Poslední mač roku 2017 přilákal šest odhodlaných.

Standardní losovačka hokejek určila kapitány Martina S. a Filipa.

Černí: Martin, Sršáň, Dykot
Bílí: Filip, Štěpán a já.

První gól jsme inkasovali my bílí, pak ještě jeden, pak se jsme to stáhli a celou první půli to bylo střídavě gól-vedení, gól- vyrovnáno, gól - vedení, gól vyrovnáno. Poločas myslím 14:12 pro bílé. Pak ještě jednou černí zabrali a šli do vedení, ale nedali jsme se, pár neproměněných tutovek černých, pár našich povedných akcí, párkrát jsem hrozivou střelu úspěšně vytěsnil vanou, něco polapil Filip a postupně jsme začali navyšovat skóre až na závěrečných 31:24.

Pozápasové interview se Sršáněm, který má šňůrku proher:
"Máš nějak statisticky ověřeno, v které barvě dresu více prohráváš? "
"Ano, v černobílé."

V Evropáku nám objednal pizzy Štěpán,že měl den předtím svátek, Sršán,že měl narozeniny,ke kterým mu gratulujeme, se pochlapí řízečkama až příště.

G.

FLO XII

21. prosince 2017 v 0:30 | Gadži

Z dnešního flo a pak pár pivek a mnoho řízků v Evropáku jsem plný dojmů, že ani nevím,co napsat dřív, určitě zas zapomenu něco důležitého napsat...nebo to udělám schválně, aby ožily komentáře.
Zkušení kapitáni Dykot a Jarda- první volil Dykot a tak k sobě získal 5 hráčů, zatímco Jarda jen čtyři.
Bílí: Dykot, Lubo, Mára, Filip, Martin S. a já.
Černí: Jarda, Sršáň, Štěpán, Michal a v bráně převážně Mlátička. U něj se na chvilku zastavím, v evropáckých kuloárech běžela hláška, že před zápasem měl nějakou alergickou reakci snad na dres, tak si vzal (anti)doping v podobě antihistaminika, které na alergii výborně zabralo, avšak asi poněkud přibrzdilo jeho reakční časy a rozhodilo zaostřování na míček..ale obětavý byl jako vždy,jen se někdy vrhal na opačnou stranu ,než útočník střílel ;-)

Do zápasu lépe nastoupili bílí, po pár minutách vedli 2:0,ale černí ještě stačili srovnat a chvíli držet tempo. Bíli zabrali a jednu chvíli poskočili do vedení i o 4 góly (či 6?). Černí zase kontrovali a ještě do poločasu to stáhli na 12:14 a po poločase naposledy srovnali na 14:14. A pak už se vezli. Bílí rozehráli svůj koncert nahrávek, obrannných zákroků, přečíslení a brejků, Filip z brány báječně rozehrával a i když jsem mu to občas kazil, že jsem třeba z ničeho nic před naší bránou upad a ztraceného míčku se chopil Sršáň a nekompromisně zavěsil, černí již neměli šanci. Krom chorálů došlo na naší dvojčlenné střídačce i na mexickou vlnu a zavzpomínali jsme na Olafa. Byla to velká radost, skoro co akce to gól. A s kažým dalším gólem rostlo seběvědomí bílých a chuť útočit(a přitom nezapomínali na obranu), zatímco na černých bylo vidět, že už se jim ani moc hrát nechce.
Při závěrečném hvizdu bylo skóre 30:17 pro bílé. Zlí jazykové (nebo milí vtipálci) tvrdí, že ke konci už bílí ani gól nechtěli dát, protože počítadlo máme jen do 30.

Oslavenec Martin pak v Evropáku zasponzoroval řízečky, za což děkujeme a všichni gratulujeme!

Další radostná zpráva nás zastihla při odchodu-dostali jsme zas voucher s velice,velice milou částkou na útratu v Evropáku (4000)!
Příští týden nás tam asi bude málo, tak to necháme spíš na leden či únor....

Gadži

p.s. Tabulka po 12.kole

FLO XI

14. prosince 2017 v 1:06 | Gadži
Los určil kapitána Filipa a mě-drama už od draftu- první vybíral Filip-Sršáně, já skočil po Olafovi -sice už cestou hlásil několik svých tělesných vad a zranění, že by jeden řekl, že bude mít problém i nám jen podávat pití, ale věřil jsme statistikám-letos ještě nepoznal prohru (no a taky, kdyby náhodou prohrál,skoro všichni by měli radost, že TO konečně přišlo a byl by i tak důvod k oslavě Mrkající) , pak bral Filip Luba, já Máru, že se Sršáněm by mohl vytvořit krajně nebezpečné duo, Filip Štěpána, já běhavého Kulíka, Filip Itsbinu(také často brankáře) a když jsem si pak měl vybrat zbývajícího brankáře Mlátičku nebo Martina S., Olaf mi našeptal, ať vezmu Martina, že tým s 3 brankářema určitě nevyhaje,tak jsem ho poslechl...No, když na nás nastoupila útočná trojice Sršáň, Lubo, Štěpán a s Filipem v bráně...už to tak určité nebylo....netrvalo dlouho a prohrávali jsme 3:1.....Jenže to jsme se teprve rozehřívali a rozchytávali...Olaf rozběhal své bolavé končetiny a mnohokrát soupeřům sebral míček a skóroval, Mára dal gólů jak nikdy, Kulík s Martinem ledaco ubránili, uběhali i zaskórovali, do mě se v bráně taky furt někdo trefoval více než do samotné brány a jednou za čas jsem se také překvapivě proběhl a úspěšně vystřelil, takže jsme to nejdříve stáhli na 4:4 a do poločasu nastupovali i s jednogólovým vedením nad týmem brankářů myslím 6:5. Jak jsme góly přidávali a vezli se na vlně euforie, kdyby Olaf nebyl na střídačce sám, rozjel by jistě i jednu mexickou.Tak zas alespoň deptal soupeře svými oslavnými chorály...A když se daří,tak se daří...do konce i přes úpornou snahu brankářského týmu bílých už ke zvratu nedošlo a tak jsme si mohli s Olafem vychutnat jeho osmé triumfální vítězství!!!

Gadži

P.s.
Pár postřehů a hláška ze hry:
-rána do koulí bolí víc než do ptáka, protože ten je přeci jen masitější
-začetli jsme se do pravidel florbalu a zjistili jsme, že od roku asi 2014, je přihrávka nohu povolena
-až po zápase jsem zjistil, že když jsem v bráně a mám hokejku, můžu míček rukou jen vyrazit, né ho efektně chytit a dělat parádičky(ale určitě to nemělo na průběh hry zásadní vliv Mrkající A snad jsem nebyl sám,kdo to dělal)
-kdo chce vyhrát,musí mít Olafa

Upřesnění pravidel flo

8. prosince 2017 v 22:39 | Gadži
Jen se vracím k jedné sporné situaci: kdy Filip vychytal Sršáňovo trestné střílení/nájezd: bylo to v pořádku!
V pravidlech je, že brankář za hry "míček může chytnout pouze v případě, že se jakkoliv dotýká vyznačeného obdélníku, který se nazývá velké brankoviště(a mimo velké branoviště vůbec nebyl-viz foto z videa těsně před lapením míčku).....Menší brankoviště, které je vně velkého, je jen pro brankáře a žádný z jiných hráčů do něj nesmí vstoupit. A co se týče nájezdu, jen na začátku trestného střílení musí stát gólman na brankové čáře-byl tam a pak už klidně mohl takhle hodit tygra...

Flo X

6. prosince 2017 v 23:50 | Gadži
Kapitán Dykot-černí, Štěpán -bílí. Za černé dále dalovické duo Mára a Sršáň, k nim Jarda a v bráně Mlátička. Štěpán draftoval Michala, Olafa, mě a do brány Filipa.
První gól dali černí, ale bylo to jejich dnešní jediné vedení. Filip si nás zezadu docepoval, i když jeho představy o běhání,vracení se do obrany jsem já s Michalem pro nedostatek kondice moc nenaplňovali,tak Olaf se Štěpánem to oběhali za nás a navzájem jsme si připavili spoustu gólových příležitostí a do druhé půle jsme vstupovali za slibného stavu 9:5. Pak se ale chytnul Sršáň, který mockrát prchnul svému osobnímu strážci a naběhl si pro přihrávku před bránu a nekryt střílel do odkryté klece, i Dykot s Márou se občas blýskli gólem, Jarda naštestí jen výjmečně našel svou parketu na střelu z dálky,tak se černým se podařilo srovnat na 13:13. Pak už ale Filip nic za svá záda nepustil ( jo pár gólů jsem po poločase pustil já,když jsem si byl v bráně odpočinout...a znovu jsem se ujistil, že vrhnout se na podlahu bez nákolenek fakt bolí ) a my jsme černých síť za zády Mlátičky ještě 2 x rozvlnili, odešli jsme do sprch a pak Evropáku pyšně za stavu 15:13. Ou jé.