Pupkan není z cukru

Březen 2018

25. a asi poslední mač ročníku 2017/2018

30. března 2018 v 1:50 | GADŽI
černí ve čtyřech: Dykot, Michal, Filip, Víťa
Bílí v pěti: Martin, Sršáň, Štěpán, Otloukánek a já.

Ze začátku nám to jde. I mě. Brzy vedeme 3:0. Pak se chytá střelecky z brejků Dykot a stahuje na 3:2....pak je to dlouho jako na houpačce. Ještě chvíli vedem, pak zas chvíli černí, chvíli my, chvíli černí ale furt maximálně o gól. Pár sporných momentů na obou stranách. Tu zas vedeme o 2 góly, pak o jeden prohráváme. 10-15 minut před koncem skore 16-16. Černí tlačí a nebezpečně dotírají, ale postupně jim dochází síly. Chybují v rozhrávce časteji než my, neproměňují tutovky. My ano. A kapitán Martin v rozhodující chvíli trefuje z nemožného úhlu do vinglu a dostává nás do bezpečného vedení.

Konééc: bílí 20:16 černí

Evropák. Kanálový smrad linoucí se od nevímekud přetrvává. Ale obsluha svižná. Máme stále co pít. Já však řídím, tak popíjím Korunní - "VODU, KTERÁ VÁS" (podle reklamy)" UDRŽÍ V IDEÁLNÍ ROVNOVÁZE". No nevím. Nebýt chlapci objednána špenátová, sýrová , nějaká cibulová a klobásová pizza, asi bych do půlnoci v rovnováze nebyl. Každopádně v deset jsem velel odchod. Ale nikdo z posádky mě neposlechl. V jedenáct už to bylo lepší. Proběhlo velké ústupové. Moc rychlé. Tak ještě jedno. No ale na ústup se pije šnyt. Tak ještě šnyta. A hele maj nějakou Master Velikonoční Zlatá 13.tak ústupovou....Ještě malou ústupovou.... Kucí, půlnoc, já už fakt jedu.... Gadži počkej, my už si pivo nedáme... Pane vrchní 5 hrušek...Ale jó. Po ovoci už se jelo.

A za týden se nedočkavci a natěšenci zaradují: první letošní oficiální bajková středa: sraz 17.00 u Vlášků. Předpokládaný odjezd 17.30- trasa dle počasí a cíl: KULDOVNA!


V pořadí 24.flo

22. března 2018 v 15:01 | Gadži
Kapitání já a Mára
Já-černí-jsem si zabral Sršáně, Filipa, Dykota a Martina.
Mára-bílí- Jardu, Štěpána, Víťu a Mlátičku-Otloukánka(tentokrát nepřišel o oko, ale o sklíčko od brýlí)


První půlku jsme jednoznačně byli lepší my. Já viděl ze střídačky pěkný florbal borců v černých dresech plný přihrávek a vytvořených hezkých šancí často zakončených gólem. Bílí se taky snažili, góly teda dávali hlavně bombama z dálky nebo z nějakých dorážek z chumlu před bránou a odrazů do zadního "mantinelu", z kterých se mi motala hlava. Poločas s přehledem vyhráli černí 11:6.... No a pak přišel nějaký útlum, semtam se mi nevyvedla nějaká ta fintička, přihrávčička, zakončeníčko a vraceníčko se zpátky a přišel jsem párkrát zbytečně o balónek nebo jsem aspoň clonil Filipovi ve výhledu,že netušil,že zrovna někdo pálí z dály a ani moji spoluhráči už moc gólů nedali, zatímco bílí si taky začali nahrávat, vyslali Otloukánka do útoku a Jardu do branky, který, když se vytáhl na náhru na půlku, tak měli velice účinnou power-play, že jsme nevěděli koho dřív bránit a začli nevídaně skórovat a stahovat . Ale srovnat se jim ani jednou nepovedlo, furt jsme o kousek vyhrávali a přes velký tlak to skončilo vítězstvím černých o gól: 16:15. A bílí byli strašně smutní. Narozdíl od Sršáně,který si vychutnával svou dvouvýhrovou šňůru, kteru od podzimu nezažil. A že měl svátek, pořídil nám v Evropáku taky několikero pizz. Paráda.

Gadži.

Před reportem

22. března 2018 v 9:15 | Gadži
--než se rozepíšu o Sršáňově vítězné šňůře....po dlouhé době komix...(speciálně pro Olafa, který se radši usportuje, než aby prohrál sázkuMrkající )Trocha bezvýznamných keců o 23.flo.

15. března 2018 v 10:16 | Gadži
"Pane králi, zprávy poslů z bojiště se zásadně rozcházejí: jedni tvrdí, že jsme byli poraženi na hlavu, druzí zas, že jsme dostali na prdel."

No, černý den černých. Jak řekl Otloukánek, co si Olaf koupil teploušský auto, už jen prohrává.

bílí: Sršáň, Mára, Jarda, Otloukánek, Martin S., v bráně Itzbina
černí: Lubo, Olaf, Štěpán, já a Filip
Tak jsem si říkal, že v týhle sestavě to musíme s přehledem vyhrát a hrozně jsme se divil, že jsme do začátku do konce prohrávali a o dost... jak trefně při pozápasovém rozboru, když jsem se dohadovali kdo a kde a proč jsme to prosrali, poznamenal Honza: "Celá ta vaše diskuze by měla smysl, kdybyste stříleli na bránu...."
V obou týmech řada lidí, co nemohla naplno běhat pro rýmičku, ale bílím se přesto dařilo více. Sice první gól dali asi až po 7 minutách hry, zato černí až v 35. za stavu 3:0 ... Itsbina byl odhodlán poprvé letos vyhrát a strážil svou klec jako oko v hlavě. Překonat ho nás stálo neuveřitelné úsilí...řadu střel nám taky zblokovali obránci a u některých, co letěly 3 metry nad bránu to ani nebylo potřeba. Tak jsme se tlačili do útoku i s brankářem, ale bohužel díky nepovedeným či daleko od brány zblokovaným střelám nebo našim zkaženým rozehrám, to spíš pomohlo bílím častěji skorovat do naší odkryté klece.

Shrnu to: 22:11 vyhráli bílí.

V Evropáku to zas smrdělo kanálem jako minule, překonala to až vůně za voucher zakoupeného půltuctu pizz a lahodné pivo.

Mám se zeptat: kdyby v dubnu pokračovala zima: budem se tlačitl na kolo či ještě zůstanem 1-2 středy v bezpečí tělocvičny?

22.flo

8. března 2018 v 11:24 | Gadži

Kapitán černých Olaf s právem první volby: Lubo, Jarda, Sršáň, Dykot a Otloukánek (dříve Mlátička, ale že už 22 zápasů nefauloval, naopak, schytává neuvěřitlený rány míčkem a florbalkama od surových střelců a útočníků, tak dostal novou přezdívku )
kapitán bílých Martin: Mára (nově zvaný hlavně soupeři Mlátička, ale podle mě to fauly nebyly), Filip, Štěpán, Víťa a já


A bereme to vážně. Sešlo se nás 6 na 6 a v šest je buly, tak když Kulík těsně přes šestou volal, že za chvíli vyrazí z práce a komu má pak brnknout, aby mu otevřel, normálně se žádný dobrovolník nenašel ...je pravda, že i kdyby se našel, asi by neměl čas ke dveřím odběhnout, páč se hrálo ve vysokém tempu a na střídačce dlouho nikdo neseděl (samozřejmě už kdysi na Hubertusu jsme říkali, že pozdní příchody jsou nepřípustné,ale být nás 3 na 2 přimhouříme,včera nebylo v šatně skoro kam sednout ). Poměrně dlouhé čekání na první gól, který si myslím, že padl do naší brány po mé chybě v rozehrávce ( mě se včera vůbec nedařilo jednak ubránit Luba a už vůbec ne nějak přejít či rozehrát přes Jardu,kterej mi ten míček asi 10xsebral a tak nějak celkově jsem v našem týmu kazič a slabina byl já...ale na rozdíl třeba od Olafa jsem dal dva-tři góly ). Naštěstí měl včera svůj den Mára, který skóroval tu z brejku, tu prokličkoval faulnefaul mezi několka útočníky, tu bomba z dálky, tu super nahrávka, Víťa a Filip za mě taky zachránili a uběhali co se dalo a Štěpán se taky neflákal, tak to hoši brzy srovnali a šli jsme do vedení a vůbec převážnou část zápasu jsme to byli my, kdo o gól vedl a černí museli dotahovat.... poločas 5:5 (málo gólů, že jo!?) . Pak šli na chvíli černí do vedení Otloukánkovo dělovkou z půlky ( jsme si s Márou-Mlátičkou navzájem mysleli, že ho má bránit ten druhej, tak měl spoustu prostoru a času na střelu a pak se nám to samý stalo i se Sršáňěm), ale hned po rozehrávce jsme to zase srovnali a za další chvíli i otočili... o dva góly to bylo za stavu 11:9, pak ještě černí naposledy zahrozili 10. gólem. Že si od začátku na nás dost věřili, ale zápas se vyvíjel jinak, než si představovali, byli z toho ke konci už moc rozhození na to, aby založili kloudnou akci, tak jim tam myslim Martin a Štěpán ještě 2 goly přidali a tak bílí zaslouženě vyhráli 13:10.

V Evropáku paráda. Po minulé a předminulé návštěvě, kdy to pokulhávalo, to tam teď fungovalo eňo ňuňo (skoro si říkám, jestli nečetli kritiku na našem blogu)...nasadili na nás obě mladé blonďaté servírky, které byly milé, rychlé, pozorné a nic nezapomněly. Filip partě piánových stěhováků platil řízky, já přihodil pizzy a byl to fajn večer, i když jsem byl na Birellu-Mattonce a kapučínu.

G.

FLO No. 21

3. března 2018 v 20:29 | Autor:Dykot
Černí: Cpt. Mára, Sršáň, Martin S., Michal, Itsbina, Mlátička,

Bílí: Cpt. Olaf, Jarda, Štěpán, Filip, Dykot,

Vítězství Bílých 17:13
Po delší době trochu emocionálnější mač s drobnými neshodami ohledně výkladu pravidel, s hláškami typu "Ty vole to děte do prdele vole", a "ať se tam kurva ten Itsbina furt neválí po zemi s hokejkou v ruce", a "ste se posrali ne? gól nohou" ...atd. Ale dalo to zápasu šťávu, a protože jsem byl ve vítězném týmu tak bych řekl že to bylo takové kořeníčko.
Gólmani chytali, obránci bránili, útočníci útočili, já chodil- Olaf mě seřval na tři doby, tak jsem pak chodil fychlejc, Jardovi tam zase padaly ty jeho šumivky zdálky- zřejmě ta rázová vlna na loket zabrala... Sršáň se vztekal, dokonce nás pobavil scénkou že jako nasraně odešel do sprch, ale za chvilku se vrátil a zase začal hrát protože si nevzal klíče, Olaf zmasakroval Mlátičku a když všichni řvali faul, faul, tak si myslel že je ve výhodě a krásně skóroval a když nám ten gól neuznali tak jsme si asi pětkrát nasraně jako vraceli míček, minimálně 3 tyčky polovina borců považovala za gól, já jsem stylem nosorožce Mlátičkovi ramenem přivodil chvilkové zatmění kebule..... No prostě maso!
V Evropáku byla zima, Mára s náma nemluvil a našel si jiný kamarády- ale protože ty kamarádi měli to správný pohlaví tak byl vyloučen z Pupkanů jenom na půl dne...... Jo a mrzelo mně že jste mi nepochválili nový auto tak jako Olafovi Meďoura!!!!!!!

Dykot