Pupkan není z cukru

Říjen 2018

čekání na středu

29. října 2018 v 13:03 | G.

4.flo

25. října 2018 v 10:14 | Gadži
týmy:

černí s 2 střídajícíma: cpt. Dykot: Lubo, Jarda, Michal,Olaf a Víťa
bílí s jedním na sřídačce: cpt. Gadži: Filip, Sršáň, Mára, Martin


Celkově strášný drama, emoce a hodně hodně běhání.
Podařilo se mi rychlým gólem asi v 5.sekundě poslat bílé do vedení, které jsme drželi až do stavu 4:1, kdy se černí vzpamatovali z úvodního šoku a začli hrát. Pak nás bílé dost dlouho válcovali, otočili na 8:4 a poločas vyhráli poměrem 10:8. Pak za stavu 11:8 se sám zfauloval a zranil Olaf a šel do sprchy. Během jeho nepřítomnosti se pro změnu nám bílým podařilo srovat a chvíli vyhrávat až o 3 góly za stavu 16:13. Pak se ale černým Olaf vrátil alesoň na lavičku, trochu je pojebal, trochu hecnul, takže zase srovnali, no i svýma chybkama jsme jim pomohli, možná víc než Olaf fanděním. A ve velice dramatické koncovce nám toho vítěznýho fíka černí dali a vyhráli 18:17.


Střelci/góly:
Sršáň 6
Gadži a Lubo po 5
Dykot 4
Michal 3- Mára 3
Jarda -Olaf- Martin-Víťa všichní 2
Filip 1


Pak nás čerstvě atestovaný Lubo pohostil pivama, pizzama a řízkama,takže nás bílé těsné prohra mrzela o něco méně.

V pátek se těšíme na Horkýže Slíže do Liďáku.

3.flo

18. října 2018 v 13:58 | Gadži

Hra poznamenána relativně chabou účastí - sešlo se nás lichých 9, takže velký boj se svedl už při losování, kdo bude vybírat jako první, že bude mít jednoho na střídaní...Kámen- papír- nůžky vyhrál nad Martinem Mlátička a možná to byla předzvěst jeho nové éry. Do týmu černých bral Olafa, Máru, mě a Dykota. Martin do bílého dresu Sršáně, Itsbinu a Jardu.
První gól sice lovil ze sítě za svými zády Mlátička, ale brzy černí otočili a drželi těsné vedení- poločas 7:6.
V druhé půli černí chytli druhý dech, zatímco bílým bez střídajícího hráče docházely síly,dech i střelecká přesnost ( někteří se za celou půlku ani nestihli napít, na střídačku to měli daleko) a běhal už jenom jejich kapitán. Černí si brzy vytvořili nadějný 5 gólový náskok i díky akcičkám Olafa s Dykotem a hlavně Mlátičkovi, který v bráně čaroval- jeho vyrážení brankářskou maskou, kterou neměl, bylo famózní. Možná si bude muset udělat nové zuby a 1-2 oči a bude chvíli trvat, než se mu nalomené prsty zahojí, ale nikdy před žádnou bombou neuhnul, i když ho k tomu Jarda důrazně nabádal. Jako Itsbina v druhé brance taky nebyl vůbec děravej, dát mu gól byla také děsná dřina, ale v závěru mu chyběla větší podpora obránců. Vedení černí udrželi až do konce a ještě mírně navýšili na závěrečných 18:11.

góly:
6 Dykot i Jarda
5 Olaf
4 Mára
3 Martin i Gadži
2 Sršáň

2.flo. - švagrovražedný boj

11. října 2018 v 12:16 | Gadži

... totiž vylosován kapitán černých Mára a bílých Sršáň

černí pak: Olaf, Jarda, Mlátička,Martin
bílí: Filip, Štěpán, Itsbina a já.

Černí si už od začátku, nevím proč, dost věřili, jako kdyby si mysleli, že když máme dva brankáře a mě, že jim nebudeme schopni dát gól nebo co,.. Hodně jim zprvu vycházela taktika vyčkávání v obraně a trestání našich pečlivě vypracovaných ale gólem nezakončených akcí- Mlátička je včera hodně podržel. Nás zachraňoval Itsbina (Filipa jsme měli spíš na hrotu a nejednou se zapsal do tabulky úspěšných střelců). Černí první poločas stále vedli a vyhráli ho 7:6. Změna stran přinesla změnu taktiky na straně bílých, že taky jako budem vyčkávat, ale dočkali jsme se jen toho, že jsme dál a dál prohrávali až o tři góly. Nastěstí, když po první půl měl na svém kontě 0 gólů, se střelecky probral Sršáň a vylepšil své i naše skóre pěti trefami. Jo, tedy ale mezi ním a Márou to super sršelo, takhle naštvaný jsem je oba dlouho neviděl, to skoro vypadalo na rozvod, když se mydlili v rohu hokejkama. Konec zápasu se blížil. Podařilo se nám srovnat na 14:14 a zbývalo asi 6 minut. Zatímco my se po 84 minutách vymanili z prohrávání a vezli se na vlně euforie, černí byli frustrovaní a o co více se snažili, o to méně byly přesné jejich střely na bránu, byť na obou stránách ještě po gólu padlo, když jsme 2 minuty před koncem dali gól a otočili skóre směrem k vítěznému závěru(aneb kočka hry s myší skočila), ocitli se černí úplně na lopatkách a nepomohlo jim ani krátké prodloužení.
16: 15 pro bílé.
Pak jako obvykle tekla jen ledová voda ve sprše, ale jinak ten večer neměl chybu,i když jsem řídil a nepil. Mára se Sršáněm se u piva zas udobřili. Černí se to ještě snažili ukecat na remízu kvůli pár nevýznamným sporným momentům, ale oficiální protest podepřený tisícikorunou u hlavního rozhodčího potažmo pokladníka nepodali, tak bylo irelevantní se tím dále zabývat.

Opakuji: vyhráli bílí 16: 15

Tabulka střelců v tomto utkání:
Olaf: 7
Sršáň: 5
Štěpán -Mára-Filip: 4
Gadži: 3
Martin i Jarda: 2
(bránkáři Itsbina s Mlátičkou neskórovali)

Jo a nedořešili jsme kárný přestupek Dykota- přestože byla florbalová středa vyrazil místo toho na kolo a ještě se u toho fotil...

Koncerty v Liďáku

9. října 2018 v 9:23 | Gadži

A pak:


1.flo sezóny 2018/19

4. října 2018 v 14:47 | gadži
1.flo sezóny 2018/19
černí- cpt. Olaf + Filip, Jarda, Michal,Dykot
bílí cpt. Gadži+Sršáň ,Mára, Štěpán, Mlátička

Půlroční florbalová abstinence se jednak projevila tak, že se hned od začátku strašně běhalo a jednak,že třeba mým přihrávkám a střelám ke správnému směru a cíli chyběly tak 2-3 metry ( a tímto beru nicmoc výsledek na sebe, takový strašný minely, co jsme vyrobil, fuj, ještě v noci se mi o tom zdálo ). Do zápasu lépe vstoupili prvním a druhý gólem bílí, pak se ale chytli černí, srovnali, pak jsem dvakrát před naší bránou blbě rozhrál a rázem šli do vedení, pak ještě jeden náš pokažený útok a propad v obraně a už vedli o 3 góly... a na míň jsme to v průběhu zápasu už nestáhli. Poločas 7:4 pro černé. V druhém poločase oběma stranám znatelně docházeli síly, obrany slábly, ale ještě chvíli jsme víc gólů dostávali my, pak jsme se na chvíli vzepjali a začali stahovat, když Mlátička přešel z brány do útoku a vypálil přesně z dáli, což jsme před tím moc nezkoušeli. Ale černí si výsledek pohlídali, použili svou (ne)tajnou zbraň-nevracejícího se Dykota, který dostával přihrávky před naší bránu od svých obránců, kteří obírali naše útočníky.... Závěrečné skore: 17:14.
Pak přesun do Evropáku... Štěpán objednal spoustu pizz a bylo tuze blaze.