IX.flo

29. listopadu 2018 v 10:03 | Gadži

Týmy: černí: Dykot,Lubo,Sršáň,Mlátička, já
bílí : Filip, Štěpán, Mára, Jarda,Víťa, neplatící Kulík

Zkrátim to: černí jako první otevřeli skóre, když dal Lubo jeden z nejrychlejších gólů sezóny - rozehra, klička, střela z dálky, gól v 4.vteřině zápasu. Pak bílí za chvíli dorovnali, černí zas dali a o gól vedli a tak dokola to bylo furt o gól až do 6:5... a to bylo pro ten den poslední vedení černých, poločas už prohrávali 10:6. Druhý poločas dopadl stejně, takže závěrečný stav byl 20:12 pro bílé.
Čím to? Byli běhavější a měli delší ruce. A ještě měli někdy štěstí, hajzlové. A měli víc nečistých zákroků nás než my na ně ;-) A my si toho hodně sami zkazili nepřesnýma přihrávkama a ztrátama při útoku a pak propadem v obraně jako dycky.

Pak pivní záchrana v Evropáku, i když teda- dal jsem si utopence, ale byl nějakej takovej obyčenej a vůbec mě neuspokojil, že mi pak Štěpán,když mě viděl, radši ještě objednal pizzu, abych se nerozbrečel. Pak teprv mi prohra přebolela.

Příští týden je ve středu Mikuláš-- ale nejmíň 3:3 bychom se sejít mohli-kdo ví, že půjde,ať dá radši vědět sem či na whatsapp...já taky ještě nevím.

G.

Kachní (ne)časovka.

25. listopadu 2018 v 22:49 | Autor: Gadži

Ano. Tak jak jsme všichni předpokládali, v sobotu bylo hnusně, sice všude mokro, ale přímo nepršelo, jen občas, prostě nečas.

Na startu U Vlášků se nás sešlo přesně asi 12. Během startovního piva dvou se ukázalo, že závodně naladěný bajker není přítomen žádný. A DJ Dykot ani závodit nemohl, táhl totiž s sebou v batohu asi dest kilo vážící reprák (aby pak U Páji na Velase zjistil, že tam maj 2x větší též pro produkci hudby použitelný) . Nebyla ani časomíra ani fanoušci či diváci, ale hlavně Sršáň něco z lihovarského umění chladil v garáži, tak jsme to jeli ochutnat. Do jedné nohy, do druhé, někdo aj do té třetí a na zahřátí. Pak proběhl poklidným tempem přesun přes převelice kluzkou kořenovku na Velas. Tam ještě postupně dorazili na kachnu automobilisté Štěpán, Olaf a Vítek a na kole i Kulda. Nedorazil nikdo z čekatelů, tak nebyl žádný přijímač (a další bude až za rok, pokud něco bude) a pupkaní hlen proběhl jen tak. Automobilisté pak také byli první, kdo po spořádání kachny odjížděli. Přišli tím o nekonečnou Dykotovo one-man-DJ-show( nebylo během večera složité se dovtípit, že jeho současní nejoblíbenější interpreti jsou Mucha, Baumaxa a -123 minut a že mu většinou k uspokojení stačí půl oblíbené písně, pak pustí pár jiných půlek a za chvíli zas tu oblíbenou znova a posluchač, na kterého spokojenosti mu záleží, je jen on sám Mrkající Ale občas nám pustil i půl písně na přání). S Dykotem se na afterkachna párty dobře bavili zejména ti tři-čtyří šťastlivci, co hráli nekonečně dlouho kulečník (a to bych jim příště zatrh..nebo v tom udělat nějakej turnaj pro všechny...já se po sežrání kachny při koukání na ně chvílemi trochu nudil, ale do jedenácti, dokud jsem měl co kouřit, jsem neměl morál se sebrat a vyrazit do chladné noci a taky jsem byl furt horzně přežranej). Ale i tak to byla vydařená akce. Jen kachna mohla mít křupavější kůžičku.

A také jsme říkali, že za rok se na časovku jako takovou asi vyfláknem, přece jen se v tomhle počasí člověk asi hodinu souká do cyklohadrů a pak je skoro škoda, že ho čeká trasa dlouhá jen asi 5 km- takže by byl sraz třeba už v 11 hod., nebude tolik startovních piv a panáků, ale vyrazili bychom na spanilou jízdu od délce tak 20-30 km po nějakých významných bodech (Kolonáda, Vřídlo...).
Jen teda jestli to neudělat o měsíc dřív, nebo dva, ptám se já ;-)

G.

VIII.flo

22. listopadu 2018 v 10:29 | Gadži

Bylo nás relativně málo a lichý počet, ale šikovný kapitán černých Mára volil první, takže jeho náš tým měl jednoho na střídání, zatím co Martinovo bílý mančaft to musel odběhat v kuse.

A týmy: černí: Mára, Sršáň, Dykot,já a Mlátička
Bílí: Martin, Štěpán, Víťa, Itsbina.

Záčtek utkání se nám černým nevyvíjel úplně podle představ. Asi i bílí očekávali velký přísun gólů do své branky, že ještě před utkáním vymýšleli, kdo z černých by po půli mohl posílit jejich řady, ale nakonec z toho sešlo, protože první poločas hráli výtečně v útoku i v obraně a když zrovna pochybili, tak je v bráně podržel Itsbina a akorát nás naše nevydařené útoky stály spoustu sil a na skore to nebylo moc vidět a více gólů dali bílí a první poločas vyhráli 5:3. No ale pak jsme se po přestávce na chvíli "našli", nasadili na 10-15 minut vyšší tempo a než se bílí vzpamatovali, že místo lenochodů hrají proti gepardům, nasázeli jsme jim šňůru asi 7 gólů. Pak zase začali hrát, bránit a stahovast, nám ztěžkly nožičky, občas někdo sám upadl, takže z nadějného vedení o několik gólů to ke konci bylo těsně gól... jeji závěrečný tlak však naštěstí pro nás včas ukočila časomíra , tak jsme se zas jednou se Sršáněm mohli radovat z krásného vítězství 12:11.

Góly a střelci:
6 Víťa
5 Sršáň i Dykot
4 Štěpán
1 Mára, Martin, Gadži

V sobotu 24.11.2018 sraz na časovku U Vlášků ve 14 hod.!

VII.flo

15. listopadu 2018 v 13:01 | autor : Gadži

týmy: (jak jsem na začátku šteloval počítadlo, brýle atp. uniklo mi, kdo byl vlastně kapitán)
Bílí: Mára, Štěpán, Martin, Itsbina
Černí: Lubo,Sršáň, Víťa , já.

Náročné to bylo. Krom toho, že jsem hráli 4 na 4 bez střídání, po smrdícím/smrtícím úvodu, kdy jsme jakoby byli aktivnější, opanovali soupeřovic polovinu hřiště, tlačili se hodně do útoku a ne a ne dát gól, zato z každého rychlého protiútoku inkasovali. První 3 góly nám bílí nasekali strašně snadno, což mě jako brankáři moc sebevědomí nedodalo. Pak teda asi Lubo nebo Víťa šikovnou střelou do vingle konečně protrhl pomyslnou pavučinu Itsbinovy branky .. ten pak po půlce v bráně alternoval s Martinem a na hru bílých na 2 útočníky a 2 brankáře, kdy Martin na brankové čáře vyrážel to málo, co zbylo z toho, co Itsbina v pokleku 3 metry před ním neskutečně likvidoval, jsme nenašli recept. Ouplnej horror. Škoda, že to nemáme natočený na videu, možná by to trumflo Záhadu Blair Witch. Dlouhoruké, dlouhonohé duo Štěpán a Mára nás taky slušně trápilo, z pohledu brankáře jim obránci nechávali moc prostoru a do přesných střel se jim ,na rozdíl od toho jak Istbina nám, moc úspěšně nepletli. No ale to bylo až v druhé půli. Totiž naše snaha ze začátku nevyšla marně. Z 0:3 jsme to ještě celkem hravě otočili a první půli vyhráli 8:5! Ale pak to přišlo. Mára a Štěpán zabrali, sem tam jim pomohl nějaký můj kiks při rozehrávce nebo v bráně, sem tam nepodařená nahrávka nebo útočná akce následovaná propadem v obraně s útokem těch dvou habánů dva na jednoho, taky značná střelecká impotence nás všech v čermém... vůbec nějak to naše útočení nemělo šťávu a i když jsme se snažili kombinovat, běhat, střílet ze všech možných i nemožných pozic, lámali hokejky, nahrávali si dozadu i dopředu, jebali spoluhráče, vše marné..... takže druhou půli prohráváme 2: 12 ( a to ještě Márovo gól přes půlku nepočítám)....A skóre bylo: 10:17

S Martinem jsem se šábli o catering( objednal spooustu řízečků a krásný bylo, že nás na ně bylo málo a chyběli velcí žrouti a Seb si dal pizzu) a i když jsem co by řidič byl o kofole a několika matonkách, bavil jsem se náramně.

Góly/střelci:
Mára 9 (+1 mimo zápis)
Štěpán 7
Víťa a Sršán po 4.
Lubo 2
Martin 1

Návrh: pokud dá někdo za zápas 10 a více gólů, platí ten večer všem spoluhráčům i protihráčům piva (jestli chce Mára uznat ten gól přes půl, tak klidně, ale příště by nám měl platit piva)

A další motivační myšlenka: A aby nebyly brankáři a obránci úplně znevýhodněni, pokud bychom chtěli znát nejlepšího flóčkaře sezóny : na ACESu nejlepšího sportovce či běžce roku spravedlivě určují losem....Ale aby to bylo spravedlivější, variantu toho bych zavedl i u nás- po posledním mači spočítáme účast, za každou bude lístek do osudí, bonusové lístky budou třeba za každých 5 gólů, pak to zamícháme a nejlepší hráče také vylosujeme!? A bude cena-třeba sud v cíli první projížďky v Kuldovně či Sršáňovo Bistru a složíme se na něj (nebo dám, co zbyde z vybraných peněz).

Gadži

Tak nějak debakl černých

8. listopadu 2018 v 10:11 | Gadži

černí: cpt Mára, Sršáň, Jarda ,Dykot, Itsbina a Gadži
bílí: cpt Martin, Lubo, Štěpán, Víťa,Filip, Mlátička

Report po výprasku je report po výprasku. Ještě teď jsem smutný a všechno mě bolí. Já jsem si se svým týmem na bílé teda děsně věřil, o to víc jsem byl překvapený, když jsem ze střídačky šel poprvé na palubovku a už jsme prohrávali 3.0... Zanedlouho to bylo 6:0, první gól ani nevím, kdy jsme dali, ale trvalo to děsně dlouho. Poločas jsme projeli 3:9...a to byl teprve začátek. Když koukám na tabulku střelců, byl to Víťovo a Lubo večer. V bráně bílých Copperfield,Houdini,Hašek a Petr Čech převtělený do Filipa a ten nás taky dost deptal. Mě se ho překonat nepovedlo. Z dálky, z blízka nic. Nula. I v druhé půli náš zmar pokračoval, čím víc jsem chtěli, tím víc jsme to kazili, v obraně jako by jsme ani nebyli, střely kolem nás lítaly jedna za druhou, no hrůza. To ani nešlo svádět na to, že nás bílí děsně faulovali Mrkající prostě byli lepší. Nejen že víc běhali, taky líp bránili a víc stříleli a měli furt navrch. Pár gólů jsme taky uplácali, ale bylo jich zatraceně málo. Závěrečné skóre 8:19- vyhráli bílí. Černí - rychle zapomenout.

týmy: černí: Štěpán, Dykot, Filip, Víťa, Michal a Martin
bílí: Sršáň, Mára, Mlátička, Jarda a já.

Nám bílým se mimořádně dařila první půlka prvního poločasu. Povedlo se nám přehrávat soupeře v obraně i v útoku a vytvořili jsme si nadějné vedení 6:1. Pak jsme trochu polevili, černí se rozkoukali, rozehráli, rozběhali a do půlky to stáhli na 6:9. Po výměně stran tempto nepolevili, my jsme navíc neproměnili několik tutovek a dostali góly z brejků, tu a tam blbě rozehráli, taky Víťa nás začal trápit tu důsledným dohráváním akcí a odražených míčků , tu a tam trefou z dálky, až nás i o 2 góly předběhli. Tak jsme zase museli hodně zabrat my, ale k vítěznému konci jsme se už neprobojovali. Nicméně konec byl smířlivý 15:15.

A góly a střelci: (ale jeden mi přebívá..a můj to není ,ten si pamatuju já i Filip ;-) )