sobota 28.10.2017: sraz U Vlášků kolem 14.hod.; start co nejdříve, abychom neprochladli. A závodíme.
Jestli jsem to teda správě pochopil. Trasa, nebude-li nějaký extrémní rozmar počasí, klasická? Tedy z Dalovic po pěšině do Sadova, pak celá kořenovka a finiš kousek podél rybníka a cíl před hospodou?
A nebude U Vlášků nějaké doprovodné vozidlo? Potřeboval bych do cíle odvézt bágl s věcma na převlečení resp. teplým prádlem na návrat v noci...

G.

III.flo

19. října 2017 v 14:24 | gadži
černí - kapitán Olaf- Vítek, Štěpán, Mára, Martin S., Mlátička
bílí - kapitán Filip-Sršáň, Jarda, Víťa, Dykot, já
---------------------------

Opět vysoké tempo, do 10. minuty se hrálo bez gólů díky důsledné obraně na obou stranách i famózním zákrokům brankářů Filipa a Mlátičky. Až se pak tahle jednou před bránou zavlnil Dykot, přihrávka, klička a gól a poslal nás do vedení. To jsme chvíli udržovali, kolem stavu 3:3 se to zvrtlo, až jsme prohrávali i 8:4. Pak jsme to stáhli a senzačně vyhrávali 13:10, kdy černým dost trnulo, ale pak Vítkem,Olafem i Márou zabrali, začali nás přehrávat, my pak ke konci dost blbě bránili a nevraceli se, já už vůbec neběhal, k tomu pár našich nepovedených rozhrávek a jejich brejků a černí to stáhli na 13:13 a my už jejich nástup nezastavili, dostali další góly a dál to už jen doprohrávali- 18:15.

3 prohry po sobě-čas vytáhout tajnou zbraň:

Eletronická tužka
Není to myšleno, že jsme to kvůli tutý situaci projeli (nejvíce gólů jsme dostali po špatný rozehrávce a pak když dva útočníci jedou na bránu, pak se tam šmrdlaj a góla nedaj a nestíhaj a nemaj sílu se vrátit), ale jen že jsem si na to teď vzpomněl a že se ta situace asi 3x opakovala a já dostal od Filipa vyhubováno, že neběhám, což je sice taky pravda, ale v tu chvíli si myslím,že jsem běžět ani neměl, páč jsem si hlídal svého nejbližšího protihráče Y, který taky neběžel, a myslím, že běžet někam jinam měl můj spoluhráč, který původně bránil hráče X a ten když přihrál na Y,tak i můj spoluhráč běžel za míčkem směrem k Y, místo aby dál zůstal s X, který se tím pádem parádně uvolnil a když mu Y přihrávku vrátil, nikým neobtěžován mohl střílet na bránu. A já jsem dostal zase vynadáno, jakto že je volnej Usmívající seAPALUCHA

12. října 2017 v 13:34 | G.
Hlašte jméno a počet dětí

dodatek od Vítka:
Zdar, apalucha je na 24.-26.11. zarezervovaná na chalupě v Mariánské u Romana Kubišty. Výčepní zařízení je na místě a připravené..... S jídlem je možné cokoliv domluvit v místě, je možná večeře, polopenze, plná penze nebo jen snídaně, udělají i dětské porce i megaporce pro Dykoty. Jen bude třeba dodat počty 3-7 dní dopředu. Dokonce vznikl nápad udělat třebas v sobotu večer neformální setkání s konkurenčníma středečníkama u píva...

časovka + kachny

12. října 2017 v 13:33 | G.
hlašte jméno + počet porcí

II.flo

12. října 2017 v 13:32 | Gadži
Cvičenci: černí s kapitánem Filipem: Jarda, Vítek, Olaf, Martin S. a Dykot,
Bílí : kapitán Štěpán-Sršáň, Mára, Mlátička a já.

Jako zahráli jsme si hezky, ale takový výprask,jaký jsme dostali, jsme si my v bílém určitě nezasloužili. I když za ty chyby vlastně asi jo. Černí hráli dobře a ještě mám pocit, že jsme jim to vítězství dost usnadnili. Divím se jen, že nás Mlátička v bráně vůbec nejebal, že mu nepomáháme, vychytal spoustu šancí, ale asi 40 x jsme nahráli soupeři do brejku a obránci se spoustukrát nestačili vrátit a jen pozorovali z druhé poloviny hřiště, jak se na něj řítí dva osamocení útočníci, kteřá si ho pak mohli vychutnat. Mě taky asi 4x, ani jsem si v tý bráně nestačil kleknout.
Těch neúmyslných nahrávek soupeři bylo fakt moc-to se ani nedá říct, že by nám kazili rozehrávku, to byly naše nepovedné přihrávky do prostoru, kde širikodaleko nebyl bílý hráč, nebok šel míček na hokejku černým buď do běhu nebo přímo ideálně na střelu přímo před bránu A černí měli na střídačce o jednoho hráře víc, tak i víc běhali. I Dykot. A příště musíme vzít nějaký hadr--ke konci tam měli černí před bránou dost vlhko a Sršáňovi několikrát v kritické chvíli při kličce, kdy to už už smrdělo gólem, podklouzly nohy. Strašné závěrečné skóre 24:9.
Olaf když si v duchu počítal své góly, tak málem už v Evropáku usnul, jak je zvyklý z počítání oveček.

Upozornění:
Pupkaní časovka 28.10.2017 bude. Cíl Velas U Páji- tam bude kachnorodinozábava.
A do zítřejšího pátku (nebo maximálně této neděle) nutno sem na blog nahlásit : jedu/nejedu a chci tolik a tolik porcí kachny.


22.11.2017 ve Slashi Pro-Pain. Tam já po flo půjdu,jestli seženu lupen,jakože asi jo. Chce ještě někdo?

24-27.11.2017: APALUCHA--destinace- asi Mariánská. Kdo ví, že pojede, tak taky hlásit-kapacita není neomezená.
(aby v tom nebyl bordel,udělal jsem jednotlivé články a budem se hlásit do příslušných komentářů)..oprava je to do neděle 26.11.

16.11.2017 v Liďáku- Wohnout --šel bych, kdyby mi dal nědko lístek zdarma. ( kdyby ne, tak si ho koupim)

G.

1. podzimní flo

5. října 2017 v 22:35 | Gadži

Sešli jsme se asi všichni, kdo budeme letos chodit. Vítek to teda měl jen tak tak a za kilo. Ale od příště platí na pozdní příchody nulová tolerance. Kdo nebude v hale v 18.01 má smůlu, nikdo mu nepřijde otevřít. Na tréninky se chodí včas.
Tak jako loni na začátek byly menší peripetie se šatnama a klíčema, které zabrali malí Hurikáni, ale na příště už by to mělo být o.k.

Tým bílí: Olaf, Filip, Jarda, Lubo, Vítek, Kulík a Štěpán.
Černí: Sršáň, Mára, Dykot, já, Víťa, Mlátička a Michal.
Strašně běhavá hodina a půl. Myslím, že nám to šlo hezky, jen občas jsme se netrefili do míčku. Nejprve se ujali vedení černí a větší část první půle vedli o jeden až dva góly, kolem půlky to bylo vyrované, pak si ještě pamatuju , že jsme vedli 14:13 a náš zlom (no možná to podlomilo jen mou psychiku v kombinaci s totálním fyzickým vyčerpáním a ztěžklýma nohama) přišel asi ve chvíli, kdy jsme zbytečně inkasovali běhém krátké chvíle 2 góly po našich chybách při rozehrávce, pak následovalo velice pracné stahování ..a už se nedařilo skóre otočit, byť jsme nějaké góly dali, bílí jich dali dvojnásob.
Konec pro bílé 22:18
V Evropáku to bylo krásné, Štěpán nám koupil pizzy, Dykot a Sršáň těm co neřídili Becherovku, Krči se Zelím mě obdařili cigárkem.
Vtipnou tečku s Želvama a ruční brzdou jsem vám poslal do whatsappu, akorát jsem se teda pro hochy vrátil, aby nemuseli čekat na tágo či odtahovku.

G.

p.s. tydle dva chodí určitě také na tréninky včas