Již 20. flo

22. února 2018 v 22:13 | Gadži
černí: Sršáň, Mára, Filip, Dykot (bez střídání)
bílí: Štěpán, Olaf, Jarda, Mlátička a já

Byl to fofr a teď ho mám taky, tak omluvte nepřesnosti zápisu (přibarveno, aromatizováno, ohne fucker-sukat free) .... černí ze začátku co útok, to powerplay s brankářem vytaženým až na naší půlku, aby mohli tlačit ve čtyřech... ale že jejich výpady dost často končily gólem do jejich prázdné brány, občas i vlastním přes celé hřiště, někdy za stavu 5:3 pro bílé pozměnili taktiku a začali být opatrnější a časem srovnali. Nám se celkem dařilo přecházet do protiútoku, škoda, že řada přihrávek na tutový gól skončila na hokejkách obránců. Mám pocit, že jsme černé už už měli na lopatě,ale nemůžu si vzpomenout kdy. Do 2. poločasu, když se nám dlouho nedařilo dát gól, jsme se rozhodli pro změnu taktiky i my, více využívat na rozehru brankáře a taky černé zatlačit, což se chvíli i zadařilo, než teda šel protiútok na mě v té chvíli v bráně, protože jsem si v prvé půli po srážce s konstrukcí házenkářské branky a následném pádu na zem skoro rozdrtil čéšku, málem zdemoloval brýle a značně rozhodil účes, tak se mi teda vůbec nechtělo do brankářského rozkleku, ale mohl jsem bezbolestně buď jen ležet nebo stát, tak nebylo zas tak těžké mě párkrát překonat. I když se Štěpán blýskl několika efektníma gólama ze strany do vinglu, Jarda svýmy jedovkami z dálky a Olaf několika brejky a Mlátička bodoval taky z dálky a chvíli jsme vedli, tak před koncem černí srovnali a v úplně nejdramatičtějším dramatickém závěru, po té co jsme šli lehce bezhlavě v touze po vítězství do útoku my a nepřesnou střelou ztratili míček, při protiútoku Sršáň udělal Olafovi vlevo od brány kličku a já čekal, že bude spíš nahrávat doprava nehlídanému Márovi, tak jsem se o kousíček pohnul tím směrem a odkryl asi 5 cm brány u tyčky, kam se ovšem místo příhry ten soukromník trefil a rozhodl a byl konec 14:13 pro černé...

V Evropáku nás měla na starosti ta ostříhaná pokérovaná slečna...ale mám pocit, že jí to moc nešlo. První pivo jí děsně trvalo, pak ho dala nejdřív těm, co přišli poslední, o cigáry jsme si jí museli říct asi 3x, než je donesla, taky něco prudila, že jsme o jarňákách nedali vědět, že nepřijdem a nezrušili rezervaci, pak nám ani nedala jídeláky a ptala se co si dáme k jídlu (né že by se nabídka za posledních 5 let významně změnila, ale dycky si rád počtu literaturu o jídle) a ještě něco pobrala až po připomínce,tak snad se příště polepší. Co mě s Dykotem potěšilo, že za dva panáky Jacka D. byl dárek- multifunkční šátek, který jsme oba získali. A taky, že měl Olaf svátek a zaplatil nám pivo i když sám pil Birelly a pak nás hezky rozvezl domů svým parádním nový meďourem, co umí zaparkovat sám (a po kterém teď taky toužím) a šli jsme spát.

G.

FLo XIX

8. února 2018 v 14:26 | Gadži
Včejší skoro debakl černých je za námi, spoustu věcí jsme si řekli v Evropáku, tak kdo nebyl a neslyšel:

černí: Mára, Sršáň, Já, Mlátička, Kulík
bílí: Olaf, Lubo, Štěpán, Martin, Víťa

Řekl jsem si, tento report napíšu pozitivně - takže, slušné individuální výkony černých, ale kolektivní nic moc, v první řadě nám vázla souhra v obraně, skoro bych řekl, že chvílemi nebyla žádná, nebo strašně nedůsledná, podtrženo hrubkami při rozehrávce a (ne)úspěšností mizerné a nepříliš časté střelby na bránu, sečteno - první gól dáváme, až když prohráváme 4:0....hele, nejde za černé psát pozitivně...Do poločasu přidáváme už jen jeden gól a prohráváme pvní půli 13:2...o přestávce si něco řekneme o útoku i obraně, chvíli to jde, ale bílí jsou dnes prostě lepší, po dalších 5-10 minutách je jasné, že se kázání minulo účinkem, dostáváme další a další góly, jde na mě pocit až totálního zmaru, nefuguji a když obránci přede mnou neubrání jednu celkem nekomplikovanou situaci, rezignuji, vůbec nemám chuť v tu chvíli být v bráně, pouštím laciný gól, pak přidávám ( a Mára taky ) jeden vlastní a nakonec si zoufale a vyčerpaně lehám do brány...což, jak se posléze ukázalo, nebyl špatný tah a nakonec to mělo aspoň trochu efekt-nebylo možné nám dát gól po zemi a mohl jsem se semtam blýsknout lapením míčku ve vzduchu, pak jsme se na chvíli střelecky chytli či spíše, bílí zvolnili a nechali nás se chytnout... ale nic naplat: prohráváme propastným rozdílem 25:13. Jo Martin v bráně (a rozehrávce) bílé taky dost podržel, tak jsme ho cestou domů vyhlásili hráčem uktání.
Měl jsem ze sebe v Evropáku trochu špatný pocit, že jsem na hřiští káral své spoluhráče a tím jsem jim možná hru znechutil (a pak i sám vyrobil neskutečný minely) ,ale uklidňoval mě Olaf, že kárání je málo, když se dál prohrává, je třeba svůj tým pořádně seřvat a zjebat, že jsem byl příliš sametový...No, hned jsem se cítil líp. A taky, že jsem neřídil a mohl si dát několik plzní ... nevím jak vám, mě ale poslední dobou nějak nedělá dobře- v noci jsme vyprodukoval neuvěřitelný množství plynu, jehož explozivní či eruptivní odchod mě do rána několikrát vzdubil. A asi nejen mě. A ráno mě teda pěkně bolela hlava ( ale to mohlo být jen z cikár).

Není těžké uhodnout kdo vyhrál:

A 14.2. flo není.

G.

FLOX XVIII

1. února 2018 v 12:46 | Gadži
Zdá se, že pokud se neřekne "budou řízky", účast je velice chabá.

Z platících nepřítomni: Olaf, Mára, Lubo, Kulík, Mlátička, Michal , Jarda , Vítek, Itzbina.

Kápo černých Štěpán svým kamenem otupil mé kapitánské nůžky a bral jako prvního jistotu do branky Filipa, já, že tomu chlapci stále věřím, jsem si do bílého baletu vybral Sršáně, Štěpán pak Dykota, já Martina a poslední draftovaný byl Víťa, který po domluvě první poločas hrál s černými a druhý s bílými (bez střídání ve třech bychom druhou půli taky nemuseli přežít) a všechny nás uběhal a s oběma týmy vyhrál.
Do zápasu 3 na 3 jsme lépe vkročili my, co jsme první půli hráli bez střídání, ale nadějné vedení 2:0 jsme dlouho neudrželi, černí habáni srovnali a brzy šli do vedení a poločas vyhráli 14:10. Po poločase k nám dle plánu přestoupil Víťa a pomohl nám jejich nadějné vedení eleminovat-srovnali jsme myslím na 20:20, pak 10 minut před koncem zas černí vyhrávali o 3 góly a v nervydrásajícím závěru jsme dvě minuty před koncem srovnali na 24:24 a že již gól nepadl, Sršáň mohl slavit ukočení šňůry proher a my ostatní první letošní remízu.

Komorní atmosféru v Birelem velice špatně zásobeného Evropáku přišli pozvednout Kulda s Jéňou ( v Hájku nečekaně umřel Jim, co obsluhoval v hájecké knajpě - jo to je ten, co po něm Mára chtěl šnyt a on mu řekl "takže malý"- a zatím se náhrada nenašla,tak je zavřeno) a zase nás dost svrběli ruce s voucherem...tak jsem teď vymyslel, že jestli se nás zas někdy sejde 6-7, nebral bych ohledy na nepřítomné a udělal si s přítomnými večírek neplánovaně...(jeden z plánů možná je, nechat to na závěrečnou florbalovou středu 29.3.).

Příští týden snad v lepším počtu..a další týden jsou jarňáky- spousta z nás včetně mě bude pryč- tak asi flo nebude. Pokud by někdo měl enormní zájem jít si zatrénovat, dal bych mu čip....( pokud ne, ušetříme 975 Kč)