Pupkan není z cukru

Listopad 2017

FLO IX

29. listopadu 2017 v 23:56 | Gadži
8 věrných sportu poměřilo síly konečně zas jednou za skoro plného svitu reflektorů.

Určení brankáři Mlátička a Itsbina postupně volili hráče- zaradoval jsme se, neboť jsem měl chvilkovou iluzi, že budem hrát 5 na 3 a já jsem s těma pěti. Ale bylo to zas 4 na 4 bez střídání.
Mlátička (černí) si zabral Sršáně, Štěpána a Kulíka, Zbynďa (bílí) celkem logicky Jardu, pak ale netuše, že byl dnes darovat krev a má hemoglobin tak 60 a sotva stojí na nohou, Máru a mě,co nerad běhá.

První čtvrt hodinu se dařilo černým- my měli sice několik hezkých akcí, ale bez gólového zakončení, následovaném ztrátou míče, zapomenutím se v útoku, Štěpán -Kulík--Sršáň zakládají bleskový protiútok ...přečíslení osamělého obránce...gól.
Za stavu 7:0 si nás Itsbina svolal a srovnal do latě a začali jsme lépe bránit, lépe si příhrávat a nasázeli také několik gólů.... a do poločasu jsme se dotáhli na 7:8....Po výměně stran jsme ale zase polevili, resp. touha po vítězství a vstřelení dalších gólů našemu svědomitému bránění házela klacky pod nohy a asi i vyosila naše mušky a krom toho Mlátička taky dost čaroval, Kulík nepřestával běhat, Štěpán svýma ultradlouhýma končetinama deptal Jardu, Sršáň se pochechtával a co chvíli nám utíkal, Mára se aspoň snažil když ne běžet,tak za ním aspoň rychle chodit a já byl spíš za kompars či statistu, tak další góly častěji padali do naší brány.
Černí: bílí 18:13....Já byl hotovej a v Evropáku jsem si aspoň zlepšil náladu řízečkama.

Gadži

FLO VIII

24. listopadu 2017 v 21:18 | AUTOR: DYKOT
Černí : Bílí 15 : 13
Černí (Cpt. Filip, Jarda, Gadži, Dykot)
Bílí (Cpt. Mlátička, Sršáň, Štěpán, Martin S.)
V důsledku absence Pupkanů šířících naší slávu v nejzápadnější výspě Evropské Unie (Olaf, Mára), trávících Pupkaní čas na operačním sále (Lubo) i dělajících bůhvíco (Vítek, Víťa, Michal, Kulík, ............) nás dorazilo pouze 8 statečných - takže 4 na 4 bez střídání.
Za kapitány jsme nedemokraticky zvolili oba gólmany, kteří draftovali předvádějící se tetřevy..., byl jsem poslední. Nevadí. Začínáme! První minuty v poklidném tempu reflektují 90 minut dřiny bez možnosti střídání. Ujímáme se vedení 1:0 už ani nevim za jakých okolností, a v tu chvíli Štěpán z nepochopitelných důvodu vypíná osvětlení arény. Zažívám euforii- vyhráváme zápas 1:0 aniž bych se zpotil a osvětlení ne a ne naskočit! Paráda...! Když už se začínáme ubírat do sprch, trojice z 10-ti světel se neochotně probouzí a nesmělé vrhá pár luxů na hrací plochu... Takže bohužel připravuju své nešťastné svalové úpony na další porci zátěže, ale stojí to za to! Vedení se přelévá zprava doleva, Sršáňovo technické parádičky dorovnávají Jardovo přesné střely, moje vzteky roztřískaná florbalka č. 6 je rytířsky Sršáněm nahražena a za odměnu zavěšuji rozdílový gól do Mlátičkovo svatyně! Krásná a zasloužená výhra je zpečetěna v Evropáku, zase se to vyvedlo...!
Tak zase ve středu, kucí.......
Dykot

Flo VII

16. listopadu 2017 v 0:28 | Gadži


Vůbec, ale vůbec se mi do psaní reportu nechce, ale že bude mít Olaf radost, tak to dám.

Kapitáni Kulík a Víťa
Tým bílí: Kulík, Vítek, Jarda, Filip, Dykot a já.
Černí: Víťa, Sršáň, Mára, Mlátička,raněný Olaf (co letos nepoznal prohru) a Martin S.

Skóre: 15:13 (aby to bylo napínavé,teď ještě neřeknu pro koho,ale asi tušíte)

Každopádně- první poločas super hra, bránění, útočení, málo gólů....skončil spravedlivě 4:4
Druhý poločas přinesl nadvládu bílých, když se rozstřílel Vítek a sekundoval mu Kulík a Olaf v bráně byl skoro na ručník, když jsme během pár akcí a chvilky odskočili na parádních 11:5 a už už vypadalo to, že soupeře totálně zadupeme....pak jsme ale černým zamotali hlavu. Místo, abychom to zdánlivě bezpečné vedení vklidu ubránili a hráli uvolněně a na přesné přihrávky hezky okolo a do zadu atd, mám pocit ,že jsme se furt tlačili do lehce bezhlavých útoků a bez efektu se pokoušeli o forčeking někde daleko u soupeřovic brány a pak chyběli lidi v obraně a černí toho dokázali dokonale využít a Sršáň nám tam sypal jeden gól za druhým a na ručník jsme byli rázem my. No a taky jsem zjistil, že jako brankář dokážu vyrobit spoustu chyb, obzvlášť, když nemám nákolenky a nechce se mi se holýma kolenama smýkat po palubovce a taky ta schíza, jestli mám zrovna chytat s hokejkou nebo bez ní ..a ty sice dobře myšlený, ale pokažený přihrávky..fuj stydím se;-) Zkrátka a dobře...Z nadějně vypadajícího náskoku nebylo tak 20 minut před koncem nic...černí nejen, že srovnali,ale záhy šli i do vedení...
Výsledek už jsem prozradil...nějaký gól jsme ještě přidali, ale vavříny už jsme černým nesebrali. Já dal maximálně jednu tyč a na asi 5 gólů jsem přihrál, ale mám obavu, že hlavně soupeři.
Tak se mi pak v Evropáku ani moc nechtělo znovu slavit narozky....ale zachránil to Martin svým svátkem a řízečky...já si to nechám až vyhraju (snad to nebude příště, to chci hned po flo do Slashe na Pro-Pain ).

Gadži

FLO VI

9. listopadu 2017 v 16:59 | Autor:Dykot

Černí: Cpt. Sršáň, Michal, Olaf, Víťa, Dykot
Bílí: Cpt. Mára, Vítek, Jarda, Filip, Mlátička, Martin S.)

Černí: Bílí 17:13

Naprosto psí počasí přifouklo do naší skromné gladiátorské arény 11 bojovně naladěných borců. Po úvodním individuálním strečingu rozhození do týmů viz výše, Mára vytáhnul fintu s draftováním obou brankářů do jednoho týmu, což Sršáň zpočátku nesl velmi nelibě, ale jak se následně ukázalo bylo to pro bílé vítězství Pyrrhy...
V úvodu jsem tradičně po prvních střídáních lovil plíce po palubovce, navíc jsem střídali v jednom, ale je třeba říct že černé družstvo drželo otěže zápasu pevně v rukách, ani jednou jsme neprohrávali a odskočili jsme až na 6 gólů. V naší bráně čaroval Michal který nejenže chytal jak Čechíno, ale taky dirigoval hru jak Rosa a z pozice gólmana zaznamenal i několik fíků. Na druhé straně nás přiváděl k šílenství Mlátička obětavými skoky po palubovce během kterých si drásal strupy na kolenou a likvidoval naše tutovky. Ne úplně se dařilo tradičním snajprům Vítkovi s Jardou, dokonce - a to považuju za největší úspěch - jsem asi dvakrát rozpohyboval svůj metrák svalů a objel Vítka!!! Olaf bojoval jak lev až si přetrh sval na stehně, pak bojoval jako lemur , Víťa běhal jak surikata a sázel góly, já jsem byl mrštnej jako hroch a sral mě Filip se svojí osobní obranou. Nejvíc se pro tým obětoval kapitán Sršáň kterej nedal ani gól... . Celou dobu to mělo říz, bílí chvilku stáhli manko až na 2 góly ale nebylo jim tentokrát přáno.
V Evropáku měli tradičně Birella jako křen, dolaďovali jsme detaily našeho novoročního výletu za pivem- jako jestli busem nebo letadlem, jestli Prazdroj nebo Gábina, anebo rovnou Pamela, a tak. Pak proběhla již tradiční bouřlivá a neřešitelná diskuze o nových anebo občasných příchozích na bajka anebo na flóčko, konsensus asi byl v tom že flóčko je fakt zavřený protože jinak bysme se umlátili a useděli na střídačkách, a že jestli chce někdo bejt Pupkan, nese to sebou určitý závazky- vstupní ethanolový rituál, pravidelná a včasná(!) účast na akcích, Dress Code atd., a jestli chce někdo bejt občasný sympatizující solitér, nese to sebou určitá omezení..... Ale pozor, a to je třeba vypíchnout, MÁME SE VŠICHNI RÁDI...!!!
Takže tak...

Dykot

BLOUD 4

8. listopadu 2017 v 1:28 | Burák
Milí běžci, běžkyně, poběhlíci, běhny jakož i ostatní milovníci pobytu v lázeňských hvozdech
dovolujeme si Vás pozvat na 4. ročník závodu v dezorientačním běhu "LÁZEŇSKÝ BLOUD"
Kdy: 11. listopadu 2017, start v 13.00
Kde: Karlovarské lázeňské lesy
Prezentace: Restaurace Jelení skok od 12.00 do 12.50
Systém:
§ závodníci budou na trasu vybíhat hromadně, resp. ve třech startovacích vlnách (takže tentokrát dojděte na prezentaci včas)
§ na startu obdrží každý závodník mapu s vyznačenými kontrolními body v terénu, které musí všechny oběhnout v libovolném pořadí a libovolně zvolenou trasou.
§ na kontrolním stanovišti bude připraven zásobník s testovací tekutinou (na každém stanovišti jinou), z něhož každý závodník část odčerpá do přiložené kontrolní nádobky a celý obsah kontrolní nádobky požije a následně zaznamená identifikaci tekutiny do předtištěné kolonky v mapě.
§ každá neidentifikovaná nebo špatně identifikovaná kontrolní tekutina je penalizována přičtením deseti minut k výslednému času závodníka.
§ zvítězí závodník s nejlepším časem a náladou.
§ po závodě následuje vyhlášení výsledků, rozbor akce a hromadná likvidace nepoužité části testovacích tekutin.
§ společenskou částí akce bude hudebně provázet karlovarská legenda KOZATAY (cca od 17.00)
Předpokládané vyhlášení výsledků: 16.00 v Restauraci Jelení skok, zde je možné se najíst, napít, převléct, usušit, odbahnit, ošetřit, zpívat, kritizovat, diskutovat a mít všeobecně dobrou vůli.
Parkování:
Parkování je možné na parkovišti pod restaurací vedle dětského hřiště Kaštánek.
Pro povolení k vjezdu do lázeňského území je třeba zakoupit lístek (20 Kč na den) v automatu v budově Městské policie Karlovy Vary, Moskevská 34
Doporučené vybavení:
dobrá nálada, vybroušená chuť, boty pro ty, co nepoběží bosi, buzola pro ty, co se neorientují, čelovka či svíčka (pozor bude překvapení:-)), hudební nástroje jako kastaněty, harfy, fagoty a šalmaje vítány, oslavná řeč na pořadatele Davida M., který v tento den definitivně překročí práh dospělosti a tak to s ním řádně oslavíme.
Lázeňští šviháci a Známka punku

FLO V

2. listopadu 2017 v 14:37 | Gadži

Bílí: Víťa - Michal, Štěpán, Mlátička, Martin S., Kulík

Černí: Mára - Vítek, Sršáň, Jarda, já a hostující Burák

Až na prvních 15 a posledních asi 20 minut velice dramatické utkání. Velice vyrované výkony obou týmů, i když do prvních 15 minut skórovali jen černí a už už to vypadalo, že bílé čeká brutální výprask, ale když se za stavu 4:0 síť zavlnila i za mými zády (zaklekl a rozvalil jsem se v bráně místo chybějícího Filipa), bílí nepolevili ve snažení, nic se nebáli hurónských výkřiků nemilosrdně bránicího Buráka a zabrali a zvolna dotahovali, až to bylo chvílemi remíza chvílemi o jeden gól zase vedeme my.... V druhé půli tento trend pokračoval, pak za stavu asi 10:11, mi dal Sršáň vlastní gól přes půl hriště....no teda byla to přesná přihrávka na mou hokejku, ale jak jsem se soustředil, že předvedu nějaký ze sbírky elegantních Zorro triků, míček jsem poněkud úplně minul a dokutálel se mi až do brány. Následující rozehrávku jsme asi pokazili a z protiútoku jsem dostal další rychlý gól a bílí poprvé v utkání vedli 12:11. Nicméně, to nás nebo teda alespoň mě dost nakoplo a zatoužil jsem taky dát góla. A jelikož jsem do té doby byl jen v bráně a měl spoustu energie na běhání, po Márovo přihrávce jsem si mohl dát sólo přes celé hřiště (jak z trilogie o Homolkách): jedna klička,druhá klička, pravačka,levačka, fofrovačka na bránu, stahovačka a góól. Vyrovnáno. Po chvíli to ještě Vítek a Sršáň pojistili dalším gólem a pak už byli bílí trochu v rozkladu, hlavně obrana by zaslužila elektron. tužku a i přicházeli o míče při rozehře a do konce utkání už dali jenom jeden gól, zatímco my skoro co útok, to gól. I Burák dal a to měl tedy první půlku dost problém se do toho míčku vůbec trefit a občas nám, jeho spoluhráčům trnulo, co vyvede, jestli trefí míček nebo třeba Štěpánovo hlavu a jestli bude už z velké dáli rovnou pálit na bránu či se pokusí popoběhnout a nahrát a jestli má smysl mu nabíhat či radši vyčkat co bude a že občas také vyrobil pěknou minelu v klíčové situaci , tak bylo na pováženou, jestli by nebylo lepší, to rovnou přihrát soupeři ;-) Ale o co míň se mu dařila ekvilibristika s hokejkou a míčkem, o to víc běhal a byl důraznější v obraně, Víťa by o tom mohl vyprávět. A ještě prý občas otáčel skore na tabuli na druhou stranu ;-) Nic ve zlém, asi máme Buráka všicho hodně rádi a mě před bránou párkrát pomohl a svými asi 2 góly pomohl k vítězství i celému týmu a vím, že to bude číst, ale jako u všech občasných hráčů, co to nikde jinde nehrají a které stejně jako na kolo, jsme i na flo řekli, že přibírat nebudem, páč je nás dost, ba někdy až moc(i 3 lidi na střídání na obou stranách) a už jsme tak nějak sehraný a víme, co kdo hraje a čím je nebezpečný, ale asi více nás tak trochu nejspíše doufá, že to včera chtěl jen tak nezávazně průbnout,ale ostýcháme se ho se zeptat Mrkající No ale jestli to myslí s flóčkem vážně, tak by teď měl doma každý den hodinu intenzivně trénovat s míčkem a hokejkou, aby dohnal své asi 5 leté florbalové manko....Až takhle tu malou hru o velké pivo prožíváme ;-)
Jo a konečné skóre včera 24:13 pro černé. Paráda.

A děkuji všem za zlepšenou platební morálku v Evropáku! Včera byla radost platit poslední, škoda, že jsem to nebyl já ale Mára.
Pozn.: PÁTEK 5.1.2018 výlet do Plzně na ŠALANDU! Hlašte co nejdříve přímo Víťovi whatsappem, smsm ,mailem....


Gadži