Pupkan není z cukru

Říjen 2018

3.flo

Čtvrtek v 13:58 | Gadži

Hra poznamenána relativně chabou účastí - sešlo se nás lichých 9, takže velký boj se svedl už při losování, kdo bude vybírat jako první, že bude mít jednoho na střídaní...Kámen- papír- nůžky vyhrál nad Martinem Mlátička a možná to byla předzvěst jeho nové éry. Do týmu černých bral Olafa, Máru, mě a Dykota. Martin do bílého dresu Sršáně, Itsbinu a Jardu.
První gól sice lovil ze sítě za svými zády Mlátička, ale brzy černí otočili a drželi těsné vedení- poločas 7:6.
V druhé půli černí chytli druhý dech, zatímco bílým bez střídajícího hráče docházely síly,dech i střelecká přesnost ( někteří se za celou půlku ani nestihli napít, na střídačku to měli daleko) a běhal už jenom jejich kapitán. Černí si brzy vytvořili nadějný 5 gólový náskok i díky akcičkám Olafa s Dykotem a hlavně Mlátičkovi, který v bráně čaroval- jeho vyrážení brankářskou maskou, kterou neměl, bylo famózní. Možná si bude muset udělat nové zuby a 1-2 oči a bude chvíli trvat, než se mu nalomené prsty zahojí, ale nikdy před žádnou bombou neuhnul, i když ho k tomu Jarda důrazně nabádal. Jako Itsbina v druhé brance taky nebyl vůbec děravej, dát mu gól byla také děsná dřina, ale v závěru mu chyběla větší podpora obránců. Vedení černí udrželi až do konce a ještě mírně navýšili na závěrečných 18:11.

bílí: Filip, Štěpán, Itsbina a já.

Černí si už od začátku, nevím proč, dost věřili, jako kdyby si mysleli, že když máme dva brankáře a mě, že jim nebudeme schopni dát gól nebo co,.. Hodně jim zprvu vycházela taktika vyčkávání v obraně a trestání našich pečlivě vypracovaných ale gólem nezakončených akcí- Mlátička je včera hodně podržel. Nás zachraňoval Itsbina (Filipa jsme měli spíš na hrotu a nejednou se zapsal do tabulky úspěšných střelců). Černí první poločas stále vedli a vyhráli ho 7:6. Změna stran přinesla změnu taktiky na straně bílých, že taky jako budem vyčkávat, ale dočkali jsme se jen toho, že jsme dál a dál prohrávali až o tři góly. Nastěstí, když po první půl měl na svém kontě 0 gólů, se střelecky probral Sršáň a vylepšil své i naše skóre pěti trefami. Jo, tedy ale mezi ním a Márou to super sršelo, takhle naštvaný jsem je oba dlouho neviděl, to skoro vypadalo na rozvod, když se mydlili v rohu hokejkama. Konec zápasu se blížil. Podařilo se nám srovnat na 14:14 a zbývalo asi 6 minut. Zatímco my se po 84 minutách vymanili z prohrávání a vezli se na vlně euforie, černí byli frustrovaní a o co více se snažili, o to méně byly přesné jejich střely na bránu, byť na obou stránách ještě po gólu padlo, když jsme 2 minuty před koncem dali gól a otočili skóre směrem k vítěznému závěru(aneb kočka hry s myší skočila), ocitli se černí úplně na lopatkách a nepomohlo jim ani krátké prodloužení.
16: 15 pro bílé.
Pak jako obvykle tekla jen ledová voda ve sprše, ale jinak ten večer neměl chybu,i když jsem řídil a nepil. Mára se Sršáněm se u piva zas udobřili. Černí se to ještě snažili ukecat na remízu kvůli pár nevýznamným sporným momentům, ale oficiální protest podepřený tisícikorunou u hlavního rozhodčího potažmo pokladníka nepodali, tak bylo irelevantní se tím dále zabývat.

Martin i Jarda: 2
(bránkáři Itsbina s Mlátičkou neskórovali)

Jo a nedořešili jsme kárný přestupek Dykota- přestože byla florbalová středa vyrazil místo toho na kolo a ještě se u toho fotil...

bílí cpt. Gadži+Sršáň ,Mára, Štěpán, Mlátička

Půlroční florbalová abstinence se jednak projevila tak, že se hned od začátku strašně běhalo a jednak,že třeba mým přihrávkám a střelám ke správnému směru a cíli chyběly tak 2-3 metry ( a tímto beru nicmoc výsledek na sebe, takový strašný minely, co jsme vyrobil, fuj, ještě v noci se mi o tom zdálo ). Do zápasu lépe vstoupili prvním a druhý gólem bílí, pak se ale chytli černí, srovnali, pak jsem dvakrát před naší bránou blbě rozhrál a rázem šli do vedení, pak ještě jeden náš pokažený útok a propad v obraně a už vedli o 3 góly... a na míň jsme to v průběhu zápasu už nestáhli. Poločas 7:4 pro černé. V druhém poločase oběma stranám znatelně docházeli síly, obrany slábly, ale ještě chvíli jsme víc gólů dostávali my, pak jsme se na chvíli vzepjali a začali stahovat, když Mlátička přešel z brány do útoku a vypálil přesně z dáli, což jsme před tím moc nezkoušeli. Ale černí si výsledek pohlídali, použili svou (ne)tajnou zbraň-nevracejícího se Dykota, který dostával přihrávky před naší bránu od svých obránců, kteří obírali naše útočníky.... Závěrečné skore: 17:14.
Pak přesun do Evropáku... Štěpán objednal spoustu pizz a bylo tuze blaze.