Pupkan není z cukru

Leden 2019

5.flo 2019

31. ledna 2019 v 13:53 | Gadži
Nekázeň... sešlo se nás 4 na 4. A bez počítadla. Hledám viníka, který má obě počítadla v autě: Olaf nebo Mára?

Kapitán srdcař Michal vsadil na rozvahu a taktiku: bral Štěpána , Dykota a mě. A byli jsme bílí.
Nekorunovaný střelecký král Sršáň měl běhavější tým s brankářskou jistotou: Filip, Jarda, Martin. Černí.


Zajímavé utkání( v určitých ohledech). Tak třeba podstatnou část první půlky jsme 80% času měli na florbalkách míček my, pěkně jsme kombinovali, přihrávali si až se z toho černým musela motat hlava a připravili jsme si několik gólových šancí, jen ten gól né a né padnout. Čili složitá příprava,střela vedle nebo do tyče nebo do Filipa, černí berou míček, sprintují na naší bránu .. a gól. A tehle to bylo 4x. Pak jsem se mi povedlo trefit z dálky skulinu mezi Filipovo nohama a tyčí..4:1...pak zas inkasujeme 2 góly.. Trochu klesáme na mysli a čím víc chceme, tím je to horší. Mým strašákem se stal Jarda, kolem kterýho se mi nedařilo ani projít ani přihrát, z asi 10 pokusů mi 8 skončilo na jeho hokejce ( a ty zbylé 2 stejně nenašli adresáta) a následoval brejk a naštěstí ne pokaždé gól, jinak by to bylo nejmíň o 10. Nicméně, když jsem zrovna nerozehrával já, tak jsem hráli celkem dobře... Do poločasu jsme zkorigovali na 4:6. Škoda, že Dykot neměl svůj den. No možná by den měl, ale vytrvale se na něj lepil a obsazoval a obtěžoval ho Martin a nedával mu moc prostoru, tím pádem na něj nešlo moc přihrávek a když už jsme mu nahráli, tak promáchl nebo několikrát vybombil mimo a pak se vztekal a místo aby akci zarputile dohrál a získal odražený míč , či sprintoval zpět do obrany, prskal a házel hokejkou a dostali jsme góla z protiútoku my. Ani druhý poločas zvrat nepřinesl. Naší chvílemi svěží hře jen na chvíli pomohlo, když jsem Dykota zahnali do brány a Štěpán s Michalem to rozeběhl, ale i dál pak furt chybělo častější úspešné zakončení. Úspěch nesly hlavně Štěpánovo netradiční střeli z dálky,těmi se občas blýskl i Michal. Bohužel, občas se po mě spoluhráči opičili, když si na půlcce nechali Jardou sebrat míček a mě se to samé pak zase stalo ještě asi 3x, až jsem se tomu musel smát, jak jsem nepoučitelně neschopný. A když už se mi tam Jarda jednou nemotal, má přihrávka směřovala do krásně volného prostoru a měla jen asi 4 metry daleko, aby byla spoluhráči přesně na hokejku...Usain Bolt by jí možná doběhl, Štěpán se ně mě jen zle podíval ;-) Jarda nás zasypával střelama z dálky, Sršáň to vždycky nějak v chumlu vykličkoval a zavěsil. Tak skóre přibývalo hlavně černým až vyhráli: 16.12.

Góly/střelci:
6 Sršáň
5 Štěpán, Jarda
3 Martin, Dykot, Michal
2 Filip
1 Gadži

Strašnou žízeň a hlad nám v Evropáku zahnal Martin luxusním cateringem(mnoho řízečků a pak tatarák), proběhlo několik přípitků na jeho novorozeného Mikuláše..a pokud se přání ze všech přípitků vyplní, tak ten chlapec bude hodně dlouho zdravý a mám strach, že bude mít tak velký péro, že o něj bude zakopávat a při erekci se překotí.

G.

o gól

24. ledna 2019 v 13:07 | Gadži

Přesila bílých: cpt Martin, Lubo, Štěpán, Jarda, Olaf, brankář Mlátička
černí: zase cpt já, Mára, Sršáň, Filip,brankář Itsbina.


Jak jsme se cítíl na začátku mače a jak po něm vystihuje tenhle obrázek:
Zápas byl velmi vyrovaný, nikdo příliš dlouho nevedl(i když možná my jó, když dal v první půli během jednoho střídání Sršáň hattrick), furt se to o gól přesýpako tu na jednu, tu na druhou stranu, sveřepé obrany na obou stranách nedávaly moc vyniknout útočníkům při postupných akcích, i když sem tam se někdo blýskl pěknou střelou i přes obránce (jako třeba ten Lubovo rohodující gól před koncem), góly padaly hlavně po chybkách v rozehře a následných brejcích či rychlých protiútocích. A oba brankáří chytali luxusně. Sem tam to vřelo jak mezi protihráči tak mezi spoluhráči, ale přiměřeně, nikdo hůl nezlomil ani nešel předčasně do šatny.
V podstatě to byla zase remíza, jen skore nakonec kupodivu ukazovalo 14:13 pro bílé.

Góly a střelcí
5 Sršáň
4 Gadži, Jarda,Lubo
3 Štěpán,Olaf, Filip
1 Mára
0 Mlátička, Martin, Itsbina

V Evropáku nás hýčkal Filip pivama, obloženýma šunko-klobáso-sýrovýma mísama a spoustou řízečků a tak jsme se přežrali, že jsme se ani nezmohli na kořalku a ani jsem mu nezapěli. Tak bychom to mohli příště napravit.

G.

3. flo 2019 a report, co si nebere servítky

17. ledna 2019 v 11:47 | Gadži
Napsal jsem krásný, upřímný, ale tím, že poraženecký,nepublikovatelný report, neberoucí si s nikým servítky a už vůbec ne s těmi spoluhráči, kteří se tváříli kysele či remcali, už když jsem si je draftoval do týmu nebo mě kritizovali, že málo běhám ;-)

Použitelný je z původního reportu jen závěr: ...i když černí skoro furt prohrávali o 1-3 góly(poločas 6:7), nevzdávali to, i když někteří z nich už i vykašlávali krev ( no fakt- Olaf), srovnali na 13-13,ale bylo bohužel ještě příliš daleko do konce a že se jim gól dát nepodařilo a bílím ano ,včetně jednoho trestného střílení, tak to skončilo výhrou bílých 16:13.

Ale tak jak pak řekl Dykot, bylo mi ctí s vámi prohrát (a pak to zapít a příště už snad vyhraju).

černí byli:: cpt. já,Štěpán, Olaf, Filip, Dykot a Martin
bílí cpt. Mára, Sršáň, Michal, Mlátička a Jarda.góly: 7 Michal
6 Štěpán
4 Sršáň, Jarda
3 Mára
2 Gadži, Martin ,Olaf
1 Dykot
střelecky naprázdno: brankáři Filip a Mlátička

( což je ale u bílých o 2 góly více než jich dle skore padlo ;-)

2.flo 2019

10. ledna 2019 v 12:04 | Gadži
kapitánskou pásku za černé jsem vylosoval já-a tým: Lubo, Dykot, Filip, Olaf, Martin
bílou Mára-Sršáň, Štěpán, Itsbina, Jarda, Víťa

Nejen na pohled ale i v reálu byly síly celkem vyrovnané. Obě strany hrály výborně, obzvlášt oslavenec. Ale že je furt co zlepšovat, jen pro pořádek vyjmenuju pár našich slabin -když pominu, že ze 3 metrů netrefím bránu ani brankáře, tak jsme si tradičně škodili běžnými zapomenutími (či dočasnou fyzickou neschopností) se vrátit z útoku do obrany, ponecháním velkého prostoru útočícímu hráči na střelu (Jarda -z dálky 4 góly) a krom přímého nahrání soupeři se občas vyskytla i trestuhodná (a potrestaná) šouravá přihrávka vzadu ve vlastním obranném pásmu - snadná kořist pro běhavého soupeře typou Sršáň, dlouhoruký Štěpán či všudypřítomný Víťa. Nicméně my černí jsme až do závěrečných pár minut vyhrávali v průměru o 2-3 góly, než bílí srovnali na 14:14 a pak šikovnou střelou Lubo rozhodl pár sekund před koncem k velké naší radosti na 15:14.....bohužel pak cestou do šatny bílí vyreklamovali dávno zahraný Dykotův gól svou nastřelenou něžnou chlapskou nožkou, takže oficální zápis je remíza 14:14 -ale pocitově tu remizu černí VYHRÁLI, to mi nikdo nevymluví a prožitou radost nevezme! Mrkající

V Evropáku se otěží caterignu chopil oslavenec Dykot, hrnul do nás pod tlakem pizzy a řízky a další pizzy a řízky, piva, co kdo snesl, sem tam panák, řidičům birely, kafe a limonády, prostě bomba. Sám se jídla stranil,zhřešil, až když už zbývalo jen pár drobečků a poslední okoralý kousek chleba, zalil ho pálivou Srirachou a neskutečně ho sežral.

G.

góly a střelci:

4 Jarda a Lubo a Dykot
3 Sršáň, Štěpán, Gadži
2 Martin, Víťa, Mára
1 Filip
0 Itsbina,což nepřekvapí, když byl celou dobu brankář, ale taky Olaf!?

Termíny 2019

5. ledna 2019 v 23:20 | Gadži
... ale nejdřív malé heslovité opáčko z pátku, pro ty, kteří v tom maj po konzumaci hokej:

slad -vystírání -rmutování -scezování -chmelovar -zchlazování - kvašení -zrání -filtrace -pasterizace -stáčení

A teď ty termíny, které jsme na Šalandě navrhli, aby moc nekolidovaly s ironmaníma akcema:

SMRK- 24. -26. 5.2019 - zájem co nejdříve hlásit sem či na whatsapp - aby Dykot mohl včas zarezervovat oba sousední bungalovy( či jen jeden).


KOLOVÁK: 8.6.2019

(a od 30.5. se koná Artík )

G.


1.novoroční flo

3. ledna 2019 v 12:48 | Gadži
Asi dozvuky silvestrovských oslav a blížící se Šalanda připoutali na lůžko jindy ukázněné sportovce, takže bylo včera
málo účastníků a lichý počet věstil minimálně početní převahu jednoho z týmů a spoustu potu a běhání.

kapitáni já a Štěpán- kámen-papír- nůžky- tapír- Spock -a chyba chyba--ztupil jsem si nůžky o jeho kámen a připravil se o možnost v zápase střídat

takže : bílí: Štěpán, Lubo, Filip, uzdravený Olaf, Martin
černí: já, Sršáň, Jarda, Mlátička

Úvod (ani závěr)nám moc nevyšel,ale jinak jsem si zahráli hezky a pěkně jsem to zdramatizovali, na to, že jsem měl strach, že to zas projedu o deset... Dost často jsme teda prohrávali, ale vyzdvihl bych, že jsme měli i spoustu světlých chvilek, zejména když jsme opakovaně několikagólovou ztrátu srovnali( až to i Luba stálo hokejku, když jebal svou rozhozenou obranu)). První gól jsme dali na 1:3, pak jsme tři dostali ( no jo no, moc mi to nešlo - jeden vlastňák jsem si do brány kopnul sám, 3 padly z mý nepřesný rozehrávky na Sršáně či Jardu upalujících do brejku, kdy mi míček čórnul Lubo nebo Štěpán), ale jako Fénix z popela jsme povstali a srovnali na 6:6, poločas jsem udrželi na 7:7. Druhá půle neméně napínavá: dlouho bílí drželi vedení 12:10, ale 6 minut před koncem jsem JÁ srovnal na 12:12 ....bohužel jsem si tím totál hrábnul na dno a do dalšího útoku už jsem nebyl schopen jít natož běžet a doufal jsem, že tu remízu nějak ustojíme. Ale rozebrali nás a když zas myslím Lubo trefil naší bránu, už jsme se jen dvakrát po rozehře zoufale vrhli dopředu, aby se neřeklo. A byla z toho 2x ztráta míčku a gól...a vítězství bílých 15:12.

Góly/střelci:
6 Jarda
5 Lubo i Štepán
4 Sršáň, Olaf
1 Mlátička,Gadži,Martin