Pupkan není z cukru

Leden 2018

FLO XVII

25. ledna 2018 v 9:58 | Gadži
Avizované Filipovo narozky a řízečky a napjaté očekávání, jestli bude zlom a Olaf už konečně prohraje a Sršáň po dlouhé době vyhraje, přilákaly na sportoviště skoro dvojnásobek aktérů než minulý týden.

Kapitáni: Olaf a Martin

Černí zvoleni: Olaf, Sršáň ( i když se bránil), Štěpán, Mlátička, Dykot, Michal a Kulík.
Bílí: Martin, Lubo, Filip, Mára, Víťa a já.

My bílí jsme měli trochu větší strach, že dostanem na prdel, tak jsme prvních dvacet minut hráli úplně naplno v útoku a maximálně koncentrovaně a svědomitě v obraně, ztracených míčů a nevynucených chyb bylo minimum a povedlo se několik útoků, zatímco Filip držel nulu, tak se nám povedlo vytvořit si asi rozhodující náskok 6:0, než se Sršáňovi povedlo poprvé zaskórovat. Zázračný obrat jako kdysi se ovšem nekonal, góly sice přibývaly, ale na obou stranách a více jsme jich dávali my ... početní převaha černých na střídačce se asi ukázala být nevýhodou, přeci jen se tolik nedostávali do hry a když po střídání vběhli na palubovku, hráli více roztržitě/rozevlátě a ztráceli často kontrolu nad míčkem, což byla voda na náš útočný mlýn.
Bílí zvítězili 19:11.

V Evropáku se konali výtečné slíbené řízečky a pivní osvěžení a i poražení byli maximálně spokojeni.

FLO XVI

18. ledna 2018 v 13:33 | Gadži
Dost nejapná účast-sešli jsme se 3 na 3 a na cestě byl Michal

Štěpán to navrhoval bez losování rozdělit na já, Víťa, Mlátička a možná Michal (který letos chodí spíše sporadicky a teprve se rozstřeluje) proti jemu, Filipovi a Martinovi- při rozpětí Štěpánovo a Filipovo paží nám to nepřišlo jako vyrované rozvržení sil, tak se vylosovali kapitáni: já a Filip

Černí: já, Štěpán, Mlátička (a v druhé půli Michal)
Bílí: Filip, Víťa, Martin (a opožděně v prvé půli Michal)

Tak (nejen) v první půli byli bílí běhavější a měli více ze hry a lépe využívali na rozehru brankáře - otevřeli skóre a pak gól přidali, my jsme ale brzy kontrovali střelami z dálky a srovnali, pak se vedení tu i tam přelévalo , poločas 10:10. I druhý poločas byl vyrovaný, možná bílí na chvíli o 2-3 góly odskočili, ale zase jsme se dotáhli a možná bychom i srovnali, ale když necelou minutu před koncem Víťa Štěpána fauloval a Štěpán to zahlásil a přestal hrát, tak ale Michal si toho nevšiml a v akci pokračoval a netrefil a už bylo pozdě na reklamaci a nové rozehrání... čas vypřšel... Bílí vyhráli 26:25 a já byl rád, že jsem to přežil.
Celkové hodnocení výkonu černých: na to že neběhám a na ten počet nevynucených chyb, co jsme vyrobili je ten výsledek nádherný o občas se nám povedla i hezká akce.

Uběhaní jako psi jsme i přes protesty absentérů uvažovali, že jim za trest prožereme voucher...ale udrželi jsme se.

G.

15.flo

11. ledna 2018 v 12:33 | Gadži
Bílí: Štěpán - Olaf, Filip, Mára, Dykot
Černí: Lubo - Sršáň, Mlátička, Víťa, já

Včerejší zápas byl v mnoha ohledech výjmečný:

-Olaf zapomněl svou výherní čelenku, za to měl připravený fix na autogramiádu, kdyby znovu vyhrál,ale že je pověrčivý,tak mu před zápasem trochu trnulo, jestli tím náhodou neurazil svého boha výhry.
-v historii našeho flo poprvé brankář udržel v prvním poločase nulu.
-Olaf: 10 vítězství, 0 porážek.

1.poločas byl ve znamení nedobré obrany a gólové impotence černých plus několika famózních zákroků Filipa a platilo nedáš-dostaneš. 9:0 pro bílé při změně stran je všeříkající.

(Při pohledu z lavičky typická opakující se a mě frustrující situace, vyžadující zásah elektonické tužky nebo alespoň ilustrační foto, aby se tým ponaučil:
Černí útočníci to vepředu po několikáté poserou, nedaj, oba jsou těsně u Filipovo brány, místo aby se vraceli, koukaj po sobě nebo vzteky třískaj hokejkama, Mára jim sebere míček a běží dopředu a po straně mu startuje Štěpán i Dykot a Lubo na půlce může jen tipovat, kdo nám z těch třech v zápětí dá gól...

Do 2. poločasu nastupujeme s ohodláním konečně zasunout, střídám Mlátičku v bráně- daří se mi asi 20 minut za svá záda nic nepusit, Mlátička si zjednává respekt svou důraznou hrou, je vidět, že se protivníci někdy radši klidí z cesty , než aby mu bránili ve hře, góla sice nedá, ale bílé alespoň rozhodil, takže se střelecky chytá Sršáň, něco dá i Víťa i já možná i Lubo, ale rozhodně méně než bychom potřebovali a začínáme stahovat až na 6:9. Pak zas kouzlo pohaslo, vracíme se k naší původní hře skoro bez obránců a dostáváme dalších devět gólů a přidáváme už jen dva....Ke konci rowdies a hooligans na lavičce bílých pěli chorály, svlékali se do půl těla a mávali dresy jako vlajkami...Olaf podepisuje hokejky. Jdeme se mejt.

Bílí vyhráli 18:8

Ještě že měl Dykot ty narozeniny a objednal spoustu řízků! To mi zvedlo náladu.

G,

Prohlídka pivovaru Gambrinus a škola čepování

7. ledna 2018 v 19:05 | Gadži
Protože jsme tam byli skoro všichni, asi netřeba zabíhat do podrobností, bylo to hezké od pátečního nástupu do autobusu ve Staré Roli až po sobotní výstup. Víťa nám to supr zorganizoval od dopravy přes catering ( v autobuse i v Gamrbinusu), prohlídku i ubytování. Nádhera!

Zde odkaz na obrázkový video report

nebo možná půjde pusit přímo zde na stránce:

Flo 14

3. ledna 2018 v 23:01 | Gadži

Nebudu to natahovat...prohrál jsem, černí prohráli, Sršáň prohrál, Olaf vyhrál - 22:16
Bylo nás tam nešťastných i šťastných víc:
Vitězové: Olaf, Štěpán, Martin, Jarda, Lubo a v bráně klon Haška, Čecha a trochu i Copperfielda- neuvěřitelný Mlátička.
Smutná hvězdná pěchota: Mára, Sršáň, Dykot, Víťa, Filip a já.
Chvíli jsme teda vedli asi 3:2...srovnáno bylo i na 5:5, pak jsme pokazili pár přihrávek a najednou prohrávali 5:10...pak už byla veškerá snaha marná ...nějaký góly jsme sice občas ještě dali, ale ta obrana, ta nám vázla a těch promarněných šancí... a hlavně Lubo s Olafem nás nějak uběhali a přestříleli...jako je Al Bunda pyšný na 4 touchdowny v jednom zápase, tak Olaf měl dnes také den- zavěsil hnedle 3 hattricky.
No nic, Sršáň nám pak zlepšil náladu řízečkama a přiště třeba i vyhraje.